Slavia – Motor ČB 2:0 (kon.) | Kladno – Most 3:2 (kon.) | Prostějov – Kadaň 3:5 (kon.)
Benátky n/J – Třebíč 4:1 (kon.) | Přerov – Jihlava 2:4 (kon.) | Havířov – Šumperk 6:5 (kon.)
Ústí n/L – Litoměřice 3:1 (kon.)
HC Slavia Praha
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Banes Motor České Budějovice
cz Sobota 23.01.2016, 15:00Chance Liga (CZ) • 43. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u šlágru 43. kola WSM ligy. Proti sobě se naposledy v základní části postaví HC Slavia Praha a ČEZ Motor České Budějovice.

Sešívaným patří v tabulce čtvrté místo. Z posledních pěti zápasů se červenobílí sice hned čtyřikrát radovali, v posledním utkání ale svým svěřencům domácí hráči radost neudělali. Na vlastním ledě nad Prostějovem totiž vedli již 3:0 a vše nasvědčovalo klidnému průběhu zbytku utkání, opak byl ale pravdou. Jestřábi totiž v prostřední části bleskově srovnali a v závěrečné periodě také nakonec otočili utkání ve svůj prospěch. Pražané tak mají proti Českobudějovickým možnost složit reparát před vlastními fanoušky, jednoduché to ale mít rozhodně nebudou.

ČEZ Motor České Budějovice
    Rovněž Jihočeši poznali v posledních pěti zápasech hořkost porážky jen jedinkrát. Pocity z úplně posledního utkání ale měli hokejisté Motoru zcela odlišné než slávisté. V něm totiž České Budějovice rozstřílely Litoměřice 9:3. Naváží hosté v Edenu na tuto kanonádu? V tabulce zatím patří Motoru druhá pozice, na vedoucí Kladno ztrácejí hosté čtyři body.

Vzájemné zápasy v této sezóně:
    5.12.2015 České Budějovice – Slavia 4:2
    24.10.2015 Slavia – České Budějovice 2:4
    16.9.2015 České Budějovice – Slavia 4:1

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Krstev, Andrlík, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička – Mikulík, Tuominen, D. Hruška (C), Robinson, Vas, Markovič – Jiránek, Šafránek, Čermák – Bahenský, Kašpařík, Ondráček

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka (C), Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Rob, Švihálek

Rozhodčí: Mikula – Novák, Wesley.

V sobotu je v Edenu na programu retro zápas připomínající historicky první postup obou celků do nejvyšší soutěže před 80...

Zveřejnil(a) HC Slavia Praha dne 21. leden 2016

00:01

00:21
    Slávisté vyhráli úvodní buly a za nahozeným kotoučem se hnal Mikulík, obránci hostí ho ale vytlačili do rohu a následně i vybojovali puk.

01:04
    Hylák si pohlídal prostor u levé tyčky a betonem vykryl překvapivý pokus Nouzy z ostrého úhlu.

01:47
    Zakázané uvolnění Motoru.

02:04
    Kotouč vypadl z kluziště, následovat bude buly v pásmu Slavie.

02:28
    Ihned po vhazování vypálil od modré Zíb, Hylák schoval puk do lapačky a rychle rozehrál. Na druhé straně dostal zajímavou přihrávku Krstev, jenž také vypálil z první, i Bláha si ale poradil.

02:55
    Tumoninen se dostal do problémů ve středním pásmu, a tak puk jen odevzdal soupeři.

03:05
    Pajič si zajímavě vybruslil před Hyláka a nikým neatakovaný zakončil, Hylák jeho povedenou a hodně nebezpečnou střelu vyrazil vysoko nad!

03:53
    V útočném pásmu operovali sešívaní, ke střele se ale nedostali.

04:02
    Nyní domácí zastavil ofsajd.

04:33
    Čermák vybojoval kotouč na útočné modré a posunul ho na Šafránka, ten zakončoval nepřesně.

