Metallurg Magnitogorsk – S.Moskva 6:3 (kon.) | Čeljabinsk – Soči 1:2 (1:2 po s.n.) | Čerepovec – Omsk 0:2 (kon.)
CSKA Moskva – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Petrohrad – Novokuzneck 9:1 (kon.) | Záhreb – Jekaterinburg 0:2 (kon.)
HC Slovan – Barys sk 4:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Barys Nur-Sultan
Piatok 13.01.2017, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

HC Slovan Bratislava po výbornom výkone zdolal Barys Astana 4:1 a k play-off sa priblížil na rozdiel šiestich bodov. Najlepším hráčom zápasu za hostí Dustin Boyd, z domácej strany si tento honor vyslúžil Nick Plastino.

Na ľade prebieha tradičná ďakovačka. Slovan pokračuje vo veľmi úspešnej domácej sérii, ktorú môže zavŕšiť ďalším víťazstvom už v nedeľu, keď je na programe zápas s Jugrou. Aj ten vám prinesieme v priamom prenose. Na dnes je to z našej strany všetko, ďakujeme, že ste dnešné stretnutie sledovali s nami, z Bratislavy sa lúči Michal Bakoš. (21:18:33)

59:35
    Pri puku sú hráči Astany, ktorým bude patriť záverečná útočná akcia tohto zápasu.

59:00
    Do konca zápasu ostáva jedna minúta a diváci už v stoji vytlieskávajú svoj tím.

58:31
    Shinnimin našiel svojou strelou len náručie Barryho Brusta a na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa už pomaly, ale isto začína oslavovať víťazstvo Slovana.

57:49
    Sersenova bomba od modrej čiary Poulina nehrozila, puk zadunel na zadnom mantineli.

57:05
    Akciu Barysa Astana zastavil skvelou defenzívnou robotou pri mantineli Ivan Švárny.

56:23
    Z uhla zakončoval Patrik Lušňák, Poulin úspešne zasiahol.
    55:43 Nigel Dawes (AST)

55:43
    Útok Astany nepriniesol nič, čo by bolo nebezpečné pre domácu svätyňu, puk získal Plastino, ktorý skúsene získal cenné sekundy.
    53:49 Kyle Chipchura (SBA) - 4:1

53:49
    Slovan Bratislava dal gól!
    Belasí strieľajú mimoriadne dôležitý gól, po ktorom by im víťazstvo v dnešnom dueli už nemalo ujsť! Igor Musatov predviedol krásnu individuálnu akciu, zaviezol puk pred bránu, kde sa k nemu dostal KYLE CHIPCHURA, ktorý už vedel, kam ho má poslať! Asistencia: Igor Musatov.

53:09
    Nigel Dawes dostal parádny puk do jazdy, z ľavej strany si nakorčuľoval pred Brusta, ale Barry fantasticky podržal Slovan proti veľmi nebezpečnému zakončeniu útočníka Barysu!

52:30
    Cheechoo strieľal príklepom, ale trafil len pred sebou stojaceho obrancu Barysu Astana.

51:20
    Diváci, ktorých dnes prišlo na štadión 9566, sa bavia mexickými vlnami.

50:41
    Slovan potrebuje udržať priaznivý výsledok ešte niečo viac ako deväť minút. Možno očakávať, že tlak hostí bude postupom času silnieť.

49:59
    Bochenski, kapitán Barysu a strelec jeho prvého gólu, sa síce čuduje, ale na tom, že bolo jeho mužstvu odpískané postavenie mimo hry, už nič nezmenil.

49:38
    Barry Brust vyrazil puk po strele od modrej čiare pred seba, nasledovala hosťujúca dorážka, ale Brust si za pomoci svojich kolegov dokázal poradiť!

49:15
    Hra je prerušená po tom, čo puk opustil hraciu plochu.
    47:57 Brandon Bochenski (AST) - 3:1

47:57
    Barys Astana dala gól!
    Hostia využili presilovú hru a znižujú stav duelu na 1:3! Zdalo sa, že Brust predvedie úspešný zákrok, ale puk ešte ostal v hre a po práci Boyda ho do odkrytej svätyne belasých poslal hosťujúci kapitán BRANDON BOCHENSKI. Asistencie: Dustin Boyd a Kevin Dallman.

