Brugge – Eupen 3:2 (kon.) | Westerlo – Mouscron 1:3 (kon.) | Sint-Truiden – Waasland-Beveren 4:1 (kon.)
Waregem – Kortrijk 2:1 (kon.)
KVC Westerlo
1:3 (1:2)
Royal Excel Mouscron
cz Sobota 17.09.2016, 20:00Belgická Jupiler Pro League • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Belgická liga má na programu osmé kolo a my budeme sledovat duel, ve kterém vyzve Westerlo celek Mouscron-Péruwelz.

KVC Westerlo se zatím v nové sezoně trápí. Po šesti zápasech má na svém kontě pouze jeden bod a při skóre 7:17 je na posledním místě. Z posledních pěti zápasů domácí nezískali ani bod, takže dnes už musí zabrat.

Royal Mouscron-Péruwelz je na tom dost podobně. Hosté totiž pouze jednou vyhráli, ani jednou neremizovali a se ziskem tří bodů jsou na předposledním místě. Hosté dokázali doma porazit St. Truiden 2:1.

Poslední vzájemné zápasy

Westerlo – Mouscron-Péruwelz 2:2
    Mouscron-Péruwelz – Westerlo 2:2
    Mouscron-Péruwelz – Westerlo 1:1
    Westerlo – Mouscron-Péruwelz 0:3
    Mouscron-Péruwelz – Westerlo 1:0

KVC Westerlo: Van Langendonck – Apau, Heylen, Miletić, Christensen – Buyens, Henkens, Hyland – Molenberghs, Acolatse – Manias
    Náhradníci: Van Hout, Daems, Lanini, Mustoe, Schuermans, Heymans, Rommens

Royal Mouscron-Péruwelz: Delač – Peyre, Huyghebaert, Šimič, Tirpan – Markovič, Hubert, Trézéguet, Stojanović, Viola – Ferber
    Náhradníci: Vagner, Essikal, Mohamed, Diédhiou, Gulan, Vojvoda, Feruz

Rozhodčí: Van Driessche – Hillaert, Devriese.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

1

2
    Domácí začali aktivně, usadili se na polovině Mouscronu a snaží se hned něco vymyslet.

4
    Jenže hosté se dostali k míči, hned se vydali dopředu a rychlou akci zakončil Stojanovič, ale jeho pokus nebyl přesný.

6
    Rohový kop pro Westerlo.

7
    Z prvního rohu nic nebylo a stav utkání se tedy zatím nemění.

9
    Domácí jsou aktivnější a lépe kombinují, ale nutno dodat, že Mouscron zatím skvěle brání a jeho hráči výborně napadají.

11
    Domácí to vyzkoušeli dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a od své branky bude rozehrávat Delač.

13
    Mouscron právě vstřelil branku!
    A máme tu první branku. Z dobrých dvaceti metrů napřáhl LUKA STOJANOVIĆ a byla to parádní trefa, protože kulatý nesmysl skončil přesně v levé šibenici!
    13. Luka STOJANOVIĆ - 0:1

15
    Domácí nyní vůbec neví, co mají hrát a pouze se brání.

17
    Po několika centrech se ale domácí ubránili a nyní kombinují na své polovině a snaží se trochu zklidnit hru.

19
    Nyní bylo k vidění několik ostrých zákroků a rozhodčí hráčům důrazně domlouval, zatím se to obešlo bez žluté karty.

21
    Domácí zahrávali rohový kop, ale z něho nic nebylo.

23
    Westerlo právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Po kombinaci přišel centr z pravé strany, na míč si naskočil MIXALIS MANIAS, který přesnou hlavičkou překonal Delače.
    23. Mixalis MANIAS - 1:1

25
    Nyní jsou na tahu hosté, kteří se po inkasované brance tlačí dopředu.

27
    A hostům se to povedlo a jdou znovu do vedení. TRÉZÉGUET si navedl míč na roh velkého vápna a přesným pokusem nedal brankáři šanci, nádherná branka.
    27. TRÉZÉGUET - 1:2

29
    A hosté jsou nyní na koni a opět se tlačí dopředu.

31
    Je za námi úvodních třicet minutek. Mousrcon vede nad Westerlem 2:1 a diváci se zatím rozhodně nenudí.

33
    Domácí bojují a snaží se rychle odpovědět, ale zatím se jim to nedaří. Hosté dnes poměrně dobře brání, hlavně tedy skvěle napadají.

