Švédsko – Česko 6:5 (kon.)
Švédsko
6:5 (1:2, 1:1, 4:2)
Česko
cz Sobota 04.11.2017, 10:00 • Arena Grossmatt, Kirchberg, Švýcarsko • EFT (junioři)

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou. (12:10:00)

Je konec! Bohužel český tým prohrává dnešní velmi vyrovnané utkání se švédskými juniory 6:5. Češi vedli po dvou třetinách 2:3, ale zaspali úvod třetí třetiny a Švédsko se během dvou minut dostalo do dvoubrankového náskoku. Od té doby se odehrával velmi vyrovnaný zápas, který gradoval v posledních minutách. Dvě minuty před koncem snížil na 6:5 Martin Řezáč, který dnes vstřelil 4 branky a pár vteřin před koncem měl český tým další šance na vyrovnání, ale vždycky našemu výběru chyběl kousíček k lepšímu zakončení! Švédský favorit tedy vyhrává dnešní utkání, ale Češi odevzdali skvělý výkon a byli rovnocenným soupeřem pro severský celek.

Nejlepší hráči utkání
    Jonáš Kůra 0+0 (CZE)
    Ahrén Hampus 2+1 (SWE)

59:36
    Velké šance českého celku, ale ani jednou míček neskončil v brance!

59:10
    Češi jsou stále na polovině soupeře!

58:37
    Český tým je opět v šesti! Času na jeden toužený gól je stále mnoho!

58:18
    Je to jen o jednu branku a šance na bodový zisk pro český celek stále žije!!

58:05
    Česko právě vstřelilo branku!
    Góóóól! MARTIN ŘEZÁČ procedil míček za záda švédského brankáře a vykřesal tak naději pro český tým! Asistence: Josef Juha.

57:36
    Češi jsou zpět v šesti hráčích a zakládají další útok.

57:18
    Český tým je stále na polovině Švédska, ale nemůže se dostat ke střele.

56:43
    Až nyní český brankář opouští brankoviště a můžeme to opět zkusit v šesti hráčích!

56:26
    Švédi drží míček a nepouštějí český tým do šesti.

55:56
    Český tým se drží na útočné polovině, ale žádnou nebezpečnou situaci si zatím nevytvořil.

54:24
    Češi to zkoušejí v šesti!

54:23
    Oddechový čas pro hosty.

54:23
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Pravidlo nedáš, dostaneš se nyní potvrdilo. Martin Řezáč nedal tutovku a na druhé straně se prosazuje OLIVER LIEDBERG. Asistence: Hampus Ahren.

53:59
    Martin Řezáč dostal krásnou krosovou přihrávku před odkrytou branku, ale minul! Obrovská šance na vyrovnání!

53:33
    Až nyní se našim klukům podařilo vybojovat míček a mohou se pokusit o postupný útok.

53:18
    Švédsko stále drží míček.

52:50
    Jacob Embretzen vypálil z otočky a jeho střela jen těsně minula pravou šibenici české branky.

52:49
    Náš soupeř je stále v držení míčku a nepouští české hráče z obranné poloviny.

52:06
    Švédové nikam nepospíchají a zbytečně se do útoku nehrnou.

51:36
    Český brankář nyní vytáhl skvělý zákrok proti dorážce z malého brankoviště a udržel tak naděje českého týmu na zvrat!

51:12
    Švédové vybojovali míček a nahrávají si na své polovině.

50:38
    Naši hráči drží míček a zároveň střídají. Poslední desetiminutovka třetí třetiny!

50:07
    Český celek hraje lépe než Švédové a tlačí se za vyrovnáním!

49:33
    Jeden z českých hráčů zůstal ležet na zemi. Nakonec opouští hřiště po svých a to je dobré znamení.

49:06
    Češi měli dobré možnosti, ale vždycky jim chyběl kousíček na vstřelení branky. Do konce zápasu zbývá dost času a čeká nás strhující závěr dnešního utkání!

48:57

48:20
    Střela Eremiáše byla zablokována prvním stojícím švédským obráncem.

47:56
    První minuta přesilovky je pryč.

47:38
    Češi jsou na polovině soupeře a kombinují.

46:57
    Vyloučení v týmu Švédsko (Patrik Gustavsson – 2 minuty, Sekání).

46:50
    Češi stále kombinují v ponechané výhodě.

46:09
    Češi si zahrají další přesilovku! Ponechaná výhoda pro český tým.

45:49
    Liedberg poslal jedovku na českou branku a náš brankář zasahoval na poslední chvíli!

44:44
    Je to tam! MARTIN ŘEZÁČ se dostal k odraženému míčku a ze vzduchu ho náramně trefil do švédské branky a Česko je na dostřel! Asistence: Daniel Eremiáš.