47:12
    Slovan sa v úvodnej časti oslabenia bráni výborne, puk je ďaleko od Brusta.

46:38
    Tribúny si viackrát pýtali vylúčenie pri zákrokoch na hráčov Slovana, ale rozhodcovia to nechali bez povšimnutia. Vylučuje sa až teraz, keď bol odpískaný nedovolený zákrok Jegličovi.

46:15
    Kevin Poulin odkorčuľoval na hráčsku lavicu svojho tímu, čo je jasným signálom toho, že sa bude vylučovať na domácej strane.

44:55
    Šťastný strieľal po prihrávke Skalického, Poulin bol pripravený a puk vyrazil späť do hry.

44:15
    Roman Savčenko to vyskúšal od modrej čiary, ale jeho pokus nemal šancu na úspech. Brust s prehľadom a veľkým pokojom zasiahol.

43:40
    Pri puku je Michal Sersen, ktorý za bránou svojho celku čaká na čerstvých hráčov zo striedačky.

42:30
    Brust pošteklil nervy priaznivcov Slovana riskantnou rozohrávkou, ale pre domácich to dobre dopadlo, keďže ostali v držaní puku.

41:17
    Barys začal tretiu tretinu aktívne, čo sa dalo očakávať. Kanadský brankár v službách Slovana mal ďalšiu prácu, puk najprv vyrazil len pred seba, ale hneď nato ho dostal pod svoju kontrolu.

40:52
    Barry Brust stačil betóny k sebe, ale nebol si istý, kde je puk. Ten bol ukrytý pod jeho výstrojov.

40:01

Tretia tretina sa začne približne o 20:43

Hráči HC Slovan Bratislava predviedli v druhej tretine parádny výkon, ich ofenzívne nájazdy do pásma hostí dvíhali divákov zo sedadiel. Gólový príbeh druhého dejstva odštartoval krásnou strelou zápästím Taffe, ktorého zakončením sa o malý moment neskôr inšpiroval aj Lušňák. Na 3:0 zvýšil v závere tretiny Nick Plastino.

40:00
    38:59 Nick Plastino (SBA) - 3:0

38:59
    V Bratislave sa dnes po tretí raz oslavuje, Slovan vedie pred koncom druhej tretiny už 3:0! Po prieniku Musatova a jeho páde na ľad sa síce nevylučovalo, ale Slovan získal útočné pásmo, Ivan Švárny našiel na opačnej strane NICKA PLASTINA, ktorý sa oprel do puku príklepom z vrcholu ľavého kruhu a ten pomedzi betóny hosťujúceho brankára prenikol za bránkovú čiaru! Asistencie: Ivan Švarný a Kyle Chipchura.

38:30
    Domáci sú teraz jasným pánom na ľadovej ploche, točia svojho súpera v jeho obrannom pásme.

37:30
    Barys v ofenzíve nič nevymyslel, domáci ho vytlačili do stredného pásma a oba tímy tak majú priestor na prestriedanie.

36:41
    Belasí sa opäť rútili do útočného pásma, ale tentoraz ich zastavilo postavenie mimo hry.

36:00
    Slovan teraz tlačí svojho súpera, domáci hráči svojím výkonom tešia prítomných divákov.

35:18
    Cheechoo si predĺžil striedanie a vymyslel to nádherne, keď poslal puk Chipchurovi, ktorý len veľmi tesne minul ľavú žrď Poulinovej klietky!

34:17
    Jeglič posúval puk za bránu Astany ešte spoza červenej čiary, píska sa teda zakázané uvoľnenie.

33:40
    Skalický zachytil puk, posunul ho na Jonathana Cheechooa, ktorý sa peknou kľučkou dostal cez protihráča, ale na lepšie usmernenie puku už nemal čas ani priestor. Poulin si dokázal poradiť a uchránil svoj tím od tretieho inkasovaného gólu.

33:20
    Opäť hráme piati na piatich.

