Stoke City – Swansea 3:1 (kon.)
Stoke City FC
3:1 (1:1)
Swansea City
Pondelok 31.10.2016, 21:00 • The Britannia Stadium, Stoke on Trent • Anglická Premier League • 10. kolo

Do druhého polčasu vstúpili dobre oba celky, no hlavne si dávali pozor na zadné vrátka. V 55. minúte si zrazil center do vlastnej bránky Mawson a po tomto momente boli na koni opäť domáci. V 73. minúte zvýšil na 3:1 svojím druhým gólom Bony Wilfried. Stoke sa vďaka výhre vyšvihlo na 12. priečku tabuľky, Swansea ostáva predposledná.

Ďakujem vám za pozornosť. (22:57:12)

90+4

90+4
    Mark Hughes je spokojný za postrannou čiarou, sleduje posledné desiatky sekúnd.

90+3
    Tribúny sa pomaličky vyprázdňujú a nechajú si tak ujsť oslavu tretej výhry v aktuálnej sezóne.

90+2
    Llorenteho strela bola zablokovaná na rohový kop.

90+2
    Domáci sa museli mať na pozore, ale prihrávka pred bránku bola odvrátená na stred ihriska.

90+1
    Hlavný arbiter sa rozhodol pridať ešte štyri minúty!

90
    Zápas je v úplnom závere za stavu 3:1 pre Stoke City, ktoré má loptu na útočnej polovici a tri body si už pravdepodobne nenechá zobrať.

88
    Na druhej strane zakončil presne do Granta Llorente.

88
    Po striedaniach sa pokračuje v hre. Grant poslal dlhý odkop, po ktorom sa bojovalo v strede ihriska, no napokon prišli domáci až do šestnástky, ale Walters na loptu nedočiahol.

87
    Striedanie v tíme Swansea City: z ihriska odchádza Ki Song-jung, prichádza Jack Cork.

87
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Marko Arnautović, prichádza Peter Crouch.

85
    Na strely je to 17:13 pre domácich, ktorí vedú 3:1. Hosťom sa darí kombinovať za šestnástkou svojho súpera, no väčšinou ide len o pozdravy pre brankára Granta.

83
    Štandardná situácia sa hosťom nepodarila, lopta skončila za autovom čiarou a The Potters môžu natiahnuť čas.

83
    Žltú kartu dostáva Erik Pieters (Stoke City FC).

82
    Hlavný arbiter ukázal na pokutový kop, no po porade s asistentom nariadil priamy kop z pravej strany šestnástky!

81
    Zverenci Marka Hughesa zvládajú záver stretnutia na jednotku, keď držia loptu ďaleko od svojej bránky, a tak nepúšťajú hostí do šance.

80
    Bony Wilfried dal proti svojmu bývalému zamestnávateľovi dva góly a za svoj výkon si vyslúžil burácanie tribún.

79
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Wilfried Bony, prichádza Jonathan Walters.

78
    Swansea sa aj tak nevzdáva, no na dva góly jej ostáva najviac 15 minút a s hrou, ktorú predvádza v posledných minútach to na vyrovnanie nevyzerá.

76
    Marko Arnautović si mal ostrý sklz postrážiť. Po faule na Song-junga videl žltú kartu.

75
    A domáci mohli ísť do trojgólového vedenia! Po rohovom kope bol blízko hetriku Bony, no jeden z obrancov odkopol na ďalší roh!
    73. Wilfried Bony (STK) - 3:1

73
    Stoke City FC dalo gól!
    The Potters udreli po tretí raz a sú blízko druhej výhry v rade! Arnautović prihral do vápna Allenovi, ktorého strelu vyrazil Fabiański, Allen prihral pred bránku, kde hlavou prekonal poľského brankára svojim druhým gólom v zápase BONY WILFRIED!

72
    Hra je prerušená, pretože na zemi leží otrasený Ki Song-jung. Toho čistým spôsobom zastavil domáci záložník Adam.

71
    Swansea získala loptu v strede ihriska a už sledujeme jej kombináciu, ktorá však nepokračuje smerom dopredu.

70
    The Potters by radi strelili tretí gól a poistili si tak vedenie, no Charliemu Adamovi sa nepodarilo zamieriť medzi tri žrde.

