2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
KAC Klagenfurt
cz Nedeľa 14.08.2016, 16:00 • Würth Arena, Neumarkt • Dolomiten Cup

To je vše a budeme se těšit u dalších přenosů napočetnou. (18:04:07)

Tolik tedy z italských Dolomit, Kometa zde nastoupili s mladým týmem, mnoho opor nechala doma a chtěla si vyzkoušet i členy širšího kádru. V obou zápasech bojovali, ale na nějaký výsledek to bohužel nestačilo. Ve dvou případech prohráli o jedinou branku.

Hráči zápasu:

Jan Hruška (KOM) – Mitja Robar (KAC)

Přes závěrečný nápor se vyrovnání nekonala a Kometa i ve druhém utkání na Dolomiten Cupu prohrává stejným výsledkem, tedy 3:2. Na turnaji tak končí na čtvrtém místě, bronz bere Klagenfurt.

59:25
    Velká šance Zaťoviče, který si najel před bránu a trefil Dubovo rameno. Český brankář neměl úplně kotouč pod kontrolou.

59:02
    Kometa hraje v šesti, po icingu Klagenfurtu buly u Dubovy brány.

58:48
    Oddechový čas pro Kometu. Dá se očekávat, že Marek Čiliak opustí bránu.

58:37
    Haščák se tlačil do útočného pásma, ale rakouské mužstvo zabránilo nějaké brněnské akci.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí části hry.

55:40
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Kometa ztratila vedení 2:0 a znovu prohrává stejným výsledkem jako včera proti Norimberku. STEFAN GEIER proletěl kolem brankoviště, obtočil se až před Čiliaka a v plné rychlosti poslal puk do brněnské sítě. Velká škoda, Kometa měla šance, ale hraje se na góly a ty dává nyní KAC. Asistence: Thomas Hundertpfund.

55:07
    Hra vysokou holí a přesilovka Klagenfurtu je fuč. Pět minut před koncem základní hrací doby.

54:16
    Výtečně Marek Čiliak po střele Ganahla.

53:07
    Kometa bude pykat za příliš mnoho hráčů na ledě, po slušném tlaku poměrně škoda oslabení.

52:56
    Další tutovka Komety. Vondráček nastartoval rychlá chodila a svižnou střelou z levého kruhu trefuje břevno Dubovy svatyně. Sedm minut před koncem z toho mohla být možná klíčová akce zápasu.

51:07
    Brňané měli dobré šance, teď už to musí zase zkusit proto pětici hráčů Klagenfurtu.

50:13
    Tlak Komety pokračuje v této přesilovce. Hruška zkusil střelu z první a trefuje boční tyč.

49:48
    Obrovská šance Komety. Němec našel mezi kruhy Zaťoviče a jeho pokus Duba skvěle vytáhl mimo bránu. Možná to brněnskému útočníkovi nesedlo podle jeho představ, ale tohle byla šance.

49:20
    Dobrá střela Šnajnara, který zkusil své štěstí od modré čáry, Duba ji ale viděl.

48:46
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Robar – 2 min., držení hole).

48:17
    Kometa se zatím dobře brání, ve třetí části stáhla hru na tři lajny a mladé hráče posadila na lavičku.

47:32
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Haščák – 2 min., sekání).

46:27
    Trška hledal najíždějícího Hrušku, kousek chyběl, aby se dostal k zakončení.

45:57
    Po buly se snažil dostat ke střele Vondráček, neuspěl.

45:12
    Harand špatně rozehrál a hra se po delší době přestěhuje před Dubu.

44:26
    Rakouský tým je ve třetí část aktivnější, sevřel Kometu do obranné ulity, ale ta se zatím brání statečně a bojuje o dobrý výsledek.
    Fanoušci Komety na cestách, nyní v Itálii

42:39
    Výtečný Čiliak, který v posledních minutách předváděl jisté zákroky a v oslabení držel Kometu.

41:27
    Jenže už je Brno opět v oslabení a Čiliak musel řešit střelu Lundmarka, lapačkou si ale poradil.

41:07
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Hruška – 2 min.).

40:43
    Kometa dohrávala přesilovku, ale už se hraje ve standardním počtu hráčů na hřišti.

40:01

V této třetině jsme sice gól neviděli, ale šance k vidění nějaké přeci jen byly. Oba brankáři však střežili svůj prostor a nepřipustili nějaké komplikace. Hra o třetí místo na turnaji je tak stále otevřená.

40:00

38:45
    Haščákova střela v přesilovce prošla až k Dubovi, ten ale situaci v pohodě vyřešil.

38:04
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Robar – 2 min., nedovolené bránění).

36:42
    Na druhé straně ale také tutovka. Martin Dočekal pádil po pravé straně a zkoušel to prásknout Dubovi do horního růžku, těsně minul.

34:48
    A aby toho nebylo málo Brucker trefil tyč Čiliakovy brány. Poslední minuty patří rakouskému celku.

33:47
    Obrovská šance Hundertpfund, který si najel před Čiliaka, ale pokusem mezi betony skulinku nenašel.

32:25
    Klagenfurt je v plném počtu, Kometa však pokračuje v útočném pásmu.

30:55
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Cirtek – 2 min., hákování).

30:15
    Třetina je to poměrně vyrovnaná, Kometu drží výbornými zákroky slovenský gólman Čiliak, na druhé straně i Duba předvádí dobré zákroky. Dobrou šanci měl před chvílí Vincour, ale před bránou si ho obrana Klagenfurtu pohlídala.

29:37
    Jsme zhruba v polovině zápasu, Kometa přežila i další oslabení, tentokrát hrubost Jana Hrušky a stav je stále nerozhodný 2:2.

