25 25 21 25
Selver Tallinn
1
17 22 25 14
cz Streda 07.12.2016, 18:00 • Hala míčových sportů, Karlovy Vary • CEV Cup • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

0:0
    Krásný středeční podvečer, vítám všechny příznivce volejbalu. Karlovarsko dnes vstupuje do pohárové Evropy. Ve své hale přivítá estonský Selver Tallin v úvodním duelu CEV Cupu.

0:0

Karlovarsko rozehrává svou teprve třetí sezónu! Před dvěma lety z toho byla hned v domácí soutěži bronzová medaile. Loni se už v závěrečných bojích tolik nedařilo a Karlovarsko si odneslo "jen" čtvrté místo. I nyní si klub ze severozápadu Čech nevede vůbec zle. Z úvodních deseti střetnutí v domácí extralize ztratil body jen ve třech zápasech. Na půdě překvapení letošního roku Kladna z toho byla porážka 0:3, také před domácím publikem Karlovarsko nestačilo na papírově slabší ČZU Praha. V posledních kolech ale Karlovarsko chytlo formu! Snadné vítězství v Ústí nad Labem podpořil tým Jiřího Nováka skvělým výkonem proti Jihostroji České Budějovice.

Dnes však bude týmu chybět reprezentační smečař Marek Zmrhal, který si právě v utkání s Jihostrojem přivodil výron kotníku. Trenér tak bude mít k dispozici jen dva čistokrevné smečaře, velezkušeného kapitána týmu Ondřeje Hudečka kterému by měl krýt záda Zděnek Málek.

Loňský CEV Cup nedopadl pro Karlovarsko podle představ. Proti italskému gigantovi Perugii se podařilo uhrát jen jeden set. V následném Challenge cupu už mělo Karlovarsko přijatelnějšího soupeře, ale ani proti Arcadě Galati se nepodařilo uspět.

Speciální zápas to bude pro karlovarského blokaře Henri Treiala, který se postaví proti svým spoluhráčům z estonské reprezentace.

0:0

Dlouholetý estonský mistr Selver Tallin přijíždí do České republiky jako druhý tým domácí soutěže. Ze sedmi zápasů Tallin prohrál jen jednou ale ve vyrovnané tabulce to stačí na druhou příčku. I jedna porážka v domácí lize mohla být zapříčiněna přípravou na důležitý souboj v Lize mistrů. Tallin se utkal letos v kvalifikaci o základní skupinu Ligy mistrů s Červenou hvězdou Bělehrad. Dva naprosto vyrovnané zápasy musel rozhodnout až tzv. zlatý set, který nakonec urval srbský celek. Přitom Tallin měl skvěle rozehrané oba zápasy, vždy vedl 2:0 na sety. V domácím prostředí ještě stačil sebrat tiebreak. Na palubovce soupeře měl k dispozici rovnou tři sety, aby si zajistil postup, ale po vyhraných úvodních dvou sadách se radovali rovnou čtyřikrát Srbové, kteří si vzali na svojí stranu i zlatý set.

Estonci se mohou opřít na souhru dvou zahraničních hráčů. Ukrajinský nahrávač Dmytro Dolgopolov společně s univerzálem narozeným v australském Brisbane Lincolnem Williamsem jsou základními kameny týmu. Právě Williams byl hlavní postavou kvalifikace Ligy mistrů, kde ve dvou zápasech dal téměř šedesát bodů.

0:0

VK ČEZ Karlovarsko: Štefko, Končal – Hudeček (C), Málek – Sukuba, Netrval, Treial, Široký – Mochalski, Kriško – Pfeffer
    Trenér: Jiří Novák

Selver Tallinn: Lipp (C), Dolgopolov – Orav, Allik, Hurt, Oun, Tamme – Tanila, Rannar, Ennemuist – Williams – Losnikov
    Trenér: Rainer Vassiljev

Rozhodčí: Marek Lagierski (POL) – Markus Petsche (AUT).

0:0

1:0
    Karlovarsko jde do vedení. Na podání byl hostující Orav, ale útočit mohl Kriško z pozice univerzála. Bod dal ale až na druhý úder.