68
    Hostia si uvedomili, že bez strely nevyrovnajú. Taylorova rana preletela vysoko ponad Grantovu svätyňu.

67
    Tak toto bola škoda... Swansea sa dostala do vápna, ale Sigurdsson Llorentemu nedokázal prihrať.

66
    Držanie lopty v druhom dejstve je presne rozdelené na polovice.

65
    Avšak domáci hrajú dnes s veľkou chuťou. Aktuálne si pohadzujú loptu rýchlym spôsobom v strede ihriska a snažia sa čosi vymyslieť na súperovu obranu a rozhodnúť zápas vo svoj prospech.

64
    Labute sa snažia zmocniť lopty a po dlhšej dobe ohroziť Granta, ktorý sa musí vzadu troška nudiť.

63
    Pieters si koleduje už od začiatku zápasu a je prekvapením, že stále nezbadal žltú kartu. Tentoraz sa zahral na zápasníka pri súboji s Bastónom.

62
    Striedanie v tíme Swansea City: z ihriska odchádza Modou Barrow, prichádza Borja Bastón.

61
    Hra sa momentálne sústreďuje v strede ihriska, kde sa hostia márne snažia zmocniť lopty.

59
    Llorentemu zostalo len rozhadzovať rukami, pretože postranný rozhodca ho prichytil v postavení mimo hry.

58
    Swansea je obarená, no nemá sa prečo čudovať. V druhom polčase toho moc nepredviedla a šťastena je domácim po troch tyčkách stále dlžná.

57
    Domáci sú na koni, no rýchla akcia skončila nepresnou prihrávkou pred pokutovým územím.
    55. Alfie Mawson (STK) - 2:1

55
    Domáci sú nazad vo vedení, no do listiny strelcov sa zapísal hráč Swansea! Sobhiho center si do vlastnej siete zrazil ALFIE MAWSON!

54
    Pre zmenu sme videli v akcii hostí, ktorí si prihrávali loptu na útočnej polovici až prišiel nepresný center Barrowa.

52
    Stoke to skúša všetkými možnými spôsobmi. Naposledy nakopol loptu smerom na Arnautovića Shawcross, ale hráči Swansea si ho postrážili.

51
    Domáci zahrávali roh, no po Adamovom centri zobral loptu do svojho náručia Fabiański.

50
    Výborný futbal, hrá sa zo strany na stranu a nechýba ani zakončenie. Tentoraz však mal Grant úlohu ľahkú, keďže sa jednalo o slabšiu strelu.

49
    Pekná akcia domácich! Arnautović prihral pred bránku Wilfriedovi, ktorý sa chytá za hlavu, pretože prepálil!

48
    Zatiaľ sa hrá len v strede trávnika, no vidíme veľmi rýchlu kombináciu na oboch stranách a snahu tímu bez lopty o jej zisk.

47
    Swansea síce drží loptu na svojej polovici, ale má to veľmi ťažké, pretože domáci aktívne napádajú.

46
    Stoke rozohralo druhé dejstvo zápasu, ktoré bude, verme, také dobré ako prvé.

46

Veľmi dobrý prvý polčas priniesol dva góly, po ktorých je stav nerozhodný 1:1. Ako prví išli do vedenia už v 3. minúty domáci, keď usmernil Allenovu strelu do bránky Bony Wilfried. Hostia so svojou odpoveďou nenechali čakať dlho a už o päť minút vyrovnal hlavičkou Routledge. V ďalšom priebehu polčasu trafili domáci tri razy tyčku, čo ich môže v konečnom zúčtovaní mrzieť.

Uvidíme, čo prinesie druhá polovica, ktorá začne približne o 22:03.

45+4

45+4
    Adamov center na zadnú žrď skončil v zázemí.

45+3
    Domáci ešte dostali príležitosť v podobe priameho kopu.

45+2
    Sigurdssonov pas za obranu našiel Barrowa, no ten bol tiesnený a z ťažkého uhla zakončil vedľa bránky.

45+1
    Začali plynúť tri nadstavené minúty!

45
    Prebieha posledná minúta veľmi zaujímavého prvého polčasu.

44
    Následný roh smeroval na Fera, no ten poslal loptu po zlom spracovaní vedľa.

43
    Aj sa im to podarilo, no Grant vyrazil Routledgeovu strelu vedľa brány!

43
    Pred koncom prvej polovice sledujeme s loptou hráčov hosťujúceho tímu, ktorí by sa radi po dlhých minútach dostali do zakončenia.