25:04
    Kometa vstoupila do třetiny opět lépe, jenže neproměňuje své šance. Hynek Zohorna byl sám před bránou, ale Dubu nepřekonal. Poté hrála Kometa v oslabení a měla co dělat, aby ho přečkala bez úhony.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které byla Kometa aktivnější, dokázala se radovat z dvoubrankového vedení, jenže o něj během pěti minut přišla. Chybovala v obraně a soupeř trestal. Tak tedy zatím po první části hry 2:2.

20:00

19:26
    Patrick Harand se dostával mezi kruhy a chystal si ránu, ale nakonec byla brněnskou obranou zablokovaná.

18:44
    Další komplikace pro Kometu, Hynek Zohorna potrestán dvěmi minutami – hákování.

15:12
    Je srovnáno. Rakouský tým se dostal do rychlé brejku, MANUEL GANAHL si položil Čiliaka a bekhendem poslal kotouč za jeho záda. Velká škoda, protože Kometa dnes hraje dobře, má šance, ale v obraně dvakrát chybovala a inkasovala. Asistence: Patrick Harand, Philip Cirtek.

14:16
    Kometa si vytvořila dobrý tlak, Vincour, Haščák a Hynek Zohorna předvedli před Dubou pořádný kolotoč a český brankář zrovna nepřeváděl jisté zákroky. Nakonec všechny střely vyrazil.

12:50
    Klagenfurt se snaží s výsledkem něco udělat a Čiliak musí být ve střehu a v plném provozu. Což se bohužel nedá říci o zdejším připojení. Ale bojujeme co jen to jde.

10:15
    Přesilovku dokázal rakouský tým nakonec využít a snižuje na rozdíl jediného gólu. Obránce DAVID FISCHER napřáhl a propálil nic netušícího Čiliaka. Asistence: Žiga Pance.

09:32
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa jde do dvoubrankového vedení a navíc se raduje v oslabení. Vondráček vybojoval kotouč, zavezl ho na modrou, počkal si a nádhernou žabkou vybídl ke střele PETERA TRŠKU. Ten napřáhl ránu a trefil se nad Dubovy betony. Asistence: Tomáš Vondráček.

08:53
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Dočekal – 2 min., podražení).

08:07
    Kometa pokračuje v přesilovce, zatím se však do nějakých větších možností nedostala. Výjimku tvoří rána Kováčika.

06:18
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Kapstad – 2 min., podražení).

06:15
    Brňané oproti včerejšku vletěli do utkání aktivněji a zlobí rakouskou obranu.

04:19
    Brno jde z prakticky první akce do vedení. Po rychlé kombinační akci se dokázal prosadit kapitán Komety JAN HRUŠKA. Jeho střela prošla až za záda brankáře Tomáše Duby, kterého můžeme znát i z české extraligy. Asistence: Marcel Haščák, Jan Štencel.

Dozněly hymny a odstartoval zápas o třetí místo. I dnes jede v Itálii wifi připojení jen velmi zlehka, spíš vůbec, takže se pokusíme přinášet alespoň ty nejdůležitější zprávy. Pokud nám to tedy stadion v Neumarktu dovolí.

00:01

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Kováčik, Vágner, Šnajnar, Gulaši, Trška, Koch, Štencel – T. Vondráček, V. Němec, Dymáček – H. Zohorna, Zaťovič, J. Hruška (C) – Vincour, Haščák, Dočekal – Dostálek, R. Zohorna, Havránek. Trenér: Libor Zábranský.

KAC Klagenfurt: Duba (Madlener) – Fischer, Popovič, Valland, Strong, Schumnig, Kapstad, Duller, Robar – Pance, Hurtubise, Harand, Ganahl, T. Koch, S. Geier, M. Geier, Hundertpfund, Bischofberger, Lundmark (C), Cirtek, Brucker. Trenér: Mike Pellegrims..
    Fanoušci Komety v italských Dolomitech

Zápas s Norimberkem se blíží, fanoušci jsou tady s námi! #dolomitencup2016 #kometa #kometahockey #matosmysl

Fotka zveřejněná uživatelem HC Kometa Brno (@hckometa),

Zápas Kometa - Norimberk

Pokud se podíváme na soupeře Komety, tedy Klagenfurt, odhalíme na soupisce několik zajímavých jmen. Například gólman Tomáš Duba, obránce Mitja Robar, reprezentanti Rakouska Thomas Hundertpfund, Jamie Lundmark a Mark Popovič hráli mnoho sezón v NHL. Koučem je Mike Pellegrims, který je mistrem francouzské, nizozemské soutěže a také EBEL ligy.

Martin Pešout komentoval sobotní duel takto: "Zápas měl dvě rozdílné poloviny. V té první jsme hráli velice špatně, neměli jsme pohyb. Od šesté nebo sedmé minuty druhé třetiny jsme byli jasně lepší. Bohužel jsme pracně otočené vedení 2:1 ztratili dvěma hrubými chybami, soupeř dál jinak nic neměl. Dá se říct, že jsme mu vítězství darovali sami."

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítejte u sledování druhého zápasu brněnské Komety z italských Dolomit. V sobotním programu Brňané podlehli německému soupeři z Norimberku 3:2 a dnes se potkají proti Klagenfurtu, jenž podlehl v pátek 4:1 Augsburgu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Roman Zajíček

Góly a asistencie: 5. Hruška (Štencel, Haščák), 10. Trška (Vondráček) – 11. Fischer (Pance), 16. Ganahl (Harand, Cirtek), 56. S. Geier (Hundertpfund)