44:32
    Jedinečná možnost na snížení pro český celek!

44:05
    Vyloučení v týmu Švédsko (Patrik Gustavsson – 2 minuty, Držení).

43:44
    Švédové vedou o dvě branky, a tak příliš nenapadají českou rozehrávku a brání svůj náskok.

43:28
    Čeští hráči se pomalu dostávají do tempa třetí třetiny a pokoušejí se ještě snížit stav utkání.

42:57
    Český celek vůbec nestíhá a Švédové si dělají co chtějí.

42:02
    HAMPUS AHRÉN vyběhl zpoza branky a česká obrana ho nechala v klidu vystřelit z před brankového prostoru. Švédsko tak otočilo zápas během dvou minut a už vede o dvě branky. Bez asistence.

41:04
    Švédové jdou poprvé do vedení. Český tým zaspal úvod třetí třetiny a KEVIN RIGOGIANNIS upláchl po levé straně okolo mantinelu a střelou pod rukou se prosazuje. Asistence: Linus Hellqvist.

40:41
    Češi vybojovali míček u soupeřovi branky a mají rozehru z rohu hřiště.

40:14
    Český tým bohužel brzy inkasuje a nyní je vše otevřené.

40:05
    Autorem branky z trestného střílení je HAMPUS AHREN.

40:05
    A hned na začátku třetí třetiny tu je další nájezd pro švédský tým.

40:01

Zajímavá statistika držení míčku
    Švédsko 60% a Česko 40%.

Je za námi druhá třetina, která nabídla dvě branky. Tu první vstřelil český celek a dostal se zpět do dvoubrankového vedení. Druhá branka ve druhé třetině už padla do naší sítě a to v přesilové hře. Čeští hráči sice dokázali přestát hru ve třech, ale ve čtyrech už inkasovali a Švédové se dostali na dostřel. Třetí třetina tak slibuje velmi zajímavou podívanou a doufejme, že s vítězným koncem pro naše kluky!

40:00

39:41
    Sádlo se dostal k další střele, ale jeho pokus letěl nad švédskou branku.

39:16
    Velký závar před naší brankou naštěstí vyřešil Šimůnek.

38:45
    Švédové se snaží o trpělivou kombinaci, ale to jim znepříjemňují čeští útočníci, kteří aktivně napadají.

38:27
    Až nyní se podařilo českému celku vyhodit a oba týmy střídají.

37:57
    Švédové se dostali do tlaku a hrají bago na naši polovině.

37:27
    Jenže naši snahu zastavuje faul za nadzvedávání hokejky.

37:00
    Čeští hráči drží míček a pokoušejí se o postupný útok.

36:42
    Patrik Gustavsson vyslal jedovku z poloviny hřiště, která jen těsně minula břevno naší branky!

36:07
    Češi se pokoušeli o rychlý brejk, ale švédská obrana stihla včas zakročit a poslat míček mimo hrací plochu.

35:29
    Český celek se také pokusil o ohrožení branky, ale švédský brankář byl pozorný.

35:07
    Birgerssonova střela jen těsně minula českou branku.

34:35
    Žlutomodří drží míček, ale jsou dobře napadáni a mají tak problém s rozehrávkou.

33:56
    Další zákrok si připisuje český brankář. Teď mají Švédové veliký nápor.

33:38
    Švédové jsou při chuti a drží náš tým pod velkým tlakem.

33:07
    Český celek není o tolik horším týmem a stále vede o jednu branku!

31:37
    Kontaktní branka Švédska v přesilové hře pře jen přichází. WILLIAM WESTERDAHL poslal nechytatelný projektil na českou branku a jeho střela se ještě efektně odrazila o břevno do branky. Asistence: Michael Jansson.

30:53
    Český tým je ve čtyrech!

30:45
    Švédi mají přesilovou hru pět na tři! Ale český celek brání skvěle!

30:23
    Vyloučení v týmu Česko (Jan Spilka – 2 minuty, Hra na zemi).

29:59
    Švédi obléhají českou branku, ale ke střele se zatím nedostali.

28:53
    Vyloučení v týmu Česko (Michal Strnad – 2 minuty, Sekání).

28:53
    Oliver Liedberg se ujal exekuce trestného střílení, ale jeho zakončení bylo hodně laxní! Švédi si tak zahrají přesilovou hru.

28:52
    Nájezd pro Švédsko.

28:31
    Jansson vystřelil kousek před velkým brankovištěm, ale český trojblok nepropálil.

28:06
    Pěkná střela českého obránce nadělala velké problémy švédskému brankáři.