32:40
    Chipchura po prekorčení modrej čiary nabil Kundrátkovi, proti ktorého zakončeniu vytiahol rýchlu reakciu ľavým betónom Kevin Poulin.

32:27
    Puk skončil na domácej striedačke, na programe je reklamná prestávka.

31:40
    Oba tímy hrajú vo štvorici, po tomto hernom formáte bude nasledovať kratučká presilová hra Slovana Bratislava.

31:04
    S vylúčeniami sa teraz roztrhlo vrece. Presilovka o dvoch hráčov sa skončila po nedovolenom zákroku Dawesa.

30:52
    Žiaľ, Slovan sa bude musieť brániť 26 sekúnd presile o dvoch hráčov, rozhodcovia vylúčili Žigu Jegliča.

30:37
    Barry Brust prerušil hru ďalším úspešným zásahom.

30:27
    Barker nahodil puk pred bránu, nič vážnejšieho z toho nebolo, ale útočiaci hráči ostávajú nasťahovaní v útočnom pásme.

29:56
    Barry Brust ukryl puk do svojej moci a štadión ho za to odmeňuje mohutným skandovaním jeho mena.

29:18
    Na trestnú lavicu putuje Tomáš Starosta, Slovan nateraz nebude môcť pokračovať v rozlete, keďže sa bude musieť brániť presilovke hostí.
    28:20 Kyle Chipchura (SBA) - 2:0
    28:20 Patrik Lušňák (SBA) - 2:0

28:20
    Domáci priaznivci ledva stačili dooslavovať prvý gól a už majú opäť dôvod na radosť! Patrik Bačík na modrej čiare krásne odtiahol hru, posunul puk po svojej lavici PATRIKOVI LUŠŇÁKOVI a ten ďalším vydareným zakončením švihom dostal Slovan do dvojgólového vedenia! Asistencia: Patrik Bačík.
    27:46 Jeff Taffe (SBA) - 1:0

27:46
    Zimný štadión Ondreja Nepelu je na nohách, belasí využívajú presilovú hru a ujímajú sa vedenia! JEFF TAFFE to urobil parádne, na pravom kruhu si potiahol puk bližšie k bráne a skvelou strelou švihom rozvlnil sieť za bezmocným Poulinom! Asistencie: Michal Sersen a Tomáš Kundrátek.

27:18
    Brankár Poulin pri svojom zákroku fauloval hokejkou Chipchuru, Slovan bude hrať presilovú hru.

27:18
    Kyle Chipchura opäť raz bratislavským divákom ukázal, v čom vyniká, od mantinelu sa natlačil pred bránu, Poulin dokázal zastaviť jeho zakončenie pravým betónom!

26:51
    Na programe je prvá reklamná prestávka v druhej tretine.

26:37
    Kundrátek so Sersenom dobre zapracovali za svojou bránkou a posunuli puk do neutrálnej zóny.

25:41
    Hrá sa štyria proti štyrom, do šance sa z ľavej strany natlačil Kundrátek, puk za chrbát Poulina aj napriek veľkej snahe nepretlačil.

25:21
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Lušňák – 2 min.).
    Vylúčenie v tíme HC Barys Astana (Cam Barker – 2 min.).

24:30
    Prihrávka na Musatova bola príliš prudká, ruský útočník puk nedokázal spracovať a ten domácim unikol až do stredného pásma.

23:40
    Cheechoo si krásne stiahol puk, už to vyzeralo, že bude mať veľkú šancu, ale hosťujúca defenzíva ho napokon dokázala zastaviť.

22:45
    Trivino zaviezol puk do útočného pásma, z pravej strany ho predkladal pred bránu, ale svojou prihrávkou nenašiel spoluhráča.

22:02
    Starostovu strelu Poulin schoval do svojej lapačky, vhadzuje sa po jeho ľavici.
    21:15 Žiga Jeglič (SBA)

21:15
    Slovan pokračuje v útočnom snažení aj po vystriedaní.

20:30
    Slovan mohol hneď v úvodnej minúte prostrednej tretiny otvoriť skóre! Prečíslenie vyriešil Taffe prihrávkou na Jegliča, ten zakončil, ale Poulin predviedol fantastický zákrok, včas sa presunul k svojej ľavej žrdi a vyrazil puk do bezpečia!

