Židenice – Chodov 0:10 (kon.) | Panthers – Jičín 4:6 (kon.) | Ne – ELITE PRAHA 7:2 (kon.)
Ne
7:2 (2:1, 1:1, 4:0)
ELITE PRAHA
cz Nedeľa 02.10.2016, 17:45 • SH Jižní Město, Praha (kapacita: 310 míst) • ČEZ Extraliga žen (CZ) • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Hezký nedělní podvečer, čtvrté kolo ženské florbalové extraligy dnes zakončí pražské derby, o které se postará Herbadent a ELITE. Utkání startuje v 17:45!

Herbadent FK Jižní Město
    Sedminásobný mistr extraligy, který v nedávné době neohroženě kraloval ženskému florbalu, už tři roky nezískal titul. Před touto sezónou se snažil manažerský tým v čele Markétou Štéglovou ještě posílit už tak nabitý kádr, kromě Slovenky Viktórie Babotové přišlo i duo z Tatranu Eliška Machková-Barbora Zabavská. Po zatím dvou odehraných kolech si připsali hráčky z Jižního Města plný počet bodů za vítěství nad Libercem a Bohemians. Tento bodový zisk jim stačí na 5. místo se dvěma zápasy k dobru oproti vedoucí Olomouci. Nejužitečnější hráčkou je prozatím Lucie Košturiaková s šesti kanadskými body (3+3).

ELITE PRAHA
    Elite před sezónou navázalo hlubší spolupráci s Bohemians, před sezónou si tak vyměnilo dres mezi oběma týmy až 13 hráček. Ovšem Pražanky posilovaly ještě více, příchod Slovinky Estery Veharové a také Švédky ze zkušenostmi z IBK Dalen, Sary Rymanové, vzbudily obrovský poprask. V prvních třech kolech extraligy však ambiciozní tým zaostal za očekáváními, porážka 13:0 s Vítkovicemi a pak zisk celkme tří bodů ze zápasů s Vinohrady a Pantherkami, bylo určitě pro všechny fanoušky zklamání. Jen v poháru zatím ELITE postupuje bez ztráty korunky, výhra 6:2 ve 2. kole nad Chomutovem jim přisoudila v další části soutěže Slavii Plzeň. Nejproduktivnější hráčkou týmu v extralize je momentálně Aneta Šmídová s třemi kanadskými body (2+1).

Poslední 3 zápasy obou týmů

25.09.2016 Herbadent x Bohemians 7:5 (extraliga)
    17.09.2016 Herbadent x Liberec 6:1 (extraliga)
    13.08.2016 IBF Dalen x Herbadent 0:6 (Czech Open)

ELITE PRAHA
    28.09.2016 ELITE x Vinohrady 5:4p. (extraliga)
    25.09.2016 Panthers x ELITE 3:2n. (extraliga)
    22.09.2016 Chomutov x ELITE 2:6 (pohár)

Poslední 3 vzájemné zápasy

11.08.2016 Herbadent x ELITE 8:1 (Czech Open)
    13.03.2016 ELITE x Herbadent 0:5 (čtvrtfinále Extraligy)
    12.03.2016 ELITE x Herbadent 0:8 (čtvrtfinále Extraligy)

Rozhodčími dnešního zápasu jsou pánové Tomáš Kostinek a Martin Reichelt. Oba dva už mají za sebou mnoho odpískaných zápasů v celostátních soutěží, jejich asi nejznámějším odpískaným zápasem je ženské Superfinále v roce 2015.

Herbadent FK Jižní Město: Červová (Christiánová) – Boľová, Billá, Skořepová, Šulanová, Bobotová, Machková – L. Pilíková, Steinbachová, Surá,Sádková, Kubišová, Košturiáková, Čapková, Zabavská, Polívková.

ELITE PRAHA: Gécová (Zelená) – Divišová, Vranová, N. Mrázková, Hubáčková, Hnátová – A. Šmídová, Nosková, Ryman, Miklíková, Veharová, Fellerová, Neubergerová, Reischlová, Denková.

