Košice – B. Bystrica 1:5 (kon.)
HC Košice
1:5 (1:3, 0:1, 0:1) Stav série: 0:2
HC MONACObet Banská Bystrica
Pondelok 28.03.2016, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga play-off • Semifinále

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Košicami a Banskou Bystricou. Po výsledku 1:5 sa z výhry tešia hostia a to teda znamená, že táto séria bude ešte poriadne zaujímavá. Do Banskej Bystrice sa totiž cestuje za stavu 2:0 v prospech „baranov“.

Pomer striel v dnešnom zápase:30:15 (19:25:38)

59:15 Mário LUNTER - 1:5

59:15
    Banská Bystrica dala gól!
    Hostia ešte stihli pridať aj piaty gól, presadil sa MÁRIO LUNTER. Asistencie: Dalibor Bortňák, Michal Handzuš.

59:00
    Beží posledná minúta zápasu.

58:16
    Pred bránkou operoval Jakub Suja aj Jiří Bicek, skúsená útočná dvojička v drese Košíc ale nedokázala prepáliť Bacashihuu, ktorý si na svoje konto pripísal ďalší úspešný zákrok na ľade.

57:45
    Strelu Biceka z hranice pravého kruhu Bacashihua koncom lapačky zastavil, puk však prepadol následne ešte na Bartánusa. Kapitán domácich bránku prepálil.

56:40
    Videli sme niekoľko vylúčení, v hre môžeme pokračovať. Na ľade sa teraz nachádza 5 domácich korčuliarov a 4 hráči Banskej Bystrice. To znamená presilovú hru pre Košice.

Bystricka hokejova uderka fandi naplno!!!

Posted by HC 05 Banská Bystrica on Monday, 28 March 2016

56:13
    Gillies (BBY) – 2 minúty – podrazenie.

55:37
    Na trestnú lavicu usadá aj domáci Mikuš, taktiež si odpyká dvojminútový trest za hrubosť.

55:37
    Matoušek (BBY) – 2 minúty – hrubosť.

55:18
    Do konca trestu, ktorý za Deyla odpykáva Hričina, ostáva už len niekoľko desiatok sekúnd. S najväčšou pravdepodobnosťou túto presilovku Banská Bystrica nevyužije.

54:59
    Košice túto situáciu nezvládli celkom podľa svojich predstáv a puk prenechali svojmu súperovi. Ten takticky vyčkáva pri Bacashihuovi.

54:21
    Vhadzovať sa bude po pravici Bacashihuu.

54:00
    Tretia tretina sa poriadne vlečie, ešte stále ostáva jej 6 minút. Banská Bystrica tento čas trávi vo svojej obrannej tretine, odkiaľ sa vôbec neponáhľa.

53:37
    Hoci sa teraz Košice počas svojho oslabenia dobre bránia, domáci hokejisti by sa najradšej videli už v sprchách.

52:48
    Hra je pre diváka totálne nezáživná, zápas práva stratil aj posledné tempo, ktoré ešte mal. Taktickému vyčkávaniu Banskej Bystrice sa ale čudovať rozhodne nemôžeme.

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 8. Hrnka (Spilar, Cebák) – 5. Lunter (Handzuš), 9. Hvila, 11. Lamper (Zigo), 38. Tománek (Majdan, Bast), 60. Lunter (Bortňák, Handzuš)

HC Košice: Halász (11. Melicherčík) – Deyl, Dudáš, Jankovič, Cebák, Mikuš, Pavúk, Macejko – Bartánus, Suja, Bicek – Bartoš, Hrnka, Spilar – Varga, Češík, Lapšanský – Milý, Boltun, Hričina – Šoltés
    HC MONACObet Banská Bystrica: Bacashihua (Košarišťan) – Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Gründling, Čížek, Majeský, Sandgren – Majdan, Bast, Tománek – Hvila, Kytnár, Gillies – Matoušek, Zigo, Lamper – Bortňák, Handzuš, Lunter

Rozhodca: D. Konc, Kubuš – Kacej, Stanzel