Česko – Kazachstan 3:1 (kon.) | USA – Maďarsko 5:1 (kon.) | Dánsko – Lotyšsko 3:2 (2:1 po s.n.)
Nemecko – Bielorusko 5:2 (kon.)
USA
5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Maďarsko
Piatok 13.05.2016, 15:15Majstrovstvá sveta • Skupina B

Maďarsko má za sebou dobrý zápas. V prvej tretine udržalo bezgólovú remízu, v tej druhej síce trikrát inkasovalo, no napokon sa nezľaklo a súperovi zvučného mena strelilo aspoň gól.

Najelpší hráči zápasu:
    USA: Nick Foligno
    Maďarsko: János Vas (17:26:03)

59:17
    Na ľadovej ploche sa už nič zaujímavé neudeje, puk lieta zo strany na stranu a Američania ho iba kontrolujú. Druhý gól inkasovať určite nechcú.

58:20
    Presilovka Maďarska je minulosťou a Američania už hrajú v plno počte. Pred nami sú záverečné dva minúty tejto tretiny.
    57:59 Istvan SOFRON - 5:1

57:59
    Maďarsko dalo gól!
    Maďari napokon preislovku predsa len využívajú a prvýkrát v zápase prekonávajú Kinkaida! Bartalis za bránkou výborne prečítal hru, puk posunul do najnebezpečnejšieho priestoru a odtiaľ už ISTVÁN SOFRON iba nechytateľne usmernil puk do siete. Asistencie: István Bartalis, Andrew Sarauer.

57:10
    Maďarsko sa ihneď rozostavilo v útočnej tretine a pokúša sa tam niečo vymyslieť. Spred modrej čiary pálil SOfron, no jeho pokus bol zblokovaný obranou.

56:59
    Američania sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za sekanie Wood.

56:47
    O víťazovi zápasu je už rozhodnuté a zápas sa bude iba dohrávať. Otázkou je, či ešte uvidíme nejaký presný zásah a či si Kinkaid udrží čisté konto.

56:36
    Maďarskí hokejisti po dlhšom boji pri mantineli získali puk a poslali ho preč od svojej bránky. Šiesty gól už inkasovať určite nebudú chcieť.
    55:20 Connor MURPHY - 5:0

55:20
    USA dalo gól!
    Maďarský brankár Vay inkasuje aj piatykrát v zápase. Postaral sa o to CONNOR MURPHY strelou spred modrej čiary od pravého mantinelu, ktorá pomedzi betóny brankára prešla až do siete. Asistencia: Nick Foligno.

54:53
    Maďarsko následne dokázalo puk vyhodiť zo sovjej tretiny aj bez zakázaného uvoľnenia.

54:44
    Larkin sa natlačil do pravého kruhu na vhadzovanie a chcel páliť, ale Maďari ho vynikajúco zblokovali.

53:18
    Američania získali puk na svoje hokejky a ihneď vystrelil Hinostroza, avšak Vay proti nemu výborne zasiahol.

53:03
    Maďarsko puk vyhodilo od svojej bránky iba cez všetky čiary. Po zakázanom uvoľnení sa bude opäť vhadzovať po pravici gólmana Vaya.

52:31
    Hra sa opäť prerušuje a nasledovať bude krátka komerčná prestávka.
    52:07 Nick FOLIGNO - 4:0

52:07
    Maďarsko stratilo puk vo vlastnej obrannej tretine, za kruhy sa s ním dostal NICK FOLIGNO a prudkou ranou prepálil obrancu i brankára svojho súpera. Bez asistencií.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 25. Foligno (Wideman, Hanifin), 26. Hinostroza (Fasching), 35. Larkin, 53. Foligno, 56. Murphy (Foligno) – 58. Sofron (Bartalis, Sarauer)

USA: Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy (A), Skjei, Santini, Warsofsky, McCabe – Maroon, Larkin, Foligno (A) – Wood, Matthews, Vatrano – Hendricks (C), Compher, Motte – Nelson, Hinostroza, Schroeder – Fasching
    Maďarsko: Vay (Rajna) – Dudás, Sagert, Wehrs, Szirányi, M. Vas (C), Stipsicz, Mestyan, Garát – Sofron, Bartalis, Kovács (A) – Galló, Sarauer, Sebök – Magosi, J. Vas, Benk – Banham (A), G. Nagy, Kóger

Rozhodca: Gofman (RUS), Olenin (RUS) – Lhotský (CZE), Suominen (FIN)