Leverkusen – Villarreal 0:0 (kon.) | Valencia – Bilbao 2:1 (kon.) | Lazio – Sparta Praha 0:3 (kon.)
Manchester United – Liverpool 1:1 (kon.) | Tottenham – Dortmund 1:2 (kon.) | Braga – Fenerbahce 4:1 (kon.)
Anderlecht – Doneck 0:1 (kon.) | Sevilla – Bazilej 3:0 (kon.)
FC Sevilla
3:0 (3:0)
FC Bazilej 1893
Štvrtok 17.03.2016, 21:05 • Štadión Ramóna Sáncheza Pizjuána • Európska liga • Osemfinále

71
    Posledné striedanie hostí. V dnešnom zápase končí nevýrazný Marc Janko a na záverečných 20 minút prichádza Cedric Itten.

69
    Unai Emery sťahuje z ihriska hrdinu zápasu – Kévina Gameira, ktorý strelil v závere prvého polčasu dva góly. Na jeho miesto prichádza ďalší výborný strelec Fernando Llorente.

62
    A ďalšie striedanie. V zápase končí aj Birkir Bjarnason, ktorého nahradzuje švédsky futbalista Alexander Fransson.

61
    Striedanie na oboch stranách. Do zostavy Sevilly sa po zranení vracia Grzegorz Krychowiak, ktorý nahradil Vicenteho Iborru. Na druhej strane sa lúči s dnenšým zápasom Matías Delgado a prichádza Breel Embolo.

52
    Prvé striedanie zápasu. Unai Emery zrejme zo zdravotných dôvodov sťahuje z ihriska Michaela Krohn-Dehliho a na jeho miesto posiela Sergia Escudera.

Miroslav Kováčik

Góly: 35. Rami, 44. Gameiro, 45. Krohn-Dehli

Karty:   7. Kolodziejczak (SEV) – 39. Steffen (BAS), 90+4. Embolo (BAS)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:14.
    FC Sevilla: Soria – Mariano, Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas – Cristóforo, Iborra (61. Krychowiak) – J. A. Reyes (C), Banega, Krohn-Dehli (52. Escudero) – Gameiro (69. F. Llorente).
    Náhradníci: S. Rico – Krychowiak, Carriço, Escudero, F. Llorente, Muñoz, Figueiras.

FC Bazilej 1893: Vaclík – Safari, Suchý, Høegh, Lang – Bjarnason (62. Fransson), Xhaka, Steffen – Zuffi, Delgado (C) (61. Embolo) – Janko (71. Itten).
    Náhradníci: Vailati – Traoré, Fransson, Itten, Hunziker, Embolo, Callà.

Rozhodca: Deniz Aytekin