Boston – Arizona 4:1 (kon.) | Buffalo – Nashville 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Washington 1:4 (kon.)
Philadelphia – Colorado 4:0 (kon.) | Montreal – Columbus 1:0 (po pr.) | Florida – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Edmonton 1:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:6 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – LA Kings 2:1 (po pr.) | Vancouver – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Toronto 3:1 (kon.)
San Jose Sharks
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Toronto Maple Leafs
cz Streda 01.03.2017, 04:40 • SAP Center, San Jose • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v SAP Center v San Jose sledovalo 17 515 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (07:15:06)

3. Patrick Marleau (SJS) 0+1

Dnešní napínavé utkání je u konce a vítězství nakonec slaví domácí Žraloci. Ti sice ve druhé třetině dotahovali jednogólový náskok soupeře, ale to se ještě před druhou přestávkou povedlo a rozhodovalo se tak ve třetí části. Dlouho jsme čekali na třetí branku zápasu, avšak v 59. minutě to vzal na sebe Tomáš Hertl, který se zleva trefil parádně. Následně ještě Pavelski přidal trefu do prázdné brány a dva body tak zůstanou v San Jose.

Střely na bránu

San Jose Sharks – 37
    Toronto Maple Leafs – 21

59:37 Joe PAVELSKI - 3:1

59:37
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Thornton získal puk ve středním pásmu a přes ulehajícího soupeře ho dokázal přihrát JOEU PAVELSKÉMU. Ten se zjevil mezi kruhy, odkud naprosto bez problémů zakončil do prázdné brány. Pro Thorntona se jedná o gólovou přihrávku číslo 999! Asistence: Joe Thornton, Logan Couture.

59:31
    Nyní se však hosté nemohou dostat do kýženého tlaku a naopak v neutrální zóně odolávají kombinaci soupeře.

58:50
    Hosté samozřejmě nemohou čekat a okamžitě odvolávají Frederika Andersena. Toronto má šest hráčů v útočném pásmu!
    58:36 Tomáš HERTL - 2:1

58:36
    Tak to je rána z čistého nebe! Marleau parádně udržel puk proti trojici protihráčů a předal kotouč TOMÁŠI HERTLOVI. Český mladík dostal trochu prostoru u levého kruhu a trefil se přesně k bližší tyči Andersenovy brány! Asistence: Patrick Marleau, Brent Burns.

58:08
    No! Zdálo se, že Bozak se dopustil podražení, avšak sudí nadále nechávají pokračovat ve hře. Kotouč se dostává do neutrální zóny.

57:59
    Couture byl dobře bráněn soupeřem a proto mohl pouze zakončovat z poměrně velkého úhlu. Andersen bez potíží zasáhl.

57:09
    Dillonovo nahození od modré čáry se zastavilo před Thorntonem. Ten ale neměl dostatek času a prostoru na to aby se pokusil ohrozit hostujícího brankáře.

56:57
    Melker Karlsson se sice hodně snažil udržet se na modré čáře, ale nakonec je přeci jenom odpískán ofsajd San Jose.

56:16
    Tempo hry nám poněkud opadlo. Ani jeden z celků se už neodhodlává ke zběsilé ofenzívě a možná už se tak pomalu čeká na prodloužení.

55:38
    Marleauova rozehrávka se dostala pouze na střídačku hostujícího celku. Po komerční přestávce se bude vhazovat u Jonese.

55:02
    Rovněž na levé straně měl velkou rychlou Marleau, který si to namířil k bráně. Nakonec se však odhodlal k nepřesné zadovce.

54:21
    V obrovské šanci se zjevil Joe Thornton! Tomu kotouč přenechal Labanc, avšak následná střela velezkušeného útočníka šla z levého kruhu příliš vysoko.

54:07
    Hra se pro změnu přesunula do pásma Sharks. Po sraženém nahození však následuje pouze komerční přestávka.

53:28
    Další nahození se zatavilo před Andersenem a Sörensen mohl zakončovat z bezprostřední blízkosti. Na dánského brankáře však nevyzrál!

52:58
    A znovu Burns. Tentokrát už Andersen musel zasahovat, což mu nečinilo velké problémy. San Jose však zůstává v útočném pásmu.

52:31
    Hodně jedovaté nahození od modré čáry teď vyprodukoval Brent Burns. Puk si to ale přeci jenom namířil mimo tři tyče.

51:59
    Zakázané uvolnění Maple Leafs. Vhazovat se bude v blízkosti Federika Andersena.

50:58
    Tak nutno říci, že nyní nesledujeme zrovna nejpovedenější pasáž zápasu. Domácí se soustředí především na precizní defenzívu a kotouč prakticky jen vracejí do středního pásma.

