Sparta Praha – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
HC Sparta Praha
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
BK Mladá Boleslav
cz Nedeľa 02.10.2016, 15:30 • Tipsport arena • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítám Vás u dalšího zápasu DEL Extraligy juniorů, kdy od 15:30 změří své síly pražská Sparta a tým BK Mladá Boleslav.

Jedná se o první vzájemné utkání v aktuální sezoně, neboť zápas 5. kola, který by se měl hrát v Mladé Boleslavi až 18. 10., byl odložen z důvodu tehdy rozsáhlé marodky Bruslařů.

Juniorka Sparty v uplynulé sezóně v základní části obsadila 1. místo po zisku 102 bodů, a o čtyři tak předčila Třinec. Probojovala se i na závěrečný turnaj, kde však podlehla právě třineckému soupeři a získala stříbrné umístění.

Mladoboleslavští junioři v předchozím ročníku v základní části ukořistili patnáctou pozici s celkovým počtem 53 bodů. V osmifinále pak skončili na hokejkách následně mistrovského Třince výsledkem 3:0 na zápasy.

Spartě patří 10. příčka s 14 body a celkovým skóre 26:29. Na svého nedělního vyzyvatele mají náskok tří bodů v tabulce.

Sparťané mají za sebou v probíhajícím ročníku osm utkání, v nichž mají kladnou bilanci 5 výher (proti ČEB, MHK, PCE, LIB a znovu MHK) a tří porážek (proti PCE, LIB a ČEB). Vstup do sezony nebyl zdařilí kvůli dvěma prohrám, pak však čtyřikrát triumfovali. Vítěznou šňůru jim narušila porážka na jihu Čech, nicméně ve čtvrtek opět zvítězili.

Pražané patří mezi jeden z nejtrestanějších týmů s 154 trestnými minutami, úspěšnost v ubráněných oslabeních mají 81.40% a využití přesilových je na 11.11%.

Hráčské statistiky – HC Sparta Praha:

nejvíce kanadských bodů: Tomáš Jandus (4+5)
    nejvíce branek: V. Kulda, P. Maršoun a T. Jandus (4)
    nejvíce asistencí: Martin Jandus (6)
    +/- hodnocení: R. Jeřábek a M. Jandus (+4)
    nejvíce TM: Marek Duben (27)

brankář s nejvíce minutami: Adam Wolf
    - odchytané minuty: 257
    - úspěšnost: 92.09%
    - průměr gólu na zápas: 3.27

Mladá Boleslav je na tom o trochu hůře než Sparta, průběžně s 11 body je sice až čtrnáctá, nicméně 11. – 14. týmy tabulky mají shodný počet bodů.

Bruslaři z osmi duelů vyhráli čtyři (proti LIB, PCE, znovu LIB a ČEB), tudíž čtyřikrát i prohráli (proti MHK, PCE, ČEB a znovu MHK). Mladoboleslavský tým sužovaly zdravotní problémy v úvodu sezony, což mohlo mít i za následek, že i když první zápas vyhráli, poté čtyřikrát kapitulovali. Nicméně nyní drží sérii tří vítězství v řadě.

Mladá Boleslav patří mezi jeden z nejméně trestaných týmů (102TM), využití početních výhod mají 10.64% a ubráněná oslabení jsou na hodnotě 85.71%, navíc již třikrát skórovali v přesilovce soupeře. Celkový poměr vstřelených a inkasovaných gólů mají záporný 22:29.

Hráčské statistiky – BK Mladá Boleslav:

nejvíce kanadských bodů: Kroni Musliu (4+4)

- průměr gólu na zápas: 3.45

HC Sparta Praha: Nahodil (Hofmann) – M. Jandus, Eliáš, Mrkvička, Zeleňák, Duben (C), Vandas, Sedliský – T. Jandus, Svoboda, Seniov, Jaššo, Maršoun, Kulda, Pejchal, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar. Trenér: Pavel Geffert.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Linhart, Mašek (C), Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra. Trenér: Jan Křivohlávek.