2:0
    Právě Michal Kriško šel jako první z domácích na servis. Zatlačil soupeře a ten z nepřipraveného útoku chybuje.

2:1
    První bod také pro Estonce. Kriško znovu riskoval na podání. Nyní už ale Williams přidává bod na své konto.

2:2
    A je dokonce srovnáno. Tanila podával. Na domácí polovině ale nedal bod Treial.

3:2
    Opět Kriško! To bude dnes nejúdernější hráč domácích.

3:3
    Ale hosté kombinují středem sítě a je tu jednoduchý bod.

3:4
    Lincoln Williams na servisu a hned to byl problém pro domácí. Hudeček z nedobré pozice přestřelil kurt.

4:4
    Nyní už ale bodují domácí. Končal zvládl napravit nepřesnou přihrávku a Kriško přidává bod.

5:4
    Domácí jsou do vedení. Na podání byl estonský reprezentant Treial a hned dává eso.

5:5
    Treial znovu na servisu, ale nyní jeho plachta končí za základní lajnou.

6:5
    Allik poslal tvrdý servis na domácí polovinu, ale zkušený Široký mohl z dobré pozice smečovat ze středu.

7:5
    Končal na servisu. Williams se netrefuje do kurtu z rychlé nahrávky.

8:5
    A je tu první technický oddechový čas. Domácí sice nejdříve neproměnili bodovku, ale ani Williams nebyl dostatečně důrazný a poté již Michal Kriško přidává další bod.

9:5
    Už je to o čtyři body. Na servisu byl domácí Končal. Nahrávač Karlovarska nedal prudké podání, ale Kriško přidává blok.

9:6
    Středem sítě to dnes jde. Další bod pro hosty přidal Tanila.

10:6
    Ale je tu rychlá odpověď. Na první pokus sice Široký nedal, ale poté Michal Kriško smečuje kolem bloku hostů.

11:6
    Hudeček na servisu. Levoruký hráč rozhodil soupeře servisem, domácí bodují blokem. Estonský trenér si bere první oddechový čas. Karlovarsko má skvěle našlápnuto k zisku prvního setu.

11:7
    Tallin ale snižuje a je to o čtyři body. Hudeček dal velkou ránu ze servisu, ale následně si Orav poradil s blokem Kriška.

12:7
    Dolgopolov podával jen vedle postranní lajny.

13:7
    Tomáš Široký na podání. Treial si počkal na soupeře na středu a blokuje ho.

13:8
    Široký kazí svůj plachtící servis.

14:8
    Hudeček nepřihrál přesně, ale Málek smečuje velmi tvrdě.

14:9
    Tallin se dostává do hry. Kriško přidává další chybu na servisu.

15:9
    Domácí ale mají stále luxusní náskok v prvním setu. Málek skvěle přihrál a Hudeček smečuje na zem z pipu.

15:10
    Právě Zdeněk Málek na podání. Už to vypadalo, že bude hostující smečař zablokován, ale následně se prosazuje Williams.

15:11
    A je tu přímý bod z podání. Pfeffer nepřihrál servis.

16:11
    Nyní už ale Lincoln Williams nebyl tak důrazný na servisu, přesto mohli hosté snížit z bodovky. Právě hostující univerzál ale chybuje ze zóny číslo jedna. Následuje druhý technický oddechový čas.

17:11
    I po oddechovém čase se radují domácí. Treial na servisu. Williams musel nahrávat a Kriško je dnes neomylný.

17:12
    Nyní už ale boduje také estonský tým. Treial trefil pásku a hosté se museli rychle vrhnout na zem. Williams vytlouká blok.

18:12
    Karli Allik na servisu. Pfeffer výborně ztlumil jeho tvrdý servis. Následně Hudeček velmi zkušeně vytlouká blok.

19:12
    A je to už o sedm bodů. Orav byl proti dvojbloku, nedal míč na zem a to trestá znovu kapitán Karlovarska Ondřej Hudeček. Je tu druhý oddechový čas pro Estonce.

