Slovinsko – Macedónsko 29:22 (kon.) | Maďarsko – Čile 34:29 (kon.) | Egypt – Bahrajn 31:29 (kon.)
Španielsko – Angola 42:22 (kon.) | Chorvátsko – Bielorusko 31:25 (kon.) | Dánsko – Švédsko 27:25 (kon.)
Poľsko – Rusko 20:24 (kon.)
Dánsko
27:25 (14:10)
Švédsko
cz Pondelok 16.01.2017, 20:45 • AccorHotels Arena, Paříž • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Další hrací den Mistrovství světa v házené přinese severský souboj mezi jedinými dosud neporaženými týmy skupiny D. Dánové se postaví proti Švédům v jediném ryze evropském souboji v této skupině, která je specifická právě tím, že v ní jsou hned čtyři neevropské celky. Dánsko a Švédsko jsou i roto jasnými favority této šestičlenné skupiny a dnešní zápas je s velkou pravděpodobností bojem o konečné první místo ve skupině.

Dánsko: N. Landin Jacobsen, Green – Kirkelökke, M. Landin Jacobsen, Mortensen, Nöddesbo, Svan Hansen, Lindberg, Möllgaard, Söndergaard, Toft Hansen, Hansen, Olsen, Damgaard, Andersson, Toft Hansen.

Švédsko: Palicka, Appelgren – Jeppsson, Darj, Tollbring, Ekberg, Konradsson, Pettersson, Gottfridsson, Stenmalm, Zachrisson, A. Nilsson, Nielsen, L. Nilsson, Lagergren.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Gottfridsson vidí hned v první minutě první žlutou kartu zápasu. (0:0)

2
    Na obou stranách došlo ke ztrátám míče, takže v útoku jsou opět Dánové a na první gól se čeká. (0:0)

2
    Henrik Toft Hansen se dostal rychle do zakončení, ale jeho střelu do spodní části brány Landin vychytal. (0:0)
    3
    Tentokrát už se Henrik Toft Hansen nemýlí a otevírá skóre zápasu! (1:0)

4
    Na druhé straně srovnává Gottfridsson střelou k levé tyči. (1:1)

4
    Žlutá karta pro tým Švédsko (Mattias Zachrisson). (1:1)
    4
    Mikkel Hansen nepřekonal Appelgrena a z rychlého kontru se prosazuje Jesper Nielsen. (1:2)
    5
    Olsenovu ztrátu trestá Tollbring třetím švédským gólem v řadě. (1:3)

6
    Během pár vteřin byla na obou stranách k vidění střela, kterou zastavila tyč! (1:3)
    7
    Henrik Möllgaard se z osy hřiště trefuje do horního rohu brány. (2:3)

8
    Gottfridsson zkoušel rovněž střílet z osy hřiště, ale jeho ránu Landin zneškodnil. (2:3)
    9
    Söndergaard trefuje horní roh švédské brány a srovnává na 3:3. (3:3)

9
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Lasse Svan Hansen). (3:3)

10
    Mikkel Hansen mohl potrestat švédskou ztrátu míče, ale trefuje jen tyč. (3:3)

12
    Oba brankáři teď předvedli úspěšné zákroky. (3:3)
    13
    Magnus Landin ukončil delší čekání na gól a Dánové jdou do vedení. (4:3)
    13
    Na druhé straně se z pravého křídla prosazuje Mattias Zachrisson. (4:4)
    13
    Tollbring úspěšně zakončuje rychlý únik. (4:5)
    14
    Mikkel Hansen přestřelil bránu, což na druhé straně rychle trestá Jesper Nielsen. (4:6)
    15
    Henrik Toft Hansen zblízka překonává Appelgrena a Švédové si berou timeout. (5:6)
    16
    Morten Olsen srovnává na 6:6 po neúspěšném útoku Švédů. (6:6)
    17
    Landin vychytal Nilssona a Mölgaard posílá Dány do vedení. (7:6)

18
    Dánský gólman se teď pořádně rozchytal a Švédové mají problémy s koncovkou. (7:6)
    18
    A tak je tu čtvrtý dánský gól v řadě, o nějž se postaral Söndergaard. (8:6)

19
    Žlutá karta pro tým Švédsko (Philip Stenmalm). (8:6)
    19
    Landin znovu zasahuje a na druhé straně opět udeřil Kasper Söndergaard. Pět gólů v řadě pro Dány! (9:6)
    Zápas má opravdu velmi důstojnou diváckou kulisu!

