NJ Devils – Washington 0:1 (po pr.) | Tampa Bay – NY Islanders 7:4 (kon.) | St. Louis – Vancouver 4:0 (kon.)
Buffalo – Winnipeg 3:2 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 2:7 (kon.) | Colorado – Minnesota 0:4 (kon.)
San Jose – Dallas 2:4 (kon.)
Colorado Avalanche
0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Minnesota Wild
cz Sobota 26.03.2016, 20:08 • Pepsi Center, Denver • NHL

Z dnešního zápasu je vše, díky za pozornost a u dalších hokejových přenosů se těším na počtenou. (22:45:18)

Branky a nahrávky:
    32. Parise (Granlund), 40. Schroeder (Fontaine, Scandella), 45. Parise (Suter, Koivu), 52. Granlund (Haula).
    Střely na branku: 29-35. Zablokované střely: 18-13. Bodyčeky: 32-13. Vyloučení: 5-5. Využití: 0-1.
    Colorado důležitý souboj o dva body a playoff nezvládlo.

Devan Dubnyk vychytal dnes 19 nulu v kariéře a výrazně přispěl k důležité výhře Minnesoty, která se po dnešním dni odpoutává od devátého Colorada na rozdíl pěti bodů a přibližuje se postupu do playoff! V přímém souboji o playoff byla tedy Minnesota úspěšnější, a ač má o jeden odehraný zápas více, tak Colorado to bude mít už hodně těžké, aby tuto ztrátu dohnalo.

59:54
    Ještě jeden těžší zákrok Varlamova, který si musel pohlídat skulinky u levé tyčky. Pominville ho nepropálil.

59:15
    Velkou šanci před Varlamovem měl Pominville, ale nedokázal ani osamocen a nikým netísněn propálit brankáře domácích. Puk následně odklizí jeden z obránců, který se vrhnul do ohně.

58:46
    Varlamov na střelu Reillyho od modré příliš dobře neviděl, ale puk dokázal schovat ve výstroji.

58:36
    Martinsen při souboji o puk použil ruku trochu víc, než měl a za držení oslabuje svůj tým.

58:18
    Otálení s rozehrávkou dostalo do šance Minnesotu, ale střela jednoho z hráčů šla vedle.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu. Colorado má puk ve vlastním pásmu.

57:36
    Ránu od modré poslal na Dubnyka Redmond, ale neseřídil si mířidla a puk proletěl těsně vedle.

57:21
    Dubnyk musel na led a chytit střelecký pokus McLeoda. Komerční přestávka.

57:03
    Ve středním pásmu se k ataku odhodlávají hosté, kteří byli vyhnání o pár vteřin předtím z útočného pásma.

56:22
    Je to ale bez střelby, oba týmy nejspíš chtějí co nejrychleji dohrát.

55:40
    Hraje se dlouho bez přerušení, týmy se stěhují z jednoho pásma do druhého.

54:50
    Iginla zkusil vypálit prudce na Dubnyka, ale Granlund dokázal jeho střelu zablokovat.

54:39
    Colorado předvádí alespoň tvrdou hru. Skille si podal u mantinelu Niederreitera, Barrie následně sestřelil čistě Granlunda.

54:04
    Ještě jedna střela na Dubnyka, která ale končí podobně, tedy vyraženým pukem.

53:57
    Dubnyk se nenechal překvapit střelou hráče, který vyjel zpoza branky a puk vyráží vysokým obloučkem zpět do pole.

53:08
    Avalanche dohrávali přesilovku trochu odevzdaně, nespíš se smířili, že dnes v důležitém souboji o playoff body nevybojují.

52:57

52:15
    Dubnyk zachoval klid, nešel ani na led a dokázal vyrazit střelu z mezikruží, kam se zkoušel dostat velmi obtížně Soderberg. Minnesota následně vyhazuje.

51:40
    Bojuje se o puk na pravém mantinelu v pásmu Minnesoty.
    51:06 Mikael GRANLUND - 0:4

51:06
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Odvážný tah devět minut před koncem se nevyplatil. Landeskog příliš dlouho otálel u mantinelu ve středním pásmu, přišel o puk a MIKAEL GRANLUND skóruje do prázdné branky! Asistence: Erik Haula.

