Washington – Philadelphia 0:2 (kon.) | Florida – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Dallas – Minnesota 4:5 (po pr.)
LA Kings – San Jose 3:6 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 6:3 (kon.)
Dallas Stars
4:5 (1:2, 0:0, 3:2 - 0:1) Stav série: 3:2
Minnesota Wild
cz Sobota 23.04.2016, 03:30 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie
    Jason Pominville přispěl k výhře dvěma asistencemi.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný víkend. (06:57:22)

Československá stopa v utkání:
    Aleš Hemský (DAL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:49
    Radek Faksa (DAL 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:28.

Vyhraná vhazování: 57% – 43%.

Parádní utkání je u konce. Minnesota i bez dvou opor Zacha Pariseho a Thomase Vanka vydřela v Texasu svou druhou výhru v sérii, jež bude mít šesté pokračování na ledě Wild. Stars se po špatném úvodu nepoložili a ve třetí třetině se i dostali do vedení, jenže poté vzal vše do svých rukou Mikko Koivu a dvěma góly zvrátil průběh zápasu na stranu Divočáků.

64:55 Mikko KOIVU - 4:5

64:55
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je hotovo, série se vrátí do Saint Paul! Hostující kapitán MIKKO KOIVU se stává hrdinou, ve třetí třetině dokázal vyrovnat a nyní po nahození Ryna Sutera šikovnou tečí zaskočil Niemiho, který byl připravený zasáhnout proti původní střele od modré čáry. Asistence: Ryan Suter, Nate Prosser.

64:30
    Sudí viděli nějaký prohřešek proti pravidlům a nařídili vhazování ve středovém kruhu.

64:18
    Faksovi se ve středním pásmu zamotal puk mezi nohama, Klingberg vzápětí pouze nahodil a odjel se svými kolegy střídat.

63:44
    Johns se vrací do vlastní třetiny, zakázané uvolnění Wild se nepíská a hra pokračuje.

63:23
    Eaves zpracoval dlouhou přihrávku a roztáhl hru na Spezzu, jehož pokus z levé strany Dubnyk betony vyrazil.

62:55
    Faksovu přihrávku ze zadního mantinelu přečetl Suter, který však okamžitě vrátil puk domácím hokejistům.

62:33
    Jamie Benn při nastřelené z červené čáry trefil hokejku soupeře a od ní puk vyletěl nad mantinely.

62:17
    Klingberg podél modré čáry nahrál Goligoskimu, jehož střelu švihem Dubnyk vyrazil do bezpečí.

62:06
    Spezza nevzdal souboj o puk, Dubnyk jej předním přesto včas pokryl a opět zastavil časomíru.

61:23
    Faksa se na levé straně obtočil kolem své osy a zakončil, puk trefil branku pouze z vnější strany.

60:40
    Goligoski dnes vypomáhá ofenzivě opravdu aktivně, nyní se dokonce dostal za obranu soupeře, ale Dubnyk v těžké pozici obstál.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 18. Oduya (Faksa, Klingberg), 41. Ja. Benn (Klingberg), 49. Spezza (Janmark, Eaves), 49. Goligoski (Eakin) – 4. Granlund (Jones), 6. Schroeder (Suter, Spurgeon), 42. Niederreiter (Spurgeon, Pominville), 57. Koivu (Granlund, Pominville), 65. Koivu (Suter, Prosser)

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski (A), Johns, Oduya, Demers, Russell – Sharp, Eakin, Benn (C) – Ničuškin, Spezza, Janmark – Hemský, Faksa, Roussel – Eaves, Fiddler (A), Sceviour.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Prosser, Scandella, Dumba, Brodin – Jones, Koivu (C), Granlund – Schroeder, Coyle, Zucker – Pominville (A), Haula, Niederreiter – Gabriel, Stoll, Porter.

Rozhodca: Lee, O´Rourke – Cormier, Miller

Diváci: 18 889