Lotyšsko – Rusko 0:4 (kon.) | Bielorusko – Kanada 0:8 (kon.) | Švédsko – Česko 2:4 (kon.)
Fínsko – USA 3:2 (kon.)
Fínsko
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
USA
Pondelok 09.05.2016, 19:15 • Športový palác Jubilejnyj, Petrohrad • Majstrovstvá sveta • Skupina B

Fínski hokejisti si v úvodnej tretine vypracovali dvojgólový náskok, o ktorý postupne prišli, no napokon strelili ešte jedne rozdielový presný zásah a získavajú tri body.

Najlepší hráči zápasu:
    Fínsko: Antti Pihlström
    USA: Connor Murphy (21:27:43)

Aj napriek obrovskej záverečnej snahe sa už hokejistom USA nepodarilo vyrovnať. Tri body si odvážajú Fíni.

59:46
    Američania sa napokon ale do tretiny rýchlo vrátili a puk nastrelili na bránku, avšak Koskinen ho podržal v lapačke a hru prerušil.

59:35
    Fíni po mantineli vyhodili puk, Američania musia útočné pásmo opustiť.

59:25
    Fíni vyhodili puk na zakázané uvoľnenie a USA si berie oddychový čas. Po ňom sa bude vhadzovať pred Koskinenom.

58:46
    Američania hrajú bez brankára!

58:20
    Fanúšikovia kričia Suomi, čo musí AMeričanom dunieť v hlavách. Hokejisti Fínska sa snažia puk držať čo najďalej od svojej bránky.

57:58
    Američania sa držali v útočnom pásme, ale k strele sa nedostali. Teraz budú musieť tretinu opustiť a zakladať novú akciu.

57:10
    Po prerušení hry musel teraz rozhodca krotiť vášne pri mantineli. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

56:51
    Americkí hráči sa vrátili do útočnej tretiny a pokúsili sa vystreliť. Z uhla pálil Skjei, no jeho pokus ku gólmanovi neprešiel.

55:55
    Američania sa stále nevedia dostať k puku a nedokážu sa ai usadiť v pásme. Suomi zvláda svoju úlohu teraz veľmi dobre.

55:16
    Mohlo byť rozhodnuté! Koskiranta sa dostal do samostatného úniku a pálil z ľavej strany, avšak mieril iba do Condona.

54:20
    Američania si nerozumeli v útočnom pásme a sami sa oň pripravili. S blížiacim sa záverečným hvizdom hokejisti USA kopia svoje chyby.

53:55
    Fíni puk vyviezli z vlastnej obrannej treitny a dostali sa do streleckej pozície. Condon puk podržal v lapačke.

53:24
    Nasleduje ďalšia komerčná prestávka a diváci sa bavia mexickými vlnami.

52:06
    Maroon sa pokúšal vystreliť cez obrancu, ale nebol úspešný. Trafil iba hráča stojaceho pred ním a od neho sa puk odrazil do stredného pásma.

51:40
    Puk teraz vyletel iba mimo hracej plochy. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

51:24
    Aktivita amerických hokejistov sa stupňuje a Koskinen sa dostáva pod veľký tlak. Fínsky gólman sa teraz pokúša hru čo najčastejšie prerušovať.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 10. Koivu (Granlund, Aho), 13. Pihlström (Pulkkinen, Sallinen), 45. Komarov (Barkov, Jokinen) – 14. Vatrano (Matthews), 41. Murphy (Maroon, Larkin)

Fínsko: Koskinen (Saros) – Jaakola, Hietanen, Lindell, Pokka, Kukkonen (A), Ohtamaa, Salmela – Granlund, Koivu (C), Aho – Jokinen (A), Barkov, Laine – Pyörälä, Koskiranta, Komarov – Pihlström, Sallinen, Pulkkinen
    USA: Condon (Kinkaid) – Wideman, Hanifin, Murphy (A), Skjei, Santini, Warsofsky – Foligno (A), Larkin, Maroon – Schroeder, Matthews, Vatrano – Motte, Compher, Hendricks (C) – Fasching, Hinostroza, Wood

Rozhodca: Björk (SWE), Fraňo (CZE) – Lazarev (RUS), Malmqvist (SWE)