20
    Lagergren ukončuje dlouhé švédské čekání na gól! (9:7)
    21
    Mikkel Hansen však vrací Dánům třígólové vedení. (10:7)

21
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Rene Toft Hansen). (10:7)

24
    Po několika ztrátách míče a nepřesných střelách následuje dánský timeout. (10:7)
    25
    Simon Jeppsson se prosazuje střelou do spodní části brány. (10:8)
    26
    Morten Olsen našel mezeru ve švédské obraně a vrací Dánům třígólové vedení. (11:8)

26
    Landin úspěšně zakončuje dánský rychlý brejk. (12:8)

28
    Stenmalm fauloval Söndergaarda a uvidíme první sedmimetrový hod zápasu. (12:8)
    28
    Mikkel Hansen proměňuje první sedmičku zápasu. (13:8)
    29
    Švédové si opět vylámali zuby na dánském brankáři a Henrik Mölgaard se prosazuje z brejku střelou pod nohy gólmana. (14:8)
    29
    Lagergren snižuje na pětigólový rozdíl. (14:9)
    30
    A opět Lagergren! Švédové nechtěli odejít do šaten se šestibodovou ztrátou, a tak v samém závěru poločasu stahují dánský náskok. (14:10)

30
    Morten Olsen neuspěl se svou střelou těsně před koncem poločasu. (14:10)

30
    První poločas skončil. (14:10)

První poločas severského derby ovládli Dánové, kteří si do šatny odnáší čtyřbrankový náskok. Dokáží Švédové ve druhé půli zabrat, nebo se Dánům podaří dojít si pro poklidné vítězství?

31
    Začal druhý poločas. (14:10)

31
    Vyloučení v týmu Dánsko (Henrik Möllgaard). (14:10)
    31
    Niclas Ekberg se trefuje do horního rohu brány ze značky sedmimetrového hodu. (14:11)

32
    Švédský brankář vychytal dánský útok, ale Švédové poté na druhé straně trefili tyč. (14:11)
    32
    Nyní už se Ekberg v početní výhodě prosazuje. (14:12)
    34
    Dánové ani nadvakrát neuspěli a Ekberg střílí na druhé straně svůj třetí gól v řadě! (14:13)
    36
    Dánové čekali od začátku druhého poločasu na svůj první gól pět minut! Gólový půst ukončuje Mikkel Hansen. (15:13)

36
    Vyloučení v týmu Dánsko (Magnus Landin Jacobsen). (15:13)
    36
    Niclas Ekberg je v druhé půli k nezastavení a přidává další přesilovkový gól! (15:14)
    38
    Zbytek oslabení Dánové přežili bez úhony a následně se prosazuje Mikkel Hansen. (16:14)

39
    Ekberg byl hladový po další brance, ale tentokrát na gólmana nevyzrál. (16:14)
    41
    Z rychlého brejku se poprvé v zápase prosazuje Mortensen. (17:14)
    41
    Na druhé straně uspěl tváří v tvář gólmanovi Andreas Nilsson. (17:15)

42
    Appelgren levou nohou likviduje pokus Söndergaarda. (17:15)
    42
    Ekberg snižuje z pravého křídla na rozdíl jediné branky. (17:16)

42
    Žlutá karta pro realizační tým Dánska. (17:16)
    43
    Mortensen se podruhé zapisuje mezi gólové střelce. (18:16)

