Bielorusko – Lotyšsko 2:0 (kon.) | Fínsko – Česko 6:5 (po pr.) | Kanada – Švédsko 3:7 (kon.)
Rusko – Slovensko 3:2 (po pr.) | USA – Švajčiarsko 4:2 (kon.)
Rusko
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Slovensko
Štvrtok 20.04.2017, 17:38 • Zimný štadión mesta Poprad • Majstrovstvá sveta U18 • Štvrťfinále

Najlepšími hráčmi Slovenska na tomto šampionáte sú: Adam Liška, Martin Kupec, Martin Fehérváry. (20:13:40)

Ruským hokejistom sa podarilo rozhodnúť v predĺžení o osude tohto veľmi vyrovnaného stretnutia. Slovenskí mladíci sa však nemusia za nič hanbiť. V skupine a aj v dnešnom zápase predviedli skvelé výkony, predstavili sa fantastickému publiku tu na štadióne v Poprade a ukázali, že ročník narodenia 1999 je veľmi silný a má hokejovú budúcnosť.
    Šampionát však nekončí, pozajtra začínajú semifinálové boje.

Ďakujeme za pozornosť.

68:42
    Rusko dalo gól!
    Tak toto je naozaj smutný koniec. Puk do rohu klziska zaviezol Koltygin, získal ho KIRILL SLEPEC, dostal sa pred bránku a šikovnou strelou pomedzi nohy prekonal Sklenára.
    Asistencia: Pavel Koltygin.

68:01
    Fehérváryho už Rusi zahnali do stredného pásma, a tak sa musíme vrátiť dozadu a rozohrať. Držíme však podstatnú časť predĺženia puk na svojich hokejkách, a to je dobré.

67:34
    Ružička spomedzi kruhov vystrelil iba do ruského hráča. Následne hľadal prihrávkou spoluhráča, no Žukov bol pripravený.

66:15
    Demo hľadal krížnou prihrávkou Žiaka, Kalabuškin však zasiahol v poslednej chvíli a vypichol puk spred Žiakovej hokejky.

65:30
    Fehérvárymu nevyšla prihrávka v útočnom pásme. Puku sa však zmocnil Liška a pre istotu ho vytiahol von až k nášmu obrannému pásmu.

64:44
    Filip Krivošík si pripravil puk na pravom kruhu a podarilo sa mu švihom zakončiť. Žukov musel urýchlene vytiahnuť svoj betón.

64:15
    Naši sa dostali k šanci. Žukov už ležal v bránkovisko, Roman strieľal od modrej čiary, no trafil iba ruského obrancu.

63:20
    Samorukov sa dostal k strele z pravého kruhu, ale mieril nad plexisklo. Rusi sú natlačení stále v našom pásme.

62:24
    Nepríjemne sa uvoľnil Kalabuškin. Jeho pokus z pravého kruhu mieril na Sklenárov betón.

61:36
    Romanovi sa podarilo potiahnuť puk von z obranného pásma. Následne sme sa však v útočnej tretine neudržali, puk však máme opäť v strednom pásme.

60:58
    Oddychový čas si berie náš tréner Norbert Javorčík.

60:58
    Hra je prerušená a Rusi sú vykázaní z nášho pásma. Koltygin bol totižto postavený v bránkovisku.

60:28
    Liška potiahol akciu, ale stratil puk na červenej čiare. Následne vnikli do útočného pásma Rusi, ale Fehérváry ich odstavil.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V úvode tretej tretiny sa Rusom podarilo vyrovnať a stav 2:2 sa udržal až do týchto chvíľ. O osude stretnutia sa teda bude rozhodovať najprv v 10-minútovom predĺžení. Hrá sa 4 na 4.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 6. Čechovič (Svečnikov), 42. Čechovič (Svečnikov, Samorukov), 69. Slepec (Koltygin) – 31. Ružička (Liška, Baláž), 35. Fafrák (Liška)

Rusko: Žukov (Ustimenko) – Dedov, Samorukov (A), Galeňuk, Rubinčik (A), Baranov, Kalabuškin, Pereljajev – Lipanov (C), Svečnikov, Čechovič – Bicadze, Alexejev, Toropčenko – Slepec, Maximov, Klisunov – Muranov, Marušev, Šaškov – Koltygin.
    Slovensko: Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Ružička, Fafrák, Liška (A) – Miloš Roman, Krivošík, Hrehorčák – Stacho, Baláž, Urbánek – Havrila, Regenda, Köver – Pospíšil.

Rozhodca: Holm, Piragić – Caillot, Hancock