Denný prehľad na LOH Rio 2016 - 9. deň | (kon.) | | | Denný Prehľad na LOH Rio 2016 - 10. deň | (kon.) |
C1 1000 m - rozjazdy a semifinále (muži) | (kon.) | | | K2 500 m - rozjazdy a semifinále (ženy) | (kon.) |
K1 200 m - rozjazdy a semifinále (ženy) | (kon.) | | | K1 1000 m - rozjazdy a semifinále (muži) | (kon.) |
Skok do výšky - kvalifikácia (muži) | (kon.) | | | 400 m - semifinále (ženy) | Vítěz: A. Felixová (USA) (kon.) |
Trojskok - finále (ženy) | Vítěz: C. Ibargüenová (COL) (kon.) | | | 100 m - semifinále (muži) | Vítěz: U. Bolt (JAM) (kon.) |
1500 m - semifinále (ženy) | Vítěz: G. Dibabová (ETH) (kon.) | | | 400 m - finále (muži) | Vítěz: W. van Niekirk (RSA) (kon.) |
100 m - finále (muži) | Vítěz: U. Bolt (JAM) (kon.) | | | Trojskok - kvalifikácia (muži) | Vítěz: Ch. Taylor (USA) (kon.) |
200 m - rozbehy (ženy) | Vítěz: M. J. Ta Louová (CIV) (kon.) | | | 3000 m prekážky - rozbehy (muži) | Vítěz: C. Kipruto (KEN) (kon.) |
Hod kladivom - finále (ženy) | Vítěz: A. Wlodarczyková (POL) (kon.) | | | 3000 m prekážky - finále (ženy) | Vítěz: R. Jebetová (BRN) (kon.) |
400 m prekážky - rozbehy (muži) | (kon.) |
10 km maratón - ženy | Vítěz: S. Van Rouwendaalová (NED) (kon.) |
Nad 75 kg - finále (ženy) | Vítěz: S. Meng (CHN) (kon.) | | | Do 105 kg (muži) | A. J. S. Abbood (IRQ) (kon.) |
Kruhy (muži) - finále | Vítěz: E. Petrounias (GRE) (kon.) | | | Preskok (muži) - finále | Vítěz: R. Gwang (PRK) (kon.) |
Kladina (ženy) - finále | Vítěz: S. Weversová (NED) (kon.) |
Celodenný live blog | (kon.) | | | Celodenný live blog | (kon.) |
Tímy (ženy) – semifinále | (kon.) | | | Tímy (ženy) – semifinále | (kon.) |
Tímy (muži) – semifinále | (kon.) |
Do 64 kg - popoludňajšie predkolá (muži) | (kon.) | | | Do 81 kg - popoludňajšie štvrťfinále (muži) | (kon.) |
Do 60 kg - dopoludňajšie štvrťfinále (ženy) | (kon.) | | | Do 52 kg - dopoludňajšie predkolá (muži) | (kon.) |
Do 69 kg - dopoludňajšie semifinále (muži) | (kon.) | | | Do 75 kg - dopoludňajšie predkolá (muži) | (kon.) |
Do 60 kg - popoludňajšie štvrťfinále (ženy) | (kon.) | | | Do 52 kg - popoludňajšie predkolá (muži) | (kon.) |
Do 69 kg - popoludňajšie semifinále (muži) | Vítěz: D. Jelevssinov (KAZ) (kon.) | | | Do 75 kg - popoludňajšie predkolá (muži) | (kon.) |
Šprint - 1/16 a opravy (ženy) | (kon.) | | | Omnium - stíhačka na 4 km (muži) | Vítěz: L. N. Hansen (DEN) (kon.) |
Omnium - vyřazovací závod (muži) | Vítěz: E. Viviani (ITA) (kon.) | | | Šprint - 1/8 a opravy (ženy) | (kon.) |
Omnium - kilometrová časovka (muži) | Vítěz: D. Kennett (NZL) (kon.) | | | Omnium - 10 km (ženy) | Vítěz: T. Šarokavová (BLR) (kon.) |
Omnium - flying lap (muži) | Vítěz: D. Kannett (NZL) (kon.) | | | Šprint - 9. - 12. miesto (ženy) | Vítěz: N. Hansenová (NZL) (kon.) |