50:38
    Ofenzivní choutky hostujícího celku byly bez větších problémů zastaveny a kotouč se vrací do neutrální zóny.

49:16
    Nakonec se pokračuje bez jakékoliv změny. Hraje se teď ve středním pásmu, kde se snaží kombinovat hosté.

48:55
    Z neznámého důvodu teď bylo zapískáno a hra je přerušena. Uvidíme, zda se po komerční přestávce bude vylučovat nebo co se vlastně stalo.

48:29
    Na Andersena letělo několik velmi nebezpečných střel. Tu poslední obstaral Dillon, avšak Andersen si i v těžké pozici, kdy byl atakován, poradil.

47:36

47:26
    Až nyní se hosté usadili v útočném pásmu a Jones musel řešit dvě nebezpečná zakončení z levé strany. Z přesilové hry Toronta už ale moc nezbývá.

46:28
    Nyní Sharks ve vlastním oslabení dokonce zahrozili. Dvě střely ze střední vzdálenosti si ale Frederik Andersen pohlídal.

45:45
    Domácí hokejisté puk okamžitě vyhazují až k bráně Frederika Andersena. Toronto tedy ofenzívu musí zahájit až u svého gólmana.

45:36
    Další vyloučení a tentokrát si v početní výhodě zahrají hosté. Dvě trestné minuta za vysokou hůl teď dostává Brnden Dillon (SJS).

44:56
    Joe Pavelski se na chvíli zjevil sám před Andersenem. Skákavý puk mu ale příliš nesedl na hokejku a hostující gólman si s nevýrazným zakončením poradil!

44:35
    Odpískána přihrávka rukou v podání Tierneyho. Hra je tedy vykázána do středního pásma.

44:08

43:51
    Schlemkova tvrdá střela zůstala kdesi u Andersenovy brány. Po dalším zakončení od modré čáry nikdo moc nevěděl, kde je kotouč a hosté toho využili k vyhození puku přes všechny čáry.

43:10
    Pavelski puk z mezikruží posunul k volnému Marleauovi, ale jeho svižnou střelu pravým ramenem zneškodnil Andersen!

42:35
    Sharks se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale nyní už je puk až mezi modrými čarami. Úvod přesilové hry zatím není dobrý.

42:08
    Druhou přesilovou hru v utkání si zahrají domácí. Za podražení vůči Wardovi je penalizován Roman Polák (TOR).

41:32
    Po souboji u mantinelu se puk odrazil vysoko nad plexisklo a skončil mezi diváky. Vhazuje se po levici Frederika Andersena.

41:07
    Solidní střelou se teď prezentoval Leo Komarov. Záhy poté následoval rychlý výpad Nazema Kadriho, nicméně i Jones zůstává na jedné inkasované brance.

40:35
    Pavelski se po návratu z trestné lavice okamžitě zapojil do dvou dobrých akcí domácích. Nejprve přihrával mezi kruhy a poté měli Sharks dobrý tlak do brankoviště. Andersen odolal.

40:17

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:28.

Je za námi druhá třetina a i tentokrát je stav zápasu vyrovnaný. Hosté se sice díky přesilovkové trefě Austona Matthewse dostali do vedení, ale San Jose poté mělo tlak, který dokázalo využít. Ve 33. minutě se totiž k tvrdé střele odhodlal Brenden Dillon a puk ze své sítě lovil také hostující gólman. V závěru třetiny pak Marner trefil ještě tyč, nicméně na další branky si musíme počkat do třetin třetiny či prodloužení.

San Jose Sharks – 22
    Toronto Maple Leafs – 17

40:00

39:58
    V samotné závěru třetiny ještě musel zasahovat Andersen. Střela Mikkela Bødkera však neměla gólové parametry.

39:36
    Teď byli hosté velmi blízko! Střela Mitchella Marnera se odrazila od brusle bránícího hráče a kotouč se po změně směru odrazil od tyče!

39:08
    Žraloci kotouč vyhodili přes všechny čáry. Další útok hostů tak začne až od Andersena.

39:00
    Další nahození už si Martin Jones v pohodě lapil. Komarov se pak snažil dorážet, ale důraznou obranou byl povalen na led.

38:34
    Jones neměl moc přehled nastalé situaci, nicméně po nahození Gardinera se puk nakonec vykutálel do rohu kluziště.

38:17
    Nyní už se domácí dostali ke kotouči a po komerční přestávce na trestnou lavici zamíří Joe Pavelski (SJS). Stejně jako v první třetině hostující Morgan Rielly se i tento hráč provinil nedovoleným bráněním.

