2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
KAC Klagenfurt
cz Nedeľa 14.08.2016, 16:00 • Würth Arena, Neumarkt • Dolomiten Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítejte u sledování druhého zápasu brněnské Komety z italských Dolomit. V sobotním programu Brňané podlehli německému soupeři z Norimberku 3:2 a dnes se potkají proti Klagenfurtu, jenž podlehl v pátek 4:1 Augsburgu.

Martin Pešout komentoval sobotní duel takto: "Zápas měl dvě rozdílné poloviny. V té první jsme hráli velice špatně, neměli jsme pohyb. Od šesté nebo sedmé minuty druhé třetiny jsme byli jasně lepší. Bohužel jsme pracně otočené vedení 2:1 ztratili dvěma hrubými chybami, soupeř dál jinak nic neměl. Dá se říct, že jsme mu vítězství darovali sami."

Pokud se podíváme na soupeře Komety, tedy Klagenfurt, odhalíme na soupisce několik zajímavých jmen. Například gólman Tomáš Duba, obránce Mitja Robar, reprezentanti Rakouska Thomas Hundertpfund, Jamie Lundmark a Mark Popovič hráli mnoho sezón v NHL. Koučem je Mike Pellegrims, který je mistrem francouzské, nizozemské soutěže a také EBEL ligy.
    Zápas Kometa - Norimberk

Fanoušci Komety v italských Dolomitech

Zápas s Norimberkem se blíží, fanoušci jsou tady s námi! #dolomitencup2016 #kometa #kometahockey #matosmysl

Fotka zveřejněná uživatelem HC Kometa Brno (@hckometa),

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Kováčik, Vágner, Šnajnar, Gulaši, Trška, Koch, Štencel – T. Vondráček, V. Němec, Dymáček – H. Zohorna, Zaťovič, J. Hruška (C) – Vincour, Haščák, Dočekal – Dostálek, R. Zohorna, Havránek. Trenér: Libor Zábranský.

KAC Klagenfurt: Duba (Madlener) – Fischer, Popovič, Valland, Strong, Schumnig, Kapstad, Duller, Robar – Pance, Hurtubise, Harand, Ganahl, T. Koch, S. Geier, M. Geier, Hundertpfund, Bischofberger, Lundmark (C), Cirtek, Brucker. Trenér: Mike Pellegrims..

00:01

Dozněly hymny a odstartoval zápas o třetí místo. I dnes jede v Itálii wifi připojení jen velmi zlehka, spíš vůbec, takže se pokusíme přinášet alespoň ty nejdůležitější zprávy. Pokud nám to tedy stadion v Neumarktu dovolí.

04:19
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno jde z prakticky první akce do vedení. Po rychlé kombinační akci se dokázal prosadit kapitán Komety JAN HRUŠKA. Jeho střela prošla až za záda brankáře Tomáše Duby, kterého můžeme znát i z české extraligy. Asistence: Marcel Haščák, Jan Štencel.

06:15
    Brňané oproti včerejšku vletěli do utkání aktivněji a zlobí rakouskou obranu.

06:18
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Kapstad – 2 min., podražení).

08:07
    Kometa pokračuje v přesilovce, zatím se však do nějakých větších možností nedostala. Výjimku tvoří rána Kováčika.

08:53
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Dočekal – 2 min., podražení).

09:32
    Kometa jde do dvoubrankového vedení a navíc se raduje v oslabení. Vondráček vybojoval kotouč, zavezl ho na modrou, počkal si a nádhernou žabkou vybídl ke střele PETERA TRŠKU. Ten napřáhl ránu a trefil se nad Dubovy betony. Asistence: Tomáš Vondráček.

10:15
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Přesilovku dokázal rakouský tým nakonec využít a snižuje na rozdíl jediného gólu. Obránce DAVID FISCHER napřáhl a propálil nic netušícího Čiliaka. Asistence: Žiga Pance.

12:50
    Klagenfurt se snaží s výsledkem něco udělat a Čiliak musí být ve střehu a v plném provozu. Což se bohužel nedá říci o zdejším připojení. Ale bojujeme co jen to jde.

14:16
    Kometa si vytvořila dobrý tlak, Vincour, Haščák a Hynek Zohorna předvedli před Dubou pořádný kolotoč a český brankář zrovna nepřeváděl jisté zákroky. Nakonec všechny střely vyrazil.

15:12
    Je srovnáno. Rakouský tým se dostal do rychlé brejku, MANUEL GANAHL si položil Čiliaka a bekhendem poslal kotouč za jeho záda. Velká škoda, protože Kometa dnes hraje dobře, má šance, ale v obraně dvakrát chybovala a inkasovala. Asistence: Patrick Harand, Philip Cirtek.

18:44
    Další komplikace pro Kometu, Hynek Zohorna potrestán dvěmi minutami – hákování.

19:26
    Patrick Harand se dostával mezi kruhy a chystal si ránu, ale nakonec byla brněnskou obranou zablokovaná.

20:00

Máme za sebou první třetinu, ve které byla Kometa aktivnější, dokázala se radovat z dvoubrankového vedení, jenže o něj během pěti minut přišla. Chybovala v obraně a soupeř trestal. Tak tedy zatím po první části hry 2:2.

20:01

25:04
    Kometa vstoupila do třetiny opět lépe, jenže neproměňuje své šance. Hynek Zohorna byl sám před bránou, ale Dubu nepřekonal. Poté hrála Kometa v oslabení a měla co dělat, aby ho přečkala bez úhony.

29:37
    Jsme zhruba v polovině zápasu, Kometa přežila i další oslabení, tentokrát hrubost Jana Hrušky a stav je stále nerozhodný 2:2.

