Česko – USA 1:2 (0:1 po s.n.) | Fínsko – Dánsko 5:1 (kon.) | Rusko – Nemecko 4:1 (kon.)

Nicklas Jensen (17:28:27)

Pre Dánsko to bol posledný zápas na turnaji, takže bude nasledovať aj vyhlásenie najlepších troch Dánov počas tohto šampionátu.

Fínsko zvládlo zápas a po jednoznačnom výsledku 5:1 postupuje do štvrťfinále svetového šampionátu! Pre Dánov sa účasť v Rusku končí.

Najlepší hráči zápasu:
    Fínsko: Mikael Granlund
    Dánsko: Lars Eller

59:16
    Fínsko puk vyhodilo na zakázané uvoľnenie. Nasledovať bude buly po pravici Koskinena.

59:01
    Začala sa posledná minúta tejto tretiny. Dánsky gólman už sovju bránku neopustí, ale jeho spoluhráči sa ešte v útoku pokúšajú niečo vymyslieť.
    58:07 Mikael GRANLUND - 5:1

58:07
    Fínsko dalo gól!
    Gólman Dahm bol späť na svojom mieste, ale aj napriek tomu Fínsko skóruje piatykrát v zápase. Postaral sa o to MIKAEL GRANLUND, ktorému medzi kruhy nešťastne prihral priamo dánsky hráč a Granlund už strelou nemohol zaváhať. Bez asistencií.

57:46
    Dánsky gólman sa vracia medzi tri žrde. O víťazovi je už rozhodnuté.
    57:46 Jussi JOKINEN - 4:1

57:46
    Dahm ledva dokorčuľoval na striedačku a do jeho bránky sa dostal puk. Postaral sa o to JUSSI JOKINEN. Bez asistencií.

57:42
    Dahm šprintuje na striedačku, Dánsko bude hrať so šiestimi korčuliarmi.

57:00
    Do konca tretej tretiny ostávajú už iba tri minúty a Fínsko sa stále vynikajúco bráni.

56:13
    Fíni vystihli rozohrávku súpera a dostali sa do protiútoku. V ňom bol Granlund, ktorý si počkal na korčuľujúceho kapitána, ale Koivu v skvelom teči pred bránkou poslal puk iba tesne vedľa bránky.

55:24
    Dáni puk aj tentokrát od vlastnej bránky vyhodili iba cez všetky čiary a vhadzovať sa bude opäť pred Dahmom.

54:50
    Dáni sa pri pokuse o prechod do útoku dopustili iba zakázaného uvoľnenia. To symbolizuje ich veľké trápenie v tetjo tretine.

54:02
    Pyörälä bojoval o puk pri mantineli, ale nepodarilo sa mu výraznejšie prihrať a kus čiernej gumy iba posunul pred bránku, kde ho Dahm radšej prikryl.

#32SebastianDAHM Go???????????????????????? #DENMARK #GOAL 2-1 #81LarsELLER #LarsELLER #ArtemKR #FINDEN #IIHFWorlds2016 #Live #19052016 @dahm_31

Fotka zveřejněná uživatelem artem ????❤ Minsk ❤???? Belarus (@artemkr1990),

53:30
    Fíni sa napokon v pásme predsa len udržali a dokázali aj zakončiť. Z ľavej strany vypálil z uhla Sallinen, no gólman Dahm si priestor pri žrdi dobre pokryl.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 15. Granlund (Koivu, Komarov), 22. Koskiranta (Pyörälä), 39. Laine (Hietanen), 58. Jokinen, 59. Granlund – 32. Eller (Christensen, Ehlers)

Fínsko: Koskinen (Saros) – Hietanen, Jaakola (A), Pokka, Lindell, Ohtamaa, Kivistö – Komarov, Koivu (C), Granlund – Laine, Lajunen, Jokinen (A) – Aho, Koskiranta, Pyörälä – Rantanen, Sallinen, Pihlström – Pulkkinen
    Dánsko: Dahm (Sorensen) – M. Lauridsen, Nielsen (A), O. Lauridsen, Nicholas Jensen, Lassen, Boedker, Kristensen – Ehlers, Eller, Hansen – Nicklas Jensen, Madsen (A), Storm – Poulsen, Green (C), Christensen – Bjorkstrand, Starkov, Bau – Aagaard

Rozhodca: Fraňo (CZE), Kubuš (SVK) – Fluri (SUI), Lazarev (RUS)