Amiens – Nantes 0:1 (kon.) | Angers – Dijon 2:1 (kon.) | Bordeaux – Montpellier 0:2 (kon.)
Guingamp – Saint-Étienne 2:1 (kon.) | Lille – Nice 1:1 (kon.) | Marseille – Troyes 3:1 (kon.)
Metz – Štrasburg 3:0 (kon.) | Monaco – Rennes 2:1 (kon.) | Paríž – Caen 3:1 (kon.)
Toulouse – Lyon 1:2 (kon.)
Olympique Marseille
3:1 (1:1)
ESTAC Troyes
cz Streda 20.12.2017, 20:50 • Stade Vélodrome, Marseille • Ligue 1 McDonald’s • 19. kolo

V letošním kalendářním roce je to ode mne z francouzské Ligue 1 všechno a budu se s vámi těšit dále u komentovaných přenosů po zimní přestávce, která bude končit 20.kolem v půli ledna. Hezký zbytek večera! (22:45:31)

Je konec! Domácí hráči díky dvěma vstřeleným brankám ve druhé půli dokonali obrat skóre a z dnešního utkání si odnáší po výhře 3:1 všechny tři body. Ze strany Marseille to dnes byl velmi dobrý a dominantní výkon, snad jen škoda laxních pár minut v úvodní části zápasu, které vedly k brance soupeře. Troyes se dnes na moc nezmohlo, za zmínění stojí pouze branka Pelého a pak velká šance na srovnání Suka Hjun-Čuna v 75.minutě, kdy jihokorejský útočník nejprve trefil břevno a následně zblízka netrefil bránu.

90+3

90+3
    Payet vystřelil velmi chytře přes obrannou zeď k pravé tyči, gólman Samassa dokázal míč chytit.

90+2
    Rozehrávka přímého kopu se protahuje, tohle bude pravděpodobně poslední akce zápasu.

90+1
    Anguissa se nebezpečně prohnal hned mezi trojicí hráčů v modrých dresech, Azamoum následně neměl jinou možnost, než faulovat.

90
    Nastavovat se budou dvě minuty navrch.

89
    Domácí se posouvají na polovinu soupeře, Sakaj se dost možná takticky ocitl v ofsajdové pasti.

88
    Marseille drží balón na svých kopačkách, do rozehrávky se zapojuje také brankář Mandanda.

86
    Confais dobře nacentroval míč do malého vápna, Suk si naskočil na hlavičku příliš pozdě, a tak balón pouze prolétá za bránu.

85
    Troyes se ještě nevzdává a okamžitě se pouští do útoku.
    84. Valère GERMAIN - 3:1

84
    Marseille právě vstřelilo branku!
    O výsledku dnešního utkání je pravděpodobně rozhodnuto! Marseille vydolovala ve vlastním vápně nakopnutý balón a díky rychlému centru vpřed se dostali bílí v počtu třech hráčů do brejku. Sanson se dokázal uvolnit mezi dvěma obránci do úniku a v kritickém momentu přihrál do strany na VALÉRE GERMAINA, který uklízel míč do odkryté sítě.

83
    Troyes momentálně dostává svého soupeře pod tlak, ale obrana Marseille odolává.

82
    Bílí drží míč na polovině soupeře, ale kvůli nepřesné přihrávce může Troyes jít do brejku. Amavi urgentně zakopává míč pryč z velkého vápna.

81
    Do konce utkání zbývá něco málo lehce pod deset minut, to je však stále dostatek času na vyrovnání.

80
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Lucas Ocampos.

80
    Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Saif-Eddine Khaoui, přichází Benjamin Nivet.

79
    Hraje se rychle z jedné strany na druhou. Suk Hjun-Čun se ocitl v osobním souboji se Sakajem uvnitř šestnáctky, avšak pádem si jihokorejský útočník penaltu nevynutil. Na druhé straně se dostává do střeleckého zakončení Payet, lobovaný míč těsně přelétl bránu.

Petr Hluchý

Góly: 31. Payet, 66. Gustavo (Amavi), 84. Germain (M. Sanson) – 14. Pelé (Khaoui)

Karty:   54. Thauvin (OMA)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:12.
    Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr (57. Sakaj), Rolando, Rami, Amavi – Gustavo, Maxime López (72. Anguissa) – Thauvin, M. Sanson, Payet (C) – Germain.
    Náhradníci: Pelé – Abdennour, Mitroglu, N'Jie, Sakaj, Ocampos, Anguissa.

ESTAC Troyes: Samassa – Deplagne, Giraudon, Hérelle, Ch. Traoré – Bellugou (62. Confais) – Darbion (C), Azamoum, Khaoui (80. Nivet), Pelé (70. Grandsir) – Suk Hjun-Čun.
    Náhradníci: Zelazny – Confais, Grandsir, Niane, Nivet, J. Obiang, Vizcarrondo.

Rozhodca: Thual – Lombard, Debart