Bielorusko – Lotyšsko 2:0 (kon.) | Fínsko – Česko 6:5 (po pr.) | Kanada – Švédsko 3:7 (kon.)
Rusko – Slovensko 3:2 (po pr.) | USA – Švajčiarsko 4:2 (kon.)
USA
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Švajčiarsko
Štvrtok 20.04.2017, 19:38Majstrovstvá sveta U18 • Štvrťfinále

Je koniec, USA napokon dokázalo v tretej tretine streliť dva góly a rozhodnúť o svojom postupe do semifinále. V 57. minúte vsietil víťazný gól Norris a o minútu neskôr pridal poistku Tortora. Švajčiari predviedli pekný tímový výkon, no proti favoritovi to nestačilo.

Ďakujem vám za pozornosť. (21:51:22)

59:51
    Ešte jedno americké zakázané uvoľnenie.

59:40
    Je jasné, že vyrovnanie už nepríde.

59:35
    Hischier dorážal po strele od mantinelu, no puk cez Cyra nepretlačil a následne sa domáci oslobodili!

59:15
    Vhadzuje sa v strednom pásme a Schmid musí ísť nazad do brány.

59:10
    Švajčiari majú puk na svojich hokejkách, no vo svojom pásme a odtiaľ sa dáva gól ťažko.

58:36
    Le Coultreho zúfalú strelu schoval Cyr do lapačky.

58:08
    Akita Schmid je na striedačke a začína sa power-play švajčiarskeho celku, ktorý sa snaží o zázrak!

57:34
    Švajčiarsky lodivod si zobral oddychový čas.

57:34
    Ďalší rýchly prechod amerického celku zastavil ofsajd.
    57:10 Jacob Tortora (USA) - 4:2

57:10
    USA dalo gól!
    Je rozhodnuté, Amerika si zahrá o finále proti Švédsku! Po nahodení sa puk odrazil na bránkovisko, kde ukázal dôraz Dhoodghe a poskakujúci gumený zázrak doklepol do siete JACOB TORTORA!
    Asistencia: Sean Dhooghe.

56:43
    V závere duelu sa Američania dostávajú nazad do vedenia! Po skrumáži pred Schmidovou bránou sa dostal k puku JOSH NORRIS, ktorý ho pretlačil za chrbát kľačiaceho gólmana!
    Bez asistencie.

56:15
    Na druhú stranu sa snažia dostať hosťujúci hráči.

55:45
    Evan Barratt dostal priestor a čas, vypálil, no Švajčiari ďakujú svojmu strážcovi svätyne!

55:28
    Akira Schmid radšej puk po nepríjemnej strele z hokejky Dhoogheho podržal a nasleduje vhadzovanie priamo pred ním.

55:00
    Začala sa záverečná päťminútovka riadnej hracej doby posledného štvrťfinále MS do 18 rokov. Uvidíme tretie predĺženie alebo jeden z tímov dá v závere rozhodujúci gól?

Roland Hric

Góly a asistencie: 1. Pastujov (B. Tkachuk), 35. Farrance (Barratt), 57. Norris, 58. Tortora (Dhooghe) – 24. Hischier (Gross), 31. Müller (Patry, Sigrist)

USA: St. Cyr (Scheel) – Hughes, Kemp (A), Knoepke, Gildon, Miller, Farrance, Inamoto – B. Tkachuk (C), Norris (A), Pastujov – Mismash, Barratt, Wahlstrom – Poehling, Farabee, Reedy – Tortora, Slaggert, Dhooghe – Cockerill.
    Švajčiarsko: Schmid (Zaetta) – Le Coultre, Matewa, Berni, Geisser (C), Barandun, Gross, Schüpbach – Simic, Hischier (A), Kurashev (A) – Sigrist, Weibel, Eggenberger – Leuenberger, Döpfner, Petrig – Patry, Müller, Riat – Kohler.

Rozhodca: Hejduk (CZE), Sewell (GBR) – Ondráček (CZE), Jun Soo (KOR)