37:52
    Toronto má ponechanou výhodu. Vylučovat se tedy bude na straně San Jose.

37:19
    Hosté teď nevyužili přečíslení dvou na jednoho, ale poté se dostali do další šance. Hyman měl před sebou prázdnou bránu, nicméně tu zprava vůbec netrefil.

36:47
    Dobrou kombinací se f ofenzívě pro měnu prezentovali domácí. Ani Andersen ale nemusel předvést nikterak těžký zákrok.

35:51
    Hosté se snaží kombinovat v blízkosti Jonesovy brány. Zatím bez nějakého pořádného zakončení.

35:09
    Sražené nahození se dostalo ke Coutoureovi, který na nic nečekal a z otočky rychle vypálil na bránu. Ležícího Andersena sice překonal, ale zároveň přestřelil bránu!

34:38
    A teď je dokonce odpískáno zakázané uvolnění Maple Leafs. Vhazovat se bude po levici Frederika Andersena.

34:23
    Toronto dobře napadalo rozehrávku soupeře, nicméně v útočném pásmu se tentokrát nedostalo k zakončení. Hra se přesouvá do neutrální zóny.

33:51
    Hned po vhazování se k rychlé střele odhodlal Morgan Rielly. Jones však zasáhl vyrážečkou a domácí pak vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

33:40
    Solidní střelou z levé strany útočného pásma se prezentoval William Nylander. Jeho pokus však zamířil přesně do Jonesovy hrudi.

33:09
    Z nepřehledného souboje v rohu kluziště se puk odrazil k Andersenovi. Ten hru pro jistotu přerušuje.
    32:17 Brenden DILLON - 1:1

32:17
    Tak a máme vyrovnáno. Domácí v útočném pásmu parádně kombinovali, čímž soupeře dostali pod velký tlak. V rohu kluziště se puku chopil Labanc, jenž našel zcela volného BRENDENA DILLONA a ten se trefil tvrdou ranou přesně k tyči. Asistence: Kevin Labanc, Joe Pavelski.

31:52
    Marner na chvíli získal puk ve prospěch Toronta. Nyní už se však znovu hraje před Andersenem.

31:11
    Sharks ale nadále kombinují v blízkosti Andersenovy brány. Dánský gólman Toronta čelil záhy dalším dvěma střelám, avšak nejednalo se o nikterak nebezpečná zakončení.

30:44
    Díky vyhranému souboji u mantinelu se domácím podařilo dostat puk na modrou čáru. Následná modrá čára však byla sražena.

30:22
    Dobrá pasáž obávané formace Hyman-Matthews-Nylander. Výsledkem byly dvě tři zajímavější zakončení, která si však pohlídal Martin Jones.

29:47
    Tierney puk posunul k bráně Frederika Andersena, nicméně ten na nic nečekal a dostal kotouč k hokejkám svých spoluhráčů.

28:59
    Znovu se kotouč vrací až k modré čáře, která je blíže k Jonesovi. Kombinace je však na obou stranách velmi nevýrazná.

28:28
    Inkasovaná branka domácí hokejisty viditelně zaskočila. San Jose nyní jen těžce hledá cestu do pásma soupeře.

27:48
    Po komerční přestávce se velmi slabou střelou prezentoval Schlemko, jenž trefil dobře nastavenou lapačku hostujícího gólmana.
    26:41 Auston MATTHEWS - 0:1

26:41
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A přesilová hra hostujícího celku je využita! Nylander se u modré čáry šikovně vyhnul Burnsovi, posunul puk k mantinelu a tam již byl připravený Leivo. Ten následně oslovil mezi kruhy postaveného AUSTONA MATTHEWSE, proti jehož střele byl Jones bezmocný. Asistence: Josh Leivo, William Nylander.

26:15
    Hosté se od začátku přesilové hry drží v útočném pásmu. Nějaké nebezpečnější zakončení však zatím nepřišlo.

25:49
    Matthews se zleva šikovně tlačil před bránu a nakonec si vykoledoval faul. Dvě trestné minuty za hákování dostává Justin Braun (SJS).

25:07
    Na druhé straně se dobře připomněl Marner, který však střelou přes obránce rovněž trefil jen gólmana.

24:51
    Joel Ward se těsně před Andersenem dostal do obrovské šance, ale opět z toho byla jen střela doprostřed brány!

24:26
    Ani jeden z celků se stále nedostává do nějakého výrazného tlaku. Obrany jsou zatím nadále stoprocentní.

23:32
    Nazem Kadri udělal rychlý manévr na pravé straně útočného pásma a svižně vypálil. Puk ale v pádu neposlal do prostoru brány.

