Japonsko – Angola 37:26 (kon.) | Poľsko – Tunisko 28:26 (kon.) | Nórsko – Macedónsko 34:24 (kon.)
Francúzsko – Island 31:25 (kon.) | Rusko – Slovinsko 26:32 (kon.) | Brazília – Španielsko 27:28 (kon.)
Brazília
27:28 (18:16)
Španielsko
cz Sobota 21.01.2017, 20:45 • Park&Suites Arena, Montpellier • Majstrovstvá sveta mužov • Osemfinále

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou. (22:33:47)

Brazílie – Španělsko 27:28 (18:16)

Nejvíce branek: Silva 7, Langaro 5, Chiuffa 5/3 – Cañellas 5, Dujshebaev 5, Balaguer 4.
    Rozhodčí: Arthur Brunner, Morad Salah.
    Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/2.
    Vyloučení: 5:4.

Právě skončilo osmifinálové utkání mezi Brazílií a Španělskem. A že to bylo veliké drama!! Z první půle si Brazilci odnesli náskok 18:16, který ve druhém poločase ještě navýšili. Španělsko se však dokázalo vyburcovat k velkému obratu a postupem času své manko stahovali. Závěrečné minuty tak byly, stejně jako celý duel, velmi napínavé. I přes dvě neproměněné sedmičky v posledních deseti minutách Španělé dokázali zápas dovést do vítězného konce. Brazilcům nepomohl ani heroický výkone brankáře Almeidy, kterému však zdatně kryl záda jeho kolega Santos. Španělsko tak po těsné výhře 28:27 postupuje do čtvrtfinále, kde narazí na lepšího z dvojice Chorvatsko – Egypt.

Konec zápasu. (27:28)
    60
    Gól vstřelil tým Brazílie (Haniel Langaro). (27:28)

60
    Oddechový čas pro Brazílii. Do konce zbývá půl minuty. (26:28)
    60
    Je to jasné, Španělsko si toto vedení již pohlídá! Před Dujshebaevem se otevřela dálnice, kterou dokonale využil k osmadvacáté brance Španělů. (26:28)

59
    Brazilci o míč přišli a Španělsko má šanci definitivně rozhodnout. (26:27)
    58
    Valero Rivera se tentokrát ze sedmičky nemýlil a dává velmi důležitou branku. (26:27)

58
    Vyloučení v týmu Brazílie (José Toledo). (26:26)

57
    Ti však díky nepřesné přihrávce do křídla o míč přicházejí. Na řadě jsou Španělé. (26:26)

57
    Průraz Španělska dává Brazilcům šanci jít do vedení. (26:26)

56
    A na druhé straně si podobně úspěšně vedl znovu Almeida. (26:26)

56
    Brazilci při pasivitě museli zakončovat, ale na střelu z devítky si Corrales dobře počkal. (26:26)
    55
    Dujshebaev z devítky vyrovnává na 26:15 a čeká nás pořádné drama. (26:26)

53
    Victor Tomás ze sedmičky znovu nevyzrál na Santose, který míč vykopl mimo bránu. (26:25)