Znojmo – Mníchov 3:4 (kon.) | Junosť Minsk – Växjö 4:3 (po pr.) | Linz – Košice sk 3:4 (kon.)
Lugano – Tappara 1:3 (kon.)
Steinbach Black Wings Linz
3:4 (1:0, 2:1, 0:3)
HC Košice
Utorok 23.08.2016, 19:30 • Keine Sorgen Eisarena Linz • Liga majstrov • Skupina M

To čo predviedli Košice v tretej tretine, je naozaj fantastické. V 44. minúte znížil Suja, následne vyrovnal Šedivý a na konečných 3:4 pre Košice skóroval Bartánus. Košičania sa teda radujú z prvých troch bodov v skupinovej fáze hokejovej Ligy majstrov.

Ďakujeme, že ste sledovali náš prenos. Pekný večer! (21:49:04)

59:12
    Linz hrá s prázdnou bránkou!

58:04
    Košice sa zatiaľ bránia úspešne a nepúšťajú súpera do vyložených šancí. Tréner Linzu sa zatiaľ neodhodlal odvolať gólmana Ouzasa.

57:03
    Košice musia vydržať už necelé tri minúty a môžu oslavovať prvé tri body v tomto ročníku Ligy majstrov.

56:18
    Linz okamžite odpovedá! Hostia sa dostali pred bránku súpera a dostali sa do príležitostí. Brankár Habal však odolal.
    55:20 Marek BARTÁNUS - 3:4

55:20
    Košice dali gól!
    Košičania skvelo otočili zápas a dostávajú sa do vedenia! Tak to je naozaj skvelé! MAREK BARTÁNUS si vzal puk v strednom pásme po nepresnej rozohrávke hostí, prikorčuľoval k ľavému kruhu a strelou švihom pod Ouzasovu vyrážačku puk gólmanovi Linzu prepadol!
    Bez asistencie.

53:55
    Za hrubosť dostávajú tresty Brett Palin a Ivan Jankovič. Obaja po dve minúty.

53:52
    Šedivý nepríjemne nahodil puk od modrej čiary a Ouzasovi chvíľu trvalo, kým ho mal v moci. Následne sa pred bránkou odohrala strkanica, ktorá bude ukončená trestami hlavných rozhodcov.

53:08
    Spilar prihral pred bránkovisko Sujovi, ktorý to však mal na opačnú stranu hokejky, a preto nedokázal vôbec vystreliť.

52:22
    Košice budú hrať presilovku. Fabio Hofer dostáva menší trest za držanie.

51:36
    V posledných piatich minútach nesledujeme prílišnú aktivitu v útočení, čo sa týka oboch tímov. Hráči chcú viac brániť, ako útočiť.

50:28
    Spilar si nakorčuľoval po pravom krídle, ale následne dostal od Deyla iba nepresnú prihrávku.

48:25
    Bartoš potiahol puk do útočnej tretiny, ale so spoluhráčom sa zasekol v rohu klziska aj s ďalšími dvoma protihráčmi.

47:21
    Na pozore sa však po dlhšom čase musel mať aj gólman Habal, ktorý bol v pohotovosti počas výletu Leblera v útočnom pásme.
    46:54 Eduard ŠEDIVÝ - 3:3

46:54
    Košice skvelo vyrovnávajú na 3:3 vďaka presilovej hre! EDUARD ŠEDIVÝ si spracoval puk na osi ihriska na modrej čiare a tvrdou delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste!
    Asistencia: Jiří Bicek.

46:06
    Z pravého kruhu sa k zakončeniu dostal Bicek. Jeho strelu však zablokoval obranca EHC Linz.

45:15
    Oceliari získavajú presilovku. Daniel Oberkofler je potrestaný za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

44:36
    Východniari aj naďalej pokračujú v ofenzívnej hre a momentálne sa im darí častejšie tráviť čas v obrannom pásme Linzu.
    43:21 Jakub SUJA - 3:2

43:21
    Košičania znižujú stav stretnutia a sú ešte v hre o bodový zápis! Ladislav Nagy predviedol pekné sólo z obranného pásma a v útočnej tretine posunul medzi kruhy JAKUBOVI SUJOVI, ktorý šikovnou strelou pod hornú žŕdku prekonal Ouzasa!
    Asistencia: Ladislav Nagy.

