Pardubice – Olomouc 0:3 (kon.) | Třinec – Litvínov 3:0 (kon.) | Zlín – K. Vary 3:5 (kon.)
Plzeň – Hradec Králové 6:2 (kon.) | Sparta Praha – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Chomutov – Liberec 0:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 3:5 (kon.)
Berani Zlín
3:5 (1:4, 2:0, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
cz Nedeľa 21.02.2016, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga (ČR) • 47. kolo
    58:48 Rudolf HUNA - 3:5

58:48
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Holíkovu nahrávku zachytil Haščák, který místo trefy do opuštěné klece ještě poslal puk na hokejku RUDOLFA HUNY, který si tak užije radost ze vstřelené branky. Asistence: Marcel Haščák.

58:34
    Zavadil zůstává na střídačce, vhazuje se před Habalem.

58:34
    Zlínští si v závěru vyžádali oddechový čas.

58:30
    Obrovské štěstí pro Habala. Kotvanovo nahození se odrazilo těsně vedle pravé tyčky karlovarské klece.

56:37
    Utkání sleduje 5 190 diváků.

56:35
    Holík nejspíše promrhal nejvhodnější moment ke skórování a branku poté přestřelil.

43:40
    Robert Říčka (ZLN) je potrestán dvěma minutami za hákování.

43:35
    100% šance Roberta Říčky. Útočník Zlína nedoklepl do odkryté branky přihrávku od Bukartse. Kotouč Říčkovi projel pouze mezi bruslemi.

42:21
    Ondráček se rychle obtočil kolem karlovarské branky a byl nedovoleně zastaven. Marek Baránek (KVA) 2 minuty za držení protihráče.

39:19
    Čachotský jen těsně minul střelou z mezikruží levou tyčku karlovarské klece.

36:12
    Dnes se vylučuje velmi často. Jiří Ondráček (ZLN) dvě minuty za nedovolené bránění.
    36:07 Roman VLACH - 3:4

36:07
    Zlín právě vstřelil branku!
    Dnes to vypadá na pořádné drama. Domácí to nezabalili a dotáhli se na svého soupeře na rozdíl jediné trefy. Marušákovu střelu vyrazil Habal pouze před sebe, kde puk bekendem dorazil ROMAN VLACH. Asistence: Jiří Marušák.

34:19
    Drtivý tlak v podání domácích. Ševci obstřelují branku ze všech stran, ale Habal i s notnou dávkou štěstíčka odolává.

32:40
    Bukartsovu dorážku v pádu dokázal přesouvající se Habal zneškodnit výborným zákrokem.

32:02
    Zlínští budou mít přesilovku. Radim Bičánek (KVA) se dopustil přestupku a bude za to pykat. Je tu šance pro domácí dotáhnout se na rozdíl jediné trefy. Obránce Energie vyfasoval dvě minuty za hrubost a dvě za nesportovní chování. Celkem tedy čtyři minuty.

29:49
    Maruna (ZLN) se dostal do krížku se Sičákem (KVA) před brankou Habala. Oba hříšníci vyfasují za menší rozmíšku dvě minuty.
    28:44 Roberts BUKARTS - 2:4

28:44
    Žlutomodří využívají přesilovou hru a snižují stav zápasu na rozdíl dvou branek. Berani předvedli parádní přesilovkovou kombinaci, kterou po přihrávce Holíka zakončil dělovkou z voleje ROBERTS BUKARTS. Asistence: Petr Holík, Martin Matějíček.

27:56
    Marcel Haščák (KVA) 2 minuty za hru vysokou holí. Chvíli se bude hrát 4na4 poté si zahrají přesilovku domácí.

26:02
    Jiří Ondráček (ZLN) vyfasoval dvě minuty za podražení.

20:48
    Zavadila zachránila levá tyčka. Dorážející Kůs se k dorážce nedostal.