Rozhodčí: Kostinek, Reichelt.

Začátek se o několik minut opozdí.

00:01

00:02
    Herbadent vyhrál úvodní buly zápasu a může se tak dostat postupnou rozehrávkou na polovinu soupeře.

01:17
    I hosté se dostávají k míčku a okamžitě se usazují na útočné polovině. Prozatím kombinují u za bránou Červové.

02:24
    Herbadent právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají po menším tlaku do vedení, když střelu Čapkové, kterou vyrazila Gécová, dokázala díky svému důrazu dorazit LUCIE KOŠTURIAKOVÁ. Asistence: Martina Čapková.

03:33
    Elite se ale po obdržené brance nevzdává a pokouší se o aktivitu,. Reischlová však narazila na pozornou Červovou.

04:10
    Na druhé straně byla v akci Kubišová, vyjetá Gécová ji ovšem připravila o míček díky přesnému odkopnutí do zámezí.

05:33
    Elite se znovu tlačí před bránu Herbadentu, ale jejich snaha končí nepřesnou přihrávkou.

06:42
    V této chvíli určuje tempo domácí tým, kdy krosy přes celé hřiště pořádně motá hlavy defenzivních štítů Elite.

07:53
    Rymanová je v této části velmi vidět, její skandinávský přehled je pro ni velkou devizou, s kterou zatím dokáže přehrávat domácí florbalistky.

08:17
    Elite Praha právě vstřelilo branku!
    ELITE je zpátky ve hře. Po krásné přihrávce se dokázala prosadit obránkyně ANNA – MARIE DIVIŠOVÁ. Asistence: Nikola Mrázková.

08:45
    Kubišová pořádně vylekala střídačku hostů, když se ocitla osamocená před Gécovou. Domácí forvardka však pod tíhou odpovědnosti nedokázala zakončit přesně.

09:57
    Vranová vyslala střelu z poloviny hřiště, na její pomalejší pokus však bez komplikací reaguje zákrokem Červová.

10:39
    Herbadent se snaží tlačit do zakončení, obrana hostí však v posledních chvílích pracuje velmi pozorně.

11:46
    Bolová si dokázala pokrýt míček pod náporem soupeřek a ještě nahrát Polívkové, její střelu však vyrazila Gécová.

13:53
    I mistr tesař se někdy utne! Takhle by se dala charakterizovat příčina vedení Herbadentu, když Švédka Rymanová ztratila míček na útočné polovině a vybídla tak LUCII PILÍKOVOU k samostatnému úniku. Ta svou šanci bez respektu zakončila do protipohybu Gécové. Bez asistence.

15:02
    Čapková se Surou se vylily na osamocenou bekyni Elite, na jejich pokus však dosáhla vynikajícím zákrokem Gécová a odvrací tak hrozbu možného dvoubrankového vedení Herbadentu.

16:42
    Pokus Košturiakové srazila hostující defenzíva za mantinel, následuje volný úder Herbadentu.

17:29
    Elite se pokouší přehrát soupeřovu defenzívu alespoň střelami z obrany s možností následné dorážky, ale zatím to žádné šanci nevedlo.

18:47
    Surá se dostala s Čapkovou do protiútoku po ztrátě hostů, prvně jmenovaná však netrefila míček v blízkosti odkryté brány Gécové.

19:37
    Elite se ještě pokouší o nějakou aktivitu, Herbadent si však svůj obranný val zatáhl až k vlastnímu brankovišti.

20:00

První třetinu ovládly po právu domácí florbalistky, když nenechaly Elite podruhé v zápase vyrovnat. Zatím se jim také daří zavřít svou obranu před náporem výborně hrající Švédky Rymanové. Uvidíme, zda si svou přenesou i do 2. třetiny, která startuje přibližně v 18:25.

Střely po 1. třetině: Herbadent – 12, Elite – 6

20:01

20:02
    Tentokrát vítězí na buly hosté a můžou se pustit do dobývání branky Červové.