42:01
    Vašíček sa dostal s pukom k mantinelu, ale následne bol odzbrojený. Úvod tretieho dejstva prináša nepresnosti na oboch stranách.

40:41
    Domáci začali tretiu tretinu pokusom o zakončenie. Lebler však v súboji stratil puk pri mantineli.

40:01

V prostrednej časti hry sa v 27. minúte presadil DaSilva a na 3:0 zvyšoval Lebler. Košičania to však nevzdali a v 38. minúte využil presilovú hru Bartánus.
    Tretia tretina sa začne približne o 21:12.

40:00

39:34
    Domáci sa však dostali do nepríjemného protiútoku, v ktorom však tentokrát neuspeli, tak ako v predošlých prípadoch.

38:42
    Košice ďalej pokračujú vo svojej snahe streliť aj ďalší kontaktný gól, ktorý by im ešte viac pomohol.
    37:37 Marek BARTÁNUS - 3:1

37:37
    Košiciam sa to podarilo! MAREK BARTÁNUS si na ľavom kruhu šikovne počkal na prihrávku od Šedivého a bez prípravy delovkou prekonal gólmana Ouzasa!
    Asistencie: Eduard Šedivý.

36:48
    Ak by Košice chceli ešte niečo urobiť s týmto zápasom v tretej tretine, najlepšie by bolo, ak by strelili gól do konca bežiaceho prostredného dejstva.

36:39
    Jeden trest pre domácich sa skončil, ďalší môže začať. Za hákovanie je na dve minúty vykázaný Marc-André Dorion.

35:29
    Od modrej čiary nahodil puk pred bránku Deyl, no gólman Ouzas vyrazil strelu pohotovo a následne sa Linz oslobodil.

34:31
    Košice si zahrajú presilovku. Za podrazenie odchádza na dve minúty Dan DaSilva.

33:40
    Klíma sa tlačil do zakončenia po pravom krídle, no ďaleko sa nedostal. Defenzíva Linzu je naozaj prepracovaná a Košičanom sa ťažko presadzuje v útočnom pásme.

32:43
    Po Habalovom zákroku, ktorý usmernil puk na ochrannú sieť, bola hra prerušená a nasleduje reklamná pauza.
    31:07 Brian LEBLER - 3:0

31:07
    Tím Linz práve strelil gól!
    Krásna akcia domácich zakončená gólom! McLean sa obtočil okolo brány a prihral na ľavý kruh Pichému. Ten sa neulakomil a okamžite z prvej posúval krížom asi na vzdialenosť dvoch metrovh pred bránkoviskom BRIANOVI LEBLEROVI, ktorý sa už z prvej do polodkrytej bránky nemýlil!
    Asistencie: Sébastien Piché, Brett McLean.

29:53
    Košice sa budú brániť vo štvorici. Eduard Šedivý dostáva dve minúty za podrazenie.

28:53
    Domáci už pomaly dvíhali ruky nad hlavu, keď Lebler šikovne prepasíroval puk na McLeana krížom cez bránkovisko a tento Kanaďan následne zakončoval. Puk však ostal uviaznutý pod Habalom.

27:49
    Hráči Linzu sa už rozostavili v útočnom pásme. Od modrej to delovkou vyskúšal Dorion, ale nemieril presne.

27:19
    K strele spomedzi kruhov sa dostal nebezpečný Dan DaSilva, ktorý tentokrát namieril na vyrážačku brankára Habala.

26:51
    Linz bude hrať presilovú hru. Hráčska lavica HC Košice dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.
    26:01 Dan DASILVA - 2:0

26:01
    Tento raz už skúsený útočník nezaváhal! Hisey potiahol puk po ľavom krídle a prihral ho do medzikružia DANOVI DASILVOVI, ktorý svižnou strelou k ľavej žrdi nedal Habalovi šancu!
    Asistencia: Rob Hisey.