51:01
    Colorado zkouší hru bez brankáře!

50:56
    Colorado hrálo asi dvacet vteřin ve výhodě, ale nic z ní nevytěžilo, a tak přichází vyloučení na straně hostí. Dvě minuty dostává Mikko Koivu, který zahákoval Landeskoga a za vlastní brankou ho poslal k zemi. Přesilovka začne po komerční pauze.

50:25
    Colorado hrálo chvilku bez brankáře, ten se však zase vrátil do brankoviště.

49:39
    Zakázané uvolnění Minnesoty, které nevyšla rozehrávka.

49:17
    Rantanen pomohl svému brankáři blokem proti střele Scandelly, kterou srazil do plexiskla za brankou Varlamova.
    Obránce Nick Seeler podepsal s Wild nový dvouroční kontrakt.

48:52
    Fontaine se vehnal do pásma, ale jeho střela se odrazila jen od zadního mantinelu.

48:28

48:05
    Soderberg vyvezl puk až do obranné třetiny soupeře, tam dvakrát zakroužil u modré a vyslal nepřesnou střelu. Ale pošetřil čas, který se ukrojil z oslabení.

47:31
    Colorado se osvobozuje.

47:22
    Další střely mířily na Varlamova, avšak tentokrát před ním stál pevný blok obránců, který pokusy zastavil ještě před svým brankářem.

46:52
    Varlamov skočil na led a v pozici vleže musel čelit pokusům o dorážku od Pariseho. Odolal a hra byla přerušena.

46:34
    Varlamov hned po vhazování musel vystřihnout zákrok proti střele Spurgeona.

46:28
    Bude se znovu vylučovat a to na straně Colorada. Boedker strčil hůl mezi brusle Spurgeona a poslal ho k zemi.

46:19
    Dubnyk drží puk ve výstroji a přerušuje hru. Komerční přestávka.

46:09
    Barrie prudce vypálil od modré, ale nezamířil mezi tři tyče.

45:40
    Granlund šel za branku a poslal pomalý puk před Varlamova, po kterém se natahovali hned dva jeho spoluhráči, ale ani jeden se nevymanil z tísně obránců.

45:34
    Domácím navíc nevychází nahození s úmyslem protečovat do útočného pásma a je z toho pouze zakázané uvolnění.
    44:55 Zach PARISE - 0:3

44:55
    A je pravděpodobně rozhodnuto! Do konce sice stále zbývá dost času, ale Minnesota ukazuje, že dnes hraje jako z partesu! Potvrdila to i kombinace v přesilovce, kdy na modré přihrával do pravé strany Suter na ZACHA PARISEHO, jenž zamíchal pukem a střelou zápěstím propálil Varlamova! Jeho druhá branka v utkání. Asistence: Ryan Suter, Mikko Koivu.

44:28
    Hosté v plném počtu. Začíná přesilová hra trvající přes 100 sekund.

44:14
    Hosté se dokonce odhodlali k úniku, a ač z toho nebyla žádná střela, tak si Granlund vynutil faul na Matthiasovi, který ho zaháčkoval a míří na trestnou lavici.

43:47
    A znovu se daří obráncům Wild vypíchnout puk mimo vlastní pásmo. To je bravurně ubráněné oslabení.

43:14
    Potřetí v krátkém sledu zamířil puk až k Varlamovovi. To je hodně nepovedená přesilovka.

42:55
    Opět Varlamov svou holí pozdržel letící puk a čeká na spoluhráče.

42:31
    Hned po vhazování letí kotouč přes všechny čáry. Pozastavuje ho Varlamov za brankou.

42:27
    Hra je přerušena po návratu Coylea na led a na trestnou lavici za držení odchází Justin Fontaine.

42:21
    Bude se vylučovat na straně Minnesoty.

42:01
    Minnesota uspěla při vhazování a puk letí až za branku Varlamova.

41:57
    Vhazuje se ve středovém kruhu.

41:50
    Začíná zkrácená přesilovka domácích.

41:39
    Coloradu se nedaří dostat do útočného pásma.

41:18
    Útočné choutky Colorada ztroskotaly na obraně hostí.