22:48
    Tentokrát už sudí správně vyhodnotili situaci v pásmu Toronta, neboť první u puku byl opět domácí hokejista. Icing se tedy nepíská.

21:57
    Jedovaté nahození od modré čáry prolétlo jen pár centimetrů vedle tyče Jonesovy brány. Tohle nevypadalo vůbec špatně.

21:53
    James van Riemsdyk se přihrávkou od zadního mantinelu pokusil oslovit Marnera. Ten byl velmi dobře bráněn, nicméně domácí zahrávají znovu jen icing.

21:07
    Jenže kotouč se dostal záhy až k bráně Martina Jonese a ač byl Bødker u vyhozeného kotouče rychleji. Nakonec je pískán icing.

20:47
    Dobrý vstup do druhé třetiny ze strany San Jose. Domácí získávají vhazování v útočném pásmu, po kterém mohou pokračovat v ofenzívě.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:32.

Je za námi úvodní dvacetiminutovka zápasu. Jako první se sice do šance dostal hostující Leo Komarov, ale především v závěru třetiny měli více ze hry rozhodně domácí. Ti však nevyužili přesilovou hru, neujely se ani následná nebezpečná zakončení a stav utkání je tak stále bezbrankový. Šancí bylo opravdu dost tak doufejme, že se ve druhé třetině nějaká ujme.

San Jose Sharks – 13
    Toronto Maple Leafs – 5

20:00

19:42
    Couture vytáhl další jedovatou střelu, nicméně nebezpečným pokusem z mezikruží vůbec netrefil bránu.

19:08
    Až nyní se v útočném pásmu zjevili také hokejisté Maple Leafs. Kadriho nahození však k Jonesovi nedoputovalo a dopředu spěchají znovu domácí.

18:45
    Labanc dostal parádní přihrávku zpoza brány, avšak z hranice brankoviště trefil znovu jen gólmana hostujícího celku!

18:22
    Hned po vhazování si Burns sjel až k Andersenovi, nicméně jeho zakončení bylo těsně před brankářem sraženo mimo tři tyče.

18:17
    Další nepřesnost v rozehrávce Toronta znamená zakázané uvolnění. Hra se přesune před Frederika Andersena.

17:49
    Postup hostujícího celku zastavuje postavení mimo hru. Buly se tak koná ve středním pásmu.

17:21
    Jenže domácí rychle přispěchali s další výbornou akcí. Zadovka našla rozjetého Marleau, který se zjevil mezi kruhy, ale na Andesena rovněž nevyzrál.

16:44
    Rychlé nahození od modré čáry teď prolétlo těsně vedle Andersenovy brány. Toronto posléze uklidňuje hru za vlastním gólmanem.

16:27

15:55
    Joel Ward šel z levé strany sám na Andersena, avšak z bezprostřední blízkosti trefil jen beton hostujícího brankáře.

15:11
    Nyní už se hostům podařilo vyhodit puk do středního pásma. Dokonce se hokejisté Toronta v neutrální zóně dostávají ke kombinaci.

14:51
    Po dobrém tlaku do brankoviště se puk znovu odrazil ke Coutureovi. Ten natáhl k tvrdé ráně, ale projektilem trefil znovu jen Andersena.

14:40
    Na Andersena šly záhy po buly dvě velmi rychlé střely Logana Couturea. Jedna byla sražena mimo tři tyče, druhá již skončila v náruči hostujícího gólmana.

14:27
    Je tady první přesilová hra zápasu. Za nedovolené bránění je totiž vyloučen Morgan Rielly (TOR).

13:37
    Kvůli ofsajdu byly ofenzivní choutky Toronta na chvíli zastaveny, ale nyní už hosté znovu vymýšlejí, kudy by prošli až k Jonesovi.

12:59
    Po souboji u mantinelu se kotouče ve středním pásmu ujímají hokejisté Toronta. Právě prostor mezi modrými čarami je však skvěle bráněn.

12:28
    Domácí se poměrně rychle vrátili do útočného pásma. Jejich kombinace se však odehrávala převážně u mantinelu a k žádnému pořádnému zakončení se San Jose nedostalo.

11:13
    Dobrá přihrávka zpoza brány měla oslovit někoho z hostů, nicméně nakonec se dostala až k Riellymu. Ten neprostřelil soupeře.

11:08
    Zakázané uvolnění Sharks. Hra se tedy vrátí před Martina Jonese.

10:37
    Dlouho byl na kotouči Nylander, který se sice dokázal vymotat zpoza Jonesovy brány, ale výsledkem pak byla jen sražená střela od modré čáry.