43
    Vyloučení v týmu Dánsko (Rene Toft Hansen). (18:16)
    44
    Při další přesilové hře Švédů se prosazuje z devíti metrů Lagergren. (18:17)
    45
    Henrik Toft Hansen se prosazuje v oslabení, zatímco jeho bratr si ještě odpykává zbytek trestu. (19:17)
    45
    Gottfridsson zblízka překonává Landina a Rene Toft Hansen se vrací do hry. (19:18)

46
    Po faulu na Olsena si dvě minuty odsedí Max Darj. Dánové navíc budou házet sedmičku. (19:18)
    46
    Mikkel Hansen se ze značky sedmimetrového hodu nemýlil. (20:18)

47
    Ekberg z pravého křídla nepřekonal Landina. Dánové ještě mají početní výhodu. (20:18)
    48
    Tu využívá Mikkel Hansen a Švédové si berou timeout. (21:18)
    49
    Timeout Švédům prospěl, Gottfridsson překonává Landina střelou k pravé tyči. (21:19)
    49
    Stenmalm sebral balón a připravil rychlý brejk pro Niclase Ekberga, který se nemýlil. (21:20)
    50
    Lindberg z pravého křídla překonává švédského gólmana. (22:20)

51
    Vyloučení v týmu Dánsko (Rene Toft Hansen). (22:20)

51
    Gottfridsson vystřelil jen doprostřed brány, takže Dánové mohou jít dopředu při své početní nevýhodě. (22:20)

51
    Mikkel Hansen ovšem míjí bránu. (22:20)
    52
    Lagergren snižuje na rozdíl jediné branky. (22:21)
    53
    Henrik Toft Hansen získal míč pro Dány a Mortensen úspěšně zakončuje rychlý brejk. (23:21)
    53
    Lagergren trefil jen tyč, ale Švédové zůstali u balónu. Chvíli na to překonal Landina Andreas Nilsson. (23:22)

54
    Morten Olsen ztraril míč a Švédové mohli vyrovnat, ale Gottfridsson selhal tváří v tvář brankáři. (23:22)

55
    Gottfridsson si navíc půjde odsedět dvě minuty a Dánové získávají sedmimetrový hod. (23:22)
    55
    Mikkel Hansen překonává sedmimetrovým hodem Palicku, takže Švédům nepomohla ani výměna brankářů. (24:22)
    56
    Švédové v útoku neuspěli, ale Mikkel Hansen poté ztratil míč při dánské početní výhodě a rychlý brejk v oslabení využívá Niclas Ekberg. (24:23)
    57
    Role se otočily. Ekberg zavinil svým faulem sedmičku pro Dánsko a hrdinou okamžiku je Mikkel Hansen, který trestá proměněným sedmimetrovým hodem. (25:23)
    58
    Tollbring snižuje z levého křídla na rozdíl jediné branky. Čeká nás dramatický závěr zápasu! (25:24)
    59
    Kasper Söndergaard propálil v důležité chvíli vše, co mu stálo v cestě! (26:24)
    59
    Na druhé straně ovšem trefuje horní roh brány Gottfridsson! (26:25)

60
    Dánové si 34 sekund před koncem berou timeout a jsou blízko těsnému vítězství. (26:25)
    60
    Pět sekund před koncem se z pravého křídla prosazuje Lindberg a Dánové slaví! (27:25)

60
    Landin zneškodňuje poslední střelu zápasu, kterou vyslal Ekberg. (27:25)

Konec zápasu. (27:25)

Dánsko – Švédsko 27:25 (14:10)
    Nejvíce branek: Hansen 8/4, Söndergaard 4, Toft Hansen 3 – Ekberg 7, Lagergren 5, Gottfridsson 3. Rozhodčí: Oscar Raluy Lopez, Angel Luis Sabroso Ramirez (oba Španělsko). Sedmimetrové hody: 4/4 – 0. Vyloučení: 4:2.

Ve druhé půli se Švédové opakovaně dostávali na rozdíl jediné branky, ale Dánové je ani na vteřinu nenechali vyrovnat! Po dramatické koncovce severského derby se raduje tedy právě Dánsko, které vítězí 27:25 a výrazně se přibližuje vítězství ve skupině D.

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (22:16:05)