Schalke – Ingolstadt 1:0 (kon.) | Wolfsburg – Hamburger 1:0 (kon.) | Augsburg – Hoffenheim 0:2 (kon.)
Brémy – Dortmund 1:2 (kon.) | Darmstadt – Mönchengladbach 0:0 (kon.) | Lipsko – Frankfurt 3:0 (kon.)
Werder Brémy
1:2 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 21.01.2017, 15:30 • Weserstadion, Bremen • Nemecká Bundesliga • 17. kolo

V druhom polčase Brémy počas 59. minúty zaskočili súpera vyrovnávajúcim gólom z kopačky Bartelsa, no Borussia sa nenechala zastrašiť a vedenie získala opäť. V 71. minúte sa presadil Piszczek, a to bol posledný gól stretnutia. Dortmund teda zvíťazil 1:2 a pripísal si dôležité tri body.

Ďakujeme za pozornosť. (17:26:21)

90+4

90+3
    Bauer si nabiehal po pravej strane na dlhú loptu. Ocitol sa však v ofsajde a lopta teda patrí Borussii, ktorá už pravdepodobne vyhrá toto stretnutie.

90+1
    Až teraz sme sa dozvedeli informáciu o nadstavenom čase. Bude sa hrať ešte tri minúty naviac.

90+1
    Dembélé si nabiehal za obranu súpera, ale čiarový rozhodca ho zachytil v postavení mimo hry.

88
    Kruse centroval od zastávky. Lopta síce letela dobre do priestoru šestnástky, ale nepodarilo sa ju zasiahnuť jeho spoluhráčom. Borussia sa ubránila.

87
    Bartelsovi sa podarilo dostať loptu k šestnástke. Následne mu prihrávka veľmi nevyšla, zablokoval ju protihráč a bude z toho rohový kop.

85
    Schürrle si dokázal spracovať center na hranici pokutového územia a tvrdo vypálil. Wiedwald bol v pohotovosti, loptu vykryl.

84
    Florian Kainz je potrestaný žltou kartou za svoj zákrok. Hlavný arbiter Siebert reagoval okamžite.

82
    Dembélé si spracoval loptu na hranici šestnástky. Následne však príliš dlho čakal a nedokázal už prihrávať niektorým zo svojich spoluhráčov.

80
    Striedanie na domácej strane. Z ihriska odišiel Fritz a prichádza Kainz.

77
    Dortmund mohol streliť poistný gól. Schürrle utekal za loptou, ktorú mu ponúkol Reus, ale nedokázal už z tesnej blízkosti poriadne vystreliť.

76
    Hlavný rozhodca žltou kartou trestá Thomasa Delaneya za jeho zákrok.

74
    Durm si spracoval loptu na ľavom kraji v šestnástke a prihrával do malého vápna. Prihrávku vystihli hráči Brém a odkopli ju.
    71. Łukasz Piszczek (DOR) - 1:2

71
    Dortmund dal gól!
    Borussia opäť získava vedenie na svoju stranu. Kagawova strela bola zblokovaná. Lopta sa odrazila do šestnástky, kde bol úplne voľný LUKASZ PISZCZEK, ktorý ju šikovne doklepol do bránky!

70
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Marco Reus, prichádza Raphaël Guerreiro.
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Gonzalo Castro, prichádza Ousmane Dembèlé.

69
    Borussia si vypracovala príležitosť. Po centri Durma hlavičkou predlžoval loptu Reus smerom k ľavej žrdi. Tam však už nik nebol tak rýchlo ako lopta.

68
    Brémy sa aj naďalej bránia veľmi zodpovedne. Aktuálne skvelo zbierajú cenné sekundy na útočnej polovici ihriska.