20:47
    Billá zakončovala jen do clonící protihráčky, když dostala hezký pas od technicky vybavené Šulanové. Tentokrát mělo Elite štěstí.

21:53
    Bobotová po tlaku domácích trefuje svou pumelicí jen horní tyč! Elite má plné ruce práce s obrannou fází hry.

22:53
    Herbadent má v posledních chvílích obrovský tlak, přesto se hosté dostávají k roezhrávce.

23:33
    Jenže v této chvíli je presink domácích tak silný, že Elite nedokáže vůbec překročit s míčkem na čepeli přes půlící čáru. Uvidíme, zda svůj zužitkuje v navýšení skóre.

24:16
    Kubišová pálí po zajímavé kombinaci pouze do clonící obránkyně, Herbadent tak zůstane u míčku.

25:39
    Veharová se ocitla úplně sama před Červovou, jenže ji v rozhodující moment uskočil míček. Elite tak svou první šanci druhé třetiny trestuhodně zahodilo.

26:17
    Elite se dostalo z úvodního tlaku domácích a může tak rozjet další protiútok.

27:26
    Vranová se odhodlala ke střele z půlky, jenže branku o notnou vzdálenost přestřeluje.

28:13
    Elite zůstává v presu, sražený pokus Divišové končí ale jen v rohu.

29:51
    Gécová se musela hned dvakrát po sobě ukázat při akcích, které započala únikem Kubišová. Následná střela stejné hráčky a dorážka Machkové však končí jako předchozí pokusy v rukavicích hostující golmanky po jejích vynikajících zákrocích.

30:52
    LUCIE PILÍKOVÁ se odhodlala ke střele skoro z úrovně brankové čáry a její milimetrový pokus skončil na vzdálenější tyči. Na tuto ránu neměla Gécová moc šanci zareagovat. Asistence: Dominika Steinbachová.

32:33
    Herbadent jde znovu do tlaku, jenže na jeho pokusy reagují bránící protihráčky, které většinu střel zblokovávají.

34:08
    Elite se stále nevzdává! Ve skrumáži před Červovou se nejrychleji zorientovala ZUZANA HUBÁČKOVÁ a střelou pod víko snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Estera Veharová.

35:20
    Skořepová musela zareagovat na poslední chvíli na break Elite, kdy se do zakončení drala Fellerová. Její kličku však vystihla už zmiňovaná Skořepová.

36:17
    Hostující hráčky se snaží o vyrovnání, zatím však selhávají v přesnosti přihrávek.

37:12
    Červová vyslala parádní výhoz, který doputoval až ke Steinbachové. Na její střelu však stačila zareagovat Červová.

38:41
    Herbadent v posledních minutách kazí svou rozehrávku a nabízí Elite příležitosti k přečíslení. Ovšem hosté si s nabídkami zatím neporadili.

Dnešní utkání sleduje 70 diváků.

39:45
    Herbadent už pouze vyčkává na vlastní polovině na konec třetiny a nepouští tak Elite do tlaku na vlastní bránu.

40:00

Ve 2. třetině vstřelily oba týmy shodný počet branek, protože hlavně Herbadent si počínal v rozehrávce dost laxně. Elite se však prosadilo jenom jednou a má tak do třetí třetiny ještě dost práce, aby alespoň srovnalo. Třetí třetina startuje v cca 19:02.

Střely ve 2. třetině: Herbadent – 16, Elite – 8.

40:01

40:02
    Elite vítězí na buly, Herbadent okamžitě presuje.

40:31
    Surá pálila k tyči zpoza brány, Gécová však dokázala míček zázračně vyrazit a následně odpálit z brankové čáry!

41:55
    Herbadent je znovu v tlaku, Elite jen silou vůle drží jednobrankové manko.

42:35
    Surá pálila osamocená před odkrytou brankou, ale svou šanci spálila velice nepřesnou střelou.

