Švajčiarsko – Poľsko 1:2 (4:5 po pen.) | Wales – Sev. Írsko 1:0 (kon.) | Chorvátsko – Portugalsko 0:1 (po pr.)
koniec po penal. (4:5)
Švajčiarsko
1:2 (0:1)
Poľsko
Sobota 25.06.2016, 15:00 • Saint-Étienne • Majstrovstvá Európy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní online textového prenosu z prvého zápasu osemfinále francúzskeho Eura. O 15:00 začne vyraďovacia časť zápasom medzi Švajčiarskom a Poľskom.

Švajčiarsko

Švajčiari postúpili z druhého miesta skupiny A, v ktorej narazili okrem domácich Francúzov na Rumunov a Albáncov. V prvom vystúpení urobili zverenci Vladimira Petkovića dôležitý krok k postupu, keď zdolali nepríjemné Albánsko tesne 1:0 gólom Schära. Ďalšie vystúpenie v Paríži prinieslo veľmi ťažkých 90 minút proti Rumunom a remízu 1:1. Na Stancuovu odpoveď našiel odpoveď Mehmedi.
    V poslednom zápase s Francúzmi sa Švajčiarom nepodarilo vystreliť na bránu, a tak sa museli uspokojiť s bodom po remíze 0:0.

Poľsko

Naši severní susedia sa dostali ďalej po tom, čo skončili na druhej priečke v C-skupine. Hneď v prvom zápase Poľsko vyhralo so Severným Írskom 1:0 po góle Arkadiusza Milika. Následne sa Poľsko presunulo do Paríža, aby vyzvalo úradujúcich majstrov sveta, no s Nemcami sme videli bezgólovú remízu. V poslednom skupinovom zápase sa Poliaci stretli s krajinou, ktorá s nimi usporiadala minulé Euro. Ukrajina padla po góle Kubu Błaszczykowskeho 0:1. Poľsko skončilo druhé len o skóre, ktoré mali Nemci lepšie.

V poslednom vzájomnom dueli, ktorý sa odohral v novembri 2014, sa zrodila remíza bohatá na góly. O remízu 2:2 sa postarali štyria rozdielni strelci Milik, Jędrzejczyka, Frei a Drmić.

Švajčiarsko: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Djourou, Ricardo Rodríguez – Behrami, Xhaka – Shaqiri, Džemaili, Mehmedi – Seferović.
    Náhradníci: Hitz, Bürki – Moubandje, Elvedi, von Bergen, Lang, Embolo, Frei, Zakaria, Fernandes, Tarashaj, Derdiyok.

Poľsko: Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński, Grosicki – Milik, Lewandowski (C).
    Náhradníci: Szczęsny, Boruc – Jodłowiec, Linetty, Stępiński, Wawrzyniak, Peszko, Salamon, Zieliński, Kapustka, Starzyński.

Rozhodca: Mark Clattenburg – Simon Beck, Jake Collin (všetci Anglicko), Tasos Sidiropoulos (Grécko).

Tímy sú na trávniku. Akurát počúvame hymnu našich severných susedov, ktorí neskrývajú ambície preniknúť medzi najlepšiu osmičku.

Švajčiarski hráči až na troch vôbec nespievali, no to neznamená, že by na dnešný zápas neboli namotivovaní. Naopak, postup ďalej sa nezdá až tak komplikovaní , no to pre oba celky, keďže mohli dostať omnoho ťažších súperov.

1

1
    Poľsko sa postaralo o rozohrávku zápasu, no po prvom centri do vápna chytil loptu Sommer.

1
    Nedorozumenie švajčiarskej obrany! Djourou poslal zlú prihrávku, z Lewandowskeho aktivity ťažil Milik, ktorý prestrelil prázdnu bránu!
    1. Robert Lewandowski (POL)

2
    Švajčiari sa snažia upokojiť svoju hru kombináciou v strede ihriska.

3
    Dobre vyzerajúcu akciu Poliakov zastavil ofsajd, v ktorom sa ocitol Robert Lewandowski.

4
    Poliaci sa postupným útokom dostali až k centru, o ktorý sa postaral Lewandowski, no lopta skončila za čiarou na druhej strane.

5
    Biało-czerwoni začali veľmi dobre a švajčiarska obrana sa musí poriadne obracať. Lewandowski prenikol do vápna, ale jeho pas pred bránu nedošiel.

6
    Rodríguez oslobodil Švajčiarov spod tlaku dlhým odkopom.

6
    Grosickeho center prišiel do stredu šestnástky, kde sa dokázal vo vzduchu presadiť Milik, ale hlavičkoval do stredu brány!

7
    Prvý raz sledujeme poriadnu rozohrávku švajčiarskeho národného tímu, ktorému sa nepodarilo zachytiť úvod zápasu, no neinkasovali, a tak je všetko v poriadku.

8
    Švajčiari si stále posúvajú loptu v strede ihriska, no zatiaľ nevymysleli nič viac.

10
    Švajčiarsko pohrozilo po prvý raz! Shaqiri sa preštrikoval na ľavej strane k prihrávke, Džemaili rozvlnil bočnú sieť!
    10. Blerim Džemaili (SUI)

11
    Kamil Grosicki urobil všetko veľmi dobre, ale na konci prihral pätou, no ku Xhakovi.

12
    Ďalšia rýchla akcia Švajčiarov, no Lichsteiner nedokázal prihrať pred bránu a navyše sa ešte lopta odrazila von od neho.

14
    Shaqiri pri súboji s Jędrzejczykom padol na zem, no Mark Clattenburg vyhodnotil situáciu správne, keď videl, že Švajčiar to celé prifilmoval.

15
    Lewandowski dostal zaujímavú prihrávku, no pred pokutovým územím ho zastavil Behrami.

16
    Poliaci kombinovali v strede ihriska, napokon sa dostali hlbšie na útočnú polovicu, ale Jędrzejczykov pas odvrátili súperovi hráči.

17
    Poľsko je stále pri chuti a opäť sledujeme rozvážnu kombináciu na útočnej polovici.

18
    Robert Lewandowski sa rozhodol, že vyskúša pozornosť Yanna Sommera, ale ten jeho strelu bezproblémovo zneškodnil.

19
    Prvý poľský roh sa s úspechom nestretol, no Lewandowski musí byť v pohotovosti, pretože Błaszczykowski si hotuje loptu na druhej strane.

20
    Ani z tohto pokusu Sommerovi Poliaci nepohrozili, no Švajčiari len odovzdali loptu svojmu súperovi, ktorý môže začať ďalší útok.

22
    Džemaili spracoval pas od Seferovića, no vzápätí ho fauloval Glik. Prvý priamy kop majú k dispozícii hráči krajiny helvétskeho kríža.

22
    Lopta uviazla v múre, ale následne si Švajčiarsko vypracovalo roh.

23
    Po Rodríguezovom centri hlavičkoval na bránu Džemaili.

24
    Ricardo Rodríguez zakopol loptu, pretože Błaszczykowski sa po súboji práve s ním drží za členok.

25
    Ricardo Rodríguez odtiahol loptu na stred a vypálil spoza hráča, no jeho rana skončila vedľa.

27
    Švajčiari sa po zlom úvode dokázali dostať na úroveň svojho súpera. Tentoraz sa nepodarilo dokončiť ich akciu Mehmedimu, ktorý neuvoľnil Džemailiho.

28
    Schär vysunul Shaqiriho, ktorý dal do krídla Lichsteinerovi, ale proti nemu zasiahol Jędrzejczyk.

29
    Krychowiak sa prihlásil o slovo! Milik rozohral roh, ale prvý menovaný upratal loptu hlavou nad bránu!
    29.

30
    Glik nedokázal prihrať svojmu spoluhráčovi, ale Xhakovi. Švajčiari si posúvajú loptu v strede trávnika.
    30. Grzegorz Krychowiak (POL)

31
    Lewandowski našiel Grosickeho, ktorý sa snažil o obstrelenie Sommera, no zamieril vedľa jeho svätyne!

32
    Po Jędrzejczykovej ruke bude zahrávať priamy voľný kop Xherdan Shaqiri.

32
    Shaqiri nacentroval na zadnú žrď, odkiaľ vracal loptu pred bránu Xhaka, ale poľská obrana bola na mieste.

33
    Rýchly protiútok Poliakov mohol skončiť prvým gólom zápasu! Na konci akcie bola Milikova strela nad brvno!
    33. Arkadiusz Milik (POL)

35
    Švajčiarsko kopalo rohový kop, po ktorom sa dostal ku hlavičke Schär, no na jeho smolu umiestnil loptu do stredu brány! Aj tak je to pre Poliakov jasný signál, sila súpera tkvie v štandardných situáciách.

36
    Lichsteiner nedokázal doručiť Džemailimu presný pas, Fabiański bude kopať smerom od svojej brány.

37
    Švajčiarsko v posledných minútach prevzalo taktovku hry a aktuálne diktuje tempo zápasu.

38
    Džemaili strelil cez dvoch hráčov, no o jedného sa lopta obtrela a padala nebezpečne pod brvno, ale Fabiański stihol vyraziť!

39
    Poľsko dalo gól!
    Poliaci udreli z rýchleho protiútoku, ktorý si vyskúšali pred pár minútami! Grosicki prebehol s loptou až do vápna, kde jeho pas prepustil na JAKUBA BLASCZYKOWSKEHO Milik a záložník Poľska prekonal Sommera prízemnou strelou!
    39. Jakub Błaszczykowski (POL) - 0:1

41
    Zaujímavý fakt: v zápase, v ktorom sa Kuba Błaszczykowski presadil ešte Poliaci nikdy neprehrali.

42
    Po Shaqiriho centri sa lopta odrážala vo veľkom vápne, ale Seferović neprepálil masu tiel stojacu pred ním.

43
    Behrami si v súboji s Lewandowskim pomohol rukami. Po zákroku mu ešte dohovára Mark Clattenburg.

44
    Zdá sa, že prvý polčas sa už len dohráva. Poliaci nepúšťajú súpera ku lopte a kontrolujú priebeh hry.

45
    Mączyński ešte skúsil vystreliť spoza šestnástky, ale mieril nepresne.

45
    Hlavný arbiter sa rozhodol pridať ešte 60 sekúnd času.

45+1
    Poliaci obliehali vápno súpera, no Džemaili zastavil Krychowiaka nedovoleným spôsobom.

45+1
    Poľsko rýchlo rozohralo, ale Clattenburg dal akciu zopakovať.

45+2
    Błaszczykowskeho center odvrátili Švajčiari, ale po pár sekundách pálil vedľa Grosicki.

45+3

Prvý polčas prvého osemfinálového zápasu vedú Poliaci zásluhou presného zásahu Jakuba Błaszczykowskeho 1:0. Mohli byť aj vo viacgólovom vedení, no to by musel už po pár sekundách hry trafiť odkrytú bránu Milik. S postupom času sa dostali Švajčiari do zápasu, ale neboli tak efektívni a rýchli ako ich súper.

Druhý polčas začne približne o 16:03.

46

46
    Švajčiari vstúpili do druhej polovice zápasu s gólovým mankom, ktoré musia zmazať, aby zotrvali na Eure.

46
    Shaqiri prenikol po ľavej strane blízko ku bráne, ale s prihrávkou dlho čakal, avšak vybojoval roh.

47
    Jeho center predĺžil na zadnú žrď Xhaka, ale Pazdan zakročil pred dvojicou švajčiarskych hráčov!
    47. Michał Pazdan (POL)

48
    Akoby sme sledovali začiatok prvého polčasu, no s tým rozdielom, že sa situácia zmenila, keď ťahajú za kratší koniec Poliaci.

49
    Rodríguez čakal s prihrávkou príliš dlho a Seferovićovi prihral až vtedy, keď už bol v postavení mimo hru.

50
    Grosicki hrá dnes veľmi dobre. Tentoraz prebehol po hranici vápna a do lopty sa oprel Lewandowski, ktorý však Sommera neprekonal!

51
    Xherdan Shaqiri má veľmi silnú strelu spoza šestnástky a navyše, keď si loptu hodí na ľavú nohu! Tak to bolo aj teraz, no Fabiański dokázal vyraziť!

52
    Xhaka nahral Rodríguezovi, ktorý sa uvoľnil, no Błaszczykowski ho zastavil faulom.

52
    Schärov center na zadnú žrď odvrátil jeden z Poliakov za postrannú čiaru.

53
    Poľsko vyrazilo do rýchleho protiútoku, no Milik zle prihral Lewandowskemu a ten následne neprihral presne svojej útočnej dvojičke.

53
    Błaszczykowski potiahol loptu ku bráne a tesne spoza šestnástky nepríjemne vypálil do hornej časti brány, ale Sommer stačil jeho ranu vytesniť!

54
    Błaszczykowskemu sa však center od rohovej zástavky v§bec nepodaril, ale Poliaci ešte bojujú o loptu v strede ihriska.
    54. Jakub Błaszczykowski (POL)
    54.

55
    Kamil Grosicki ukazuje, že je technicky vybavený hráč, keď v ťažkej pozície našiel parádnou pätičkou svojho spoluhráča.

55
    Fabian Schär dostal oprávnenú žltú kartu, ktorá by pre neho znamenala v prípade postupu stopku. Do Lewandowskeho vletel veľmi ostro a môže byť rád, že sa mu nezačervenalo.

57
    Lewandowski stále leží na zemi, sú pri ňom lekári, ktorí sa mu snažia pomôcť.
    57. Fabian Schär (SUI)

58
    Lewandowskeho teraz pomstil Jędrzejczyk, ktorý trafil Lichsteinera.

58
    Striedanie v tíme Švajčiarsko: z ihriska odchádza Blerim Džemaili, prichádza Breel Embolo.

59
    Hra v druhom polčase je veľmi tvrdá a intenzívna. Švajčiari budú hrať dopredu s pribúdajúcim časom omnoho viac, čo môžu Poliaci využiť.

60
    Grosicki prebehol po ľavej strane, prihral Lewandowskemu, ale ten si pamätal stret spred pár minút a radšej zo súboja vycúval.

61
    Robert Lewandowski sa tentoraz stiahol do stredu trávnika, kde ho zložil k zemi Embolo.

63
    Oba tímy sa v posledných minútach snažia ovládnuť stred ihriska a dostať priebeh hry pod svoju kontrolu.

64
    Poľskí priaznivci si pýtajú gól, no ich hráči by najradšej neinkasovali.

65
    Embolo vošiel do Fabiańskeho veľmi tvrdo a píska sa faul.

66
    Fabiański je našťastie v poriadku a je pripravený uviesť loptu do hry.

67
    Ricardo Rodríguez načechral center na zadnú žrď, kde si zbiehal Embolo, ale Pazdan odvrátil na roh.

68
    Hra bola chvíľu prerušená, pretože Milik si nepríjemne vytkol členok.

69
    Poliaci sa ubránili štandardke aj bez neho, ale musia sa brániť ďalej.

70
    Medzinárodná zostava Švajčiarska strieda: Mehmediho strieda hráč s tureckým pasom Derdiyok.

71
    Po prvý raz v dnešnom zápas sme videli v akcii Lukasza Piszczeka, ktorého strela spoza šestnástky skončila nad brvnom.

72
    Po faule na Derdiyoka majú Švajčiari obrovskú príležitosť na vyrovnanie. Shaqiri si hotuje loptu s Rodríguezom.

73
    Napokon pálil Ricardo Rodríguez, ale Fabiański parádnym zákrokom zachránil svojich spoluhráčov!
    73. Ricardo Rodríguez (SUI)

74
    Po Shaqiriho rohu sme videli nepresné zakončenie, Fabiański bude kopať od svojej brány.

76
    Poľsko tentoraz dokázalo zabrnkať na nervy súpera a aj získať čas. Xhaka napokon nevydržal pozerať sa na kombánciu súpera a zostrelil Mączyńskeho.

76
    Robert Lewandowski tentoraz nepotvrdil svoje strelecké schopnosti, keď jeho pokus nestojí vôbec za reč.

77
    Valon Behrami mal problémy so zadným stehnom, a tak namiesto neho prišiel Gélson Fernandes.

78
    Poľsko malo šťastie, Švajčiari smolu! Shaqiri poslal loptu z voľného kopu na Xhaku, ktorý prihral pred bránu Djourouvoi, ten bol zablokovaný, ale následne pálil ľavačkou do brvna Seferović!

80
    Tlak Švajčiarska sa stupňuje. Rodríguez stihol dlhý pas a vybojoval rohový kop.
    80. Haris Seferović (SUI)

81
    Roh zahral Ricardo Rodríguez, ktorého center odvrátil na ďalší jeden z Poliakov.

81
    Dlhý Shaqiriho center vyboxoval ďaleko od brány Lukasz Fabiański.

82
    Švajčiarsko dalo gól! Osem minút pred koncom je vyrovnané! Po centri lopta poskakovala vo vápne a napokon sa do nej oprel akrobaticky XHERDAN SHAQIRI, ktorý sa pravdepodobne postaral o doteraz najkrajší gól šampionátu!
    82. Xherdan Shaqiri (SUI) - 1:1

84
    Švajčiarsko už minulo všetky striedania, Poliaci ani jedno. V predĺžení by to mohlo hrať určitú rolu, no ešte nie je koniec.

85
    Mączyński prehnal Błaszczykowskeho, ktorý loptu nezachytil a Sommer ju pošle späť do hry.

86
    Fabiański vletel medzi hráčov a pri zákroku zbúral svojho stopéra Glika.

87
    Poliaci by chceli skórovať ešte teraz, ale Švajčiari to vzadu zavreli.

88
    Bielo-červení, ale dnes hlavne biely Poliaci si pohadzovali loptu poza šestnástku a napokon vybojovali rohový kop.

89
    Po ňom sme videli dva zakončenia, no stopérska dvojica Glik a Pazdan Sommerovi vrásky nespôsobila.

89
    Grosicki bol naštartovaný na ľavej strane, ale v momente, keď spracoval prihrávku sme začuli píšťalku.

90
    Začala plynúť posledná hracia minúta základnej doby.

90
    Seferović odcentroval na zadnú žrď, kde Piszczek v poslednej chvíli zablokoval strieľajúceho hráča.

90+1
    Na zvrátenie predĺženia majú tímy k dispozícii ďalšie štyri minúty.

90+2
    Poliaci dostali Švajčiarov pod tlak a Lichsteiner len odkopol loptu od brány.

90+3
    Poliaci majú možno poslednú príležitosť na výhru po druhom polčase. Milik si hotuje priamy kop.

90+3
    Jeho strela však skončila veľmi ďaleko od brány.

90+4
    Poliaci držia loptu a posúvajú si loptu v strede ihriska.

90+4
    Druhý polčas sa skončil.

Po dvoch polčasoch sme víťaza nespoznali, keď Shaqiri vyrovnal v 82. minúte nádhernou strelou. Švajčiari však boli v druhej polovici omnoho lepší a uvidíme ešte 30 minút plus v prípade nutnosti penalty.

Predĺženie začne po krátkej prestávke.

91
    Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.

91
    Ani pred prvým predĺžením nepoužil poľský tréner Adam Nawałka striedanie, a tak hrajú jeho zverenci od úvodnej sekundy v rovnakom zložení.

92
    Xhaka odtiahol loptu na stred a vyskúšal strelu ľavou nohou, ale trafil pred sebou stojaceho hráča.

93
    Švajčiarsko má na ihrisku ofenzívnu jedenástku, ktorá vstúpila do prvého predĺženia aktívne.

94
    Oba celky si však dávajú veľký pozor na každú prihrávku a myšlienku, ktorú chcú na trávniku ukázať.

96
    Hra je pre fauly a ošetrovanie rozkúskovaná, no niet sa čomu čudovať.

97
    Krychowiakov zlý center Grosicki aj napriek veľkej snahe nezachytil.

98
    Poľsko dokázalo získať loptu expresne rýchlo nazad na svoje kopačky a kombinuje v strede ihriska.

100
    Mączyński bol na zemi, keď jeho telo signalizuje, že 100 minút plného výkonu je veľa. Akurát bojuje s kŕčom.

101
    Krzysztof Mączyński to rozchodil, no tréner Adam Nawalka sa ho rozhodol vystriedať. Namiesto neho prišiel do hry Tomasz Jodłowiec.

102
    Naši susedia momentálne hrajú s loptou v strede ihriska a snažia sa vymyslieť čosi platné na nepriechodnú súperovu obranu.

104
    Kamil Grosicki dnes odviedol veľký kus dobrej roboty. Do hry prišiel čerstvý Slawomir Peszko.

105
    Peszko sa uviedol faulom, keďže zatiahol Lichsteinera.

105+1
    Exekútorom priameho voľného kopu bol Shaqiri, ale jeho dlhý center znamená odkop v podaní Fabiańskeho.

105+1
    Prvé nadstavenie skončilo.

Po 15 minútach predĺženia môžeme konštatovať, že by bolo dobrým krokom zaviesť penalty rovno po skončení základnej hracej doby. Oba tímy už nie sú tak aktívne a najmä Poliaci sa asi spoliehajú na svoje umenie pri strelách z bieleho bodu.

Po dvojminútovej prestávke príde na rad druhá časť predĺženia a možno penaltový rozstrel.

106
    Začalo sa druhé predĺženie.

106
    Seferović sa postaral o rýchly štart druhej 15-minútovky, ale stihli k nemu dobehnúť protihráči, ktorí mu znemožnili vystreliť. Jeho prihrávku potom odkopol Glik.

107
    Peszkov center hľadal Lewandowskeho, no pri tom boli až traja hráči.

108
    Strieľaný center Harisa Seferovića odvrátil Glik na roh pre Švajčiarov.

109
    Center prepadol cez Embola k Shaqirimu, ktorý však nachvíľu prišiel o loptu, ale Poliaci sú zameraní na obranu.

109
    Shaqiriho center, hlavička Piszczeka a ďalší roh.

110
    Ďalší center odvrátil na zadnej žrdi Jodłowiec.

111
    V krátkom slede sme videli hneď dva fauly na najväčšiu poľskú hviezdu. Lewandowski je určite najčastejšie faulovaným hráčom zápasu.

111
    Michal Pazdan zbadal za zákrok rukami na Derdiyoka žltú kartu.

113
    Xherdan Shaqiri našiel nádherným centrom Derdiyoka, ktorý sám pred Fabiańskim usmernil loptu do jeho protipohybu, ale poľský gólman drží svoj tím nad vodou!
    113. Eren Derdiyok (SUI)

114
    Po ďalšom faule, tentoraz na Xhaku kopal Derdiyok, ale len do múru.

115
    Embolo sa nedostal cez Jędrzejczyk a navyše bude kopať od svojej svätyne Lukasz Fabiański.

116
    Zo súboja s Peszkom vyťažil Lichsteiner ďalší rohový kop.

117
    Shaqiriho center od zástavky poslal do stredu ihriska Lewandowski.

117
    Johan Djourou zastavil Peszka taktickým faulom, za ktorý zbadal žltú kartu.

118
    Derdiyok mal opäť šancu, ale z ťažšej pozície! Seferovićov center usmernil pod tlakom do Fabiańskeho, ktorému veľmi pomohol Pazdan!
    118. Eren Derdiyok (SUI)

