Slavia – Motor ČB 2:0 (kon.) | Kladno – Most 3:2 (kon.) | Prostějov – Kadaň 3:5 (kon.)
Benátky n/J – Třebíč 4:1 (kon.) | Přerov – Jihlava 2:4 (kon.) | Havířov – Šumperk 6:5 (kon.)
Ústí n/L – Litoměřice 3:1 (kon.)
HC Slavia Praha
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Banes Motor České Budějovice
cz Sobota 23.01.2016, 15:00Chance Liga (CZ) • 43. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše. Loučím se s vámi a u dalších dramatických bitev se brzy těším na shledanou. (17:19:22)

Je konec! Slavia poprvé v sezóně poráží Jihočechy a do tabulky získává velice cenné tři body. Utkání bylo zajímavé, byť jsme neviděli mnoho branek. Jediné dva góly navíc padly hned v úvodní periodě, kterou slávisté vyhráli 2:0 stejně jako celé utkání. Právě v první třetině měli sešívaní navrch, ve zbylých čtyřiceti minutách jsme sledovali vyrovnaný hokej, kterému kralovali oba brankáři, zejména pak domácí Alexandr Hylák, jenž nepustil za svá záda jediný kotouč a hlavně díky němu slaví červenobílí cenné vítězství.

59:52
    Odražený puk ze vzduchu sebral Hylák do lapačky. Uvidíme ještě jedno vhazování. Bláha se už vrací do své klece.

59:47
    Hosté již jsou zpět v útočném pásmu.

59:32
    Bahenský vyhodil tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

59:20
    Time-out je u konce, utkání vrcholí!

59:20
    Hylák si připsal další důležitý zákrok proti skryté střele z otočky, následně míří puk na icing a Milan Razým si žádá oddechový čas.

59:00
    Minuta do konce, Motor kombinuje před Hylákem.

58:35
    Pražané posílají puk do středního pásma.

58:13
    Krstev si dal málem vlastní gól, po jeho nechtěné teči však puk skončil nakonec těsně vedle!

58:00
    Bláha je na střídačce, Motor to zkusí v šesti muži v poli!

58:00
    Nakonec o něj ale přišel a Tuominen záhy raději poslal puk na zakázané uvolnění.

57:17
    David Hruška hájí puk v rohu za Bláhovou svatyní.

56:50
    Žálčík pálil zprava těsně nad a Pražané jsou kompletní.

56:13
    Kašpařík mířil tváří v tvář proti Bláhovi, v tísni ho ale střelou mířící mezi betony nepřekonal.

55:49
    A tentokrát sám Hylák poslal puk až před Bláhu.

55:30
    Pavlin domácí osvobozuje znovu.

55:06
    Slávisté 20 vteřin kombinovali ve svém pásmu a následně puk vyhodili.

54:47
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hraško – 2 min., faul kolenem).

54:16
    Robinson v ideální pozici pálil mezi Bláhovy betony, Bláha ale včas zareagoval a pokus kanadského útočníka zlikvidoval.

53:59
    Sešívaní buly vyhráli a zajímavou možnost měl Markovič, jenž obkroužil Bláhovu klec a jeho následně zakončení o pár centimetrů minulo vzdálenější tyčku.

53:24
    Motor přijde o útočné pásmo, rozhodčí totiž signalizují hru vysokou holí.

53:00
    Nouzovo nahození ztečoval chytře směrem na Hyláka Kuchejda, gólman Slavie sklapl betony ovšem včas!

52:24
    Straka se šikovně vyhnul Milanu Hruškovi, jeho následná cesta ale mířila do rohu kluziště, kde byl Pražany zpracován.

51:30
    Sešívaní ušetřili cenné vteřiny v útočném pásmu a už se opět formují, aby čelili dalšímu ataku hostí.

50:43
    Po souboji Suchánka s Robinsonem kotouč vypadl na střídačku Slavie, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:14
    I další spršku střel brankář Slavie ustál a hru otočil Hraško, jenž hned od modré vypálil. Jeho dělovka už ale byla trochu navíc, neboť sudí odpískal postavení mimo hru.

49:15
    Nahození od modré Hylákovi vypadlo, před dotírajícím Nouzou ho ale Hylák zvládl odklidit hokejkou.

48:48
    Slávisté puk opět pouze odevzdali soupeři a ten zahajuje další akci.

48:32
    Chovan střílel z otočky od mantinelu hodně mimo.

48:03
    O kotouč se bojovalo v rozích v pásmu sešívaných, nakonec puk vypadl z kluziště rozhodčí signalizují vhazování ve středním pásmu.

47:27
    Icing Pražanů.

46:35
    Třetí třetina zatím nabízí nejvíce taktickou bitvu. Sešívaní se soustředí především na pevnou defenzivu, kterou hosté ne a ne prorazit.

46:28
    Dnešní utkání sleduje 3523 diváků.

46:17
    Na druhé straně byla střela Davida Hrušky sražena do rohu.

45:49
    Bohunický pálil z úhlu, na Hyláka si ale nepřišel.

45:34
    Pavlin posílá puk na zakázané uvolnění.

44:33
    Na Babkovu střelu Hylák viděl, a tak ji bez problémů srazil do rohu.

43:55
    David Hruška byl zpracován v rohu hřiště, hrají hosté.

43:00
    Ondráčkovu střelu přizvedl bránící hráč do ochranné sítě.

42:22
    Motor je kompletní a ihned se vydal do útoku. Pajičovu skrytou střelu zlikvidoval Hylák betonem.

41:51
    Šafránek se protáhl až před brankáře, než však stačil vystřelit, byl odtlačen od puku.

41:03
    Domácím se přesilovka zatím vůbec nedaří, znovu míří puk přes všechny čáry.