Rozhodčí: Horák – Svoboda, Svobodová.

Hráči se už sjíždí na led, utkání za několik minut začne.

00:01

00:59
    Seniov vystřelil nepříjemnou ránu z vrchu pravého kruhu, brankář hostů puk chytil a pozastavil hru.

01:23
    Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.

01:51
    Mladé Boleslavi se podařilo zatlačit domácí v jejich třetině. Krejčík se šikovně obtočil okolo Nahodilovi svatyně, z otočky vystřelil, ale našel pouze výstroj domácího brankáře.

02:05
    Ani nyní nemůžou domácí vystřídat, další icing.

02:40
    Už se jim to podařilo a zakládají útok.

03:19
    Hostující hráči výborně napadají a vytváří na Spartu tlak v její třetině.

03:33
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pejchal – 2 min., krosček).

04:19
    Musliu zpoza brány hledal někoho ze svých spoluhráčů, zkoušel do mezikruží nahrát Marčekovi, ten však jeho přihrávku nezachytil a sparťané se osvobozují.

05:26
    Mladoboleslavští hráči se tlačili do brány, ale ani jedna z jejich dorážek nenašla skulinku, Nahodil kryje kotouč.

05:33
    Domácí hrají v plném počtu.

06:20
    Maršoun zachytil ve středním pásmu nepřesnou rozehrávku domácích a prokličkoval se až do zakončení. V jeho cestě mu ale překážel Bednařík, který dostává 2 minuty za hákování.

06:52
    Hosté vyhazují a osvobozují se.

07:19
    Kulda byl příliš rychlý při přestupu do útočného pásma a píská se ofsajd.

07:49
    Bruslařům se daří nepouštět sparťany do útoku.

08:20
    Hosté jsou již kompletní.

09:09
    Kuncek nejprve zavezl kotouč do třetiny Pražanů, kdy střílel zprava, pak ještě zkoušel dorážet z blízkosti, ale ani jeho následný úspěšný boj o udržení puku jeho tým do vedení neposílá. Vhazuje se před Nahodilem.

09:39
    Spartě se zdařilo rychle přejít střední pásmo, nicméně hosté vzápětí šli do protiútoku. Slibně vyhlížející situaci pro Mladou Boleslav zastavil jejich ofsajd.

10:53
    Seniov se úspěšně prodral skrz hostující obranu, jenže i přesto, že se dlouhou dobu dokázal udržet na puku, k úspěšné střele se nepropracoval.

11:46
    Rychlý protiútok na straně Sparty, který předvedl Wojnar, pak se proletěl přes zasahujícího brankáře Kroftu najíždějící Maršoun, vzápětí sparťanský útok byl překažen brejkem hostů, jenže útočící Dančišin sekl jednoho z domácích a dostává 2 minuty.

13:00
    Spartě se druhá přesilovka daří lépe, drží se před Kroftem, ale ten kryje raději puk před dorážejícími Pražany.

13:29
    Mladoboleslavští vyhazují puk až k Nahodilovi.

13:46
    Hosté hrají v plném počtu.

14:25
    Linhart od modré vyslal nepříjemnou dělovku na Nahodila, jenž měl zakrytý výhled, nicméně se mu podařilo kotouč vytěsnit mimo nebezpečí.

15:19
    Velkou šanci skórovat měl domácí Chlouba! Zachytil pokus o vyhození hostů, sám ujel na Krofta, pokoušel se zakončit blafákem, ale gólman v černozeleném jeho úmysl dobře přečetl a vychytal ho.

16:54
    Mladá Boleslav je o něco aktivnější a nebezpečnější. Tóth si uzurpoval touš na přechodu do třetiny domácích a z pravého kruhu vyslal nepříjemný pozdrav na Nahodila, který raději hru pozastavil.

17:39
    Kotuč drží i Krofta, aby předešel dorážkám sparťanům a vhazuje se před jeho svatyní.