25:31
    Hráči Linzu vykorčuľovali s pukom von z tretiny a dostali sa aj do celkom sľubnej šance. Hisey posunul puk pred bránku DaSilvovi, ktorý ďaleko ku gólu nemal!

24:38
    Košice urobili chyby aj vo vlastnej presilovke a museli puk získať späť v obrannom pásme. Cenné sekundy totiž obetavo zbieral Spannring, ktorý nechcel pustiť puk z hokejky.

23:54
    Teraz však bude mať slovenský zástupca presilovku. Dorion dostáva dve minúty za hákovanie.

23:52
    Košice nastúpili do druhej tretiny akosi slabo naštartované. Od počiatku tretiny sa hrá prevažne v pásme oceliarov.

23:25
    Pred Habalovou bránkou nastal zmätok, ktorý sa snažili využiť Lebler s Hoferom, ale puk cez košického brankára nepretlačili.

23:14
    Brankár Habal si pripísal na konto úspešný zákrok, keď musel do lapačky zachytiť nahodenie puku od obrancu Doriona z modrej čiary.

21:58
    Domáci sa dostali do útočného pásma, v ktorom vytvorili kolotoč a hosťujúci obrancovia nevedeli, kde skôr sa majú pozerať. Všetko však napokon vyriešilo zaváhanie, a to nepresná finálna prihrávka.

20:55
    Košice sa pomaličky dostávali do ďalšieho útoku, no obranným zákrokom ich zastavil Lukas.

20:14
    K prvej strele v druhej tretine sa dostal Suja, ktorý strieľal spomedzi kruhov, no bránku netrafil.

20:01

V prvej časti hry boli lepším celkom domáci, ktorí sa viackrát hrnuli do protiútokov a únikov, ktoré Košičania akosi nezvládali. V 13. minúte otvoril skóre DaSilva, a tak je stav po 20 minútach 1:0.
    Druhá tretina sa začne približne o 20:15.

20:00

19:48
    Bicek sa dostal k strele spomedzi kruhov. Bránu gólmana Ouzasa však minul.

18:42
    Domáci rozvíjali útočnú akciu, ktorá sa však nakoniec skončila iba nepresnými prihrávkami v útočnom pásme.

17:33
    Marek Bartánus sa nikam nenáhlil. Zo stredného pásma iba nahodil puk do útočného a odišiel striedať.

16:32
    K strele sa na opačnej strane dostal Marek Hovorka, ktorý švihom zakončoval z ľavého kruhu, ale Ouzasa napokon neohrozil.

15:37
    Z ľavého kruhu šikovne vystrelil domáci McLean. Jeho zakončenie brankár Habal s istotou vyrazil.

14:51
    Tak toto bola obrovská šanca pre domácich! Práve v momente, keď domáci vyhadzovali puk, na ľadovú plochu už naskočil vylúčený Spannring a vyrútil sa sám na Habala. Český gólman si vďaka svojim betónom ustrážil jednogólové manko!

14:18
    Košičania sa dopustili icingu a následne museli začínať svoj útok od začiatku. Ani na druhýkrát sa im to nepodarilo, a tak sa opäť vracajú k svojej bránke.

13:41
    Spilar obkorčuľoval okolo ľavého kruhu a následne šikovne nahodil puk na bránku. Gólman Ouzas si však dal pozor aj na prípadné dorážky a následne sa domáci oslobodili.

12:45
    Košice môžu vyrovnať. Majú výhodu v podobe presilovej hry. Patrick Spannring dostáva trest za nedovolené bránenie.
    12:17 DASILVA - 1:0

12:17
    Domáci sa dostávajú do vedenia! Hisey prihral popri mantineli Brodovi za bránku. Broda chvíľu počkal a v pravej chvíli našiel pred bránkou DANA DASILVU, ktorý si krásnym blafákom na forhend vychutnal Habala!
    Asistencie: Joel Broda, Rob Hisey.