04:56
    David Hruška (SLA) zastavil rozjíždějící se útok Českých Budějovic, svého protivníka ale hákoval, a tak je potrestán menším trestem.

05:22
    Zíb od modré přestřelil a Slavia se osvobozuje.

05:38
    Opět míří puk k Bláhovi.

06:03
    Slávisté se brání dobře a potřetí v krátkém sledu vyhazují.

06:34
    Čermák se dokonce propracoval ke střele, tu ale gólman hostí bez problémů vyrazil levým betonem.

06:37
    Nepřesná rozehrávka Motoru znamená icing.

06:56

07:17
    Mikulík mohl jet sám na Bláhu, situace se ale možná trochu zalekl, protože přibrzdil a z otočky nepřesně ještě hledal dojíždějící spoluhráče.

08:05
    Slávisté kontrolují hru a rozehrávají zpoza vlastní klece.

08:22
    Šafránek zpoza branky natlačil puk do brankoviště, Bláha se ale nenechal rozhodit a ukryl puk pod lapačku.

08:49
    Jiránek nezpracoval přihrávku do jízdy a do útoku se dostali Jihočeši, nakonec to byla ale právě pražská dvaadvacítka, kdo zastavil akci hostí, když padla do střely od modré čáry.

10:07
    Skákavý puk zkusil z úhlu na Bláhu poslat David Hruška, brankář Motoru však sklapl betony včas.

10:43
    Zámek Slavie pomalu končí a Kolmann zahajuje protiakci.

10:56
    Moc daleko se hosté nedostali, píská se postavení mimo hru.

11:32
    Pajič nahozením na bližší tyč z ostrého úhlu Hyláka nepřekvapil a sešívaní otáčejí hru.

11:51
    Ofsajd přibrzďuje ale i jejich akci.

11:59
    Nahození ze středního pásma raději hostující muž s maskou podržel. Následuje buly po jeho levici.

12:07
    To vyhráli sice českobudějovičtí hokejisté, vinou nepřesné rozehrávky a zakázaného uvolnění se ale hra opět vrátí do jejich třetiny.

12:27
    Od modré velice tvrdě vypálil Milan Hruška, Bláha ale efektním semaforem jeho pokus zlikvidoval.

13:17
    hosté jeli do přečíslení tři na dva, Žálčík však puk jen nahodil a domácí ho ihned poslali zpět do středního pásma.

14:09
    Mikulík s Davidem Hruškou puk v útočné třetině příliš dlouho neudrželi, po vyhození Motoru ale nadále u puku zůstávají hráči v červenobílém.

15:03
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražané jdou zaslouženě do vedení! Nathan Robinson vybruslil zpoza branky a křižnou přihrávkou napříč brankovištěm hledal JAROSLAVA MARKOVIČE, první pas byl ještě zblokován, puk se ale ke kanadskému forvardovi vrátil a napodruhé už ho domácí patnáctka poslala přesně na hůl slovenského útočníka, jenž ho bez problémů uklidil do poloodkryté klece! Asistence: Nathan Robinson, János Vas.

15:28
    Po buly v útočném pásmu vybojoval odražený puk PAVEL KAŠPAŘÍK, který nic nevymýšlel a poslal ho přesně do horního rohu hostující svatyně – 2:0!

15:28
    Oddechový čas pro hosty.

15:47
    Jiránek zvážel puk do útočného pásma, hosté ho ale zákrokem na hranici pravidel zpracovali a připravili o puk.

16:31
    Domácí v klidu rozehrávají za vlastní brankou.

16:58
    Další gól měl na hokejce Mikulík, který si těsně před Bláhou přehodil puk na bekhend, jeho střele z bezprostřední blízkosti scházela ale potřebná razance, a tak si brankář Motoru poradil.

17:23
    Na Hraškovo nahození Bláha neviděl, puk ale skončil na zadním mantinelu.

