Granada – Bilbao 1:2 (kon.) | Osasuna – Espanyol 1:2 (kon.) | La Coruña – Leganés 1:2 (kon.)
Valencia – Alavés 2:1 (kon.)
Valencia CF
2:1 (1:1)
Deportivo Alavés
Štvrtok 22.09.2016, 22:00 • Estadio de Mestalla • Španielska LaLiga • 5. kolo

Do druhého polčasu vstupovali oba celky za vyrovnaného stavu 1:1 a všetko už už nasvedčovalo tomu, že si dnešní súperi rozdelia body po nerozhodnom výsledku. Lenže v 87.minúte prišiel Alexisov faul vo vápne, po ktorom nastolenú penaltu premenil Pareja a rozhodol tak o zisku troch bodov pre domácu Valenciu, ktorá si tak v 5.kole konečne pripsuje prvé body v tomto ročníku. (23:51:39)

90+4

90+3
    Valencia sa náporom hosťujúcej ofenzívy ubránila a teraz drží lotpu na svojej polovici. Zápas sa už zrejme len dohráva.

90+2
    Hostia nebezpečne obliehajú pokutové územie Valencie v snahe o vyrovnanie. V závere prvého polčasu sa im gól do šatne podaril. Zvládnu to opäť?

90+1
    Žltú kartu dostáva Diego Alves (Valencia CF).

90
    Hrá sa posledná minúta zápasu, Valencia zahráva voľný kop na vlastnej polovici ihriska.

89
    Hráči Valencie držia loptu na svojich kopačkách v strede pola a zrejme sa budú snažiť nazbierať čo najviac času v tomto pre nich bezpečnom priestore.

88
    Valencia dala gól!
    Autorom gólu z pokutového kopu je DANI PAREJO.

87
    Valencia bude zahrávať penaltu po Alexisovom faule vo vápne!!

87
    Žltú kartu dostáva Alexis (Deportivo Alavés).

86
    Pacheco pekne vyboxoval strelu z pravej strany vápna z kopačky Cancela.

85
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Deyverson, prichádza Christian Santos.

85
    Hráči Valencie kombinovali na polovici súpera, ale ich akcia po ľavom krídle nepriniesla nič, len stratu lopty pred šestnástkou Deportiva Alavés.

83
    Dnešné stretnutie sleduje 32285 divákov.

82
    útočná akcia domáceho tímu sa skončila ofsajdom, v ktorom bol striedajúci Camarasa.

80
    Dnešný zápas vstupuje do svojej poslednej desaťminútovky, ale na ihrisku to vyzerá tak, že oba celky budú spokojné s remízou a nikto nechce nič riskovať.

79
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Munir, prichádza Zakaria Bakkali.

79
    Tempo hry momentálne nie je vysoké. Pri lopte v strede pola hostia, ktorým sa dobre darí chrániť si loptu pred napádajúcimi domácimi hráčmi.

77
    Žltú kartu dostáva Theo Hernández (Deportivo Alavés).

76
    Deportivo Alavés v držaní lopty na vlastnej polovici.

75
    Po Munirovom nepresnom zakončení spoza šestnástky vykopáva hosťujúci Pacheco od vlastnej brány. Začala sa posledná štvrťhodinka druhého polčasu.

74
    Valencia v držaní lopty na vlastnej polovici.

73
    Valencia si pekne prihrávala aj na útočnej polovici, ale napokon sa obrana hostí predsa len dokázala dostať k lopte a postupne zakladá útok.

71
    Hráči Vlencie kombinujú v strede pola, pred nami je posledných dvadsať minút stretnutia.

70
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Aleksandar Katai, prichádza Ibai Gómez.

69
    Alavés v strede pola stratil loptu a Valencia bude vhadzovať spoza postrannej čiary. Ešte predtým však uvidíme striedanie.

67
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Álvaro Medrán, prichádza João Cancelo.

67
    IOfenzívna akcia Valencia po rohovom kope sa končí postavením mimo hry, v ktorom bol Medrán.

66
    Po Naniho centri do vápna sa lopta odrazila od jedného z brániacich hráčov hostí a je z toho rohový kop pre Valenciu.