40:42
    Hraje se ve čtyřech, ale Colorado možnost delšího pobytu v útočném pásmu ztratilo a následně jim bylo zapískáno postavení mimo hru.

40:24
    A je po přesilovce. Na dvě minuty za podražení odchází na trestnou lavici Charlie Coyle, který fauloval při přechodu přes modrou čáru.

40:01

Zatímco Colorado vypadalo dlouho jako lepší na kluzišti, situace se obrátila paradoxně při přesilovce domácích, v níž se Parise dostal do několika šancí při oslabení svého týmu a od té doby na ledě panoval jen jeden tým, který svou snahu přetavil také ve dvě branky. Do třetí třetiny navíc půjde Minnesota v početní výhodě, která bude trvat minutu a 50 sekund.

Třetí třetina začne přibližně v 22:00.

40:00

39:59
    Varlamov předvádí ještě dva těžké zákroky proti střelám Spurgeona a Koivua! Minnesota je v ráži a chce z toho vytěžit maximum!

39:50
    A bude se ještě vylučovat na straně domácích! Andreas Martinsen si pomohl háčkem v souboji s Davidem Jonesem a oslabuje svůj tým.
    39:38 Jordan SCHROEDER - 0:2

39:38
    Obrana Colorada hrubě zaspala, nechala zcela volného JORDANA SCHROEDERA, který si najížděl před Varlamova a dostal přesnou přihrávku od Fotnainea. Pro útočníka Minnesoty už nebyl problém do prakticky odkryté klece zasunou puk. Asistence: Justin Fontaine, Marco Scandella.

39:15
    Stále se hraje bez přerušení.

38:47
    Varlamov podržel svůj tým fantastickým zákrokem proti Niederreiterovi, který se dostal k odraženému puku a hnal se do úniku. Prakticky samostatný nájezd však nedokázal dotáhnout do konce a Varlamov se stává hrdinou okamžiku.

37:51
    Johnson blokuje Spurgeonův pokus.

37:35
    Varlamov musel zasahovat proti střele Coylea, který odvážně podržel puk, dostal se středem do pásma a přes clonícího, respektivě blokujícího, obránce trefil brankářovy betony.

37:20
    Taktika nahazovaných puků úspěch nepřináší, v hlavní roli jsou vždy obrany obou celků.

36:24
    Hraje se dlouho bez přerušení a puk létá ze strany na stranu. Beauchemin musel blokovat střelu Dumby od modré, ale podařilo se a Colorado vyváží puk.

35:40
    Pominville se dostal do střelecké pozice, ale minul Varlamovovu klec.

35:30
    Stejný obrázek pokračuje. O vzrušení se postaral ve středním pásmu Brodin, který srazil jednoho z útočících hráčů Wild.

34:48
    Tempo hry se trochu uklidnilo, oba týmy se těžce probíjejí do útočného pásma.

34:03
    Varlamov musel u své levé tyčky uzavřit veškeré skulinky před dotírajícím soupeřem. Puk nakonec odpálil o mantinel jeden z obránců.

33:42
    Dubnyk si poradil se skrytou střelou. Z otočky se pokusil prosadit Holden, ale puk byl odražen do rohu.

33:22
    Puk ve středním pásmu vyletěl mezi diváky.

33:13
    Varlamov opět v problémech, ale vyřešil je na jedničku! Střela Schroedera byla zablokována Barriem, který však puk srazil směrem k brance Varlamova. Ten ale změnu směru střely stihl zaregistrovat a po puku se vrhnul. Po přerušení hry přichází komerční přestávka.

32:18
    Barrie se na modré opřel do střely, ale minul klec.

32:10
    Colorado se nahnalo do útočného pásma, avšak prozatím jen míchá pukem podél mantinelu.
    31:27 Zach PARISE - 0:1

31:27
    A ten právě našla! Všemu předcházela chyba domácích na vlastní modré, kde pokazili rozehrávku, Parise následně přenesl hru na levé křídlo na Granlunda, jehož střelu Varlamov vyrazil jen do najíždějícího ZACHA PARISEHO, který otevírá skóre zápasu! Asistence: Mikael Granlund.

31:13
    Zakázané uvolnění Colorada. Tato pasáž hry patří jednoznačně Minnesotě, která však prozatím hledá recept na skvěle chytajícího ruského brankáře v kleci Colorada.

