Bohemians – Bulldogs 5:4 (po pr.) | Vítkovice – Tatran 5:4 (kon.) | Otrokovice – Mladá Boleslav 2:5 (kon.)
Sparta – Chodov 10:3 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
5:4 (1:2, 1:0, 3:2) Stav série: 2:1
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
cz Sobota 12.03.2016, 17:25 • SC Dubina Ostrava • Play-off LiveSport Superligy florbalu CZ • Štvrťfinále

A je dobojováno! Druhé vítězství mají Vítkovice, které zvítězily 5:4. Další utkání je na pořadu v Ostravě opět zítra. Já se tímto s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek večera. (19:18:59)

59:30
    Rozehrávka Tatranu před Součkem a šest hostů.

59:30
    Oddechový čas pro hosty.

59:30
    Souček vyráží maskou!

58:57
    Kafka pobíhá neustále mezi střídačkou a brankoviště, vždy podle toho, kdo má míček. Vítkovičtí se snaží nahazovat míčky na Hájka s Matejčíkem.
    58:34 Jiří KOLÍSKO - 5:4

58:34
    Tatran právě vstřelil branku!
    Přihrávka do velkého brankoviště, zaspání Součka u levé tyče a gól v podání JIŘÍHO KOLÍSKA. Asistence: Marek Vávra.

58:26
    Chvilka nepozornosti a Jiří Kolísko snižuje.

57:42
    Tatran v šesti a snaží se o snížení.
    57:16 MATEJČÍK - 5:3

57:16
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak teď MAREK MATEJČÍK snad ani nechtěl! Ledabyle nahodil míček na bránu a běžel střídat, jenomže Kafka nahození nečekal a propustil! Domácí vedou 5:3 a jsou velmi blízko druhé výhře, zásluhu na vedení má Matejčíkův hattrick. Bez asistence.

56:49
    Šebesta v úniku a před ním jen Kafka. Střela mimo.

55:45
    Nahození na Matejčíka, Deutsch ho však blokoval až moc nedovoleně, a tak se útok na hattrick prozatím odkládá. Rozhodčí se dnes bojí vylučovat, a tak mnoho faulů přecházejí domluvou.
    54:24 MATEJČÍK - 4:3

54:24
    Rýpar nastřelil u Kafky, MAREK MATEJČÍK dorazil. Asistence: Josef Rýpar.

53:39
    Na hřišti se přiostřuje, výhody se začíná dořvávat i brankář hostů Kafka. Ironií však je, že právě hosté jsou ti, jenž neustále faulují a hrají na hranici pravidel.

52:49
    Bräuerova akce nevyšla podle očekávání, míček u Součka a domácí znovu budou útočit.

51:01
    Ullmann poslal míček ke Kafkovi a střídá. Vyrovnaný stav utkání slibuje minimálně prodloužení.
    48:57 BRAUTFERGER - 3:3

48:57
    Přihrávka zpoza Součkovy brány do velkého brankoviště a PETR BRAUTFERGER dává svůj první gól v play-off nejvyšší mužské soutěže! Asistence: Jiří Kolísko.

48:13
    Nápor Tatranu se zvyšuje, domácí se Součkem v bráně ale odolávají.

47:13
    Fridrich se snažil hrozit u Součka, obranným valem však neprošel.
    43:34 Jan ŠEBESTA - 3:2

43:34
    Vítkovice jdou poprvé v utkání do vedení! Po přihrávce od Řezaniny se míčku ujal JAN ŠEBESTA a střelou tahem prostřelil Kafku! Asistence: Lukáš Řezanina.

42:21
    Hubálek na sebe stáhl všechny hráče Tatranu včetně Kafky, míček se mu ale nepodařilo na druhou stranu, kde čekal připravený Bräuer, poslat.

40:03
    A poslední třetina je rozehrána. Rozhodčí po diskuzi s vítkovickým kapitánem Matejčíkem od vyloučení upustili, a tak se vyloučení nekoná.

40:01

Ve druhé třetině Vítkovice srovnaly. Jednalo se o jedinou branku třetiny. V závěru utkání se hosté dostali do akce, kterou musela domácí skvadra řešit faulem, a tak si Tatran zahraje přesilovku. Pokračovat budeme za sedm a půl minuty.

40:00

39:41
    Fridrich chtěl dohrát třetinu u své brány, nakonec rychle posouvá míček dopředu, Tatran bude hrát přesilovku.

39:21
    Probíhá poslední půlminuta druhé části.

37:58
    Jankulár se Součkem zalehli míček u své brány.

Dnešní utkání sleduje 370 diváků.

35:46
    Němeček doběhl volný míček, poslušně ale odevzdal svému soupeři.

32:57
    Jiří Kolísko vystřelil na Součka, ten střelu chytil.

31:57
    Šebesta v úniku, jeho střela orazítkovala Kafkovu tyč!

30:34
    Rozhodčí krotí emoce na hřišti, Tatran po dlouhé době útočí.

30:00
    Rýpar naivně do postavené obrany Tatranu.

28:26
    Tatran se stáhl a hraje pasivně. Vítkovičtí naopak hrají tvrdě a soupeře jasně přehrávají.

26:37
    Řehořova rána z první našla Součkovu hruď, Jastřembský nahazuje na Hájka číhajícího u Kafky.

25:44
    Nehera pokazil sólovou akci jednoho z pražských obránců, Vítkovice rozehrají na polovině hřiště.