20:01

Druhá tretina sa začne o 19:49.

Prvá tretina tohto duelu nepriniesla gól ani žiadne vylúčenie. Zaujímavé šance na skórovanie si vytvorili obidva tímy, ale obaja brankári ostali po prvej dvadsaťminútovke neprekonaní.

20:00

19:50
    Aj záverečná minúta úvodnej tretiny patrí hráčom Barysu Astana, už to však nevyzerá na nejaké vážnejšie ohrozenie domáceho Brusta.

18:50
    Barys zavrel Slovan v jeho obrannej tretine, domácim sa nedarí upratať puk von.

18:00
    Brendan Shinnimin nabral vysokú rýchlosť, prenikol až tesne pred Brusta a aj napriek atakovaniu zo strany domácej obrany ešte stačil zakončiť. Brust si dokázal poradiť.

17:40
    Seresen nedokázal dostať puk von z obrannej tretiny, zmocnil sa ho Dawes, ktorý zakončil, Brust v pokľaku vyrazil do bezpečia.

17:19
    Žiga Jeglič zakončoval z uhla, mieril to k bližšej žrdi, ale tú mal strážca hosťujúcej svätyne dobre pokrytú.

16:50
    Astana sa počas tohto striedania snažila dvakrát dostať do útočného pásma prostredníctvom nahodenia puku, ale ani v jednom prípade sa neusadila v okolí Brusta.

15:30
    Shinnimin dokázal zasiahnuť puk po prihrávke z ľavého krídla a len tesne minul bránu Barryho Brusta.

14:43
    Jeglič dostal puk do jazdy, na modrej čiare sa vyhol protihráčovi, vnikol do útočného pásma, ale jeho prihrávka bola zblokovaná na ochrannú sieť.

14:11
    Zakončenie Puškarjov malo skôr propagačný charakter, brankár Slovana si na konto pripísal jednoduchý zákrok.

13:56
    Nepresnosť v domácej rozohrávke znamená zakázané uvoľnenia a sťahovanie hry pred Brusta.

13:09
    Obrovská príležitosť Slovana ostala nevyužitá! Ivan Švarný dostal puk na ofenzívnom výlete do výbornej pozície, išiel sám na Poulina, ale nedokázal ho prestreliť!

12:37
    Hráči Barysu otočili hru na opačnú stranu a Brust ukryl puk pod svoju lapačku pred Brendanom Bochenskim. Nasleduje reklamná prestávka.

12:30
    Prvá formácia Slovana kombinovala v útočnej tretine, zakončenie však neprišlo.

11:56
    Paňukov vystrelil z väčšej vzdialenosti, Barry Brust proti jeho pokusu nastavil lapačku a ukryl do nej puk.

11:15
    Lušňák veľmi dobre bojoval o útočné pásmo, ale pre Slovan ho nakoniec nezískal.

10:18
    Barys sa dostal do prečíslenia dvoch proti jednému, zakončoval ho Puškarjov, ale jeho strela nebola vôbec podarená, a tak ju Brast bez väčších problémov zlikvidoval.

09:30
    Na druhej strane nebezpečne zakončoval Dawes, jeho strela z ľavého kruhu vyzerala nebezpečne, ale Brusta napokon vážnejšie neohrozila.

08:40
    Andrej Šťastný predložil puk z ľavej strany pred bránu, Skalický ho dokázal veľmi dobre zasiahnuť vo vzduchu a poslal ho len tesne vedľa pravej žrde! Slovan bol blízko úvodného gólu!

07:50
    Tomáš Surový si vykorčuľoval s pukom až na modrú čiaru, snažil sa ho nahodiť pred bránu, ale zastavili ho brániaci hráči
    07:10 Jeff Taffe (SBA)

07:10
    Taffe hodil puk do priestoru medzi kruhmi, kde operoval Jeglič. Slovinský útočník sa ale k zakončeniu nedostal.

06:55
    Tomáš Kundrátek síce pekne vyviezol puk z obranného pásma, no Slovanisti nezvládli prechod do toho útočného a je z toho postavenie mimo hry.

06:39
    Žiga Jeglič peknou zadovkou prenechal puk Taffeovi, ten pohotovo vystrelil z ľavej strany. Kevin Poulin predviedol istý zásah, rozhodcovia prerušili hru a nasleduje reklamná prestávka.

06:03
    Brust musel čeliť bekhendovému zakončeniu, svoju prácu zvládol a puk vyrazil betónmi.

05:20
    Rozohrávka Barysu nepresná, puku sa za Brustom ujal Bačík, ktorí si počká na nových spoluhráčov z hráčskej lavice.

04:43
    Akciu Barysu zastavil ofsajdový verdikt čiarových rozhodcov.

04:30
    Tieto chvíle prvej tretiny patria Slovanu Bratislava, v útočnom pásme sa držala druhá formácia, ale k strele sa neprepracovala.

04:00
    Po ďalšej útočnej akcii domácich sa vhadzuje znovu v obrannom pásme Barysu Astana.

03:30
    Veľká príležitosť na otvorenie skóre na strane Slovana, Jeff Taffe však strelou švihom neprestrelil Kevina Poulina!

02:55
    Nigel Dawes síce prenikol popri mantinelu okolo Kundrátka, ale jeho spätná prihrávka na modrú čiaru nebola najlepšia, vystihol ju Cheechoo, ktorý dostal puk von z tretiny.

02:10
    Ofenzívne snaženie Vopelku sa skončilo streleckým pokusom, ktorý rozvlnil len bočnú sieť hosťujúcej svätyne.

01:45
    Úvod duelu je z oboch strán opatrný.

01:30
    Zakázané uvoľnenie Barysu Astana, Slovan zadarmo získava buly pred Poulinom.

01:12
    Pri pokuse nahodiť puk do útočného pásma vytečovali hostia puk mimo hracej plochy, bude sa vhadzovať v strednom pásme.

00:30
    Slovan sa neudržal v pásme, Kundrátek hrá s pukom v obrannej tretine belasého mužstva.

00:01

Hymny oboch krajín už odzneli, hráči i arbitri sú pripravení. Zápas sa môže o pár okamihov začať.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, Rosandič – Cheechoo, Taffe, Jeglič – Chipchura, Surový, Musatov – Šťastný, Lušňák, Skalický – Vopelka, Halama, M. Hlinka – Sádecký.

HC Barys Astana: Poulin (H. Karlsson) – Dallman, M. Semionov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Triasunov – Bochenski, Boyd, Dawes – Shinnimin, St. Pierre, Michajlis – Kučin, Puškarjov, Chuďakov – Belgibajev, Trivino, Grents – Paňukov.

Rozhodca: Beliajev, Rogačov – Gordenko, Tomilov.

Dnešné stretnutie bude mimoriadne špecifické pre obrancu hostí Cama Barkera. Ofenzívny kanadský bek hrával za Slovan v predminulej i minulej sezóne. Predchádzajúci ročník mu v belasom drese vyšiel fantasticky, keď sa so ziskom 40 bodov stal najproduktívnejším obrancom základnej časti KHL.

Po sezóne zamieril do Astany, kde v aktuálnej sezóne doposiaľ získal 15 kanadských bodov.

Slovan dnes nepovedie z lavičky hlavný tréner Miloš Říha, ktorému KHL udelila jednozápasový dištanc. Šéfovať lavičke belasých tak proti Barysu budú jeho asistenti Roman Stantien a Rudolf Jendek.

Príjemný piatkový večer želáme zo Zimného štadióna Ondreja Nepelu, kde sa momentálne hráči oboch táborov rozcvičujú pred začiatkom duelu, ktorého úvodné buly je na pláne o necelú polhodinu.

Dlhá domáca séria HC Slovan Bratislava sa blíži ku koncu, belasých čakajú jej posledné dva zápasy. Zimný štadión Ondreja Nepelu dnes uvidí slovensko-kazašskú konfrontáciu, keďže do Bratislavy pricestoval HC Barys Astana.