30:18

30:17
    Suter a Parise zkusili po návratu do útočného pásma ohrozit branku domácích, ale zastavily je bloky bránící čtveřice.

29:29
    Do úniku se dostal Gabriel Landeskog, ale byl tísněn vracejícím se hráčem Minnesoty a tak jeho zakončení nebylo dostatečně důrazné.

29:05
    Přesilovka Minnesoty je plná kombinace, avšak do vyložené střelecké pozice se hosté nedostávají. Vanekovu střelu Varlamov vyráží.

28:15
    První vyloučení na straně domácích, na dvě minuty za sekání odchází na trestnou lavici Bigras.

28:10
    A znovu Parise, tentokrát přihrával Granlundovi, proti němuž se Varlamov blýskl dalším těžkým zásahem!

27:56
    Fantastický zákrok Varlamova! Parise ujel v oslabení hned dvěma hráčům Colorada a zkusil před brankáře soupeře udělat ještě kličku a Varlamov puk vyrazil jen do levé strany, kam si Parise nabruslil a znovu vypálil! Důležitý zákrok Varlamova!

27:32
    A další vyhozený puk. Po krátkém tlaku se Colorado nemůže dostat do pásma.

27:13
    Minnesota opět vyhazuje.

27:06
    Grigorenko přihrál před branku Matthiasovi, který nepropasíroval puk za brankáře hostí.

26:45
    Dubnyk holí vyrazil střelu z levého kruhu pro vhazování od Iginly!

26:15
    Minnesota zdárně vyhazuje přes všechny čáry.

26:03
    Dvě minuty za hákování dostal Ryan Suter. Přesilovka Colorada bude zahájena po komerční přestávce.

25:50
    Avalanche nadále tlačí na soupeře, nenechají ho dostat se dál než do středního pásma a jejich aktivita bude odměněna vyloučením na straně hostů.

25:15
    Postavení mimo hru Minnesoty, které předcházel střet útočícího Pariseho, jenž byl strčen do útočné třetiny Landeskogem.

25:02
    Grigorenko napřed mířil za branku, pak si to však rozmyslel, objel skupinku hráčů zápolících v pravém kruhu pro vhazování a vypálil zápěstím na Dubnyka, který přerušil hru.

24:24
    Po vhazování ve středním pásmu se k puku dostali domácí, ale ani dvě střely se nedostaly až k Dubnykovi. Rantanenův pokus byl zablokovaný a Skille následně mířil mimo.

24:02
    Rantanen zápěstím nastřelil připraveného Dubnyka, který už pro jistotu drží puk ve výstroji a přerušuje hru. Tlak Colorada potřeboval přibrzdit.

23:34
    Okolo Dubnyka léta jeden puk za druhým, ale gólman Minnesoty musel zasahovat jen proti střele Johnsona, se kterou si poradil.

22:39
    Rozehrávka přes dvě čáry domácím nevyšla a je písknuto zakázané uvolnění.

22:09
    Puk léta ze strany na stranu, usadit se na delší dobu v útočném pásmu je pro oba týmy momentálně nesplnitelný úkol.

21:02
    Jones se snažil uvolnit přes tísnícího beka Colorada, ale svou bekhendovou střelou nakonec příliš Varlamova nevystrašil.

20:34
    Matthias prověřil po přebruslení modré čáry pozornost Dubnyka.

20:25
    Minnesota z prvního útoku ve druhé třetině střelecký pokus nevytěžila.

20:01
    Nádherné video mapující závěr sezóny Colorada Avalanche.

Branku jsme v úvodní třetině sice neviděli, ale nedá se říct, že by to bylo příliš defenzivním stylem jednoho nebo druhého týmu. Projevuje se ovšem fakt, že se jedná o přímou bitvu o playoff a tak je to hodně fyzický hokej plný střetů a přetahování o puk.

Druhá třetina začne přibližně v 21:06.

20:00

19:50
    Minnesota se ještě nahnala do útočné třetiny, ale Pominville z pravého křídla nezamířil přesně.

19:32
    Grigorenkova střela od mantinelu sice mířila mimo, ale Dubnyk si stejně pro puk sáhl lapačkou, aby zamezil případnému nebezpečnému odrazu od zadního plexiskla.

