Vladivostok – HC Slovan sk 2:1 (kon.) | Red Star Kunlun – Záhreb 5:0 (kon.) | Dinamo Minsk – Barys 2:1 (kon.)
Helsinki – Jugra Chanty-Mansijsk 6:5 (kon.) | Riga – Jekaterinburg 4:3 (po pr.)
Admiral Vladivostok
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Sobota 28.01.2017, 08:00 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Tretia tretina už gól nepriniesla, Admiral svoje dvojgólové vedenie z prvej tretiny už ubránil a tri body si zapíše do tabuľky Východnej konferencie. Slovan v tretej tretine musel hrať na zabezpečenú obranu, produkoval útoky, no Bobkov v bránke už žiadnu zmenu skóre nepripustil. Slovan najbližšie vystúpi na domácom ľade, keď v utorok večer bude hostiť Lokomotiv Jaroslavľ. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 6:9, celkom 30:23, pekný víkend všetkým želá Vladimír Korduliak. (10:22:04)

59:55
    Taffe nevyhral buly, domáci poslali puk do stredného pásma, je po zápase.

59:51
    Oddychový čas hostí, tréner Říha dáva posledné pokyny svojim zverencom ku gólovému úspechu.

59:51
    Admiral vyhodil puk von z pásma, minul opustenú bránku hostí, vyrobil tak zakázané uvoľnenie.

59:33
    Sersen poslal puk vpravo a príklepom pálil Kundrátek, Bobkov puk poslal za svoju bránku a zmenu skóre nepripustil.

58:48
    Slovan so šiestimi korčuliarmi v poli to skúša na power play, dostal domácich pod tlak.

57:27
    Admiral vyhodil z pásma ďalší puk, belasým sa teraz nedarí vyvinúť pred bránkou súpera súvislejší tlak.

56:02
    Alexejev vystrelil spoza pravého kruhu, kam sa predral s pukom na hokejke až zo svojho pásma, Brust puk poslal na ochrannú sieť.

55:15
    Slovan to skúša na nahadzované puky, Admiral mu ale priestor v obrannom pásme poskytnúť nechce.

54:32
    Šťastného puk spoza ľavého kruhu skončil v lapačke Bobkova, ktorý v pokľaku upokojil hru na ľadovej ploche.

53:28
    Puk opäť lieta z pásma do pásma, bez strely na bránku, čas tretej tretiny sa ukrajuje a blíži ku klaksónu.

51:36
    Opatrnosť sa vkradla na ľadovú plochu, jeden gól do tej ktorej siete by isto zmenil obraz tejto hry.

49:46
    Nepríjemný puk z ľavej strany poslal na Brusta Sigariov, Barry puk zrazil za svoju bránku, pod kontrolou ho má však domáci klub.

48:48
    Sersenov puk od pravého kruhu končí v náručí Bobkova a malá šarvátka pred Bobkovom, vylučovať nebudeme.

48:28
    Jeglič vystrelil z otočky od modrej z ľavej strany, Bobkov mal odkrytý výhľad a puk schoval vo svojej lapačke.

47:48
    Mám pocit že Cheechoo pálil od mantinelu z pravého kruhu, minul bránku domácich, puk opustil pásmo Admiralu a oba tímy striedajú počas hry.

47:03
    Zakázané uvoľnenie teraz vyrobili domáci, vhadzovať budeme pred Bobkovom, hra sa nám akosi začína kúskovať.

46:43
    Skalický puk zaviezol do pásma a vystrelil z pravej strany z ostrého uhla po ľade, Bobkov puk pri svojej ľavej žrdi v pokľaku zlikvidoval.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 16. Sigarjov (Wright), 16. Sajustov (Gavrilenko, Fisenko) – 22. Šťastný (Jeglič, Chipchura)

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebriakov) – Blum (A), Bartulis (C), Morrisonn, Volčenkov (A), A. Zemčonok, Gavrilenko, Kurašov, Sigariov – Fisenko, Sajustov, Sabolič – Wright, Krasnoslobodcev, Gorškov – Kazakov, Makarenko, D. Žafiarov – Barbašov, Alexejev, M. Plotnikov
    HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Luža, Bačík, Rosandič – Chipchura, Taffe (A), Cheechoo – Musatov, Jeglič, Šťastný – Skalický, Vopelka, Lušňák – Pätoprstý, Šiška, Petráš

Rozhodca: Kulakov, Fatejev – Nesterov, Černyšov

Diváci: 5.841