18:35
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Chlouba – 2 min., držení protihráče).

19:17
    Po ráně Mlčocha, která se odrazila od clonícího Veselého, ještě hosté doráželi, ale Nahodil kotouč za svá záda nepustil.

20:00

V úvodní dvacetiminutovce byli o něco aktivnější hostující hráči z Mladé Boleslavi, kteří měli opticky větší tlak na hrací ploše. Nicméně i přesto, že obě mužstva měli dvě možnosti ujmout se vedení v početních výhodách, do druhého dějství se půjde za nerozhodného stavu 0:0, za který se právem postarali také oba brankáři – Nahodil a Krofta.

Střely v první třetině 11:9.

Druhá třetina začne přibližně v 16:14.

20:01

20:07
    Ihned úvodem prostřední třetiny končí puk na střídačce hostů.

20:35
    Ve zbývajících vteřinách přesilové hry zahrozil zleva Dančišin a od modré Mašek, ale gól zatím nepřichází.

21:40
    Sparta je sice u gólmana Krofty, jenže hostující obrana ji nepouští k zakončení.

22:34
    Odpískáno zakázané uvolnění Mladé Boleslavi, vhazuje se v jejich obranném pásmu.

22:51
    Zeleňák se prodral přes tři třetiny, z mezikruží vystřelil dělovou ránu, která našla své místo ve výstroji hostujícího maskovaného muže.

23:08
    Další z pokusů Sparty opět zastavuje Krofta a vhazuje se před ním.

23:40
    Sparta právě vstřelila branku!
    Z tlaku do brány se jako první v utkání dostává do vedení Sparta. Ve zmatku v předbrankovém prostoru se podařilo prostrkat touš za Kroftu DANIELU SENIOVOVI. Asistence: Martin Svoboda, Martin Dubský.

24:47
    Ofsajd ze strany hostů, kteří byli až moc akční v přechodu do útoku.

25:44
    Mladoboleslavští rychle v přečíslení ujeli na Nahodila, v bránění si Kulda dopomohl faulem a dostává 2 minuty za sekání.

26:39
    Musliu se pokoušel nadvakrát najít jednoho ze spoluhráčů před brankou soupeře, ale ani jednou se jeho nahrávka neshledala s adresátem. Spartě se osvobodila a jde střídat.

27:44

27:55
    Z trestné lavice navracející se Kulda jel do útoku, se svými spoluhráči se pokoušeli dorážet, ale Krofta touš za sebe nepropustil. Poté se strhla strkanic a menší bitka jeden na jednoho. Maršoun s Uřidilem dostávají shodně 2+2 za hrubost. pokračuje se 5 na 5.

29:01
    Mladoboleslavští ujeli do protiútoku, kdy nahození před bránu nešťastně tečoval jeden z bránících hráčů a málem z toho byl vlastní gól. Neužil ale pozorně přiklepl betony, situace končí další strkanicí.

29:55
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté však dlouho smutnit nemuseli, když dobře clonící LUKÁŠ PETERKA v mezikruží ztečoval nahození Kalaše a usměrnil touš za Nahodila. Asistence: Milan Kalaš, Matěj Krejčík.

30:59
    Hosté jsou povzbuzení vyrovnáním a tlačí Spartu v její třetině.

31:27
    Nahodil podržel kotouč a bude se vhazovat u jeho brány.

31:45
    Sparta se po dlouhé době dostala ze své třetiny.

32:12
    Ne ale na dlouho, Peterkovi se povedlo opět propracovat do útočného pásma, hra je ale přerušena v boji u mantinelu o puk, neboť se černá pryž dostala z dohledu rozhodčích.

33:30
    Wojnar zavezl puk ke Kroftovi, hledal před bránou najetého Maršouna, jenže touše se dříve zmocnil jeden z hostujících hráčů.

35:30
    Obě mužstva se snaží propracovat k zakončení, u puku jsou nyní hosté.