18:24
    Kuchejda se proháčkoval do útočného pásma, byl v něm ale zcela sám, a tak nebylo pro hráče Slavie obtížné ho odzbrojit a sebrat mu puk.

19:13
    Čermák (SLA) si už déle koledoval o vyloučení, nyní už opravdu na trestnou lavici odjíždí. Dvě minuty domácí forvard dostává za zbytečné podražení v útočném pásmu.

19:24
    Nahození od modré čáry zůstalo někde v Krstevově výstroji a rozhodčí museli hru přerušit.

20:00

Je za námi úvodních dvacet minut dnešního zápasu. Viděli jsme dvě branky, obě na straně domácích. Slávisté měli i více ze hry, Českobudějovičtí jakoby se na ledě spíše hledali a zatím za svým sokem mírně zaostávají. Nechme se překvapit, zda dokáží šlágr kola ještě zdramatizovat nebo třeba dokonce i otočit.

20:01

20:19
    Motor se dostal do útočného pásma, Vráblíkovi ovšem střela nesedla a Pražané vyhazují.

20:47
    Další Vráblíkova střela končí nad Hylákovou svatyní.

21:14
    Sešívaní jsou kompletní. Hra se přerušuje, protože Hylákova klec vypadla ze svého postavení.

21:21
    Zíb měl puk na modré čáře, chytrou kličkou si poradil s napadajícím slávistou a dostal se do skvělé střelecké pozice. Jeho střela zápěstím mířila pod horní tyčku, Hylák ale předvedl parádní zákrok lapačkou a pořádně nyní svůj tým podržel!

22:35
    Poprvé ve druhé části kombinují v útočném pásmu Pražané.

23:02
    Střela Davida Hrušky z otočky trefila jen clonícího obránce a kupředu se ženou hokejisté Motoru.

23:32
    Ti se ke střele v útočné třetině nedostali, sešívaní ale jen posouvají puk do středního pásma, kde opět hrají Českobudějovičtí.

24:23
    Bahenský si vybruslil před brankoviště zakončil, Bláha jeho puk zlikvidoval vyrážečkou, ještě předtím ale Bahenského hákoval Zíb (CEB), a tak uvidíme přesilovku domácího celku.

25:01
    Tomu se ale zatím nedaří usadit se v útočném pásmu, puk je ve střední třetině.

25:20
    Skákavý puk si David Hruška zpracoval bruslí a z levého kruhu z první vypálil těsně vedle.

25:43
    Robinson to přehnal s kličkováním, přišel o puk a hosté se osvobodili.

26:08
    Po rychlém přechodu přes modrou čáru nabil Vas Markovičovi, jemuž ale sjel puk z čepele, a tak skončil mimo.

26:33
    Kotouč je v moci českobudějovického gólmana. Hosté v plném počtu.

27:11
    Hylák nahození téměř z poloviny hřiště rychle vyklepal z lapačky a rozehrál na Růžičku.

27:48
    Michal Chovan nic nevymýšlel, ze střední třetiny si to namířil středem kluziště až před Hyláka, kterého si chytrým naznačením dokázal položit, následně ale přestřelil poloprázdnou klec!

28:54
    Tuominen předvedl, jak je silný na kotouči a natlačil se do nebezpečné pozice, jeho následná zadovka naslepo ale nikoho z jeho spoluhráčů nenalezla.

29:27
    Slávisté jeli tři na dva, Robinson vyřešil přečíslení střelou s příklepem, kterou Bláha reflexivně lapačkou vyrazil do ochranné sítě!

30:06
    A další skvělý zákrok Bláhy, jeho lapačka si tentokrát smlsla na Šafránkově pokusu. Domácí osmaosmdesátka najížděla na Bláhu zcela sama, ovšem překonat ho nedokázala.

31:02
    Po velkých šancí Motoru uvidíme trestně střílení na druhé straně! To pojede David Hruška, kterého v samostatném úniku hákoval Pajič.