65
    Krátko po ofsajde hosťujúcejho útočníka sa do šance dostal domáci tím, ale Enzo Pérez pálil mimo brány Pacheca.

64
    Po dlhšej dobe sme videli pokus o útok. Snažili sa oň hostia, ale Deyverson bol v ofsajde.

62
    Tempo hry trošku opadlo, hrá sa najmä v oblasti stredového kruhu.

61
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Nenad Krstičić, prichádza Víctor Camarasa.

61
    Hráči Valencie získali loptu, zastavili útok hostí a držia loptu na svojich kopačkách na vlastnej polovici.

60
    Už sa na opačnej strane ihriska na útočnej polovici usadili hostia. Je za nami hodinka hry.

59
    Valencia kombinuje na polovici súpera, ale v bezpečnej vzdialenosti od Pachecovej brány.

58
    Ťažiskom hry stred pola, kde sa oba celky striedajú v držaní lopty.

57
    Žltú kartu dostáva Daniel Torres (Deportivo Alavés).

56
    Žltú kartu dostáva Eliaquim Mangala (Valencia CF).

55
    Ospravedlňujeme sa za menší technický výpadok, zápas pokračuje za nezmeneného stavu 1:1.

50
    Valencia v úvodnej päťminútovke polčasu neustále ohrozovala pokutové územie hostí, ale vyložená gólová príležitosť z toho nebola.

48
    Po zblokovanom centri striedajúceho Minu bude zahrávať Valencia ďalší rohový kop.

47
    Valencia si hneď v úvode druhého dejstva vybojovala rohový kop z ľavej strany a po ňom veľmi nebezpečne oblieha pokutové územie hostí.

46
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Rodrigo, prichádza Santiago Mina.

46

45+1

45
    Tím Alavés práve strelil gól!
    Po rohovom kope z pravej strany dokázal dostať loptu za Alvesov chrbát GAIZKA TOQUERO, ktorý gólom do šatne vyrovnáva na 1:1.

43
    Hostia sú v posledných minútach aktívnejším tímom a snažia sa o yvrovnanie ešte pred prestávkou. Získali po zblokovanom centri aj možnosť rohového kopu, ale krátko po ňom domáci odvrátili loptu do stredu pola.

41
    Ťažiskom hry stred pola, pri lopte hráči Deportiva Alavés.

40
    Hostia držia loptu na svojich kopačkách v hĺbke vlastnej defenzívy, zatiaľ čo sa prvý polčas prehupol do svojej poslednej päťminútovky.

39
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, ale snaha jedného i druhého tímu o útok sa skončila po nepresnej prihávke.

38
    Deportivo Alavés po centri od pravej rohovej zástavky veľmi nebezpečne kombinuje na hranici vápna Valencie a hľadá ideálny priestor na finálnu prihrávku alebo na strelu.

37
    Deportivo bude zahrávať rohový kop po vyboxovanom centri z pravej strany.

36
    Nepresnosti v strede pola na oboch stranách.

35
    Valencia veľmi nebezpečne zakombinovala na polovici súpera, ale na hranici vlastnej šestnástky dobre zakročil Alexis a získal loptu pre svoj tím.

33
    Domáci Diego Alves si odkop od brány zopakuje, tentokrát po nepresnom centri Femeniu.

32
    Dlhšiu dobu držali hráči Deportiva Alavés loptu na svojich kopačkách, ale po ďalekonosnom nepresnom pokuse Llorenteho sa k nej dostanú domáci po Alvesovom odkope od brány.

30
    V strede pola držia loptu hráči hostí, ktorí sa len ťažko spamätávajú z vlastného gólu. Za nami je polhodinka hry.

28
    Vlastný gól si vsietil VÍCTOR LAGUARDIA, ktorý nechtiac poslal domáci tím do najtesnejšieho jednogólového vedenia.

27
    Hráči Alavésu kombinujú už na polovici súpera, ale zatiaľ v bezpečnej vzdialenosti od Alvesovej brány.

25
    Obrana hostí stále drží loptu na svojich kopačkách na svojej polovici ihriska.

24
    Hráči Valencie potiahli ofenzívnu akciu po pravom krídle, potom si ešte prihrávali pred šestnástkou súpera, ale napokon sa k lopte predsa len dostala obrana hostí.