30:15
    Třetina je to poměrně vyrovnaná, Kometu drží výbornými zákroky slovenský gólman Čiliak, na druhé straně i Duba předvádí dobré zákroky. Dobrou šanci měl před chvílí Vincour, ale před bránou si ho obrana Klagenfurtu pohlídala.

30:55
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Cirtek – 2 min., hákování).

32:25
    Klagenfurt je v plném počtu, Kometa však pokračuje v útočném pásmu.

33:47
    Obrovská šance Hundertpfund, který si najel před Čiliaka, ale pokusem mezi betony skulinku nenašel.

34:48
    A aby toho nebylo málo Brucker trefil tyč Čiliakovy brány. Poslední minuty patří rakouskému celku.

36:42
    Na druhé straně ale také tutovka. Martin Dočekal pádil po pravé straně a zkoušel to prásknout Dubovi do horního růžku, těsně minul.

38:04
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Robar – 2 min., nedovolené bránění).

38:45
    Haščákova střela v přesilovce prošla až k Dubovi, ten ale situaci v pohodě vyřešil.

40:00

V této třetině jsme sice gól neviděli, ale šance k vidění nějaké přeci jen byly. Oba brankáři však střežili svůj prostor a nepřipustili nějaké komplikace. Hra o třetí místo na turnaji je tak stále otevřená.

40:01

40:43
    Kometa dohrávala přesilovku, ale už se hraje ve standardním počtu hráčů na hřišti.

41:07
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Hruška – 2 min.).

41:27
    Jenže už je Brno opět v oslabení a Čiliak musel řešit střelu Lundmarka, lapačkou si ale poradil.

42:39
    Výtečný Čiliak, který v posledních minutách předváděl jisté zákroky a v oslabení držel Kometu.
    Fanoušci Komety na cestách, nyní v Itálii

44:26
    Rakouský tým je ve třetí část aktivnější, sevřel Kometu do obranné ulity, ale ta se zatím brání statečně a bojuje o dobrý výsledek.

45:12
    Harand špatně rozehrál a hra se po delší době přestěhuje před Dubu.

45:57
    Po buly se snažil dostat ke střele Vondráček, neuspěl.

46:27
    Trška hledal najíždějícího Hrušku, kousek chyběl, aby se dostal k zakončení.

47:32
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Haščák – 2 min., sekání).

48:17
    Kometa se zatím dobře brání, ve třetí části stáhla hru na tři lajny a mladé hráče posadila na lavičku.

48:46
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Robar – 2 min., držení hole).

49:20
    Dobrá střela Šnajnara, který zkusil své štěstí od modré čáry, Duba ji ale viděl.

49:48
    Obrovská šance Komety. Němec našel mezi kruhy Zaťoviče a jeho pokus Duba skvěle vytáhl mimo bránu. Možná to brněnskému útočníkovi nesedlo podle jeho představ, ale tohle byla šance.

50:13
    Tlak Komety pokračuje v této přesilovce. Hruška zkusil střelu z první a trefuje boční tyč.

51:07
    Brňané měli dobré šance, teď už to musí zase zkusit proto pětici hráčů Klagenfurtu.

52:56
    Další tutovka Komety. Vondráček nastartoval rychlá chodila a svižnou střelou z levého kruhu trefuje břevno Dubovy svatyně. Sedm minut před koncem z toho mohla být možná klíčová akce zápasu.

53:07
    Kometa bude pykat za příliš mnoho hráčů na ledě, po slušném tlaku poměrně škoda oslabení.

54:16
    Výtečně Marek Čiliak po střele Ganahla.

55:07
    Hra vysokou holí a přesilovka Klagenfurtu je fuč. Pět minut před koncem základní hrací doby.

55:40
    Kometa ztratila vedení 2:0 a znovu prohrává stejným výsledkem jako včera proti Norimberku. STEFAN GEIER proletěl kolem brankoviště, obtočil se až před Čiliaka a v plné rychlosti poslal puk do brněnské sítě. Velká škoda, Kometa měla šance, ale hraje se na góly a ty dává nyní KAC. Asistence: Thomas Hundertpfund.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí části hry.

58:37
    Haščák se tlačil do útočného pásma, ale rakouské mužstvo zabránilo nějaké brněnské akci.

58:48
    Oddechový čas pro Kometu. Dá se očekávat, že Marek Čiliak opustí bránu.

59:02
    Kometa hraje v šesti, po icingu Klagenfurtu buly u Dubovy brány.

59:25
    Velká šance Zaťoviče, který si najel před bránu a trefil Dubovo rameno. Český brankář neměl úplně kotouč pod kontrolou.

Přes závěrečný nápor se vyrovnání nekonala a Kometa i ve druhém utkání na Dolomiten Cupu prohrává stejným výsledkem, tedy 3:2. Na turnaji tak končí na čtvrtém místě, bronz bere Klagenfurt.

Hráči zápasu:

Jan Hruška (KOM) – Mitja Robar (KAC)

Tolik tedy z italských Dolomit, Kometa zde nastoupili s mladým týmem, mnoho opor nechala doma a chtěla si vyzkoušet i členy širšího kádru. V obou zápasech bojovali, ale na nějaký výsledek to bohužel nestačilo. Ve dvou případech prohráli o jedinou branku.

To je vše a budeme se těšit u dalších přenosů napočetnou. (18:04:07)

Roman Zajíček

Góly a asistencie: 5. Hruška (Štencel, Haščák), 10. Trška (Vondráček) – 11. Fischer (Pance), 16. Ganahl (Harand, Cirtek), 56. S. Geier (Hundertpfund)