19:13
    Končal na servisu. Hosté se dnes prosazují snad jen ze středu sítě.

20:13
    Domácí si ale jdou pro první sadu. Hudeček nyní byl na místě univerzála a levou rukou poslal míč do diagonály.

20:14
    Estonci byli v problémech, ale Orav se opřel do míče a přidává bod.

21:14
    Dolgopolov na podání. S tím si domácí poradili a Kriško proti dvojbloku nemá problém.

22:14
    Široký na podání. Dolgopolov si připsal nečistý úder.

23:14
    Široký zasáhl v poli a Hudeček vše dokonal z pipu.

23:15
    Dolgopolov dnes hraje velmi úspěšně středem sítě. Nyní bodoval Tanila.

24:15
    Ale je dlouhá řada setbolů pro domácí celek. Končal našel ne středu Treaila a ten poslal míč ne zem.

24:16
    Mochalski přišel na blok místo Končala. Kriško riskoval i za takového stavu a chybuje na podání.

24:17
    Ani druhý setbol není využit. Po servisu Tanila se hosté ubránili útoku Treiala. Poté útočí přesně do diagonály Williams.

25:17
    Nyní už je konec prvního setu. Mochalski dostal nahrávku od Štefka, který přišel jako dvojstřídání za Kriška. Právě americký útočník ukončit první sadu smečí z velké výšky. První set jde na konto Karlovarska.

25:17
    První set skončil.

0:0
    Začal druhý set.

1:0
    Karlovarští začínají lépe i ve druhém setu. Po servisu Širokého se domácí nemuseli bránit. Williams kazí smeč z hlavního kůlu.

2:0
    A už je to o dva body. Opět po servisu Širokého se dostal do útoku Williams a ten téměř do stejného místě pokazil smeč.

3:0
    Ani z druhé srtrany se neprosadil Orav. Domácí přidávají blok.

3:1
    Nyní už se radují také hosté. Orav měl dvě možnosti ke smeči a tu druhou využil.

3:2
    Kriško dostali vysokou nahrávku, ale tu nedokázal položit na zem. Následně vytlouká blok po lajně Allik.

4:2
    Daleký aut z ruky Orava.

5:2
    Michal Kriško na servisu. A je tu bod pro domácí. Kriško zatlačil servisem, následně zasáhl v poli Hudeček a vše zakončil opět univerzál Karlovarska.

6:2
    Michal Kriško poslal další dělovku z podávací lajny. Treial si zpracoval lehký míč a sám také zakončil. Je tu první oddechový čas pro hosty.

7:2
    To je nástup do druhého setu. Karlovarsko přidává sedmý bod. Kriško poslal jen rotovaný servis. Allik smečuje jen do autu.

7:3
    Ale je tu snížení. Domácí mohli přidat další bod, ale Hudeček měl příliš napelenou nahrávku a smečoval tak jen do bloku.

8:3
    Pipem zakončuje Karlovarsko první část druhého setu. Vše zakončil Zdeněk Málek. Následuje první technický oddechový čas.

9:3
    A je to o šest bodů. Domácí tlačí soupeře servisem. Málek přidává přímý bod z podání.

9:4
    Tallin se ale nevzdává. Po podání Málka se dostal do útoku Allik, který proti dvojbloku uspěl.

9:5
    Pozor! Je tu snížení. Williams také dává jedno tvrdé podání za druhým. Následně se ale neprosadil v útoku Kriško.

10:5
    Williams podával jen dvakrát a chybuje. Jeho servis končí v síti.

10:6
    Nyní na servisu Treial. William zvolil technickým úderem, ten byl vybrán, ale ani Hudeček se proti bloku neprosadil.

11:6
    Karlovarsko přidává již jedenáctý bod. Široký tvrdě smečoval ze středu sítě.

11:7
    Přetahovaná o body ve středu setu pokračuje. Končal přestřelil servisem celý kurt.

12:7
    Následuje také vytlučený blok Hudečkem. Ten se stihl zvednou ze země po těžkém příjmu.

12:8
    Williams velmi zkušeně poslal roládou míč přesně za trojblok.

