Slovinsko – Macedónsko 29:22 (kon.) | Maďarsko – Čile 34:29 (kon.) | Egypt – Bahrajn 31:29 (kon.)
Španielsko – Angola 42:22 (kon.) | Chorvátsko – Bielorusko 31:25 (kon.) | Dánsko – Švédsko 27:25 (kon.)
Poľsko – Rusko 20:24 (kon.)
Slovinsko
29:22 (16:10)
Macedónsko
cz Pondelok 16.01.2017, 17:45 • Arenes de Metz, Méty • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina B

Slovinsko – Makedonie 29:22 (16:10)
    Nejvíce branek: Marguč 4/2, Bezjak 4/1, Janc 3 – Lazarov 9/4, Stoilov 3, Drogriški 2. Rozhodčí: Geipel, Helbig (GER). Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/4. Vyloučení: 5:2. (19:13:59)

Slovinci porážejí v souboji dvou zemí z bývalé Jugoslávie Makedonii přesvědčivě 29:22. Vítězové vedli už po poločase o šest branek a tento náskok ještě po přestávce navyšovali. Házenkáři Slovinska se tak mohou těšit na play off a v dalších dvou zápasech skupinové fáze už budou bojovat jen o co nejlepší výchozí pozici. To Makedonie se bude muset o postup ze skupiny ještě poprat.

Konec zápasu. (29:22)

60
    Slovinci mají míč a užívají si aplaus svých fanoušků. (29:22)

60
    Začala už poslední minuta zápasu. Trajkovski skvěle vychytal Poteka. (29:22)
    59
    Skóre kosmeticky upravuje Kiril Lazarov, jenž se prosazuje ze samostatného úniku. (29:22)
    58
    Gól vstřelil tým Makedonie (Martin Popovski). (29:21)
    58
    Další branku Slovinska přidal Blaž Janc. (29:20)
    57
    Gól vstřelil tým Makedonie (Velko Markoski). (28:20)
    57
    Marko Bezjak vrací svému týmu devítigólový náskok. (28:19)
    56
    Drogriški snížil pěknou střelou, která se odrazila do branky od zadní tyče. (27:19)
    55
    Kavtičnik přidal v pádu další trefu pro Slovinsko. (27:18)
    55
    Své statistiky vylepšil gólem Kiril Lazarov. (26:18)
    54
    Slovinci ale nehodlají připustit drama. Kodrin se trefuje z levého křídla. (26:17)
    53
    Stojanche Stoilov dokázal přelobovat Skoka. (25:17)
    53
    Slovinci směřují za třetí výhrou na turnaji. Nyní se prosadil Blaž Janc. (25:16)