Leganés – Barcelona 1:5 (kon.) | Atlético Madrid – Gijón 5:0 (kon.) | Eibar – Sevilla 1:1 (kon.)
Las Palmas – Malaga 1:0 (kon.)
SD Eibar
1:1 (0:1)
FC Sevilla
Sobota 17.09.2016, 18:30 • Estadio Municipal de Ipurua • Španielska LaLiga • 4. kolo

To je odo mňa na dnes všetko. Ďakujeme Vám za sledovanie prenosu a tešíme sa na Vás aj pri ďalších športových prenosoch. Prajeme ešte príjemný zvyšok soboty. (20:36:13)

Držanie lopty: 45 % : 55 %.
    Strely na bránu: 2:4. Strely mimo: 4:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 19:10.

Máme za sebou zápas štvrtého kola, kde si favorizovaná Sevilla neporadila s Eibarom. Tímy si po dvoch góloch a výsledku 1:1 delia body. Viacero miľníkov ovplyvnilo tento duel. Prvým z nich bolo vynútené striedanie Ramiho už v 14. minúte, na trávnik namiesto Francúza prišiel Escudero. V 27. minúte otvoril skóre duelu Vietto, ktorý dostal prihrávku na striebornom podnese od Kijotakeho. Na konci prvého polčasu zamieril predčasne pod sprchy domáci brankár Rodríguez a hostia šli do kabín s jednogólovým náskokom. V druhej časti hry prišlo ďalšie vynútené striedanie hostí, Carriça musel byť vystriedaný Iborrom. Keďže sa na začiatku druhého dejstva odohralo ešte jedno striedanie, Sevilla mala vyčerpané tieto taktické možnosti už v 48. minúte. Eibar sa ale nevzdal a Pedro León vyrovnal v 64. minúte. Hostia začali dominovať až v poslednej desaťminútovke, keď si vypýtali druhú červenú kartu pre domácich. Po faule na Vietta sa porúčal zo zápasu aj Dani García. V posledných minútach mali na hlavách víťazstvo Mercado a Ganso, obaja z nich však odmietli rolu hrdinu a v platnosti tak ostal výsledok 1:1.

90+4

90+4
    V posledných sekundách zahrávali hostia voľný kop zo stredu ihriska. Udialo sa iba jeho rozohranie, keďže hlavný rozhodca Álvarez odpískal koniec duelu.

90+3
    Areitio zdržuje a za svoj čin si pomaly pýta žltú kartu.

90+2
    Priamy kop Kijotakeho bol odhlavičkovaný, hostia pri snahe o protiútok faulovali.

90+1
    Šancu na gól mal Ganso, ten však po centri Kolodziejczaka neusmernil loptu do brány!

90+1
    Nadstavujú sa minimálne tri minúty.

90
    Eibar dohráva zápas iba v deviatich mužoch, môžeme očakávať tlak v posledných sekundách duelu.

89
    Striedanie v tíme SD Eibar: z ihriska odchádza Pedro León, prichádza Gonzalo Escalante.

88
    Po faule zahrávali hostia priamy voľný kop. Na centrovanú loptu si nabehol Mercado, ale zadnou časťou hlavy neprekonal brankára domácich.

86
    Priamy voľný kop bol zneškodnený a do protiútoku vyrazil osamotený Vietto. Útočník Seville bol sám proti piatim vracajúcim sa hráčom, ale aj napriek tomu ho Dani García fauloval zozadu a dostáva tak červenú kartu!

85
    Faul hostí, Eibar bude rozohrávať priamy voľný kop.

84
    Areitio sa pohral so šťastenou, keď nastrelil Vietta. Lopta však našťastie pre domácich nabrala vysoký odskok a je to stále 1:1.

83
    Veľká šanca pre hostí! Po centri Vitola lopta prešla cez Gálveza aj Capu, ku guľatej veci sa dostal Vietto, ktorý z dobrej pozície netriafa bránu.
    82. Luciano Vietto (SEV)

82
    Po ruke Vitola zbiera Eibar drahocenný čas, keď brankár Areitio sa s rozohrávkou neponáhľa.

81
    Rubén Peña si v súboji jeden na jedného poradil s hosťujúcim obrancom, loptu si následne predkopol až prisilno a brankár Sirigu včas vybehol.