13:8
    Dolgopolov na servisu. Málek útočil po lajně, nedal bod, ale hosté jsou v síti. Bod pro domácí.

13:9
    Široký na podání. Kriško měl při bodovce nízko nahrávku. Hudeček měl také příležitost, ale je zablokován.

14:9
    Nyní si oba týmy střídají v zisku bodů. Kriško dostal velmi rychlou nahrávku a po seběhnutí boduje Kriško.

14:10
    Po podání Kriška se mohl univerzál zapsat do výměny také bodovkou, ale tu nedal. Následně už přichází snížení.

14:11
    A ještě jeden bod pro Estonce. Treial nebyl důrazný v útoku a poté boduje Williams.

15:11
    Karlovarsko zastavuje podobou sérii soupeře. Je to nepovedený servis Talllinu.

16:11
    Pětibodový náskok mají domácí při druhém technickém oddechovém čase. Williams smečoval po lajně, ale tam byl postavený Pfeffer, který skvěle zasáhl v poli a následně smečuje kolem bloku Kriško.

16:12
    Po oddechovém čase bodují hosté. Málek poslal podání do těsného autu.

17:12
    Williams na servisu. Také jeho podání končí jen v zámezí.

17:13
    Stále ale není druhý set rozhodnut. Kriško zakončoval z bodovky, ale jen do bloku.

18:13
    Karlovarsko nechce připustit vyrovnanou koncovku. Je tu další nepovedené podání ze strany Tallinu.

18:14
    Tamme přišel na palubovku za Allika. Domácí nevyužili dvě bodovky a je to o čtyři body.

18:15
    A dokonce jen o tři body. Široký nedal již tři útoky po sobě a ani Hudeček nebyl přesný.

18:16
    Domácí budou muset ještě zabrat ve druhém setu. Ondřej Hudeček si nepřišel na blok soupeře a je tu oddechový čas také pro Jiřího Nováka.

19:16
    Důležitý bod pro domácí celek. Po tlaku soupeře přichází kvalitní útok Kriška z hlavního kůlu.

20:16
    A hned je to zase veselejší. Je to znovu o čtyři body. Hudeček zatlačil servisem, do bodovky se navezl Kriško a přidává bod. Je tu ještě jeden oddechový čas pro Estonce.

21:16
    Skvěle. Pět bodů mají k dobru domácí volejbalisté. Ondřej Hudeček nebyl tak důrazný na podání, ale byl vynikající v poli a toho využil Kriško.

22:16
    A další bod pro domácí hráče. Hudeček půjde ještě jednou na podání po přešlapu Williamse.

22:17
    Tallin se ještě nevzdává. Středem sítě to vychází estonskému týmu.

22:18
    Je tu další snížení. Po podání Dolgopolova se domácí nedostali do útoku, když Hudeček nevybral servis soupeře.

23:18
    Nyní už to Hudeček zvládl a poté přidává bod Tomáš Široký ze středu sítě.

24:18
    Šest setbolů pro domácí. Na druhé straně chyboval Ennemuist, který útočil do autu.

24:19
    Lincoln Williams ještě prodlužuje druhou sadu, když poslal smeč po lajně.

24:20
    Kriško měl vysokou nahrávku, ale na dvojblok si nepřišel.

24:21
    Další snížení. Ani třetí setbol není využit. Kriško musel jen techniky přehrát síť. Toho už využívá Lincoln Williams. Jiří Novák chce uklidnit své svěřence a bere si v koncovce druhý oddechový čas.

24:22
    Karlovarsko nemůže ukončit druhou sadu. Ani čtvrtý setbol není poslední. Treial si nepřišel na blok, ale mohl útočit také Málek, který trefuje jen aut.

25:22
    Neuvěřitelná výměna na konec setu. Nejdříve se pokusil dvakrát ukončit sadu Končal na druhou přes, ale ani jednou mu to nevyšlo. Následně ale chybuje v útoku estonský smečař. Také druhá sada jde na konto domácího celku.

25:22
    Druhý set skončil.

0:0
    Začal třetí set.