19:04
    Boedker nutí Dubnyka podržet puk ve výstroji.

18:59
    Minnesotě se nepodařilo přejít do útočného pásma přes modrou čáru, k puku se dostávají opět domácí.

18:17
    Dubnyk sáhl lapačkou po letícím puku a sebral tím Mitchellovi možnost protečovat střelu za svá záda.

18:06
    Beauchemin se sice na branku netrefil, ale prudký puk se odrazil od zadního mantinelu k druhé tyčce, kde se za střelou nahnal Rantanen! Jeho pokus však byl sražen do ochranné sítě.

17:26
    Bylo z toho relativně delší usazení v útočné třetině, ale Grigorenko v pravém rohu přišel po souboji o puk a Laviny následně o pásmo.

16:46
    Colorado tentokrát s nahozeným pukem neuspělo, ale dostává druhou šanci, když sebralo vyhozený puk do středního pásma.

16:05
    Pumelice od modré minula Varlamovovu klec.

15:48
    Coloradu sice vyšlo nahození puku, ale na modré posléze přišli o puk a do útoku se hnali domácí, kteří se krátce usadili v útočném pásmu.

15:08
    Colorado se hnalo do přečíslení 2 na 1, avšak Mitchell se nakonec rozhodl nepřihrávat na Bigrase, který mu najížděl, a sám vypálil jedovatou střelu, kterou Dubnyk chytil lapačkou!

14:55
    Poslední komerční pauza v první třetině,

14:32
    Dubnyk spíše akrobaticky zasahoval proti střele Skilleho, když musel skočit proti puku do strany.

14:14
    Po Varlamově zákroku zazvonila za jeho zády tyč, to však nejspíše po zásahu hokejkou Granlunda, který se po střele hnal za dorážkou.

13:45
    K zajímavé teči se před Dubnykem dostali domácí, ale brankář Minnesoty byl plně připraven a puk vyrazil na hokejku Sutera, který následně vyváží do bezpečí.

13:17
    Varlamov sklapl betony a zastavil puk, který na něho letěl po střele Vaneka z pravého kruhu pro vhazování.

12:53
    Přechod hostí do útočného pásma končí postavením mimo hru. Komerční přestávka.

12:21
    Minnesota se sice nemůže dostat z vlastního pásma, ale je to spíše kvůli vlastnímu otálení s rozehrávkou.

11:52

11:34
    Postavení mimo hru Colorada a z přesilové hry zbývá posledních 18 vteřin.

11:08
    A když už to vypadá s usazením v útočném pásmu dobře, tak se z něho domácí vyhodili nepřesnou přihrávkou sami.

10:40
    A potřetí.

10:24
    Zatím to ale tak nevypadá. Puk opět letí přes všechny čáry.

09:57
    Wild na úvod oslabení vyhazují. Oslabení ze strany Minnesoty patří k nejhorším v lize.

09:51
    Bude se poprvé vylučovat. Na dvě minuty odchází Justin Fontaine, který si přidržel Redmonda.

09:25
    A na druhé straně se do obrovské šance dostal Zach Parise, jehož střelu Varlamov vyrazil jen před sebe, kam z druhé vlny najízděl Suter – tomu se do střely postavil bek Johnson, který jeho pokus zablokoval!

08:56
    Obrovská chyba Minnesoty při rozehrávce za brankou, ze které mohli domácí těžit, ale Holden, najíždějící od modré čáry k volnému puku, minul klec.

08:13
    Dubnyk se blýskl zákrokem, při kterém betonem vykopl puk mimo ohrožení. Dánský útočník Boedker si na něho nepřišel.

07:55
    Dubnyk se skloubil před brankovištěm do klubička po střele Mitchella od modré a podržel puk ve výstroji.

07:44
    Colorado s nahozeným pukem neuspělo a následné vyhození Minnesoty nebylo potrestáno zakázaným uvolněním.

07:27
    Postavení mimo hru zastavuje snahu Colorada o návrat do útočného pásma.

06:58
    Víc než samotná hra nyní budí rozruch hodně tvrdé střety v rohu pásma Minnesoty, kde Jones schytal hned dva tvrdé bodyčeky od Holdena a McLeoda. Colorado na to jde hrubou silou!