11:53
    Košičania sa zastrašiť nenechali a taktiež sa chceli pripomenúť Ouzasovi. Od modrej vypálil Deyl, ale brankár Ouzas na viackrát prikryl puk.

11:07
    Domáci boli v protiútoku. Oberkofler si nakorčuľoval pred bránku, kde mu puk naservíroval Schofield, ale následne nedokázal puk spracovať a ohroziť brankára Habala.

10:28
    Hričina vyštartoval po ľavom krídle a spracoval si puk. Z ľavého kruhu následne vystrelil na bránku a Ouzas zasahoval svojím výstrojom.

09:37
    Obrovská príležitosť pre Black Wings! Dopredu sa šikovne dostal Hofer, ktorý prenikol až sám pred Habala, ale blafákom následne neuspel proti výbornému košickému gólmanovi!

08:45
    Hokejisti Linzu sa dostali síce k bránke, no tam veľa vody nenamútili.

08:22
    Košice sa budú musieť brániť v trojici. Jiří Vašíček dostáva dve minúty za krosček.

07:22
    Úvod oslabenia začínajú východniari sympaticky. Podarilo sa im vyhodiť puk cez všetky čiary.

07:02
    Prvú presilovku v zápase budú mať domáci. Peter Bartoš dostáva dve minúty za podrazenie.

06:12
    Brankár Habal musel byť pripravený, keď od modrej čiary nepríjemný puk nahadzoval Altmann. Tečovať sa ho snažil Gaffal, ale neuspel.

05:35
    Oceliari sa snažili dostať do útočného pásma. Hra bola prerušená, keď čiarový rozhodca spozoroval postavenie mimo hry.

04:45
    Domáci sa dostali do príležitosti, keď Hisey šikovnou zadovkou našiel pred bránkou DaSilvu, ktorý sa snažil zakončovať bekhendom z otočky. Brankár Habal však zareagoval pohotovo.

03:56
    Spočiatku sa hrá veľmi svižný hokej. Zatiaľ sme nezaregistrovali žiadne prerušenie hry.

03:08
    Nagy sa neulakomil a prenechal puk na ľavom kruhu Gabrielovi Spilarovi, ktorému sa síce podarilo vystreliť, ale strela bola zblokovaná.

02:34
    Hovorka šikovne zachytil puk v rohu klziska a posúval ho medzi kruhy. Tam však nik z hráčov hostí nebol k dispozícii.

01:28
    V prvej šanci boli domáci! Hisey nebezpečne nakorčuľoval popri pravom mantineli a dostal sa až za bránku, odkiaľ hľadal DaSilvu alebo Brodu, ktorí číhali pred bránkoviskom. Našťastie, košickí obrancovia dokázali puk odstrániť do bezpečia.

00:39
    Ladislav Nagy predviedol zaujímavý pohyb po ľavom krídle. Dostal sa k strele z kruhu a prvýkrát preveril gólmana Michaela Ouzasa.

00:08
    Na úvodnom vhadzovaní stretnutia bol úspešnejší domáci center McLean. Linz sa snažil okamžite dostať dopredu, proti bola košická defenzíva.

00:01

Oba tímy už sú na ľadovej ploche. Domáci budú hrať v tmavomodrých dresoch, Košičania v bielych.

EHC Black Wings Linz: Ouzas (Janny) – Palin, Piché, R. Lukas, Dorion, Altmann, Kirchschläger, Fechtig, Mayrhauser – Hofer, McLean (A), Lebler – Broda, Hisey, DaSilva – Schofield, Gaffal, Oberkofler (A) – P. Lukas (C), Loik, Spannring

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Deyl, Vašíček, Šedivý, Jankovič, Šmach, Dudáš, Matejka – Suja, Nagy (C), Spilar (A) – Bicek, Hruška, Bartánus – Varga, Boltun, Hovorka – Bartoš (A), Klíma, Milý – Hričina.
    Kým sa Košičania včera dostali z kabíny na ľad, museli prejsť dve minúty