1:0
    Stejně jako v předešlých sadách jde jako první do vedení domácí tým. Orav poslal podání daleko do autu.

1:1
    Srovnáno. Po podání Širokého mohl útočit Tamme a vytlouká blok.

1:2
    Hosté otáčejí stav třetího setu. Málek měl špatnou nahrávku k dispozici a tak jen nahodil míč do bloku. Kriško také nedal bod. Po velmi dlouhé výměně se raduje Tamme se svým technickým úderem za blok.

2:2
    Nyní už ale boduje Kriško. Nejúdernější hráč domácího celku.

3:2
    Kriško na servisu a Karlovarsko jde do vedení. Eso českého univerzála.

3:3
    Následuje ale také bod pro soupeře. Hosté se prosazuje středem sítě.

4:3
    Lincoln Williams na servisu. Jeho podání končí jen v síti.

5:3
    Málek přinutil Dolgopolova k pomalé nahrávce. Hudeček přidává bod z hlavního kůlu a je to o dva body.

5:4
    Následně ale přidává také příliš dlouhé podání Zdeněk Málek.

6:4
    Češi si drží odstup. Rozehra plná nepřesností, kterou nakonec zakončil blokem Treial s Hudečkem.

6:5
    Treial na servisu. Orav měl sice vysokou nahrávku proti trojbloku, ale poradil si a vytlouká hráče.

7:5
    Široký byl téměř na kůlu, ale z velmi rychlé nahrávky přidává bod.

7:6
    Následuje podání Končala jen do pásky.

8:6
    Domácí odcházejí na první technický oddechový čas pro dvoubodovém vedení. Opět to byl zkušený Tomáš Široký, který procpal míč blokem.

9:6
    Po oddechovém čase bodují domácí. Hudeček na servisu zatlačil soupeře. Kriško měl k dispozici bodovku proti jednobloku a to pro něj je lahůdka.

9:7
    Při útoku Williamse se domácí dotkli sítě. Velká škoda.

10:7
    Následuje ale další nepřesné podání Orava.

10:8
    Široký trefil podáním pásku. Míč se ale dostal na hostující polovinu. Williams zatloukl hřebík z pozice univerzála.

10:9
    Také Tamme přidává bod a je to jen o bod. Tamme vytlouká blok na hlavním kůlu.

11:9
    Domácí ale chtějí ukončit zápas ve třech setech. Treial se naběhl na rychlík a přidává bod ze středu sítě.

12:9
    Kriško přidává přímý bod z podání.

12:10
    Opět český univerzál na servisu. Hosté se dostali do útoku z hlavního kůlu a to Tamme přetavil v bod.

12:11
    A je to znovu jen o bod. Williams zatlačil český celek a Treial se nesehrál s Končalem.

12:12
    Srovnáno. Williams trefil přesně lajnu! Pfeffer nezasáhl v poli.

12:13
    A hosté jdou do vedení. Musel nahrávat Hudeček, ale Kriško se neprosadil. Právě Williams se dostává více a více do hry a smečí vytlouká blok. Při nepříznivém skóre si bere oddechový čas Jiří Novák.

13:13
    Skvěle. Po sérii Williamse je tu důležitý bod pro domácí. Hostující univerzál podal jen do sítě.

14:13
    A Karlovarsko už je opět ve vedení. Málek na podání. Kriško skvěle vybral pipe soupeře a následně už chybují hráči Tallinu.

14:14
    Opět je srovnáno. Tamme se zapojil do hry skvěle po střídání a přidává další bod.

15:14
    Právě Tamme na servisu. Hudeček neměl lehkou pozici a nedal bod ani ne dva pokusy. Jeden pokus stačil Kriškovi.

15:15
    Hosté se drží v závěsu. Treial podává jen do sítě.

16:15
    Karlovarsko jde přece jen do druhého technického oddechového času ve vedení. Mihkel Tanila podával, ale to na český celek nestačilo. Hudeček vymetl soupeře na bloku.