06:30
    Varlamov zastavuje puk po střele Niederreitera.

06:20
    Grigorenko svým nahozením na Dubnyka hledal především Comeaua k tečování puku, ten se však netrefil a kotouč skončil jen na zadním mantinelu.

06:10
    Dubnyk vymrštil lapačku a chytil letící projektil. Před ním se poté strhla strkanice, v níž byl nejaktivnějším Scandella. Komerční přestávka.

05:54
    Oběma týmům nahozené puky do útočných pásem nic nepřinesly.

05:16
    Rychle, po přebruslení do útočného pásma, vyslal na Varlamova prudkou střelu Schroeder a vynutil si přerušení hry.

05:08
    U mantinelu však přetahování s hostujícími beky prohrálo.

04:40
    Niederreiter jen protečoval do útočného pásma a Colorado se může pokusit založit nový výpad.

03:57
    Hra probíhá zejména ve středním pásmu, ani jeden tým nemůže přejít skrz vystavený blok na modrých čárách.

03:13
    Beauchemin mezi kruhy plácl do kotouče a dostal tak puk do středního pásma ve chvíli, kdy se k němu řítil Koivu a měl v úmyslu pálit.

02:49
    Dubnyk pozastavuje hru po pokusu Landeskoga, který byl spíše propagační.

02:23
    Hra se přesunula do obranné třetíny Wild, kde domácí zkoušeli ostřelovat Dubnyka, ale Holden minul svůj cíl.

01:39
    Minnesota se vrhla do utkání hodně aktivně, ale prozatím ztroskotává na Varlamovovi, který si připisuje těžký zákrok proti střele Vaneka.

01:09
    Jonesova střela na Varlamova byla zablokována a sražena do ochranné sítě.

00:48
    Varlamov musel vybruslit z klece proti kotouči, za kterým se hnal Niederreiter. Odpálit puk se mu sice nepodařilo ideálně, ale pohromě v podobě inkasované branky zabránil.

00:08
    Ve středním pásmu se hned na úvod postaral o rozruch domácí Erik Johnson, který tvrdě narazil Pariseho na mantinel a poslal ho k zemi.

00:01

Oba týmy se chystají k úvodnímu buly.

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Johnson, Beauchemin, Barrie, Holden, Redmond, Bigras – Landeskog, Soderberg, Matthias – Comeau, Grigorenko, Boedker – Iginla, Mitchell, Martinsen – Skille, Rantanen, McLeod.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Brodin, Scandella, Dumba, Reilly – Coyle, Koivu, Parise – Jones, Granlund, Vanek – Pominville, Haula, Niederreiter – Schroeder, Stoll, Fontaine.

Rozhodčí: Dave Jackson, Eric Furlatt – Darren Gibbs, Vaughan Rody.

To však nebude snadné, o čemž svědčí vzájemné zápasy.

02. 03. 2016 Minnesota Wild - Colorado Avalanche 6:3
    08. 12. 2015 Colorado Avalanche - Minnesota Wild 2:1p
    06. 12. 2015 Minnesota Wild - Colorado Avalanche 3:0
    09. 10. 2015 Colorado Avalanche - Minnesota Wild 4:5

A mezi oběma těmito týmy jsou právě osmá Minnesota s 83 body ze 75 zápasů a deváté Colorado s 80 body ze 74 zápasů. Pokud tedy Colorado chce vyvinout na své soupeře o osmičku nejlepších tlak, potřebuje výhru bez prodloužení, aby dotáhlo ztrátu na jediný bod.

Postavení obou celků v Západní konferenci je na hraně playoff a právě tyto dvě mužstva jsou jediné, které o postup do Stanley Cupu bojují. Sedmé San Jose má 88 bodů a tudíž poměrně komfortní náskok. Na druhé straně desátá Arizona má 73 bodů.

Přímý souboj o postup do playoff v Západní konferenci spolu svedou Colorado a Minnesota.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 32. Parise (Granlund), 40. Schroeder (Fontaine, Scandella), 45. Parise (Suter, Koivu), 52. Granlund (Haula)

Rozhodca: Dave Jackson, Eric Furlatt – Darren Gibbs, Vaughan Rody