Japonsko – Angola 37:26 (kon.) | Poľsko – Tunisko 28:26 (kon.) | Nórsko – Macedónsko 34:24 (kon.)
Francúzsko – Island 31:25 (kon.) | Rusko – Slovinsko 26:32 (kon.) | Brazília – Španielsko 27:28 (kon.)
Rusko
26:32 (15:13)
Slovinsko
cz Sobota 21.01.2017, 20:45 • AccorHotels Arena, Paříž • Majstrovstvá sveta mužov • Osemfinále

Rusko – Slovinsko 26:32 (15:13)
    Nejvíce branek: Děreven 5, Šiškarjov 5, Šelmenko 4 – Cingesar 6, Marguč 5/5, Mačkovšek 4. Rozhodčí: C. Bonaventuraová, J. Bonaventuraová (FRA). Sedmimetrové hody: 0 – 5/5. Vyloučení: 5:2. ČK: Kalaraš (RUS). (22:21:22)

Házenkáři Slovinska ovládli druhý poločas a po vítězství 32:26 postupují do čtvrtfinále Mistrovství světa ve Francii. Rusové hráli dobře v úvodním dějství, které vyhráli 15:13, ale po změně stran už na soupeře nestačili.

Konec zápasu. (26:32)
    60
    Závěrečný gól zápasu dává z levého křídla Kodrin. (26:32)

60
    Čipurin zřejmě z frustrace sestřelil soupeře a zápas pro něj po dvouminutovém vyloučení končí. (26:31)
    59
    Děreven prostřeluje Skoka a snižuje na rozdíl pěti gólů. (26:31)

59
    Dvě minuty do konce. Rusové už vědí, že na MS končí. (25:31)
    58
    Slovinci soupeře uspali pomalými přihrávkami a poté udeřil Mačkovšek! (25:31)

57
    Slovinci si vybrali oddechový čas. (25:30)
    57
    Nenápadnou střelou snižuje Žitnikov. Skok míč viděl zřejmě pozdě. (25:30)

56
    Necelých pět minut před koncem vede Slovinsko o šest gólů. Rusům nyní nedovolil snížit Skok. (24:30)

54
    Gleb Kalaraš vidí červenou kartu! Slovinci si zahrají dvě minuty v početní výhodě. (24:30)
    54
    Blagotišek střílí třicátý gól Slovinska. O postupu celku z bývalé Jugoslávie je stále více jasno. (24:30)

53
    Gleg Kalaraš trefuje v jasné pozici brankáře Skoka! (24:29)
    52
    Další parádní gólovou střelu vyslal Mačkovšek. (24:29)
    51
    Skok vyrazil střelu Žitnikova, ale proti Šiškarjovovi už neměl šanci. (24:28)
    51
    V ruské brance je nyní Pavlenko. Toho pokořil krásnou střelou Bezjak. (23:28)
    50
    Rusku vrací naději Děreven, který se dostal do trháku a navíc běžel na prázdnou bránu. (23:27)