16:16
    Tallin je nejvíce ve hře v celém zápase. Drží se ve třetím setu s domácím celkem. Je opět srovnáno. Po podání Končala se prosadil Williams.

16:17
    A Tallin je do vedení. Dolgopolov byl na servisu. Končal nalepil nahrávku na síť a Kriško neměl šanci proti bloku.

16:18
    A je to o dva body. Hosté dohráli bodovku ze středu sítě.

17:18
    Tomáš Široký odpovídá podobně povedenou ránou ze středu sítě.

17:19
    Nyní to je ale Tallin, který diktuje hru. Williams se dodává do formy v dnešním zápase.

18:19
    Orav zatlačil servisem, ale Málek se prosazuje úderem po lajně.

18:20
    Sukuba přišel na blok místo Treiala. Široký ale kazí podání do autu.

18:21
    A už je to v koncovce třetího setu o tři body. Málek nepřihrál přesně, následně nedal bod z útoku a toho využívá Williams. Je tu druhý oddechový čas pro Karlovarsko.

19:21
    Důležitý bod po oddechovém čase jde na domácí konto. Kriško nebyl důrazný v útoku, ale vše napravil Sukuba.

19:22
    Tallin si drží tříbodové vedení. Kriško riskoval na servisu, ale hosté se s přehledem prosazuje Tamme z hlavního kůlu.

20:22
    Williams na podání. Sukuba skvěle poslal míč středem sítě na palubovku.

20:23
    Estonci si jdou pro třetí sadu. Málek na podání. Tamme ale jednoduše poslal míč do bloku a míč končí na domácí polovině.

20:24
    Čtyři setboly pro Tallin! Střídající Mochalski je zablokován z pozice univerzála.

21:24
    Ještě není konec setu. Sukuba se po příchodu na palubovku už po třetí prosazuje ze středu sítě.

21:25
    Dolgopolov uvolnil Williamse na jednoblok a univerzál Tallinu neměl problém přidat poslední bod ve třetím setu. Zápas bude pokračovat.

21:25
    Třetí set skončil.

0:0
    Začal čtvrtý set.

0:1
    Nyní začínají lépe hosté. Na podání byl Tomáš Široký, ale Williams byl velmi vysoko při útoku a pohrál si s Málkem na bloku.

1:1
    Hudeček přidává bod z pohledu domácího týmu.

2:1
    Hudeček měl k dispozici bodovku, ale tu nedal. Následně boduje Kriško.

3:1
    Po podání Kriška se radují opět domácí volejbalisté. Hudeček ze zadní pozice trefil míč přesně na lajnu. Je tu oddechová čas již po čtyřech rozehrách.

3:2
    Tallin vybojoval třetí sadu a rve se i nyní. Kriško dává soupeři bod po nepovedeném servisu.

4:2
    Lincoln Williams na servisu. Středem sítě se prosadil Sukuba, který zůstal na palubovce.

5:2
    Po servisu Málka mohli domácí útočit z hlavního kůlu a to prokazuje Hudeček.

5:3
    Nyní už ale boduje hostující tým. Málek servíruje jen do sítě.

6:3
    Karlovarsko si drží vedení. Nepovedené podání předvádí také Tamme.

7:3
    A je tu hned sedmý bod. Sukuba zaskočil soupeře plachtícím servisem a Dolgopolov nenašel spoluhráče.

7:4
    Opět podání Sukuby bylo povedené. Následně ale boduje Tanila.

8:4
    Právě Mihkel Tanila na servisu. Hudeček si naskočil na kratší nahrávku a smečuje do diagonály. Následuje první technický oddechový čas.

8:5
    Ještě nic není rozhodnuto. Tallin po oddechovém čase snižuje. Nyní Končal trefil pásku z podání.

9:5
    Následuje ale také bod pro domácí. Dolgopolov zatlačil servisem, ale Široký měl přehled nad síti a jen sklepl míč.

10:5
    Hudeček na servisu. Williams se po dlouhé době neprosadil a toho využívá Kriško.

11:5
    Šestibodový náskok pro domácí celek. Hudeček dal tvrdé podání a Široký blokuje soupeře na středu sítě.