36:23
    Do úniku se prodrali sparťané, jenže Sedliský neprocedil touš do sítě.

36:57
    Protiútok i na druhé straně, Kuncek si to nekompromisně namířil na Nahodila, který jeho střelu z mezikruží vyrazil před sebe, následně po ní skončil, aby nedovolil dojíždějícímu mladoboleslavskému hráči dorážet.

37:39
    Po vhazování ve své třetině ujeli do brejku Pražané, jejich akce nakonec úspěšně neskončila.

37:50
    Další pokus rychlého průniku skrz střední pásmo končí ofsajdem Sparty.

38:29
    Kotouč dostal do útočné třetiny Krátký, který vystřelil, odražený puk našel hůl Dubena, ale ani on nepřelstil Kroftu střelou mezi betony.

38:57
    Brána Nahodila končí mimo svou pozici, bude se vhazovat před ním.

39:43
    Před koncem druhého dějství se hosté prosazují. Bednařík vyslal MILANA KALAŠE do samostatného úniku, který se v zakončení nikterak nemýlil a povedlo se mu dostat zblízka z mezikruží kotouč za gólmana domácího celku. Asistence: Lukáš Bednařík, Jan Mašek.

40:00

Ve druhé dvacetiminutovce se již skóre na světelné tabuli měnilo. Jako první se vedení ujali domácí hráči z hole Seniova. Jenže v polovině zápasu vyrovnal mladoboleslavský Peterka a 17 sekund před zazněním sirény poslal hosty do vedení Kalaš. Uvidíme, co nabídne třetí třetina, která započne přibližně v 17:04.

Střely ve druhé třetině 13:12.
    Celkový průběžný počet střel 24:21.

Hokejisté již vjíždějí na led a třetí dějství za pár momentů začne.

40:01

40:25
    Sparta chtěla ihned zaútočit, jenže se dopouští postavení mimo hru.

40:52
    Svoboda vystřelil z levého kruhu, nicméně jeho pokus tečoval jeden z bránících hráčů a odrazila se k pravému mantinelu.

41:21
    Další ofsajd Pražanů poté, co se Chloubovi zadrhl kotouč na modré čáře.

41:34
    Krofta raději podržel kotouč po nahození sparťanů na jeho bránu.

41:56
    Nebezpečná chvilka pro hostujícího gólmana, nejprve vyrazil střelu zleva, poté si poradil i s golfákem Zeleňáka od modré.

42:17
    Nahodil lapil nahození zprava Dančišina a podržel touš. Poté tam byla ještě tvrdá dohra jednoho z mladoboleslavských hráčů, ten se ale zvedá sám po ataku od jednoho ze sparťanů.

42:55
    Wojnar nahrával do levého kruhu Seniovovi, ale tomu se do cesty postavil jako strom Chujac.

43:46
    Icing ze strany Mladé Boleslavi.

44:05
    Poté, co nebezpeční sparťané, kdy zkoušel z mezikruží vyrovnat Kulda, si vytvořili tlak v útočné třetině, vyhazuje opět hostující mužstvo na zakázané uvolnění.

44:05
    Oddechový čas pro hosty.

44:23
    Bednařík úspěšně vyvezl puk, jeho spoluhráči tak mohli vystřídat, sám se navíc ještě propracoval i ke střele, ta ale úspěšná nebyla.

44:59
    Nahodil přidržel touš před znovu nabuzenými hráči hostů.

45:22
    Z rychlého protiútoku poslal rychlou a nepříjemnou střelu Wojnar z vršku pravého kruhu,jenže Krofta se nenechal zaskočit.

45:42
    Touš končí v ochranné síti a hra je vykázána do středního pásma.

46:33
    Dva rychlé protiútoky teď musel přečkat Krofta! Nejprve souhra bratrů Jandusů vyrovnávací branku nepřinesla, i když se puk nebezpečně převaloval v brankovišti, po rychlém výpadu hostů se do brejku propracoval ještě Kulda, ale i v této situaci hostující gólman dobře roztáhl betony a nedopustil, aby se puk dostal do jeho svatyně.