Slovan momentálne prežíva najlepšie obdobie v tejto sezóne. Situácia okolo finančných problémov a početných zranení sa v klube ustálila, zverenci Miloša Řihu začali podávať vyrovnané výkony a zbierať body. Aktuálnu zápasovú sériu zatiaľ možno hodnotiť pozitívne – Slovanisti bodovali v siedmich z ôsmich duelov, pričom šesť vyhrali. Vďaka tomu sa posunuli v tabuľke Západnej konferencie na desiate miesto a stratu na play-off znížili na deväť bodov.

Zverenci Miloša Říhu naposledy privítali pred očami svojich priaznivcov Avtomobilist Jekaterinburg, protivníka z Východnej konferencie, ktorého dres si obliekajú slovenský reprezentačný obranca Michal Čajkovský i bývalý útočník Slovana Rok Tičar. Zápas sa pre domácich nevyvíjal dobre, po dvoch tretinách prehrávali 0:2. V tretej časti hry dokázal vsietiť kontaktný gól Pavol Skalický a v poslednej minúte riadneho hracieho času sa podarilo dorážkou vyrovnať Kyleovi Chipchurovi. Kanadský hokejista skóroval počas päťminútovej presilovej hry, ktorú belasí hrali po brutálnom faule na Václava Nedorosta. V nasledujúcom predĺžení rozhodol o druhom bode pre slovenského zástupcu v KHL Jeff Taffe.

Slovan síce dosiahol dôležité víťazstvo, ale okrem Nedorosta, ktorý utrpel ťažký otras mozgu, prišiel aj o Mareka Ďalogu. Rýchlonohý obranca si v predĺžení zlomil ruku a svojmu zamestnávateľovi už v tejto sezóne na ľade nepomôže.

Listina zranených hráčov, na ktorej figurujú Smoleňák, Meszároš a Viedenský, sa tak rozšírila o dvoch kľúčových hráčov. Trénerský štáb Slovana verí, že na zápas s Barysom Astana bude môcť počítať s českým zadákom Tomášom Kundrátkom, ktorý vynechal stredajší duel proti Avtomobilistu.

Barys Atana

Celok z hlavného mesta Kazachstanu pôsobí v nadnárodnej súťaži od jej vzniku. Najlepší výsledok dosiahol v ročníku 2013/14, keď postúpil do 2. kola play-off.

V minulej sezóne Barys vôbec prvýkrát počas svojho účinkovania v KHL nepostúpil do vyraďovacej časti, takže v aktuálnom ročníku má čo naprávať.

Hostia sa pred záverečnou fázou základnej časti nachádzajú na postupovej pozícii, pred zápasom so Slovanom Bratislava im patrí šiesta priečka v tabuľke Východnej konferencie. Barys však ešte nemá play-off ani zďaleka isté, keďže tabuľka je mimoriadne vyrovnaná a dve-tri nezvládnuté stretnutia ho môžu posunúť mimo postupovej osmičky. Pred tímom na prvej nepostupovej priečke má Astana len päťbodový náskok.

Vzájomné duely

Dnešné stretnutie bude druhou vzájomnou konfrontáciou oboch tímov v tomto ročníku. Súboj v Kazachstane vyznel jasne v prospech Barysu, ktorý doma pokoril Slovan 5:1.

Celková bilancia v rámci KHL hovorí mierne v prospech kazašského tímu, ktorý vyhral päť vzájomných zápasov, zatiaľ čo Slovan štyri.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 28. Taffe (Sersen, Kundrátek), 29. Lušňák (Bačík), 39. Plastino (Švarný, Chipchura), 54. Chipchura (Musatov) – 48. Bochenski (Boyd, Dallman)

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, Rosandić – Cheechoo, Taffe, Jeglič – Chipchura, Surový, Musatov – Šťastný, Lušňák, Skalický – Vopelka, Halama, M. Hlinka – Sádecký.
    Barys Nur-Sultan: Poulin (H. Karlsson) – Dallman, M. Semionov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Triasunov – Bochenski, Boyd, Dawes – Shinnimin, St. Pierre, Michajlis – Kučin, Puškarjov, Chuďakov – Belgibajev, Trivino, Grents – Paňukov.

Rozhodca: Beliajev, Rogačov – Gordenko, Tomilov