Washington – Philadelphia 0:2 (kon.) | Florida – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Dallas – Minnesota 4:5 (po pr.)
LA Kings – San Jose 3:6 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 6:3 (kon.)
Dallas Stars
4:5 (1:2, 0:0, 3:2 - 0:1) Stav série: 3:2
Minnesota Wild
cz Sobota 23.04.2016, 03:30 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie
    64:55 Mikko KOIVU - 4:5

64:55
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je hotovo, série se vrátí do Saint Paul! Hostující kapitán MIKKO KOIVU se stává hrdinou, ve třetí třetině dokázal vyrovnat a nyní po nahození Ryna Sutera šikovnou tečí zaskočil Niemiho, který byl připravený zasáhnout proti původní střele od modré čáry. Asistence: Ryan Suter, Nate Prosser.
    56:51 Mikko KOIVU - 4:4

56:51
    V Texasu je znovu vyrovnáno a v hale najednou panuje hrobové ticho! Mikael Granlud přihrál zpoza branky, Niemi byl v pohybu ke své levé tyči a zakončující MIKKO KOIVU poslal puk do jeho protipohybu. Asistence Mikael Granlund, Jason Pominville.

53:47
    Skvělý Dubnyk! Roussel vhazování prohrál Faksa se přesto zničeho nic objevil před brankou, ale trefil beton hostujícího brankáře, který zlikvidoval i šanci Hemského!
    48:56 Alex GOLIGOSKI - 4:3

48:56
    Dallas právě vstřelil branku!
    A opravdu se tak děje, Hvězdy jdou poprvé v zápase do vedení! Cody Eakin vyhrál vhazování za sebe pro ALEXE GOLIGOSKIHO, který se posunul na levou stranu a trefil v brankovišti Prossera, jenž si zřejmě srazil kotouč za vlastního brankáře. Asistence Cody Eakin.
    48:28 Jason SPEZZA - 3:3

48:28
    American Airlines Center je na nohou, domácí znovu srovnávají krok! Autorem branky je ve velké formě hrající JASON SPEZZA, který udržel na svých zádech Haulu a vyjel zpoza branky, aby rychlou střelou z otočky překonal Dubnyka. Asistence: Mattias Janmark, Patrick Eaves.
    41:50 Nino NIEDERREITER - 2:3

41:50
    Tak to je parádní vstup do třetí třetiny, Wild si berou vedení zpět! Skvělou přihrávku vymyslel Jared Spurgeon, jenž uvolnil NINA NIEDERREITERA. Ten si v úniku dal kotouč na bekhend a blafákem nedal Niemimu žádnou šanci. Asistence: Jared Spurgeon, Jason Pominville.
    41:00 Jamie BENN - 2:2

41:00
    Stars vlétli do třetí třetiny jako uragán a po minutě slaví vyrovnání! Koivu nedokázal vyhodit, Klingberg rukavicí udržel útočné pásmo pro Dallas a přihrál před branku JAMIEMU BENNOVI, jehož ukázkový forhendový blafák pokořil Dubnyka. Asistence: John Klingberg.

40:34
    Velká šance Dallasu na vyrovnání! Demers od modré minul a hosté dostali puk do středního pásma, ovšem Roussel vzápětí přihrál z levé strany a Faksa trefil tyč!

21:32
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jared Spurgeon – 2 min., podražení).
    17:18 Johny ODUYA - 1:2

17:18
    Domácím se konečně povedlo překonat Dubnyka a zaslouženě snižují na rozdíl jediné branky! Hemský opustil svou střídačku a tísněný obráncem zavezl puk do útočného pásma. Ke střele se nedostal, ovšem Prosser místo něj nechtěně přihrál na modrou čáru Klingbergovi, po jehož vyražené střele Faksa přiťukl puk na JOHNYHO ODUYU a ten tvrdou ranou propálil maskovaného muže v brankovišti Wild. Asistence: Radek Faksa, John Klingberg.

08:13
    Domácí si zahrají přesilovou hru 4 na 3! Jared Spurgeon podrazil Sharpa a poslušně odjel za Dumbou na trestnou lavici.

07:59
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Antoine Roussel – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 2 min., hrubost).
    05:16 Jordan SCHROEDER - 0:2

05:16
    Tak to je opravdu nepovedený úvod ze strany Stars, kteří prohrávají už o dvě branky! Spurgeon od modré čáry roztáhl hru na levou stranu, odkud vystřelil Suter. Niemi jeho pokus s problémy vyrazil přesně před JORDANA SCHROEDERA, který z další dorážky zdvojnásobil vedení Wild. Asistence: Ryan Suter, Jared Spurgeon.
    03:32 Mikael GRANLUND - 0:1

03:32
    Hosté jdou v polovině čtvrté minuty do vedení! Obrovskou hrubku udělal pár metrů před vlastní brankou Goligoski. Kotouč se snadno dostal k MIKAELU GRANLUNDOVI, který bekhendem trefil levý beton Niemiho, ale z dorážky už zpoza branky protlačil puk za brankovou čáru. Asistence: David Jones.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 18. Oduya (Faksa, Klingberg), 41. Ja. Benn (Klingberg), 49. Spezza (Janmark, Eaves), 49. Goligoski (Eakin) – 4. Granlund (Jones), 6. Schroeder (Suter, Spurgeon), 42. Niederreiter (Spurgeon, Pominville), 57. Koivu (Granlund, Pominville), 65. Koivu (Suter, Prosser)

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski (A), Johns, Oduya, Demers, Russell – Sharp, Eakin, Benn (C) – Ničuškin, Spezza, Janmark – Hemský, Faksa, Roussel – Eaves, Fiddler (A), Sceviour.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Prosser, Scandella, Dumba, Brodin – Jones, Koivu (C), Granlund – Schroeder, Coyle, Zucker – Pominville (A), Haula, Niederreiter – Gabriel, Stoll, Porter.

Rozhodca: Lee, O´Rourke – Cormier, Miller

Diváci: 18 889