43:34
    Herbadent má obrovský tlak! Tentokrát se do přečíslení dostaly Steibachová s Košturiakovou, ovšem druhá jmenovaná mířila pouze do tyče.

44:27
    Na druhé straně se pokusila Šmídová o lob, ale Červová i s notnou dávkou štěstí úspěšně zasahuje.

45:15
    Další tyčka Herbadentu! Surá ji trefuje po střele ze skrumáže na velkém brankovišti.

46:26
    Herbadent nakonec přece jen zužitkoval svou pětiminutovku náporu, když se trefuje výstavní ranou pod víko MARTINA ČAPKOVÁ. Asistence: Viktória Bobotová.

46:43
    Domácí odskakují na rozdíl tří branek! Po krásném krosu Kubišové se do odkryté branky bez problému trefuje zkušená DENISA BILLÁ. Asistence: Dominika Kubišová.

48:02
    Domácí jsou ve velkém tlaku a pokouší se o další navýšení skóre. Elite je v obraně v posledních chvílích dost rozhozené.

48:42
    Elite je opravdu v posledních minutách dost zaskočené. MARTINA ČAPKOVÁ totiž po ukázkovém krosu zvyšuje už na 6:2. Asistence: Adéla Polívková.

50:21
    Herbadent ani v těchto okamžicích nechce pustit soupeřky do hry a kompletně ovládá palubovku.

52:36
    Bobotová pálila směrem na bránu, ale její pokus ještě za mantinel odvrátila Vranová.

53:43
    Herbadent kompletně rozložil hostující obranu, ovšem zakočení Bobotové po hezké kombinaci skočilo po teči za mantinelem.

55:27
    DOMINIKA STEINBACHOVÁ se dostala k odraženému míčku a po narážečce s Pilkovou střílí už dnešní sedmý gól domácích. Asistence: Lucie Pilíková.

56:49
    Gécová se musela mít na pozoru při dalším přečíslení Herbadentu, ale těžké nahození z poloviny nakonec skryla pod nohy a nedala tak šanci dorážejícím soupeřkám.

57:32
    Pilíková ke konci zápasu ještě přidává na obrátkách. Po další až neuvěřitelně přesné kombinaci nastřelila horní tyč!

58:33
    Herbadent hraje ve stále stejném tempu, což už notně vyčerpaným hráčkám Elite dělá obrovské problémy. Domácí nejsou daleko od další branky.

59:36
    Domácí už v této chvíli ale čekají na konec a bez větších ambicí pouze kombinují na vlastní polovině. O vítězi zápasu už je asi rozhodnuto.

Střely ve 3. třetině: Herbadent – 23, Elite – 8

Střely celkem: Herbadent – 51, Elite – 22

Hráčky utkání: Lucie Pilíková (HRB), Sara Rymanová (ELI)

Elite se po prvních pěti minutách už nedokázalo vyrovnat s tlakem domácích a i s obrovským fyzickým vypětím obdrželo ve třetí třetině 4 branky. Herbadent se tak posunuje na 2. místo s lepším skóre a jedním zápasem k dobru oproti Olomouci. Elite zůstává deváté. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu. (19:47:22)

Johan Čáp

Góly a asistencie: 3. Košturiáková (Čapková), 14. L. Pilíková, 31. L. Pilíková (Steinbachová), 47. Čapková (Bobotová), 47. Billá (Kubišová), 49. Čapková (Polívková), 56. Steinbachová (L. Pilíková) – 9. Divišová (N. Mrázková), 35. Hubáčková (Veharová)

Ne: Červová (Christiánová) – Boľová, Billá, Skořepová, Šulanová, Bobotová, Machková – L. Pilíková, Steinbachová, Surá – Sádková, Kubišová, Košturiáková – Čapková, Zabavská, Polívková.
    ELITE PRAHA: Gécová (Zelená) – Divišová, Vranová, N. Mrázková, Hubáčková, Hnátová – A. Šmídová, Nosková, Ryman – Miklíková, Veharová, Fellerová – Neubergerová, Reischlová, Denková.

Rozhodca: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt