Taliansko – Švédsko 1:0 (kon.) | Česko – Chorvátsko 2:2 (kon.) | Španielsko – Turecko 3:0 (kon.)
Česko
2:2 (0:1)
Chorvátsko
Piatok 17.06.2016, 18:00 • Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne • Majstrovstvá Európy • Skupina D

Skončilo sa nám pravdepodobne najdramatickejšie stretnutie v doterajšom priebehu šampionátu. Chorváti v druhom polčase v 59. minúte zvýšili svoje vedenie na 0:2 a nič nenasvedčovalo tomu, žeby sa zápas mohol skončiť inak než výhrou Chorvátska. Česi však zápas nenechali na náhodu a najprv znížili v 76. minúte a nakoniec v tretej nadstavenej minúte zariadil Čechom bod Necid, ktorý premenil pokutový kop.

Česko získava dôležitý bod a stále je v hre o postup!
    Ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok večera. (19:57:39)

90+10

90+9
    Darida z rohového kopu poslal center na vzdialenejšiu žrď, kde si priestor hľadal Josef Šural. Úspešne zakončiť však nedokázal.

90+8
    Striedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Ivan Strinić, prichádza Šime Vrsaljko.

90+7
    Šanca pre Česko! Z hranice pokutového územia vystrelil Necid, ktorého zakončenie bolo ešte tečované, ale mierilo do stredu brány, kde stál pripravený Subašić.

90+7
    Striedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Ivan Rakitić, prichádza Gordon Schildenfeld.

90+6
    Vladimír Darida posúval loptu pred Subašića, kde však bol účinne postavený Ćorluka a loptu vykopol do autu.

90+5
    Chorvátsko si značne pokazilo tento zápas. Po jasnom vedení 0:2 je z toho zrazu vyrovnaný stav 2:2. Česi povstali z mŕtvych a ešte majú šancu. Až v týchto chvíľach sa nadstavuje, budú to štyri minúty.
    90+3. Tomáš Necid (CZE) - 2:2

90+3
    Česko dalo gól!
    TOMÁŠ NECID napálil loptu pod brvno a vyrovnal stav stretnutia! Skvelé vyrovnanie Čechov, ktorí sa vrátili do zápasu!
    90+3. Domagoj Vida (CRO)

90+3
    Penalta pre Česko! V súboji Sivoka s Vidom zasiahol hráč Chorvátska Vida rukou!

90+3
    Aktuálne nevieme, aký je údaj o nadstavenom čase, pretože hlavný rozhodca Clattenburg asi na nejaký moment pozastavil čas.

90+2
    Mateo Kovačić vypálil z dobrého miesta v šestnástke, no jeho zakončenie bolo zblokované smerom mimo bránky.

90
    Vyzerá to tak, že v zápase sa bude pokračovať.

88
    Na jednej z chorvátskych tribún sa začali fanúšikovia biť s usporiadateľmi. Boje v hľadisku pokračujú naďalej a zatiaľ ešte nevieme, ako bude zápas pokračovať. Či vôbec bude.