Omnium - stíhačka na 3 km (ženy) | Vítěz: L. Trottová (GBR) (kon.) | | | Omnium - bodovacie preteky na 40 km (muži) | (kon.) |
Omnium - vyraďovacie preteky (ženy) | Vítěz: L. Trottová (GBR) (kon.) |
Preteky mužov | (kon.) | | | Preteky žen | (kon.) |
Drezúra jednotlivci Grand Prix vo voľnom štýle | (kon.) |
1. štvrťfinále | 4:2 (kon.) | | | 2. štvrťfinále | 1:2 (kon.) |
3. štvrťfinále | 3:1 (kon.) |
3 m doska (muži) - predkolo | (kon.) |
Kord, družstvá (muži) | Vítěz: Francie (kon.) |
Francúzsko - Chorvátsko | 9:8 (kon.) | | | Srbsko - Japonsko | 12:8 (kon.) |
Brazília - Maďarsko | 6:10 (kon.) |
Grécko-rímsky do 85 kg - kvalifikácia | (kon.) | | | Grécko-rímsky do 130 kg - kvalifikácia | (kon.) |
Grécko-rímsky do 85 kg - finále | Vítěz: D. Čakvetadze (RUS) (kon.) | | | Grécko-rímsky do 130 kg - finále | Vítěz: M. Lopez Nunez (CUB) (kon.) |
Holandsko - Austrália | 4:0 (kon.) | | | Nemecko - Nový Zéland | 3:2 (kon.) |
3. štvrťfinále | 3:13 (kon.) | | | 1. štvrťfinále | 8:9ph (kon.) |
Rusko - Španělsko | 12:10 (kon.) |
TK Bílí Tygři Liberec | (kon.) |
Dvojice - kvalifikácia technická | (kon.) |
koniec udalosti
Hod kladivom - finále (ženy)
Vítěz: A. Wlodarczyková (POL)
(2. W. Čang (CHN), 3. S. Hitchonová (GBR))
Hitchonová hodila kladivo do vzdálenosti 74,54 a dostává se zpátky na třetí místo. V 25 letech tak získává první velkou medaili.
|
||
Němka Heidlerová zaznamenala také zlepšení na 73,71 a patří ji bronzová příčka.
|
||
Další zlepšení NMarghievové na 73,50, což ji aktuálně posouvá na bronzovou příčku.
|
||
Wlodarczyková opět překonala opět 80 metrovou hranici a kladivo dopadlo do vzdálenosti 82,29 metru a to je nový světový a zároveň i olympijský rekord.
|
||
Zlepšila se také Wlodarczyková a teď už překonala 80 metrovou hranici. Výkonem 80,40 cm si jasně říká o zlatou medaili.
|
||
Wlodarczyková se dostává podle očekávání na první místo. Náčiní poslala do vzdálenosti 76,35 metru.
|
Konečné pořadí
1. Anita Wlodarczyková (POL) 82,29 - olympijský i světový rekord
2. Wen-siou Čang (CHN) 76,75
3. Sophie Hitchonová (GBR) 74,54
4. Betty Heidlerová (GER) 73,71
5. Zalina Marghievová (MDA) 73,50
6. Amber Campbellová (USA) 72,74
7. Hanna Malyšiková (BLR) 71,90
8. Deanna Priceová (USA) 70,95
9 Joanna Fidorowová (POL) 69,87
10. Rosa Rodriguezová (VEN) 69,26
11. Alexandra Tavernierová (FRA) 65,18
12. Čeng Wang (CHN) nezaznamenala platný pokus
1. Anita Wlodarczyková (POL) 82,29 - olympijský i světový rekord
2. Wen-siou Čang (CHN) 76,75
3. Sophie Hitchonová (GBR) 74,54
4. Betty Heidlerová (GER) 73,71
5. Zalina Marghievová (MDA) 73,50
6. Amber Campbellová (USA) 72,74
7. Hanna Malyšiková (BLR) 71,90
8. Deanna Priceová (USA) 70,95
9 Joanna Fidorowová (POL) 69,87
10. Rosa Rodriguezová (VEN) 69,26
11. Alexandra Tavernierová (FRA) 65,18
12. Čeng Wang (CHN) nezaznamenala platný pokus
Ondřej Jícha
@OndraJicha