27:54
    Velmi tvrdý souboj v rohu hřiště odnesl švédský hráč, který si udělal výlet za mantinel.

27:24
    Čeští hráči jsou o dost více u míčku než v první třetině a pomalu se vyrovnávají švédskému týmu!

27:03
    Sádlo vypálil velmi tvrdě, ale jeho pokus byl tečovaný mimo tři tyče.

26:46
    Domberg pálil z pravé strany a prověřil pozornost českého brankáře, který jeho střelu chytil do ruky.

25:32
    Čeští hráči skvěle zdvojují osamocené švédské útočníky a nedovolují jim jakoukoliv šanci na ohrožení naši branky.

24:18
    Švédové kombinují na své polovině a český tým drží pozice u své branky a čeká, co soupeř vymyslí.

23:42
    Westerdahl zablokoval střelu českého obránce a běžel sám na naši branku, ale Šimůnek fantastickým zákrokem zabránil kontaktní brance švédského týmu!!

23:00
    Další míček ve švédské síti!! MARTIN ŘEZÁČ a Jan Spilka napadali tak aktivně až vybojovali míček před brankou soupeře a první zmiňovaný tuhle akci zakončil střelou pod víko! Češi tak vedou znovu o dvě branky!! Asistence: Jan Spilka.

22:22
    Obrázek hry je stále stejný. Švédsko kontroluje míček, ale ke střelám se dostává jen zřídka. Český tým dobře brání.

20:30
    Švédi jsou opět u míčku a stejně jako v první třetině kombinují na naší polovině.

20:01

První třetina je za námi a velké překvapení je na světě! Český tým hraje srdnatě a bojuje, co to jde. A proto vede český celek po první třetině 1:2! Švédi jsou jednoznačně aktivnější a lepší celek, ale Češi skvěle brání, hrají na rychlé brejky a dokázali využít i svou přesilovou hru! Do druhé třetiny tak půjde náš výběr s jednobrankovým náskokem.

20:00

19:58
    Ještě stihl český celek faulovat, ale na druhé straně hřiště, takže se nic neděje.

19:35
    Střela jednoho ze švédských útočníků letěla hodně vedle a první třetina se nejspíše v klidu dohraje u naší branky.

18:45
    Žlutomodří florbalisté stále drží míček a pokoušejí se najít skulinku v české obraně.

18:00
    Šimůnek zasahoval proti švédské střele a čeští hráči tak mají míček pod svou kontrolou.

17:25
    V závěru první třetiny se hraje na obě strany a jsou k vidění hlavně rychlé protiútoky. Takovýhle florbal by mohl být pro český celek velmi nebezpečný.

16:54
    Češi získali míček v rohu hřiště, ale naše rozehrávka trvala déle než tři vteřiny, a tak rozhodčí dal míček Švédům.

16:16
    Švédové hrozí z každé pozice a sypou na českou branku jednu střelu za druhou.

15:48
    Švédi dokázali svým napadáním vybojovat míček a už jsou opět před českou brankou.

15:03
    Češi se dostali k míčku a pokoušejí se o kombinaci. Švédové dobře napadají náš celek a dostávají tak naše obránce pod tlak.

14:23
    Jen co skončila přesilová hra českého celku, tak se Švédi tlačí k naší bráně a pokoušejí se dorovnat stav utkání.

13:52

13:42
    Českému celku se přesilová hra vůbec nepovedla a více příležitostí v ní měli paradoxně Švédové.

11:52
    Vyloučení v týmu Švédsko (Jacob Embretzen – 2 minuty, Blokování soupeřovi hole.).

11:52
    Koláčný svůj nájezd neproměnil a tak si český celek zahraje přesilovou hru.

11:47
    Tak tohle je veliká škoda! Josef Juha stál sám před brankou, ale přestřelil! Jenže byl faulován a český tým bude mít trestné střílení!

11:22
    Švédové drží míček a střídají.

10:48
    Český celek dnes brání velmi svědomitě a nepouští Švédy do žádných nebezpečných prostorů před naši brankou.

10:26
    Švédové pokračují v tlaku a Češi se stále brání.

09:11
    MICHAEL JANSSON se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil míček do české branky. Bohužel máme během pár vteřin sníženo.

08:58
    využitá přesilová hra českého týmu! JOSEF JUHA dostal nahrávku, udělal tři rychlé kroky s míček na střed hřiště a z otočky poslal míček za záda švédského brankáře! 0:2! Asistence: Pavel Sládeček.

08:21
    Češi se drží na polovině soupeře, ale k vážnému ohrožení branky zatím nedošlo.