10:05
    Další rychlý výpad ze strany San Jose byl zastaven vinou ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

09:34
    Tvrdá střela Dillona teď doslova posadila Andersena na zadek a hostující gólman poté dokonce musel čelit jedné dorážce. Všechno ale ustál!

09:03
    A nyní je navíc pískáno zakázané uvolnění Toronta. Vhazovat se bude u Andersena.

08:38
    Toronto se v posledních desítkách vteřin trochu častěji dostává do útočného pásma. Zatím ale naráží na připravenou defenzívu Žraloků.

07:39
    Matthews puk z vrcholu pravého kruhu nasunul pouze vedle brány. Na druhé straně byl sám v útočném pásmu Vlasic, nicméně jeho bekhend ze strany mířil přesně do betonu.

07:07
    Nečekaně šel kotouč ze středního pásma přímo do náruče Martina Jonese. Domácí brankář vypadal trochu zaskočeně, ale nakonec si přeci jenom poradil.

06:46
    Burnsovo nahození dolétlo jen do lapačky hostujícího gólmana. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat v pásmu Toronta.

06:00
    Šikovná přihrávka zpoza Jonesovy brány se odrazila od bruslí bránícího hráče a div, že si to nenamířila do brány. Nepříjemná situace pro domácího gólmana.

05:49
    Rodící se protiútok jednoho z hostů se domácím podařilo přibrzdit u modré čáry a to nakonec znamenalo ofsajd.

05:22
    Sörensen si našel prostor u pravého kruhu a rychlou střelou ohrozil Frederika Andersena. Ten ale v pohodě zasáhl, neboť kotouč mu šel přesně do hrudi.

04:48
    Tečované nahození Vlasica se odrazilo těsně vedle Andersenovy brány. Mezitím sudí pustili dva sporné zákroky a naznačili tak, že zřejmě nebudou vylučovat jen tak pro nic.

04:10
    Do dobré střelecké pozice se teď dostal Bødker. Jeho svižný pokus se odrazil od ramene Frederika Andersena.

03:30
    Leo Komarov se zničehonic zjevil sám před Jonesem. Domácí brankář však předvedl dva parádní zákroky pravým betonem a udržel čisté konto!

02:43
    Za domácí kontroval Dillon, nicméně ani jeho pokus si nenašel cestu do prostoru brány.

02:24
    Vůbec poprvé se do hry v dresu Toronta zapojil Brian Boyle. Bývalý útočník Tampy ale neuspěl slabým nahozením od modré čáry.

01:46
    Na druhé straně byly sraženy hned dvě střely během pár vteřin. Nejprve soupeře nepropálil Bozak, posléze neuspěl ani Hunwick.

00:44
    Poprvé se až k zakončení dostali domácí hokejisté. Byl to Patrick Marleau, který si puk navedl na střed útočného pásma, avšak bránu svižnou střelou minul.

00:21
    Hosté puk dvakrát rychle dostali za bránu Martina Jonese. V druhém případě už se ale jednalo o zakázané uvolnění.

00:01

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Labanc, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Marleau, Couture (A), Bødker – Hertl, Tierney, J. Ward – Sörensen, Haley, M. Karlsson.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Marčenko, Hunwick (A), R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Hyman, Matthews, W. Nylander – Komarov, Kadri, Co. Brown – M. Martin, Boyle, Leivo.

Rozhodčí: Brad Watson, Frederick L’Ecuyer – John Grandt, Brandon Gawryletz.

TORONTO MAPLE LEAFS

Po nevydařených sezónách se hosté konečně snaží proniknout do play-off, nicméně zatím se stále drží tak nějak na hraně postupu. Aktuálně je Toronto na osmé příčce Východní konference, ale ve velmi vyrovnané tabulce má například jen tři body náskoku na desátou Floridu. Na rozdíl od domácích je síla Javorových listů především v útoku, neboť ten je se 189 brankami pátý nejlepší v konferenci.

SAN JOSE SHARKS

Poražený finalista z loňské sezóny má i letos jen ty nejvyšší cíle a to zatím také potvrzuje. San Jose je po 61 zápasech na třetí příčce Západní konference, přičemž na své nejbližší pronásledovatele má pětibodový náskok. Ofenzíva Sharks sice nepatří k elitě, ale na druhou stranu mají domácí druhou nejlepší obranu v celé lize.

Logan Couture 40 (20+20)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 33. Dillon (Labanc, Pavelski), 59. Hertl (Marleau, Burns), 60. Pavelski (J. Thornton, Couture) – 27. Matthews (Leivo, W. Nylander)

Rozhodca: Brad Watson, Frederick L’Ecuyer – John Grandt, Brandon Gawryletz

Diváci: 17 515