31:02
    Hruška mířil mezi betony, Bláha je ale sklapl včas, skóre se tak nemění!

31:16
    Poslední minuty nabídly strhující podívanou. Hraje se nahoru-dolů, šance střídá šanci, zatím ale kralují brankáři, oba totiž hájí stav z úvodní části.

32:03
    Ofsajd Českých Budějovic.

32:43
    Kašpařík hledal rozjetého Bahenského, před ním ale obránci hostí uklidili puk do bezpečí.

32:58
    Na druhé straně pálil Nouza, Hylák však jeho pokusu vystavil stopku lapačkou.

33:51
    Tuominenova skrytá střela mířila mezi Bláhovy betony, ty ale brankář Motoru sklapl včas.

34:38
    Robinsonovo nahození srazili hosté do ochranné sítě. Slávisté zůstanou v útočném pásmu.

35:26
    Sešívaní si složitou zbytečně složitou rozehrávkou zadělali na problém. Ten zažehnal Antonín Růžička, který se obětavě vrhl do střely, jež mířila na Hyláka.

35:51
    Odpískána přihrávka rukou, následuje buly před Bláhou.

36:31
    Vráblíkovu střelu vyklekl Ondráček, druhou střelu od modré schoval Hylák do lapačky.

37:01
    Že by klid před bouří? Motor rozehrává další akci za vlastní brankou, oba brankáři v posledních minutách nemají moc páce.

37:37
    Květoň vypálil z otočky těsně vedle. Následně se Motor usadil v útočném pásmu a jeho tlak ukončuje až faul. Vyloučen je Růžička (SLA) za podražní.

38:20
    České Budějovice kombinují v útočném pásmu, Suchánkovu střelu Hylák neviděl, ale trefila ho do ramene.

38:55
    Vráblíkova dělovka končí na zadním mantinelu a slávisté se osvobozují.

39:20
    Opět domácí vyhazují.

39:38

39:53
    David Hruška jel opět sám na Bláhu, ani tentokrát na něj nevyzrál! Zároveň je za faul předcházející celé situaci vyloučen hostující Kříž (CEB) za sekání.

40:00

Je za námi čtyřicet minut. I přes obrovské šance na obou stranách se skóre ve druhé periodě neměnilo. Hra se ovšem vyrovnala a oba celky měly velké možnosti, Hylák i Bláha ale působí velmi jistě a své týmy ve druhé části hodně výrazným způsobem podrželi.

40:01

40:07
    Krstev uspěchal přechod do útočného pásma a píská se ofsajd.

40:32
    Českobudějovičtí posílají puk k Hylákovi.

41:03
    Domácím se přesilovka zatím vůbec nedaří, znovu míří puk přes všechny čáry.

41:51
    Šafránek se protáhl až před brankáře, než však stačil vystřelit, byl odtlačen od puku.

42:22
    Motor je kompletní a ihned se vydal do útoku. Pajičovu skrytou střelu zlikvidoval Hylák betonem.

43:00
    Ondráčkovu střelu přizvedl bránící hráč do ochranné sítě.

43:55
    David Hruška byl zpracován v rohu hřiště, hrají hosté.

44:33
    Na Babkovu střelu Hylák viděl, a tak ji bez problémů srazil do rohu.

45:34
    Pavlin posílá puk na zakázané uvolnění.

45:49
    Bohunický pálil z úhlu, na Hyláka si ale nepřišel.

46:17
    Na druhé straně byla střela Davida Hrušky sražena do rohu.

46:28
    Dnešní utkání sleduje 3523 diváků.

46:35
    Třetí třetina zatím nabízí nejvíce taktickou bitvu. Sešívaní se soustředí především na pevnou defenzivu, kterou hosté ne a ne prorazit.

47:27
    Icing Pražanů.

48:03
    O kotouč se bojovalo v rozích v pásmu sešívaných, nakonec puk vypadl z kluziště rozhodčí signalizují vhazování ve středním pásmu.