23
    Hráči Alavésa nebezpečne obliehali pokutové územie domáceho tímu, ale po útočnom faule Torresa sa ich snaha skončila a domáci zahrávali voľný kop na vlastnej polovici.

21
    Po rohovom kope domáceho tímu získala loptu obrana Alavésa a okamžite založila rýchlu ofenzívnu kontru, ale Toquero sa napokon do zakončenia dostať nedokázal.

20
    Pérezov center z ľavého krídla bol zblokovaný na rohový kop.

19
    Valencia veľmi nebezpečne oblieha pokutové územie súpera!

18
    Valencia nebezpečne zakombinovala, ale po centri z pravého krídla do vápna sa Rodrigo k strele nedostal.

17
    Domáca Valencia to skúša prihrávkami na krátko, ale zatiaľ sa nevie dostať cez prehusetný stred pola.

15
    Je za nami úvodná štvrťhodinka duelu, pri lopte na vlastnej polovici hostia.

14
    Valencia sa pokúšala o útok, ale po nepresnej prihrávke Naniho na pravej strane sa k lopte dostalo hosťujúce Deportivo.

13
    Oba celky sa striedajú v držaní lopty v strede pola.

11
    Hostia zahrávjú voľný kop v strede pola po faule na Kataia.

10
    Ospravedlňujeme sa za menší technický výpadok. Je za nami úvodných desať minút stretnutia a zápas pokračuje za nezmeneného stavu 0:0. Nepresnú strelu na hosťujúcu bránu vyslal Munir a po jeho pokuse bude Pacheco vykopávať.

5
    Je za nami úvodná päťminútovka zápasu, zatiaľ hrajú oba celky opatrne a zo zabezpečenej defenzívy.

3
    Hráči Valencie si vybojovali možnosť rohového kopu, ale po ňom domáci tím o loptu prišiel.

1
    Zápas začal nepresnosťou z oboch strán, pri lopte na vlastnej polovici hráči Valencie.

1

Valencia CF: Diego Alves – Montoya, Santos, Mangala, Gayá – Parejo, E. Pérez (C), Medrán – Nani, Munir, Rodrigo.
    Náhradníci: Doménech – Cancelo, Mario Suárez, Bakkali, S. Mina, Abdennour, Soler.

Deportivo Alavés: Pacheco – Femenía, Alexis, Laguardia, Hernández – Krstičić, M. Llorente, D. Torres, Katai – Toquero (C), Deyverson.
    Náhradníci: Ortolá – Pantić, Carnero García, Camarasa, Santos, I. Gómez, C. Espinoza.

Rozhodca: Santiago Jaime – Jorge Bueno, Fernando Tresaco.

Vzájomné zápasy
    Deportivo Alavés naposledy nad Valenciou vyhralo v apríli 2001, odvtedy sa v šiestich vzájomných zápasoch dvakrát zrodila remíza a štyrikrát sa z výhry tešili hráči Valencie. Toto však bude prvé vzájomné meraniíe síl týchto dvoch celkov od roku 2006.

Hostia majú na svojom konte šesť bodov a patrí im aktuálne deviata priečka tabuľky, pričom desiaty Athletic Club má rovnaký počet bodov. Z posledných štyroch zápasoch Deportivo trikrát remizovalo a jedenkrát vyhralo. Naposledy Alavés získal bod v domácom zápase s Deportivom La Coruňa po výsledku 0:0.

Valencia CF
    Valencia vstúpila do tejto sezóny veľmi zle a z úvodných štyroch duelov tohto ročníka nezískala ani jeden jediný bod. Valencia je jediným tímom La Ligy, ktorý v tejto sezóne ešte nebodoval a patrí jej momentálne posledné dvadsiate miesto. Naposledy domáci nestačili na Athletic Club, na ktorého pôde prehrali 2:1.

Vítame Vás pri on-line prenose z 5.kola španielskej Primera División, v ktorom sa proti sebe postavia celky Valencia CF a Deportivo Alavés. Stretnutie na Estadio de Mestalla sa začne o 22:00.