07:19
    Vyloučení v týmu Švédsko (Patrik Gustavsson – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

06:41
    Góóól! Český celek jde do vedení! Rychlý brejk našeho týmu zužitkoval MARTIN ŘEZÁČ a otevírá skóre dnešního utkání! Asistence: Jan Spilka.

06:31
    Švédové jsou opět u míčku a kombinují na české polovině.

05:45
    Až nyní došlo z české strany ke střele a hned mohla být gólová! Daněk totiž trefil tyč!

05:37
    Češi jsou na útočné polovině, ale na švédského brankáře zatím nevystřelili.

05:05
    Oweling pálil z otočky, ale přestřelil českou branku.

04:55
    Faul českého týmu na polovině hřiště. Švédsko bude mít volný úder.

04:40
    Švédi střídají a nahrávají si na své polovině.

04:02
    Švédové stále kontrolují míček a pravděpodobně to tak bude po celý zápas.

03:35
    Špatná přihrávka švédského celku skončila až za mantinelem a česká obrana si tak může na chvíli odpočinout.

03:13
    Česká akce skončila špatnou nahrávkou a Švédové mohou opět kombinovat.

02:50
    Až nyní se Češi dostali k míčku a mohou se pokusit ohrozit brankáře soupeře.

02:11
    Jenže Švédsko hraje skvěle a míček opět ukořistilo. Naši hráči jen běhají za míčkem a Švédi si hrají takové týmové bago.

01:47
    jeden ze švédských hráčů upadl na českého brankáře a rozhodčí tak píská faul. Máme míček od naší branky.

01:33
    Švédově, podle očekávání, mají herně navrch a náš tým se pouze brání.

00:48
    Český celek chvilku držel míček, ale jejich soupeř je dobře napadal a vybojoval míček pro sebe.

00:10
    Jako první se dostali k míčku Švédové a mohou tak kombinovat.

00:01

Švédsko: Kastengren (Olofsson) – Hedstal, Liedberg, Embretzen, Andersson D., Westerdahl, Gustavsson, Hellqvist, Ahren, Rigogiannis, Jansson, Sjöblom, Block, Domberg, Stjernberg, Andersson F., Lindblad, Oweling, Nilsson

Česko: Šimůnek (Kolajta) – Forman, Eremiáš, Strnad, Juha, Netrefa, Šebek, Kavan, Daněk, Beneš, Šindler, Kůra, Sládeček, Buršík, Boček, Koláčný, Řezáč, Spilka, Sádlo

Rozhodčí: Bartosz Burek, Wojciech Czarnecki.

Vzájemné zápasy
    Česko U19 4:9 Švédsko U19
    Švédsko U19 8:5 Česko U19
    Česko U19 5:4sn Švédsko U19
    Česko U19 7:6pp Švédsko U19

Česká republika U19
    Čeští florbalisté v prvním utkání na EFT ve švýcarském Kirchbergu dokázali zdolat juniorku Švýcarska poměrem 6:5 a připsali si tak tři body! Češi dokázali uhlídat hubené vedení až do konce zápasu a mohli se tak radovat z výhry. Dnes je ovšem čeká daleko těžší soupeř a pokud budou chtít naši florbalisté vyhrát, tak budou muset předvést nadstandartní výkon! Podaří se českému celku překvapit jasného favorita dnešního utkání?

Švédsko U19
    Švédové ve Švýcarsku vyhráli své úvodní utkání a porazili výběr Finska U19 7:6 po samostatných nájezdech. Švédové prohrávali v tomto utkání o dvě branky, ale dokázali ve třetí zabrat a stav vyrovnat. V dnešním utkání budou "domácí" hráči jasnými favority.

Nominace Švédska na EFT v Kirchbergu
    Brankáři: Olofsson, Kastengren
    Hráči do pole: Hedstal, Liedberg, Embretzen, Andersson D., Westerdahl, Gustavsson, Hellqvist, Ahren, Rigogiannis, Jansson, Sjöblom, Block, Domberg, Stjernberg, Andersson F., Lindblad, Oweling, Nilsson

Hezké sobotní dopoledne všem fanouškům mezinárodního florbalu! V Dnešním utkání se společně podívám na souboj českých juniorů proti švédskému výběru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Vojtěch Görög

Góly a asistencie: 10. Jansson, 32. Westerdahl (Jansson), 41. Ahren (t.s.), 42. Rigogiannis (Hellqvist), 43. Ahrén, 55. Liedberg (Ahren) – 7. Řezáč (Spilka), 9. Juha (Sládeček), 23. Řezáč (Spilka), 45. Řezáč (Eremiáš), 59. Řezáč (Juha)

Rozhodca: Bartosz Burek, Wojciech Czarnecki