Japonsko – Angola 37:26 (kon.) | Poľsko – Tunisko 28:26 (kon.) | Nórsko – Macedónsko 34:24 (kon.)
Francúzsko – Island 31:25 (kon.) | Rusko – Slovinsko 26:32 (kon.) | Brazília – Španielsko 27:28 (kon.)
Japonsko
37:26 (18:14)
Angola
cz Sobota 21.01.2017, 14:00 • Brest Arena, Brest • Majstrovstvá sveta mužov

To je ode mě pro dnešek z toho zápasu s konstatováním výhry Japonska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou! (15:33:59)

Japonci pokračovali ve svém strojovém tempu i ve druhém poločase a ukázali, že závěr prvního poločasu, ve kterém unikli soupeři o čtyři branky, nebyla náhoda. Postupně si vytvořili hráči z Asie náskok o třináct branek, který velmi dlouho drželi. Až v posledních pěti minutách dokázali tuto ztrátu Angolané zmírnit na konečný rozdíl jedenácti branek. Zatímco Japonsko si zahraje po výhře 37:26 o konečné 21. místo, Angola bude bojovat nejlépe o předposlední místo.

Japonsko – Angola 37:26 (18:14)

Nejvíce branek: Tokuda 8, Feutrier 7, Agarie 6/3 – Lopes 9/4, Teca 4, Maneco 3.
    Rozhodčí: Majir Kolahdouzan, Alireza Mousavian (oba IRI).
    Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5.
    Vyloučení: 3:4.

Nejlepším hráčem zápasu je organizátory vyhlášen hráč Japonska, Šinnosuke Tokuda, který v dnešním zápase zaznamenal 8 přesných tref.

Konec zápasu. (37:26)
    60
    Dnešní skóre uzavírá ranou do levého horního rohu Nascimento. Angola i přesto prohrává o jedenáct branek. (37:26)
    60
    Tak se na to podívejme. I Košio se trefuje do sítě Angoly. V týmu Japonska není příliš hráčů, kteří se dnes neprosadili. (37:25)

60
    Probíhá poslední minuta zápasu. (36:25)

59
    Levé křídlo Angoly mělo plno prostoru k náběhu do lepšího střeleckého úhlu. I přesto ale technickým zakončením poslalo míč pouze do tyče,od které se míč odrazil zpět do hry. (36:25)

59
    Vyloučení v týmu Japonsko (Acuši Mekaru). (36:25)

58
    Angola hraje v plném počtu. (36:25)
    58
    Nepřesnou přihrávku Japonců zachytila obrana Angoly, který se hned rozhodla poslat do rychlého brejku Mulenessu, který tentokrát poslal míč mezi tři tyče. (36:25)

57
    Střela Heba doputovala pouze do horní tyče japonské brány, od které se odrazila do zad Kimury, který zády poslal míč mimo bránu. (36:24)
    56
    To Angola by potřebovala aspoň další dva hráče podobné Lopesovi, který když napřáhne ke střele, málokdy se mýlí. Tentokrát jeho střela přes hlavu Kimury zamířila do brány. (36:24)
    56
    Navíc Agarie prostřeluje Figueiru z bodu pro sedmimetrový hod. Japonsko si tak i nadále drží vedení o třináct branek. (36:23)

56
    Vyloučení v týmu Angola (Manuel Nascimento). (35:23)
    55
    Lopes ukazuje, proč je nejlepším střelcem národního výběru Angoly. Jeho nechytatelná střela se zastavila až v síti. (35:23)
    54
    Nyní nechala obrana Angoly až příliš prostoru Motokimu, který našel skulinku mezi nohou a rukou Figueiry. (35:22)
    54
    Na hrací ploše dostal prostor i Mulenessa, který je dalším z mnoha hráčů, který se dnes zapisuje do střelců. (34:22)