23:50
    Tři útočníci Vítkovic zaměstnávají všech pět hráčů Tatranu, a jen stěží se daří domácí držet na uzdě.
    22:17 MATEJČÍK - 2:2

22:17
    A je opět srovnáno! Po dvou minutách hry v nové části nabil Delong MARKU MATEJČÍKOVI, pro kterého nebyl problém překonat Kafku. Asistence: Adam Delong.

21:50
    Jiří Kolísko rychle rozehrál, k jeho smůle ale rozhodčí chvíli předtím nařídili hru na úplně jiném místě.

21:16
    Řehoř spěchá podél mantinelu k Součkovi, jeho útok skončil v rohu hřiště.

20:03
    Úvodní buly druhé části skončilo až před Kafkou, ten předal Němečkovi.

20:01

Je za námi první třetina. Tu vyhráli hosté v poměru 2:1. Pokračovat budeme po desetiminutové přestávce.

20:00

19:58
    Souček vytasil ještě jeden důležitý zákrok a jdeme na přestávku.

19:28
    Probíhá poslední půlminuta první třetiny.

19:08
    Tempo hry se zvýšilo, už se nejedná o ospalý, leč kvalitní, florbal se třemi góly.

17:49
    Jastřembský přitvrdil a nepustil Kuboviče přes polovinu hřiště.
    16:41 ULLMANN - 1:2

16:41
    FILIPA ULLMANNA v úniku nezastavil žádný z obránců, vracející se Rýpar už byl jen zbytečnou akvizicí při úniku Pražana. Ullmann nečekaně vypálil ke vzdálenější tyči Součkovy brány a bylo rozhodnuto. Asistence: Jakub Gruber.

15:59
    Hájek dostal nabídku do běhu, míček netrefil a promáchl.

15:10
    Svoboda z první! Souček chytá!

13:44
    Fridrich po nastřelení domácího hráče a následném odrazu míčku mimo hřiště získal možnost rozehrávky kousek od Součka, míček ale brzy vybojovali domácí.
    12:39 HÁJEK - 1:1

12:39
    A je srovnáno! Jan Šebesta poslal míček od pravého mantinelu na Kafku, před ním ale LUKÁŠ HÁJEK doklepl míček za záda pražského brankáře. Asistence: Jan Šebesta.

11:08
    Jastřembský hrotovým obráncem a snaží se poslat míček dopředu tak, aby Matejčík s Rýparem a Delongem mohli do brejku.
    09:46 VÁVRA - 0:1

09:46
    Tak to je pro domácí procitnutí! Po skvělé prezentaci vlastního pojetí florbalu se nenápadnou střelou před velkým brankoviště do statistik jako první střelec utkání zapisuje MAREK VÁVRA. Bez asistence.

08:18
    Hájek neobešel jednoho z útočníků na polovině hřiště, přesto mají domácí rozehrávku z rohu.

07:18
    Martin Richter, hvězda s comebackem, zatím sedí na střídačce a do dění nezasahuje.

06:03
    Vítkovická síťka v bráně se pohnula! Ovšem jen po promáchnutí Brautfergera!

04:58
    Hrotový obránce Hubálek posílá míček na svá křídla, ty mu jej vrací. V útoku pletou obráncům hlavy Řezanina s Hájkem a čekají na rychlý bjrek.

04:14
    Vávra byl nyní dalším v pořadí, kdo si vylámal zuby na Součkovi! Jankulár u míčku, Vítkovice začínají z obrany.

03:37
    Nejednalo se o nic vážného a oba týmy střídaly. Jastřembský prošel kolem mantinelu až dopředu, tam operuje Bräuer s Matúšem.

03:17
    Domácí za podpory fanoušků jdou dopředu. Na zemi na polovině hřiště zůstal ležet Hubálek.

02:27
    Po ráně od Šebesty měl Kafka problém míček chytit, nakonec to po výskoku zvládl.
    02:03

02:03
    Jiří Kolísko sám proti ležícímu Součkovi, nepodařilo se mu ho přehodit!

01:30
    Matúš na míčku.

00:42
    Fridrich nevydoloval míček u střídačky domácích, Delong se k dorážce od Matejčíka nedostal.

00:30
    Kafka se rozčiluje kvůli sekání, hosté rozehrají od své brány.

00:03
    Hájek vybojoval první buly a míří dopředu.

00:01

Vítejte u třetího čtvrtfinále mezi historicky nejlepším týmem ligy Tatran Omlux Střešovice a historicky druhým nejlepším týmem ligy a zárověn pořádajícím týmem, 1.SC Vítkovice Oxdog. Tatran bude mít hvězdnou posilu, kterou je navrátilec Richter, jehož zkušenosti a kvality by měly pomoct Tatranu do semifinále.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:25.

Tomáš Matoušek

Góly a asistencie: 13. Hájek (Šebesta), 23. Matejčík (Delong), 44. Šebesta (Řezanina), 55. Matejčík (Rýpar), 58. Matejčík – 10. Vávra, 17. Ullmann (Gruber), 49. Brautferger (Jiří Kolísko), 59. Jiří Kolísko (Vávra)

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Blakala) – Jankulár, Mertha, Ivan, Jan Šebesta, Řezanina, Nehera, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Bräuer, Hubálek, Matejčík, Jastřembský, Delong
    ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Kafka (Rebro) – Heřmanský, Kubovič, Komárek, Deutsch, Fořt, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Vávra, Nenonen, Gruber, Fridrich, Richter, Beneš, Němeček, Svoboda, Řehoř, Ullmann, Brautferger

Rozhodca: Kamil Sojka, Tomáš Sojka