20:31
    Oldrich Kotvan (ZLN) dvě minuty za nedovolené bránění.

20:15
    V brance domácích stojí místo Kašíka náhradník Petr Zavadil.
    18:43 Tomáš RACHŮNEK - 1:4

18:43
    Energie bleskově využívá přesilovou hru pěti proti čtyřem. Bičánkovu dělovku tečoval těsně před Kašíkem TOMÁŠ RACHŮNEK. Pro zlínského odchovance to je dnes již druhá trefa v utkání. Asistence: Radim Bičánek.

17:50
    Energie si zahraje v závěru první třetiny přesilovou hru. Tomáš Sýkora (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
    17:29 Robert ŘÍČKA - 1:3

17:29
    Jiskřičku naděje dává domácím ROBERT ŘÍČKA. Útočník Zlína, který se v posledních zápasech hodně rozstřílel. Bukarts mu předložil parádní přihrávku, kterou havířovský odchovanec nemohl pohrdnout. Asistence: Roberts Bukarts.
    14:39 Tomáš RACHŮNEK - 0:3

14:39
    Domácí se nedokázali vymanit z tlaku hostů a inkasují třetí branku. Kůs posunul kotouč na TOMÁŠE RACHŮNKA, který nekompromisní střelou nedal zlínskému brankáři šanci. Asistence: Jaroslav Kůs.

13:39
    Tomáš Sýkora vybojoval v rohu kluziště kotouč a posléze jej předložil na čepel Filipa Čecha. Jeho střelu dokázal Habal vytěsnit.

12:06
    Marušákova dělovka byla hodně tvrdá. Habal při zásahu ztratil rovnováhu, ale kotouč dokázal vyrazit do ochranné sítě.

10:52
    Michal Gulaši (KVA) je potrestán dvěma minutami za hákování.

8:14
    Energie je hodně nabuzená a Kašík musel opět zasahovat.
    7:12 Marcel HAŠČÁK - 0:2

7:12
    Zlínští opět hrubě chybovali v defenzívě a jsou podruhé potrestání. MARCEL HAŠČÁK zachytil kotouč v mezikruží, popojel si před Kašíka a prudkou střelou navyšuje vedení pro svůj celek již o dvě branky. Slovenský útočník se před nedávnem vrátil do sestavy Energie po zranění a ukazuje, jak je pro svůj celek důležitý. Bez asistence.

6:17
    Energie si v závěru přesilovky utvořila slušnou kombinaci, kterou mohl využít trefou do odkryté branky Vachovec. Útočník Karlových Varů ale na poskakující kotouč nedosáhl a nedopravil ho do sítě.

2:24
    Energie je na koni a ještě si zahraje přesilovou hru. David Šťastný (ZLN) si vykoledoval dvě + dvě minuty za hru vysokou holí.
    0:42 Martin ROHAN - 0:1

0:42
    Hodně ledová sprcha pro domácí tým. Kotvan přihrál kotouč přímo na hokejku MARTINA ROHANA, který prudší střelou z mezikruží otevírá skóré zápasu. Bez asistence.

Ivo Raiskub

Góly a asistencie: 18. Říčka (Bukarts), 29. Bukarts (Holík, Matějíček), 37. Vlach (Marušák) – 1. Rohan, 8. Haščák, 15. T. Rachůnek (Kůs), 19. T.Rachůnek (Bičánek), 59. Huna (Haščák)

Berani Zlín: Kašík (21.Zavadil) – Kotvan Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – Sýkora, Vlach, Veselý – Čachotský, Šťastný, Čech.
    HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Bičánek, Dvořák, Gulaši, M. Rohan, Sičák, Baránek, Weinhold – Rachůnek, Kůs, J. Svoboda – Vachovec, Haščák, Huna – Gorčík, Marosz, Flek – Koblasa, Gríger, Tomeček.

Rozhodca: Čech, Mrkva, Gebauer, Lederer