Amiens – Nantes 0:1 (kon.) | Angers – Dijon 2:1 (kon.) | Bordeaux – Montpellier 0:2 (kon.)
Guingamp – Saint-Étienne 2:1 (kon.) | Lille – Nice 1:1 (kon.) | Marseille – Troyes 3:1 (kon.)
Metz – Štrasburg 3:0 (kon.) | Monaco – Rennes 2:1 (kon.) | Paríž – Caen 3:1 (kon.)
Toulouse – Lyon 1:2 (kon.)
Toulouse FC
1:2 (0:1)
Olympique Lyon
cz Streda 20.12.2017, 20:50 • Stadium Municipal, Toulouse • Ligue 1 Uber Eats • 19. kolo

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou. (22:51:42)

Dnešní utkání je u konce a z vítězství se raduje Lyon. Hosté šli do vedení ve 25. minutě, kdy Nabil Fékir skóroval z penalty nařízené po okatém pádu Díaze. Následně se oba celky dostávaly do velkých šancí, nicméně další branky jsme viděli až v nastavení druhého poločasu. Nejprve se v 93. minutě po brejku trefil Rafael a až pak snížili domácí. Z penalty se totiž v šesté minutě nastavení prosadil Max Gradel. Hned po této brance bylo utkání ukončeno a domácí tak nestačili zařídit vyrovnání.

90+6
    90+6. Max-Alain GRADEL - 1:2

90+6
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Je sníženo na rozdíl jediné branky, ale okamžitě je utkání ukončeno. MAX GRADEL z pokutového kopu zakončoval do horní části brány, Lopes si sáhl na míč, avšak vytěsnit ho hostující gólman nedokázal. Kulatý předmět skončil v horním rohu brány.

90+5
    PENALTA! Ještě malá jiskřička naděje pro domácí celek. Na pravé straně šestnáctky byl na zem poslán Jean a Toulouse bude zahrávat pokutový kop.
    90+3. RAFAEL - 0:2

90+3
    Lyon právě vstřelil branku!
    Tak a je rozhodnuto. Diakhaby rozjel rychlý protiútok na levé straně, který vyústil v kombinaci jenž v šestnáctce uvolnila RAFAELA. Střídající Brazilec měl hodně času a zprava Lafonta v pohodě překonal.

90+2
    Nakrátko rozehraný roh přinesl zajímavé zakončení. Fékir se totiž ze strany okamžitě vydal do pokutového území a jen o decimetry minul vzdálenější tyč. Na druhé straně se k hlavičce neprodral Jean.

90+1
    Lyon pochopitelně sází na rychlé protiútoky. Další takový přináší rohový kop hostujícího celku.

90
    Nad rámec řádných devadesáti je nastaveno pět minut.

89
    Gradel se šikovně uvolňoval v blízkosti pokutového území. Jenže místo zakončení šel míč daleko od nohou domácího útočníka.

87
    Poslední střídání hosté. Mariano Díaz je nahrazen Mouctarem Diakhabym.
    86. Fantastický zákrok Anthonyho Lopese

86
    Megašance na vyrovnání. Sražená střela se zničehonic dostala na pravou stranu šestnáctky, kde byl připraven jeden z domácích. Tutovku však zneškodnil Lopes!

85
    Rafael na pravé straně pokazil rychlý brejk Lyonu a tak mohli zahrozit domácí. Gradel byl v pokutovém území odstaven čistým skluzem, načež Toulousebude zahrávat roh.

84
    Znovu se Toulouse pokoušelo dostat do blízkosti Anthonyho Lopese. V tomto případě si však jeden z domácích pomohl nedovoleným zákrokem.
    82. Delortova hlavička do tyče

82
    Tak teď asi mělo být vyrovnáno! Povedený centr z pravé strany našel hlavu Delorta, ale ten zblízka zakončoval pouze do tyče! Následná dorážka byla zablokována.

Lukáš Podleśny

Góly: 90+6. Gradel (pen.) – 24. Fékir (pen.), 90+3. Rafael (Fékir)

Karty:   23. Lafont (TOU), 55. Imbula (TOU), 72. Sangaré (TOU) – 43. Díaz (LYO), 73. Ferri (LYO)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 2:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 16:10.
    Toulouse FC: Lafont – Yago, Diop (C), Jullien, Amian (81. Sanogo) – Somália (78. Jean), Imbula, Blin (67. Sangaré), Sylla – Delort, Gradel.
    Náhradníci: Goicoechea – Michelin, Cahuzac, Sangaré, Jean, Sanogo, Toivonen.

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – NDombèlé (62. Ferri), Tousart – Aouar, Fékir (C), Depay (78. Rafael) – Díaz (87. Diakhaby).
    Náhradníci: Gorgelin – Rafael, Diakhaby, F. Mendy, Ferri, Maolida, Gouiri.

Rozhodca: Letexier – Mugnier, Rahmouni