42
    Shawcross rýchlo preniesol hru na Arnautovića, no tomu sa nepodarilo predĺžiť loptu Bonymu.

41
    Domáci vedú na strely 10:5 a z toho tri razy zastavila loptu bránková konštrukcia.

39
    Domáci ostali v blízkosti bránky, ale Allenov vysoký center prinesie len odkop.

38
    Neskutočná smola domáceho tímu, ktorý trafil tri razy za polčas žrď! Tentoraz Allen našiel Arnautovića, ktorý obišiel brankára, no trafil tyčku!

37
    Tempo hry je stále dobré, ale je škoda, že tímy nepokračovali v takom výkone, ktorý sme mali možnosť sledovať v úvodných minútach.

36
    Hra je prerušená. Pieters a Barrow sa stretli v súboji po niekoľkýkrát, no zatiaľ sa jednalo viac-menej o divadielko z oboch strán.

35
    Arnautovićov center z pravej strany priniesol iba odkop poľského gólmana v službách waleského klubu.

35
    Fabiański zahral na nery priaznivcom Stoke, keď s odkopom trocha čakal.

34
    Charlie Adam trafil po druhý raz v dnešnom zápase konštrukciu brány! Teraz pálil ľavačkou do spojnice a od nej putovala lopta vedľa!

32
    Labute držia loptu pevne pod svojou kontrolou a majú dostatok času, pretože Stoke sa rozhodlo len prizerať a čakať pred šestnástkou.

31
    Sigurdssonovi nabiehal do priestoru Llorente, no Islanďan prihral len Shawcrossovi.

30
    Prvá polhodina hry bola zavŕšená faulom Fera na Pietersa, no mne sa zdalo, že sa malo pískať presne na opak, avšak rozhodca to asi posúdil správne.

28
    Hosťom sa podarilo rozhodiť loptu a išli dopredu dlhým centrom po pravej strane, ale Fer si loptu predkopol až do zázemia.

27
    Rohový kop hosťujúceho tímu nepriniesol nič zaujímavé, dokonca sa Swansea nepodarilo podržať loptu na svojich kopačkách, a tak idú na veľkú radosť tribún dopredu domáci.

26
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Xherdan Shaqiri, prichádza Ramadan Sobhi.

25
    Swansea mohla ísť do vedenia! Llorente zrazil loptu pre Sigurdssona, ktorého strela skončila zrazená vedľa bránky a nasleduje roh!

24
    Shaqirimu zatiaľ nejde krútenie centrov tak, ako sú priaznivci Stoke zvyknutí. Tentoraz zahral priamy voľný kop len na kopačky súpera.
    22.

22
    Arnautović pripravil streleckú pozíciu Adamovi, ktorého strela spoza šestnástky skončila na žŕdke!

21
    Po veľmi zaujímavom, rýchlom a gólovom úvode sa priebeh hry upokojil a momentálne si oba celky dávajú pozor na to, čo predvádzajú v obranných radách.

20
    Pieters vystihol prihrávku súpera, no jeho pas do stredu na Allena bol príliš tvrdý, a tak dostáva Swansea druhú príležitosť.

19
    Bony zavadzal súperovi pri rozohrávke, no waleský klub dokázal rozohrať aj napriek tomu a momentálne je už na druhej strane ihriska.

18
    Hrá sa ďalej, Swansea nezvládla prihrávku na útočnej polovici, a tak budeme vidieť snahu domácich hráčov, ktorí hrajú v pre nich typických červeno-bielych pásikovaných dresoch.

17
    Hra ja prerušená, pretože španielsky legionár Fernando Llorente trafil Martinsa Indiho do tváre.

16
    Joe Allen pálil z voleja len do hráča stojaceho pred ním, následne sa musel rýchlo vrátiť, ale osobný súboj zvládol čistým spôsobom.

15
    Stoke malo priamy voľný kop, o ktorého exekúciu sa postaral Xherdan Shaqiri, no tentoraz sme jeho zázračnú nohu nevideli. Nepresný center znamená odkop v podaní Fabiańskeho.

13
    Aktuálne sa snažia ovládnuť hru domáci, ktorí vedia prejsť cez stred ihriska o čosi rýchlejšie, no aj tak to nie je ono.

12
    Stoke zastavilo rodiaci sa útok súpera, no vzápätí o loptu prišlo. Sledujeme snahu hosťujúceho tímu o ovládnutie stredu ihriska.

11
    Swansea kombinuje s loptou na svojej polovici, no príliš veľa času nemá, keďže domáci sa prezentujú aktívnym pressingom.

10
    Shaqiriho center odvrátili hostia ďaleko od bránky, no ani to neodradilo Pietersa od pokusu, ktorý nebol vôbec zlý a chýbal mu asi meter.

10
    Parádny futbal pokračuje! Bony Wilfried sa oprel do odrazenej lopty, ale jeden z hráčov Swansea zablokoval na roh!
    8. Wayne Routledge (SWN) - 1:1

8
    Swansea dala gól!
    Parádny úvod zápasu na Britannia Stadium! WAYNE ROUTLEDGE upratal krásny center z pravej strany priamo za Grantov chrbát, a tak sa začína odznova!

7
    Po Shaqiriho centri hlavičkoval ku žrdi Shawcross, no Fabiański sa natiahol a predviedol veľmi dobrý zákrok!

6
    Stoke pohrozilo z rýchlej akcie, ktorá však skončila aspoň vybojovaným rohovým kopom.

5
    Labute sa snažia o rýchlu odpoveď a aktuálne si posúvajú loptu na útočnej polovici.
    3. Wilfried Bony (STK) - 1:0

3
    Domáci zažívajú veľmi dobrý vstup do stretnutia a už po 90 sekundách hry sa ujímajú vedenia! Allen netrafil loptu ideálne, no bola z toho krásna prihrávka na BONYHO WILFRIEDA, ktorý tečoval loptu do siete svojho bývalého zamestnávateľa!

2
    The Potters sa po prvý raz dostali lopte po faule hostí v strede ihriska. Bony si chcel obhodiť protihráča, ale nasleduje aut.

1
    Hostia z Walesu sa postarali o úvodnú rozohrávku posledného zápasu 10. kola Premier League.

1

Oba tímy sú nastúpené na trávniku a o malú chvíľu sa začne hrať. Zaujímavý je návrat Bonyho Wilfrieda, hráča Stoke, ktorý za Swansea pôsobil v nedávnej minulosti.

Stoke City FC: Grant – Bardsley, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Adam, Whelan – Shaqiri, Allen, Arnautović – Bony.
    Náhradníci: Given – Muniesa, Walters, Imbula Wanga, Crouch, Krkić, Sobhi.

Swansea City: Fabiański – Naughton, van der Hoorn, Mawson, Taylor – Fer, Ki Song-jung – Barrow, G. Sigurdsson (C), Routledge – F. Llorente.
    Náhradníci: Nordfeldt – Amat, Britton, Bastón, Rangel, Cork.

Rozhodca: Michael Oliver – Mick McDonough, Edward Smart.

Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu anglickej Premier League. O 21:00 začne zápas medzi Stoke City a Swansea City. Ide o súboj tímov, ktoré sú na spodných priečkach tabuľky, a tak sa môžeme tešiť na veľmi zaujímavý futbal o každý centimeter.

Stoke má po deviatich zápasoch na svojom konte 9 bodov, čo stačí až na 17. priečku. Posledné 4 zápasy však The Potters zvládli výborne, keď po dvoch remízach prišli dve výhry.
    Zverenci Marka Hughesa v minulom ligovom vystúpení vyhrali na pôde Hull City 2:0. Strojcom trojbodového zápasu bol Švajčiar Xherdan Shaqiri, ktorý sa postaral o oba góly svojho tímu a ako správny ťahúň ho doviedol k cennej výhre.
    Najlepším strelcom Stoke je Joe Allen, ktorý má na svojom konte 4 góly.

Waleský klub je na priebežnej predposlednej priečke Premier League. Swansea si jedinú výhru pripísala v úvodnom kole a odvtedy sa veľmi trápi.
    V minulom kole dokázal tím Boba Bradleyho prerušiť sériu štyroch zápasov, v ktorých ťahal za kratší koniec. Na svojej pôde privítali labute Watford bojujúci o najvyššie priečky. Skalopevná obrana domácich zafungovala a zrodila sa remíza 0:0.
    Aj Swansea má svojho 4-gólového strelca a je ním Holanďan Leroy Fer.

Vzájomné zápasy

V minulej sezóne sa v prvom zápase vo Walese tešili The Potters po výhre 1:0, v Stoke sa však zrodila remíza 2:2. Dnes by mohla zohrať úlohu domáca pôda a aj aktuálna forma. Keď dáme tieto dva faktory dohromady, zistíme, že Stoke je miernym favoritom na triumf.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.