Dortmund – Augsburg 1:1 (kon.) | Mönchengladbach – Wolfsburg 1:2 (kon.) | Hamburger – Schalke 2:1 (kon.)
Frankfurt – Mainz 3:0 (kon.)
Borussia Dortmund
1:1 (0:1)
FC Augsburg
Utorok 20.12.2016, 20:00 • Signal Iduna Park, Dortmund • Nemecká Bundesliga • 16. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť pri sledovaní tohto prenosu a prajem vám dobrú noc. (21:57:32)
    Tvár domáceho manažéra BVB Thomasa Tuchela hovorí snáď za všetko.

Borussia jasne ovládla štatistiku držania lopty, no na víťazstvo to dnes nestačilo. Máme za sebou zápas, v ktorom nebolo o ničom rozhodnuté ani v poslednej minúte. Augsburg vyškolil Borussiu v prvom polčase, keď z ojedinelej šance sa na dvakrát presadil Či Tong-won. Dortmund ale odpovedal okamžite po zmene strán, keď Dembèlé z niekoľkých metrov prekonal Hitza. Domácich môže mrzieť množstvo zahodených šancí, najmä v podaní Aubameyanga, Kagawy či Schürrleho. Tímy sa po poslednom jesennom kole rozchádzajú na oslavu vianočných sviatkov po výsledku 1:1.

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 10:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 10:18.

90+3

90+3
    Hostia sa s rozohrávkou rohu neponáhľali, o niekoľko sekúnd sa previnili útočným faulom.

90+2
    Obrovská hrúbka Weidenfellera! Domáci brankár zle rozohral a dal šancu Augsburgu na skórovanie! Weidenfeller následne svoj čin napravil, keď strelu Altintopa vyrazil na roh.

90+2
    Nepresnosť Castra smerom na Pulisica stojí Dortmund čas aj stratenú loptu.

90+1
    V prvej minúte sa Borussia nedokázala dostať pred bránu hostí, skvelé napádanie v podaní hráčov Augsburgu.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty. Osobne som očakával aspoň štyri, ale aj 180 sekúnd naviac pre BVB môže stačiť.

90
    Hrá sa naozaj tvrdo, Götze teraz čisto a efektívne zastavil rodiaci sa útok hostí.

90
    Striedanie v tíme FC Augsburg: z ihriska odchádza Či Tong-won, prichádza Halil Altintop.

89
    Napínavý záver zápasu. Môžeme očakávať minimálne tri nadstavené minúty.
    88. Pierre-Emerick Aubameyang (DOR)

88
    Castro perfektne sklepol loptu pre Aubameyanga, ktorú jedovatou strelou preveril pozornosť Hitza. Ten strelu iba vyrazil, Castro ju ale nestihol doraziť. Do šance sa dostal aj Schürrle, jeho strelecký pokus končí mimo brány Augsburgu!

87
    Pulisic sa príliš nerozpakoval a z hranice šestnástky vystrelil. Jeho prízemný pokus našiel iba rukavice Hitza.

86
    Štyri minúty do konca zápasu. Dortmund v uplynulej minúte iba márne dobýja svätyňu hostí.

86
    Dnešné stretnutie sleduje 81 360 divákov.

85
    Po dlhej dobe si loptu užíva aj Augsburg. Či Tong-won si dlhú loptu spracovať nedokázal a to je voda na mlyn pre domácich futbalistov.