Prvé vzájomné stretnutie v skupine
    HC Košice nastúpili proti Black Wings Linz v sobotu, 20. augusta, a pred domácimi priaznivcami nepredviedli zlý výkon. Skóre otvorili hostia, keď v 23. minúte skóroval Hofer. Radosť hráčov Linzu však nebola dlhá, o desať minút vyrovnal Suja a hneď o ďalšiu minútu rozjasal fanúšikov v Steel Aréne Spilar, ktorý poslal svoj tím do vedenia na 2:1. Rakúsky tím bol pre slovenský klub ťažkým sústom. Ešte pred druhým klaksónom vyrovnal gólom do šatne Lebler a v tretej tretine bolo stretnutie rozhodnuté. V 51. minúte skóroval na 2:3 DaSilva a „čierne krídla“ si vedenie do konca tretej tretiny už postrážili. Linz teda získal prvé tri body a v tabuľke skupiny M je momentálne na 2. mieste so skóre 4:5. Košice sú posledné, majú na konte 0 bodov a skóre 5:9. Vedúci tím z Bernu má šesť bodov a skóre 9:4.

HC Košice – Black Wings Linz 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
    Góly: 33. Suja (Spilar, Deyl), 34. Spilar (Suja, Nagy) – 23. Hofer (Kirchschlaeger), 40. Lebler (Piché, McLean), 51. DaSilva (Kirchsläger). Rozhodovali: Deweerdt (Bel.), Baluška – Korba, Šefčík (všetci SR), vylúčení: 3:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2071 divákov.

Hlasy trénerov oboch tímov
    Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Odohrali sme podstatne lepší zápas než proti Bernu. Žiaľ, boli sme to my, kto urobil rozhodujúcu chybu. Tá prišla v tretej tretine. Mužstvo musím pochváliť za trvalý tlak a odvedenú prácu. Musíme však pracovať na premieňaní streleckých príležitostí. Najmä preto sme dnes nevyhrali."

Rob Daum, tréner Black Wings Linz: "V dnešnom zápase nám vynikajúco zachytal brankár Ouzas. Boli sme takmer po celý zápas pod tlakom, ale on nás držal v hre. Nebyť jeho zákrokov, zápas by bol rozhodnutý už po druhej tretine."
    Strečing Košičanov po tréningu v Linzi

Potréningový strečing a nový kamarát ???????????? #hckosice #kosice #linz #austria #chl

Video uverejnené používateľom HC KOŠICE (@hckosiceofficial),

Účasť Linzu v CHL:
    Sezóna 2015/2016:
    Minulá sezóna bola pre Linz prvou, ktorú si v Champions Hockey League odkrútil. Žreb nebol ale k Linzu vôbec milosrdný, do skupiny G mu totiž pridelil TPS z Fínska a nemecký celok Düsseldorfer EG. Rakúšania sa tak nemohli čudovať, že skončili so 4 získanými bodmi na poslednej 3., a teda nepostupovej priečke tabuľky.
    Fanúšikovia Linzu v Košiciach

Black Wings Linz

Hokejový klub pochádza z mesta Linz rozkladajúceho sa na území severného Rakúska neďaleko rieky Dunaj. S celkovou rozlohou 96 km² a počtom obyvateľov pohybujúcim sa okolo hodnoty 200 000 ide o tretie najväčšie mesto krajiny, pričom vnímať ho možno aj ako hlavné mesto spolkového štátu Horné Rakúsko. Len pre porovnanie, Košice sa hrdia celkovou rozlohou 243km², čo je takmer trojnásobok rozlohy samotného Linzu. V metropole východného Slovenska môžeme nájsť aj o 50 tisíc obyvateľov viac, celkovo 250 000.

Z histórie Linzu a jeho významných rodákov stojí za spomenutie nepochybne meno Johannes Kepler. Ide azda o najznámejšieho niekdajšieho obyvateľa Linzu, známeho predovšetkým ako astronóma a astrológa, ale tiež ako matematika. Druhou najvýznamnejšou osobnosťou v histórii Linzu bol v 17. storočí žijúci Johann Grueber, jezuitský misionár, cestovateľ a astronóm.