47:37
    Hra je přeruše, neboť nevyzpytatelná černá pryž skončila ve výstroji jednoho z mladoboleslavských hokejistů.

47:55
    Nyní pomohla brankáři Mladé Boleslavi i branková konstrukce, která nedopustila sparťanům vyrovnat.

48:47
    Sparta je hladová po gólu. trojice Maršoun, Dubský a Svoboda v rychlém přečíslení přidělala Kroftovi hodně práce, ale maskovaný muž se po puku vrhl a pokryl ho vlastním tělem.

49:20
    Další z brejků Sparty i nyní gólman Bruslařů kryje touš.

50:26
    Urputné boje o prostup středním pásmem nabízí nyní hra obou týmů, ani jedno mužstvo nechce tomu druhému dopřát kousek ledu navíc.

51:08
    Sparta se po delší prodlevě opět dostala ke střele, sparťané již zvedali ruce nad hlavu, nicméně rozhodčí rozpažil a pokračuje se za stavu 1:2.

51:36
    Pražané jsou ve třetí třetině lepším týmem, jenže Kroft je bezchybný.

51:51
    Před bránou hostů číhal Wojnar, který bez zpracování vyslal střelu na brankáře Mladé Boleslavi z první, jenže jeho pokus nebyl zdárný.

52:59
    Sparta stále bojuje v útočném pásmu.

53:33
    Poté, co se hostům povedlo dostat kotouč ze své třetiny, se chtěli sparťané opět navrátit, ale zastavuje je ofsajd.

54:33
    Další snahu domácích pozastavilo postavení Wojnara v brankovišti.

54:33
    Zakázané uvolnění ze strany Mladé Boleslavi.

55:06
    Krátký vystřelil z levého kruhu pro vhazování, nicméně Krofta přidržel puk a vhazuje se před jeho brankou.

55:51
    Zprava před bránu nahazoval Kulda, do mezikruží najíždějící Maršoun jeho nahrávku nestihl správně nasměrovat.

56:07
    Icing hostů, vhazuje se před Kroftou.

56:52
    Sparťané se tlačí do brány a do zakončení, hostům se však podařilo nyní osvobodit a mohou vystřídat.

57:21
    Další zakázané uvolnění hostů a Sparta si bere time-out.

57:21
    Pražané pokračují s Nahodilem na střídačce a šesti hráči v poli.

57:54
    Domácím se nedaří udržet v útočné třetině.

58:09
    Jeden ze sparťanů nyní nastřelil brankovou konstrukci, pokračuje se ve hře.

58:18
    Hosté ujeli 2 na 1 a MATĚJ TÓTH bez problémů zakončil do prázdné brány z levé strany po přihrávce Krejčíka zprava.. Asistence: Matěj Krejčík, Lukáš Peterka.

58:36
    Již s Nahodilem v bráně se po nahození na bránu skórovat JIŘÍMU VESELÉMU, jehož vyslaný puk přeskočil brankáře domácích jeho záda. Asistence: Luděk Kuncek, Marek Mlčoch.

Sparta bojovala ze všech sil ve třetí třetině, avšak gól nedokázala vstřelit. naopak hosté v power-play soupeře zvýšili na 3:1 a poté ještě již ve hře 5 na 5 na konečných 4:1.

Střely ve třetí třetině 15:8.
    Celkový počet střel 39:29.

U online komentáře se s Vámi loučím a opět na počtenou! (17:37:55)

Martina Martinková

Góly a asistencie: 24. Seniov (Svoboda, Dubský) – 30. Peterka (Kalaš, Krejčík), 40. Kalaš (Bednařík, Mašek), 59. Tóth (Krejčík, Petreka), 59. Veselý (Kuncek, Mlčoch)

Rozhodca: Horák – Svoboda, Svobodová