Chabarovsk – Metallurg Magnitogorsk 1:5 (kon.) | Vladivostok – Ufa 2:3 (1:2 po s.n.) | Red Star Kunlun – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Helsinki – S.Moskva 3:2 (kon.) | Riga – Soči 2:3 (0:1 po s.n.) | Dinamo Minsk – Novgorod 3:2 (2:0 po s.n.)
HC Slovan – Togliatti sk 3:2 (kon.)
Kunlun
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Traktor Čeljabinsk
cz Piatok 21.10.2016, 14:00 • Feiyang Skating Centre, Šanghaj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítám tu všechny hokejové fanynky i fanoušky! Také v pátek pokračuje KHL a já Vás zavedu až do daleké Číny, konkrétně do Šanghaje, kde celek Kunlun Red Star přivítá Traktor Čeljabinsk. Čínský celek si zatím nepočíná vyloženě zle, vždyť na příčky, které by znamenaly postup do play off, ztrácí jen tři body. To Traktor se dostal po solidním rozjezdu do výsledkové krize, ze které by se potřeboval vymanit.

Traktor Čeljabinsk:
    Hokejisté Traktoru Čeljabinsk rozjeli sezónu slušně a v jejím úvodu se drželi v popředí tabulky Východní konference. Z posledních deseti zápasů však vyhráli pouze dva a to znamenalo značný pokles. Aktuálně tak má Traktor na svém kontě 27 bodů a v konferenčním rankingu mu patří až desátá pozice. Naposledy celek Čeljabinsku prohrál 2:4 v Chabarovsku.

Kunlun Red Star:
    Celek z hokejově exotické Číny, který prožívá svou nováčkovskou sezónu, nasbíral, stejně jako Traktor. 27 bodů a v tabulce Východní konference je devátý. Hokejisté Kunlunu však odehráli jen 19 zápasů, což je až o pět méně, než mají nejbližší konkurenti. Naposledy Red Star zdolal na svém kluzišti 3:2 Ufu. Předtím prohrál 0:2 v Kazani.

Československá stopa

Tomáš Marcinko (KUN) – 19 zápasů, 4 body (1+3)
    Martin Bakoš (KUN) – 7 zápasů, 1 bod (0+1)

Pavel Francouz (CJL) – 5 zápasů, průměr 1,02, úspěšnost 96,1%
    Michal Birner (CJL) – 12 zápasů, 1 bod (0+1)

Kunlun: An. Makarov (Zagidulin) – Järvinen, Mäntylä (C), Bellemore, Viklund, Jüe, Pereťagin, Mikulovič – Wärn, Lahti, Rau – Videll, Collins, Bakoš – Fleury, Marcinko, Jašin – Veličkin, Pereskokov, T. Sia – Jing.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Šinin (C), N. Bělov, Děnisov, Kolcov, Borodkin, A. Petrov, Klimontov – Jakuceňa, Szczechura, Vesce – Pankov, J. Petrov, Černikov – Afonasjevskij, Pestunov, Kručinin – Zinovjev, Šarov, Gubarev – Šolochov.

Rozhodčí: Bělov, Ščeňov – Raming, Otmachov.

Aktéři utkání jsou již na modrých čarách. Zazní ruská a čínská hymna.

Oficiality jsou za námi a za malou chvíli tedy utkání začne.

00:01

00:08
    Úvodní buly vyhráli domácí, kteří se tak dostávají do držení kotouče.

00:25
    Kunlunu se ale nepodařilo založit kloudnou akci. Je z toho icing.

01:03
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Výborný začátek pro hosty! Hráči Kunlunu nedokázali vyhodit kotouč ze své obranné třetiny a místo toho hrací předmět poslali jen na hůl KIRILLA KOLCOVA. Ten si s ním popojel kousek dopředu a střelou na lapačku překonal Makarova. Bez asistence.
    01:03 Kirill KOLCOV - 0:1

01:35
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Blesková odpověď Rudé hvězdy! Brett Bellemore se z pozice obránce dostal až za branku, odkud našel krásnou přihrávkou úplně volného LINUSE VIDELLA a ten nedal z bezprostřední blízkosti Francouzovi šanci. Asistence: Brett Bellemore.
    01:35 Linus VIDELL - 1:1

02:54
    Máme za sebou tedy bleskový úvod zápasu. Přesto je atmosféra na stadionu prakticky nulová. Číňané se zatím nenaučili na hokeji fandit.

04:12
    Po nebezpečné střele Zacha Jüeho musel zasahovat Francouz, který neměl zrovna ideální výhled na puk.

05:23
    Dobré střídání čtvrté hostující formace. Gubarev teď našel mezi kruhy najetého obránce Děnisova, který ale nezamířil přesně.

06:13
    Hraje se už dlouho bez přerušení.

06:53
    Hosté jen nahodili kotouč za branku Kunlunu, kde se ho ujímají domácí hráči.

07:06
    Nyní tu máme první reklamní přestávku.

07:39
    Alexandr Pankov si zpoza branky vyjel až do střelecké pozice. Makarov byl pozorný a puk skončil pod jeho betony.

07:54
    Arťom Borodkin dostal dvě minuty za sekání. Přesilová hra pro Kunlun.

08:50
    Jakuceňa vyhodil. První minutu oslabení mají hosté zdárně za sebou.

09:13
    Ani nyní se hráči Red Staru nedokázali usadit v útočné třetině.

09:55
    Hosté jsou v plném počtu. Kunlun v početní výhodě neohrozil brankáře Francouze.

10:49
    Po skončení domácí přesilovky se hraje hlavně ve středním pásmu.

11:45
    Z ostrého úhlu vypálil Chad Rau. Francouz jistým zákrokem přerušil hru.

12:01
    Borodkin při rozehrávce svým spoluhráčům ukazoval, že nemá komu. Hostům teď chyběl pohyb.

12:28
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní pauza.

12:40
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Pavla Francouze.

13:14
    Hra je teď hodně nepřesná a kouskovaná. Domácím byl odpískán úmyslný ofsajd.

13:25
    Další přerušení. Domácí zahráli na icing.

13:30
    Na domácí branku letělo nebezpečné nahození. Před brankovištěm číhal na dorážku Pestunov, ovšem puk se odrazil jinam, než potřeboval.

14:54
    Moderátor se marně snaží trochu rozproudit zamlklé čínské publikum. Hala není ani nijak zvlášť zaplněná. Kapacita je obsazena možná z jedné třetiny.

16:01
    Do velké šance se z ničeho nic dostal Oleg Jašin! Toho našel parádním pasem Fleury, ovšem Francouz se stačil přesunout a vyrazil kotouč!

17:19
    Collins objel branku a snažil se posunout puk na Vidella. Obrana hostí si situaci pohlídala.

17:33
    Hráči Traktoru v postavení mimo hru.

17:57
    Zakázané uvolnění Kunlunu. V posledních minutách nesledujeme zrovna pohledný hokej.

18:06
    Od modré čáry vypálil Kolcov. Makarov puk dobře viděl a schoval ho v lapačce.

18:41
    Max Wärn posílal před branku zajímavou nabídku. Nikdo z jeho spoluhráčů však na puk nedosáhl.

19:13
    Probíhá poslední minuta první třetiny. Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

19:47
    Po akci Pestunova se dostal do šance Kručinin. Puk za již ležícího Makarova ale nenasměroval!

20:00

První třetina je za námi. To nejzajímavější se událo hned v jejím úvodu. Už v čase 1:03 poslal hosty do vedení Kirill Kolcov, ale již o 32 sekund později srovnal Linus Videll. Od té doby jsme sledovali sotva průměrný hokej a na skóre 1:1 se až do přestávky nic nezměnilo.

20:28
    Max Wärn si sjížděl před branku do nadějné pozice. Netrefil ale skákavý puk.

21:02
    Za hákování je vyloučen hostující kapitán Alexandr Šinin. Přesilovka pro Kunlun.

21:26
    Velmi dobře to udělal Martin Bakoš, který se na levém kruhu zbavil napadajícího hráče a vystřelil. Francouze ale nepřekonal.

22:10
    Hostům se zatím nedaří vyhodit. Kunlunu však schází střelba.

22:38
    Nyní vypálil od modré Tuuka Mäntylä a zasahovat musel Francouz, jenž schoval puk ve výstroji.

23:03
    Hosté jsou v plném počtu.

23:40
    Rychlý protiútok hostí zakončoval střelou z levého kruhu Semjon Afonasjevskij. Zamířil vedle tyčky.

24:17
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:48
    Také druhý gól Traktoru střílí obránce! Hosté vybojovali puk na obranné modré a NIKOLAJ BĚLOV s ním podél pravého mantinelu vyrazil dopředu. Nakonec si vystačil sám a střelou zápěstím nad lapačku posílá Čeljabinsk podruhé v utkání do vedení – 1:2. Asistence: Ilja Zinovjev.
    24:48 Nikolaj BĚLOV - 1:2

25:55
    Od modré vypálil Klimontov. Makarov tentokrát zasáhl úspěšně.

26:44
    Ofsajd domácích, byť odpískaný s menší prodlevou. Následuje reklamní pauza.

27:11
    Kručinin nabízel kotouč ze druhé vlny najíždějícímu Borodkinovi. Do jeho střely však vložil hůl domácí obránce Mäntylä.

27:42
    Prudká střela Klimontova z levé strany. Makarov puk vyrazil levou rukou.

28:00
    Hosté si zahrají přesilovku. Vyloučeným hráčem je Joonas Järvinen.

29:04
    Od modré střílel Kolcov, branku netrefil.

29:28
    Velký tlak Traktoru, domácí odolávají s vypětím všech sil!

29:46
    Kunlunu se podařilo vyhodit!

30:01
    Domácí jsou kompletní.

30:54
    Postavení mimo hru bylo odpískáno Traktoru. Vhazuje se ve středním pásmu.

30:54
    Hostů bylo navíc na ledě šest! Za to samozřejmě budou hrát oslabení.

31:55
    První minutu přežili. Domácí musejí začínat od své branky.

32:10
    Bělov vyhazuje. Další cenné sekundy pro Čeljabinsk.

32:33
    Collins byl před Francouzem příliš důrazný a rozhodčí mu odpískali postavení v brankovišti.

32:56
    Na konci domácí přesilovky ještě přišly dvě nebezpečné střely, které musel vyrážet Francouz. Teď už jsou hosté kompletní.

33:57
    Szczechura nenápadnou střelou po přejetí do útočného pásma pořádně protáhl Makarova. Ten zasahoval v gymnastickém provazu.

35:00
    Z velmi ostrého úhlu střílel Pestunov. Makarov si prostor u bližší tyčky pohlídal.

35:09
    Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

35:21
    Opět buly ve středním pásmu.

36:00
    Výborný zákrok Francouze! Těsně před ním pohotově píchl do kotouče Damien Fleury, ovšem beton českého gólmana byl proti vyrovnání!

37:12
    Max Wärn za brankou dlouho čekal, až mu spoluhráči správně najedou.

37:26
    Z akce, kterou rozjel zmíněný Wärm, vzešla střela Chada Raua, kterou ukryl ve výstroji Pavel Francouz.

37:58
    Skóre se nemění ani po pokusu domácího kapitána Mäntyläho. Dvě minuty do konce periody.

38:30
    Kručinin zblokoval střelu Marcinka. Vhazuje se před Francouzem.

38:34
    Martin Bakoš v útočném pásmu zbytečně fauloval Černikova a v závěru třetiny domácí oslabuje.

38:56
    Střela Alexandra Šinina byla sražena do ochranné sítě za brankou.

39:01
    Poslední minuta druhé části.

39:15
    Z levého kruhu vypálil Ryan Vesce. Makarov byl pozorný a přerušil hru.

39:40
    Po střele Kolcova se Kručinin s Černikovem snažili dotlačit puk za Makarova, ale ten udržel beton před brankovou čarou!

40:00

Ve druhé třetině padl jediný gól, který zaznamenal ve 25. minutě hostující obránce Nikolaj Bělov. Ten se dostal ke kotouči u vlastní obranné modré, dojel s ním do útočného pásma a zápěstím vymetl horní růžek nad lapačkou brankáře Makarova. Jinak sledujeme vyrovnané utkání a ve třetí periodě se ještě může stát cokoliv.

41:31
    Hostující Afonasjevskij narazil po souboji s Viklundem do mantinelu a zůstává ležet na ledě. Rozhodčí raději přerušili hru.

41:31
    Afonasjevskij naštěstí odjíždí na střídačku po svých.

42:41
    Hra se nyní odehrává mezi modrými čarami.

43:03
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Buly nařízeno před Makarovem.

43:31
    Pozornost hostujícího gólmana vyzkoušel Miika Lahti. Francouz má puk v lapačce.

44:00
    Domácí teď vlétli do brankoviště hodně důrazně. Francouz se po kontaktu s Bellemorem těžce zvedá z ledu.

44:00
    Gólman Traktoru je naštěstí v pořádku. Může se pokračovat.

44:09
    Francouz si proti Damienovi Fleurymu pohlídal prostor u bližší tyčky a přikryl puk lapačkou.

45:09
    Domácí zvyšují obrátky a dostávají soupeře pod tlak.

45:57
    Domácí se budou muset bránit. Na trestnou lavici zamířil za vysokou hůl Linus Videll.

46:46
    Kolcovovi nesedla střela a domácí mohli následně vyhodit.

47:20
    Domácí opět vyhazují.

47:39
    Alexej Petrov od modré domácí svatyni netrefil.

47:58
    Domácí jsou v plném počtu. Nyní tu máme reklamní přestávku.

48:23
    Kolcov chyboval v rozehrávce a z toho mohl těžit Chad Rau. Francouz ale jeho střelu vytěsnil do ochranné sítě.

48:39
    Zakázané uvolnění hostí, hra se vrací před Francouze.

48:58
    Další icing hostí. Předtím pálil z pravé strany Bakoš a Francouz musel nastavit puku své rameno.

49:58
    Do konce třetí třetiny zbývá deset minut. Podaří se domácím zvrátit nepříznivé skóre.

50:27
    Pozornost Makarova prověřil Paul Szczechura. Domácí gólman si připsal úspěšný zákrok.

51:48
    Domácí teď hledají cestičku, kudy by se dostali do útočného pásma. Zatím se o to snaží marně.

52:35
    Od modré čáry pálil Zach Jüe. Hostující klec ale netrefil.

53:15
    Hosté velmi dobře brání. Kunlun má velké problémy s přechodem do útočného pásma.

53:28
    Ani nyní se to domácím nepovedlo. Pískán je icing.

54:11
    Na střílenou přihrávku Vidella těsně nedosáhl Collins. Jinak to mohlo být pro Francouze nepříjemné.

55:00
    Pět minut do konce třetiny. Domácí by potřebovali zjednodušit hru.

55:24
    Zakázané uvolnění hostí. Buly v útočném pásmu je pro Kunlun rozhodně vítanou záležitostí.

55:33
    Linus Videll si vybruslil před branku a bekhendem se snažil překvapit Francouze. Rozhodčí ale odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

56:31
    Hosté zvyšují na rozdíl dvou branek a asi rozhodují o svém vítězství! Střelu Maxima Jakuceňi ještě Makarov vyrazil, ale vzápětí se kotouč dostal na modrou čáru, odkud NIKOLAJ BĚLOV procedil puk za záda gólmana Kunlunu, který nic neviděl. Bez asistence.
    56:31 Nikolaj BĚLOV - 1:3

56:53
    Domácí ale bleskově snižují zpět na rozdíl jediného gólu! Hostující obrana nepokryla MAXE WÄRNA, který z mezikruží zamířil přesně pod víko. Puk se dokonce otřel o břevno – 2:3. Asistence: Miika Lahti a Tuuka Mäntylä.
    56:53 Max WÄRN - 2:3

57:14
    A domácí mohli i vyrovnat. Po obrovském závaru se snažil dotlačit puk za brankovou čáru Martin Bakoš, ovšem kotouč je pod ležícím Francouzem!

58:43
    Domácí si berou oddechový čas.

58:44
    Branka Kunlunu je prázdná!

58:55
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Buly před Francouzem.

59:11
    Domácí rozjíždějí další akci ze svého obranného pásma.

59:52
    Domácí v útočném pásmu, ale potřebují vystřelit...

Hráči Traktoru Čeljabinsk v dramatickém závěru vítězství udrželi a připisují si tak do tabulky cenné tři body. Hosté ve třetí části výborně bránili, a když se v čase 56:31 trefil podruhé v utkání Nikolaj Bělov, jenž zvýšil na 1:3, zdálo se, že je hotovo. Hráči Kunlunu ale ještě dokázali zápas zdramatizovat, když bleskově snížil Max Wärn, ovšem více už toho čínský celek nestihl.

Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:00

Pavel Francouz (CLJ) 60 minut, 24 zákroků, 2 góly, 92,3% (16:33:13)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 2. Videll (Bellemore), 57. Wärn (Lahti, Mäntylä) – 2. Kolcov, 25. Belov, 57. Belov

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Demčenko) – (C), Belov, Děnisov, Kolcov, Borodkin, A. Petrov, Klimontov – Jakuceňa, Szczechura, Vesce – , J. Petrov, – Afonasjevskij, Pestunov, Kručinin – , , Gubarev – Šolochov.

Rozhodca: Bělov, Ščeňov – Raming, Otmachov