48:32
    Chovan střílel z otočky od mantinelu hodně mimo.

48:48
    Slávisté puk opět pouze odevzdali soupeři a ten zahajuje další akci.

49:15
    Nahození od modré Hylákovi vypadlo, před dotírajícím Nouzou ho ale Hylák zvládl odklidit hokejkou.

50:14
    I další spršku střel brankář Slavie ustál a hru otočil Hraško, jenž hned od modré vypálil. Jeho dělovka už ale byla trochu navíc, neboť sudí odpískal postavení mimo hru.

50:43
    Po souboji Suchánka s Robinsonem kotouč vypadl na střídačku Slavie, vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:30
    Sešívaní ušetřili cenné vteřiny v útočném pásmu a už se opět formují, aby čelili dalšímu ataku hostí.

52:24
    Straka se šikovně vyhnul Milanu Hruškovi, jeho následná cesta ale mířila do rohu kluziště, kde byl Pražany zpracován.

53:00
    Nouzovo nahození ztečoval chytře směrem na Hyláka Kuchejda, gólman Slavie sklapl betony ovšem včas!

53:24
    Motor přijde o útočné pásmo, rozhodčí totiž signalizují hru vysokou holí.

53:59
    Sešívaní buly vyhráli a zajímavou možnost měl Markovič, jenž obkroužil Bláhovu klec a jeho následně zakončení o pár centimetrů minulo vzdálenější tyčku.

54:16
    Robinson v ideální pozici pálil mezi Bláhovy betony, Bláha ale včas zareagoval a pokus kanadského útočníka zlikvidoval.

54:47
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hraško – 2 min., faul kolenem).

55:06
    Slávisté 20 vteřin kombinovali ve svém pásmu a následně puk vyhodili.

55:30
    Pavlin domácí osvobozuje znovu.

55:49
    A tentokrát sám Hylák poslal puk až před Bláhu.

56:13
    Kašpařík mířil tváří v tvář proti Bláhovi, v tísni ho ale střelou mířící mezi betony nepřekonal.

56:50
    Žálčík pálil zprava těsně nad a Pražané jsou kompletní.

57:17
    David Hruška hájí puk v rohu za Bláhovou svatyní.

58:00
    Nakonec o něj ale přišel a Tuominen záhy raději poslal puk na zakázané uvolnění.

58:00
    Bláha je na střídačce, Motor to zkusí v šesti muži v poli!

58:13
    Krstev si dal málem vlastní gól, po jeho nechtěné teči však puk skončil nakonec těsně vedle!

58:35
    Pražané posílají puk do středního pásma.

59:00
    Minuta do konce, Motor kombinuje před Hylákem.

59:20
    Hylák si připsal další důležitý zákrok proti skryté střele z otočky, následně míří puk na icing a Milan Razým si žádá oddechový čas.

59:20
    Time-out je u konce, utkání vrcholí!

59:32
    Bahenský vyhodil tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

59:47
    Hosté již jsou zpět v útočném pásmu.

59:52
    Odražený puk ze vzduchu sebral Hylák do lapačky. Uvidíme ještě jedno vhazování. Bláha se už vrací do své klece.

Je konec! Slavia poprvé v sezóně poráží Jihočechy a do tabulky získává velice cenné tři body. Utkání bylo zajímavé, byť jsme neviděli mnoho branek. Jediné dva góly navíc padly hned v úvodní periodě, kterou slávisté vyhráli 2:0 stejně jako celé utkání. Právě v první třetině měli sešívaní navrch, ve zbylých čtyřiceti minutách jsme sledovali vyrovnaný hokej, kterému kralovali oba brankáři, zejména pak domácí Alexandr Hylák, jenž nepustil za svá záda jediný kotouč a hlavně díky němu slaví červenobílí cenné vítězství.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Loučím se s vámi a u dalších dramatických bitev se brzy těším na shledanou. (17:19:22)