35
    Do zakončení se dostal aktivní Manias, ale tentokrát na brankáře nevyzrál a stav utkání se nemění.

37
    Hosté se soustředí hlavně na obranu, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

40
    Na trávníku se dobré dvě minutky ošetřoval domácí hráč, takže se nehrálo. Nyní už je ale na nohou a duel může pokračovat.

42
    Ani jeden celek nechce v závěru prvního poločasu udělat chybu a vypadá to, že se už nic nestane.

44
    Domácí zahrávali rohový kop, ale Mouscron se ubránil.

44
    Žlutou kartu dostává Buyens (KVC Westerlo).

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45+2

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, které nabídlo tři branky a Mouscron vede nad Westerlem 2:1. Je to možná trochu překvapivě, ale hosté nehrají vůbec špatně a vedou zaslouženě. Ve druhém poločase to bude ještě hodně zajímavé.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

Hráči obou celků se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

46

48
    Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivně a hned se tlačí dopředu.

50
    Ale ani z kombinace a následného centru nic nebylo. Hosté dnes velmi důrazně brání a domácí s tím mají velké problémy.

52
    Tak to je velká komplikace pro domácí, protože Henkens překážel hostujícímu brankář při výkopu a vyfasoval za to žlutou kartu a vzhledem k tomu, že už jednu měl, následuje tedy karta červená!
    52. Červená karta po 2. žluté

55
    Hosté drží míč a nikam nepospíchají, což je za současného stavu a situace zcela logické. Domácí Westerlo to bude mít nesmírně těžké.

57
    Žlutou kartu dostává Hyland (KVC Westerlo).

59
    Rohový kop pro hosty.

60
    Ze svého druhého rohu ale Mouscron nic nevytěžil a stále tedy vede pouze o jednu branku.

61
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Ferber, přichází Diedhiou.

63
    Ale po dalším rohu už jdou hosté do vedení o dvě branky! Po centru si na míč skvěle naskočil FILIP MARKOVIČ, který nedal brankáři žádnou šanci a o vítězi je tak zřejmě rozhodnuto.
    63. Filip MARKOVIC - 1:3

65
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Apau, přichází Daems.

67
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Molenberghs, přichází Lanini.

70
    Je před námi posledních dvacet minutek a je jasné, že to bude ještě zajímavé a to i přesto, že hosté vedou 3:1 a hrají proti deseti.

71

72
    Do zakončení se natlačil Manias, ale jeho rána přesná nebyla a míč skončil vedle branky. Rozehrávat tak bude Delač.

75
    Obraz hry je stále stejný. Hosté se snaží držet míč a nikam nepospíchají, naopak domácí ještě bojují, ale vypadá to, že dnes neurvou ani bod.

77
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Viola, přichází Mohamed.

79
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Buyens, přichází Rommens.

81
    Do zakončení se prodral hostující Markovič, ale jeho rána přesná nebyla a na tahu je tedy Westerlo.

83

84
    Po rohu se do zakončení dostal Deams, ale jeho hlavička neměla gólové parametry.

86
    Domácí se snaží a tlačí se dopředu, ale už je jasné, že dnes Westerlo nezíská ani bod.

88
    Ani z dalšího útoku nic nebylo. U míče jsou tedy hosté, kteří kombinují a nikam nepospíchají.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Tirpan, přichází Vojvoda.

90+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

90+2
    Už se nic nestane, duel se pouze dohrává.

90+3

Je dobojováno. Sledovali jsme duel, který nabídl čtyři branky a Mouscron nakonec vyhrál ve Westerlu 3:1. Hosté dnes byli aktivnější a vyhráli zcela zaslouženě. Domácí bojovali, ale dnes se jim v útočné fázi nedařilo.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:2.

To je z mé strany vše, hezký večer. (21:55:13)