12:5
    Série domácích pokračuje. Ani Orav se neprosadil proti českému bloku.

13:5
    Tlak Karlovarska nepolevuje. Kriško měl bodovku, ale tu ještě hostů vybrali. Následuje útok jen do bloku od Williamse. Na palubovce se objevil kapitán hostů Lipp. Je tu druhý oddechový čas Tallinu.

13:6
    Nyní už boduje také estonský tým. Hudeček na servisu kazí.

14:6
    Karlovarsko si drží luxusní náskok. Široký zasmečoval ze středu kurtu přesně mezi dva hráče.

15:6
    Náskok domácích narůstá. Sukuba sice zazmatkoval na síti a Williams mohl smečovat. Trojblok Karlovarska zasáhl.

16:6
    Kriško skvěle zareagoval na odražený míč a poslal velmi rychle úder do zadní části kurtu. Tam si s míčem neporadil Losnikov a Tallin prohrává již o deset bodů. Následuje druhý technický oddechový čas.

16:7
    Tallin ještě nic nevzdává. Williams byl nyní výše než blok a s přehledem dává bod.

17:7
    Stále je to o deset bodů. Hudeček z nepříliš povedeného pipu přidává bod.

17:8
    Hosté se ještě snaží něco udělat se zápasem. Kriško zatlačil soupeře, ale poté nedal bod Málek a Williams útočí do diagonály.

17:9
    Právě Lincoln Williams na servisu. A je to dokonce přímý bod.

18:9
    Nyní už je to bod pro domácí. Hudeček skvěle přihrál, ale Málek nedal bod. Williams ale nedal bod ze dvou útoku a až Končal ukončil výměnu na druhou přes.

18:10
    Zdeněk Málek na podání. Po dlouhé době se hosté prosazují ze středu sítě.

18:11
    Orav se vrací na palubovku. Hudeček chtěl vytlouct blok, ale to se mu ani na dva pokusy nepodařilo.

19:11
    Karlovarsko si jde pro cenné tři body. Nyní už to Hudeček zvládl z hlavního kůlu.

19:12
    Michal Sukuba na podání. Právě střídající Orav propálil domácí blok.

20:12
    Tanila na servisu. Domácí s přehledem zpracovali podání a poté smečuje Kriško.

21:12
    A znovu je tu bod pro domácí. Williams přešlápl třímetrovou lajnu.

22:12
    Desetibodové vedení je zpět. Williams se netrefil do kurtu se svou smečí.

22:13
    Orav snižuje propastné vedení soupeře smečí po lajně.

23:13
    Tauno Lipp na podání. Končal kombinoval s Hudečkem a ten dává bod.

24:13
    Netrval se dostal na palubovku. Pfeffer skvěle zasáhl v poli, ale Málek poslal míč do autu. Hosté se ale dotkli sítě.

24:14
    První mečbol není využit. Domácí se dostali dokonce k útoku, ale Hudeček odmítl konec zápasu. Je zablokován.

25:14
    Druhý mečbol již znamená konec zápasu. Málek si přihrál a také zakončil. Karlovarsko si z dnešního zápasu odnáší vítězství 3:1.

25:14
    Čtvrtý set skončil.

0:0
    3:1! Karlovarsko bylo dnes lepším týmem. První dva sety šly velmi jasně na domácí stranu. Jen v závěru druhého setu se nemohli Karlovarští k využití setbolu. Ve třetím setu domácí polevili a to využili právě hráči Tallinu, kteří si připsali vyhraný set. Následně ale čtvrtá sada patřila už jen jednomu týmu. Karlovarsko dominovalo na palubovce, především díky útočnému duu Kriško – Hudeček.

0:0
    Nejlepší hráči zápasu

VK ČEZ Karlovarsko – Michal Kriško
    Selver Tallinn – Lincoln Williams

0:0
    V odvetném zápase za čtrnáct dní v Tallinu stačí Karlovarsku uhrát dva sety. Pokud by svěřenci trenéra Jiřího Nováka podlehli 0:3 nebo 1:3 rozhodoval by zlatý set.