Zamerajme ale svoje ďalšie pohľady smerom k hokejovému klubu Black Wings Linz. Tento je veľmi mladý, vznikol totiž len v roku 1985. Nemôžeme sa prato čudovať, že EHC Black Wings nemá na svojom konte ani väčší počet úspechov. Hokejový tím z tretieho najväčšieho mesta Rakúska ale napriek tomu získal dva tituly majstra v domácej EBEL lige, pričom v sezóne 2015/2016 sa s bojom o trofej rozlúčil v semifinále. Celkovo patrila Linzu 4., nemedailová priečka tabuľky.
    Košický útočník Dávid Šoltés v Linzi

Dávid Šoltés, kabína Oceliarov v rakúskom Linzi ???????????? #hckosice #kosice #linz #austria #chl

Fotka uverejnená používateľom HC KOŠICE (@hckosiceofficial),

Poďme si účasti Košíc v CHL prebrať detailnejšie:

Sezóna 2014/2015:
    Vtedajší majster z Košíc začal s Hokejovou ligou majstrov už počas jej prvého ročníka (2014/2015), v skupine A, kam ho zaradil žreb, pritom Košičanov čakali súpera z fínskeho Oulu (Oulun Kärpät), nemeckého Kolína (Kölner Haie) a českého Liberca (Bílí Tygři Liberec). Po 6 zápasoch skupinovej fázy skončil slovenský celok na 3. priečke tabuľky.

Už v úvodnom kole skupinovej fázy čakal Košice náročný zápas na horúcom ľade v Kolíne, zástupca zo Slovenska napokon toto stretnutie vyhrať nedokázal a súperovi podľahol po výsledku 1:2. Jediný gól Košíc strelil skúsený Jiří Bicek.

O dva dni neskôr pricestoval do metropoly východného Slovenska majster Fínska, Oulun Kärpät, ktorý bol vnímaný ako jednoznačný favorit. Avšak dianie na klzisku tomuto faktu absolútne nezodpovedalo a aj keď Kärpät prvú tretinu vyhral pomerom 2:1, lepším celkom rozhodne nebol. Napriek tomu si zo Steel arény do tabuľky odniesol dôležité tri body, keďže viac gólov už nepadlo. Premiérový gól v prestížnej súťaži si na svoje konto pripísal aj Marek Zagrapan.
    V CHL nastala chvíľka voľna, po ktorej pokračovali Košice zaujímavým bojom za riekou Moravou. V Česku pritom slovenský majster narazil na tím Bílí Tigři Liberec. Domáci sa napokon po 60 minútach hry tešili z troch bodov, zvíťazili totiž pomerom 3.:2. Góly Košíc postupne strelili Bartoš a Jenčík, vtedajší partneri z prvého útoku HC.

O dva dni neskôr čakala týchto súperov odveta, tentokrát na horúcom ľade košickej Steel arény. Oceliari už v tomto prípade nezaváhali, český celok zdolali pomerom 3:2 a do tabuľky si pripísali body dôležité v prípadnom boji o postup. V dobrom svetle sa prezentoval predovšetkým Adam Lapšanský, ktorý sa presadil dvakrát, po jednom presnom zásahu pridal aj Kolena a Bartoš.

Predposledný zápas základnej časti priniesol jedno z najväčších prekvapení prvého ročníka CHL. Košice sa predstavili na ľade fínskeho majstra Oulun Kärpät, kde sa očakávala jednoznačná výhra domáceho celku. Oceliari si ale nič také nepripúšťali a v Oulun Energia aréne predviedli skvelý výkon. A hoci slovenský šampión svojmu súperovi podľahol pomerom 2:3, stalo sa tak až po predĺžení. Navyše, Košice mali na dosah aj víťazstvo, avšak šťastena v tom čase na ich strane nestála. Košičania dvakrát viedli, presnými zásahmi sa o to postarali Šeda a Sojčík.

