Slovensko – Kanada sk 0:6 (kon.) | Fínsko – Dánsko 4:1 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 5:2 (kon.)
Švédsko – Česko 3:1 (kon.)
Švédsko
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Česko
Štvrtok 28.12.2017, 22:10Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina B

Švédska hokejová reprezentácia do 20 rokov vyhrala aj svoj druhý zápas na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie. V šlágri B-skupiny zdolala Česko 3:1. Rozhodujúca bola prvá tretina, v ktorej si "tri korunky" vypracovali dvojgólový náskok po strelách Marcusa Davidssona a Eliasa Petterssona. Výber Filipa Pešána síce v druhej časti ovládol hru, vďaka Filipovi Zadinovi znížil a na začiatku tretej tretiny mal k dispozícii dlhú presilovku o dvoch hráčov, no stroskotal v koncovke. Za slabú efektivitu ho preto potrestal Alexander Nylander, ktorý stanovil konečný stav. (00:24:00)

59:20
    Švédski juniori zvládajú záver zápasu na jednotku. Nenechajú sa zbytočne zatlačiť a radšej kontrolujú puk na vlastných hokejkách.

58:16
    Plynú posledné dve minúty tretieho dejstva. Česi márne hľadajú cestu k švédskej bráne a nemôžu ani odvolať Škarka.

57:30
    Český výber nedokáže prejsť s pukom do útočného pásma. Švédi výborne vykrývajú stred klziska.

56:17
    Severania kontrolujú priebeh ostatných minút a českých hokejistov nepúšťajú do gólových príležitostí. Nasleduje posledná reklamná prestávka.

55:43
    Albert Michnáč naskočil do hry z trestnej lavice. Česi prežili presilovku, ale na vyrovnanie im zostávajú len štyri minúty.

54:43
    Českí hokejisti mali možnosť vystriedať, pretože zblokovali strelu švédskeho obrancu až na ochrannú sieť.

54:12
    Lias Andersson zakončoval z bezprostrednej blízkosti. Švédsky útočník nemal čas lepšie namieriť a trafil iba Škarkov betón.

53:43
    Zbytočné vylúčenie na českej strane. Zverenci Filipa Pešána nesprávne striedali a hrali v šestici, za čo dostali dve trestné minúty.

53:30
    Albert Michnáč sa snažil presadiť individuálne, ale mal proti sebe dvoch švédskych obrancov a ušiel mu puk.

51:50
    Axel Jonsson Fjällby potiahol puk do útočného pásma, počkal si na pohyb spoluhráčov, ale Lias Andersson trafil iba pripraveného Škarka.

51:17
    Hrá sa vo vysokom tempe, bez zbytočných prerušení a rýchlo plynúci čas vyhovuje predovšetkým švédskym hokejistom.

50:15
    Martin Nečas výborne prenikol po pravej strane, prihrával pred bránu spoluhráčovi, ale ten bol tiesnený a neohrozil Gustavssona.

50:00
    Do konca tretej tretiny zostáva posledných desať minút. Česi zvyšujú aktivitu a chcú dosiahnuť ďalší kontaktný gól.

49:10
    Filip Chytil zbytočne dlho váhal so streľbou. Na ľavom krídle bol úplne sám, no nedokázal včas zakončiť.

48:05
    Filip Zadina preveril svojho menovca Filipa Gustavssona. Švédskemu brankárovi čoraz viac vypadávajú puky, no Česi to nedokážu využiť.

47:32
    Na ľade pribúdajú fyzické kontakty, ale aj prerušenia. Hráči sa môžu trochu upokojiť počas reklamnej pauzy.

46:20
    Jesper Boqvist prijal krížnu prihrávku na ľavom krídle a ihneď strieľal. Jakub Škarek len sledoval letiaci puk.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 6. Davidsson (Jonsson Fjällby, G. Gustafsson), 20. Pettersson (A. Nylander, Dahlin), 45. A. Nylander (Dahlin) – 40. Zadina (Nečas, Hájek)

Švédsko: F. Larsson (Gustavsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Karlström, Andersson (C), J. Boqvist – Pettersson, L. Lindström, A. Nylander (A) – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby – Zetterlund.
    Česko: Škarek (Kořenář) – Hájek, Budík, F. Král, J. Galvas, Šalda, Vála (A) – M. Zachar (C), Chytil, Safin – Zadina, Nečas, R. Pavlík – M. Kaut, K. Reichel (A), Michnáč – Kurovský, Hrabík, Kodýtek.