119
    Poliaci aktuálne kontrolujú hru formou krátkych rýchlych prihrávok v strede trávnika.

119
    Lukasz Piszczek mohol rozhodnúť! Po švajčiarskej chybe sa vrútil do šestnástky, ale v motanici loptu netrafil!

120
    Penalty sú veľmi blízko, keď sa čas druhého predĺženia takmer naplnil.
    120. Łukasz Piszczek (POL)

120
    Druhé predĺženie sa skončilo.

120 minút hry víťaza neprinieslo, a tak hneď prvý duel vyraďovacej časti prinesie penalty. Lotéria, ktorá určí prvého postupujúceho medzi osmičku najlepších začne asi za 5 minút.

Kopať sa bude na bránu, za ktorou je švajčiarsky kotol. Začínať bude taktiež Švajčiarsko.

Začína penaltový rozstrel.

1. séria
    1:0
    Ako prvý sa postavil k lopte Lichsteiner, ktorý pohodlne umiestnil loptu do siete.

Za Poľsko ide hneď na začiatku Lewandowski!

1. séria
    1:1
    Prvú poľskú penaltu v histórii rozstrelov premenil nekompromisnou strelou Robert Lewandowski!

2. séria
    1:1
    Granit Xhaka poslal loptu niekoľko metrov od brány a Poliaci majú výhodu, ktorú pôjde potvrdiť Milik!

2. séria
    1:2
    Na Milikovu strelu si Sommer siahol, ale nedokázal ju vytlačiť vedľa brány!

3. séria
    2:2
    Xherdan Shaqiri oklamal telom a rozbehom Fabiańskeho a drží Švajčiarsko na dostrel!

3. séria
    2:3
    Kamil Glik prišiel s ranou ku žrdi, Sommer nemal žiadnu šancu!

4. séria
    3:3
    Na druhej strane nepripustil mečbol Fabian Schär, ktorý umiestnil technickú strelu na opačnú stranu, ako si vybral brankár.

4. séria
    3:4
    Błaszczykowski sa rozvlnil sieť po druhý raz a ak Fabiański chytí, Poľsko vyhrá!

5. séria
    4:4
    Ricardo Rodríguez odložil vypadnutie aspoň ešte o jeden kop!

Krychowiak má poľský postupový mečbol!

5. séria
    4:5
    Grzegorz Krychowiak premenil a Poľsko môže sláviť historický postup!

120
    V penaltovom rozstrele zvíťazilo Poľsko, ktoré sa teší z postupu do štvrťfinále!

Poľsko premenilo všetky penalty a je prvým štvrťfinalistom. Súpera dostane zo zápasu medzi Chorvátskom a Portugalskom. Naopak Švajčiari môžu ísť domov, ale z Francúzska to nemajú narozdiel od ostatných krajín ďaleko.

Ďakujem vám za pozornosť a prajem príjemný futbalový večer! (17:49:44)

Roland Hric

Góly: 82. Shaqiri – 39. Błaszczykowski, rozh. pen. Krychowiak

Karty:   55. Schär (SUI), 117. Djourou (SUI) – 58. Jędrzejczyk (POL), 111. Pazdan (POL)

4:5   Grzegorz Krychowiak (POL)

Švajčiarsko: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Djourou, Ricardo Rodríguez – Behrami (77. Fernandes), Xhaka – Shaqiri, Džemaili (58. Embolo), Mehmedi (70. Derdiyok) – Seferović.

Poľsko: Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński (101. Jodłowiec), Grosicki (104. Peszko) – Milik, Lewandowski (C).
    Náhradníci: Szczęsny, Boruc – Jodłowiec, Linetty, Stępiński, Wawrzyniak, Peszko, Salamon, Zieliński, Starzyński.