Košičanov čakal posledný zápas skupinovej fázy CHL v sezóne 2014/2015, navyše to bolo na domácej pôde, a tak sa chcel slovenský celok so súťažou rozlúčiť víťazne. Košiciam sa to napokon podarilo, keď svojho súpera Kölner Haie zdolali pomerom 4:3 a do tabuľky si pripísali ďalšie tri body body, vďaka ktorým v nej preskočili práve svojho nemeckého súpera. Zaujímavosťou je, že v odvetnom zápase s Kolínom domáci ani raz neprehrávali, o čo sa postupne postarali Jenčík, Spilar, Bartánus a Hrnka.

Košičania už boli s formátom súťaže, ako aj náročnosťou zápasov zoznámení lepšie, preto si v CHL mohli klásť vyššie ciele. A aj si ich kládli, tým základným bol postup zo skupiny, čo sa im napokon aj podarilo. Ich súpermi boli Red Bull München z Nemecka rakúsky a KAC Klagenfurt.

A to aj napriek tomu, že Košičania svoj úvodný zápas v druhom ročníku CHL nezvládli podľa svojich predstáv. Mníchov v Steel aréne zvíťazil pomerom 4:2 a ujal sa vedenia v tabuľke, za domácich skóroval dvakrát Bicek. V zápase sa hviezdny Wolf blysol hetrikom.

O osem dní neskôr čakala tieto celky odveta v Mníchove, kde už hrali ako Košice, tak aj domáci Red Bull omnoho pozornejšie a zbytočné chyby v obrane nepripustili. Výsledkom bol jediný gól v sieti Košíc, ktorý znamenal ďalšie tri body pre celok z Nemecka.

Košičania následne cestovali aj do Rakúska, kde zastávali pozíciu favorita. V zápase s KAC Klagenfurtom ju napokon aj dokázali potvrdiť, po výsledku 3:2 v ich prospech tak získali dôležité tri body v boji o postup. Presadili sa Lelkeš, Suja a Bicek, ktorý bol už s tromi gólmi najlepším strelcom HC v Champions Hockey League.

Posledný zápas skupinovej fázy
    2. ročníka Champions Hockey League priniesol v Steel aréne veľkú drámu, o víťazovi sa totiž rozhodlo až v samostatných nájazdoch. A keďže v nich boli úspešnejšie Košice, s 5 bodmi sa tešili z historického postupu do play-off prestížnej hokejovej súťaže. Hrdinom zápasu bol opäť Bicek, ktorý pridal gól a premenil aj rozhodujúci nájazd. S piatimi presnými zásahmi sa radil k absolútnej streleckej špičke CHL!

Zápas play-off CHL v Košiciach predstavoval v európskom hokeji výrazný posun nielen pre toto mesto, ale pre celé Slovensko. Oceliarov v 1. kole vyraďovacej časti čakala Skellefteå AIK zo Švédska, ktorá bola v dvojzápase jasným favoritom. O to väčšie bolo prekvapenie, keď sa v prvom zápase tešili po famóznom výkone z výhry práve Košice, ktoré zvučného súpera zdolali pomerom 4:3 a prekvapili tak hokejovú Európu. Výraznou mierou sa pod to podpísal dvomi gólmi Bartánus, ale aj Lelkeš s Lapšanským, ktorí pridali po jednom presnom zásahu.

Košičania vedeli, že v odvete to budú mať na severe Švédska len veľmi ťažké a Skellefteå o postup ešte poriadne zabojuje. A aj sa tak stalo, domáci celok napokon Košice porazil pomerom 3:0 a postúpil práve on. Avšak Košičania sa za predvedené výkony hanbiť rozhodne nemuseli.

Sezóna 2016/2017:
    Aj v tomto ročníku platí, že každá zo skupín ponúka miesto pre 3 celky. Skupina M pritom prichýlila nielen Košice, ale majstra Švajčiarska, SC Bern, ako aj účastníka EBEL ligy, Black Wings Linz.

Prvý zo štvorice zápasov už majú Košice za sebou. Išlo o domáci duel proti tímu SC Bern, ktorý sa v Steel aréne odohral v utorok. Košice v ňom podali sympatický výkon a ak si odmyslíme drobné chyby v obrane, skúsenému celku boli minimálne vyrovnaným súperom. Po výsledku 3:6 bral ale body SC Bern.
    Fotogaléria zo včerajšieho tréningu Košičanov v Linzi

HC Košice
    Ide o najúspešnejší hokejový klub Slovenska – a to nielen v ukazovateli domácom, ale aj medzinárodnom. Víťaz základnej časti v sezóne 2015/2016 Tipsport ligy sa mohol doposiaľ potešiť z dvoch federálnych titulov (majster Československa v sezónach 1985/1986 a 1987/1988), 8 titulov majstra Slovenska (v sezónach 1994/1995, 1995/1996, 1998/1999, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014 a 2014/2015), aj víťazstva vo viacerých turnajoch (1978, 1979, 1982, 1986, 1987, 1988, 1992, 1993, 2008 - víťaz Tatranského pohára a 1995, 1996, 2009, 2013 – víťaz Rona cupu). Košice pritom nemajú len mnoho titulov, ale aj medailí. Celkovo až 18 vzácnych kovov (8 zlatých, 7 strieborných a 3 bronzové medaile) radí košický HC v tomto ukazovateli do pozície najúspešnejšieho klubu Slovenska. Je pritom vysoký predpoklad, že tak skoro domácich v tejto oblasti nik neprekoná. Veď druhý Slovan Bratislava má na svojom konte „len“ 15 vzácnych kúskov. Ak k tomu prirátame medaile z federálnej Československej ligy, dostaneme sa už na číslo 22, pričom pripísať môžeme Košiciam 2x zlato, jedno striebro a jeden bronz.

Ak sa pozrieme na Košice za hranicou našej krajiny, môžeme vravieť o vzornej reprezentácii Slovenska. Za najväčšie medzinárodné úspechy HC Košice patrí nepochybne účasť vo finále Európskeho pohára v rokoch 1987 a 1989, pričom obsadil HC v oboch prípadoch fantastické 2. miesto, respektíve víťazstvo v Kontinentálnom pohári (1997/1998). Košice pritom vo významnom turnaji zanechali výbornú vizitku aj o rok neskôr (sezóna 1998/1999 a 2. miesto).

Z novodobej histórie a európskeho hokeja v Košiciach stojí za spomenutie predovšetkým účasť v kvalifikácii na Hokejovú ligu majstrov (2008), kde sa v sezónach 2014/2015 a 2015/2016 Košice prezentovali v skvelom svetle. Zaujímavosťou pritom je, že Košice sa v CHL v sezóne 2016/2017 predstavia už po tretíkrát v rade, teda sa stanú jediným klubom zo Slovenska, ktorému sa podobný úspech podaril.
    Oceliari tesne pred odchodom do Linzu

Oceliari zavčas rána odcestovali do Rakúska // Off to Linz ???? #hckosice #kosice #slovensko #slovakia #linz #blackwings #austria #CHL

Vážení hokejoví priaznivci, srdečne vás vítam pri priamom prenose z 3. kola skupinovej fázy hokejovej Ligy majstrov CHL (Champions Hockey League), v rámci ktorého si sily zmerajú najúspešnejší hokejový klub Slovenska, HC Košice a 2-násobný majster Rakúska, Black Wings Linz. Zo zápasu vám vďaka nášmu podrobnému textovému prenosu neunikne žiaden podstatný detail.

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 13. DaSilva (Broda, Hisey), 27. DaSilva (Hisey), 32. Lebler (Piché, McLean) – 38. Bartánus (Šedivý), 44. Suja (Nagy), 47. Šedivý (Bicek), 56. Bartánus

Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Janny) – Palin, Piché, R. Lukas, Dorion, Altmann, Kirchschläger, Fechtig, Mayrhauser – Hofer, McLean (A), Lebler – Broda, Hisey, DaSilva – Schofield, Gaffal, Oberkofler (A) – P. Lukas (C), Loik, Spannring