40:32
    Českobudějovičtí posílají puk k Hylákovi.

40:07
    Krstev uspěchal přechod do útočného pásma a píská se ofsajd.

40:01

Je za námi čtyřicet minut. I přes obrovské šance na obou stranách se skóre ve druhé periodě neměnilo. Hra se ovšem vyrovnala a oba celky měly velké možnosti, Hylák i Bláha ale působí velmi jistě a své týmy ve druhé části hodně výrazným způsobem podrželi.

40:00

39:53
    David Hruška jel opět sám na Bláhu, ani tentokrát na něj nevyzrál! Zároveň je za faul předcházející celé situaci vyloučen hostující Kříž (CEB) za sekání.

39:38

39:20
    Opět domácí vyhazují.

38:55
    Vráblíkova dělovka končí na zadním mantinelu a slávisté se osvobozují.

38:20
    České Budějovice kombinují v útočném pásmu, Suchánkovu střelu Hylák neviděl, ale trefila ho do ramene.

37:37
    Květoň vypálil z otočky těsně vedle. Následně se Motor usadil v útočném pásmu a jeho tlak ukončuje až faul. Vyloučen je Růžička (SLA) za podražní.

37:01
    Že by klid před bouří? Motor rozehrává další akci za vlastní brankou, oba brankáři v posledních minutách nemají moc páce.

36:31
    Vráblíkovu střelu vyklekl Ondráček, druhou střelu od modré schoval Hylák do lapačky.

35:51
    Odpískána přihrávka rukou, následuje buly před Bláhou.

35:26
    Sešívaní si složitou zbytečně složitou rozehrávkou zadělali na problém. Ten zažehnal Antonín Růžička, který se obětavě vrhl do střely, jež mířila na Hyláka.

34:38
    Robinsonovo nahození srazili hosté do ochranné sítě. Slávisté zůstanou v útočném pásmu.

33:51
    Tuominenova skrytá střela mířila mezi Bláhovy betony, ty ale brankář Motoru sklapl včas.

32:58
    Na druhé straně pálil Nouza, Hylák však jeho pokusu vystavil stopku lapačkou.

32:43
    Kašpařík hledal rozjetého Bahenského, před ním ale obránci hostí uklidili puk do bezpečí.

32:03
    Ofsajd Českých Budějovic.

31:16
    Poslední minuty nabídly strhující podívanou. Hraje se nahoru-dolů, šance střídá šanci, zatím ale kralují brankáři, oba totiž hájí stav z úvodní části.

31:02
    Hruška mířil mezi betony, Bláha je ale sklapl včas, skóre se tak nemění!

31:02
    Po velkých šancí Motoru uvidíme trestně střílení na druhé straně! To pojede David Hruška, kterého v samostatném úniku hákoval Pajič.

30:06
    A další skvělý zákrok Bláhy, jeho lapačka si tentokrát smlsla na Šafránkově pokusu. Domácí osmaosmdesátka najížděla na Bláhu zcela sama, ovšem překonat ho nedokázala.

29:27
    Slávisté jeli tři na dva, Robinson vyřešil přečíslení střelou s příklepem, kterou Bláha reflexivně lapačkou vyrazil do ochranné sítě!

28:54
    Tuominen předvedl, jak je silný na kotouči a natlačil se do nebezpečné pozice, jeho následná zadovka naslepo ale nikoho z jeho spoluhráčů nenalezla.

27:48
    Michal Chovan nic nevymýšlel, ze střední třetiny si to namířil středem kluziště až před Hyláka, kterého si chytrým naznačením dokázal položit, následně ale přestřelil poloprázdnou klec!

27:11
    Hylák nahození téměř z poloviny hřiště rychle vyklepal z lapačky a rozehrál na Růžičku.

26:33
    Kotouč je v moci českobudějovického gólmana. Hosté v plném počtu.

26:08
    Po rychlém přechodu přes modrou čáru nabil Vas Markovičovi, jemuž ale sjel puk z čepele, a tak skončil mimo.

25:43
    Robinson to přehnal s kličkováním, přišel o puk a hosté se osvobodili.

25:20
    Skákavý puk si David Hruška zpracoval bruslí a z levého kruhu z první vypálil těsně vedle.

25:01
    Tomu se ale zatím nedaří usadit se v útočném pásmu, puk je ve střední třetině.

24:23
    Bahenský si vybruslil před brankoviště zakončil, Bláha jeho puk zlikvidoval vyrážečkou, ještě předtím ale Bahenského hákoval Zíb (CEB), a tak uvidíme přesilovku domácího celku.

23:32
    Ti se ke střele v útočné třetině nedostali, sešívaní ale jen posouvají puk do středního pásma, kde opět hrají Českobudějovičtí.

23:02
    Střela Davida Hrušky z otočky trefila jen clonícího obránce a kupředu se ženou hokejisté Motoru.

22:35
    Poprvé ve druhé části kombinují v útočném pásmu Pražané.

21:21
    Zíb měl puk na modré čáře, chytrou kličkou si poradil s napadajícím slávistou a dostal se do skvělé střelecké pozice. Jeho střela zápěstím mířila pod horní tyčku, Hylák ale předvedl parádní zákrok lapačkou a pořádně nyní svůj tým podržel!

21:14
    Sešívaní jsou kompletní. Hra se přerušuje, protože Hylákova klec vypadla ze svého postavení.

20:47
    Další Vráblíkova střela končí nad Hylákovou svatyní.

20:19
    Motor se dostal do útočného pásma, Vráblíkovi ovšem střela nesedla a Pražané vyhazují.

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut dnešního zápasu. Viděli jsme dvě branky, obě na straně domácích. Slávisté měli i více ze hry, Českobudějovičtí jakoby se na ledě spíše hledali a zatím za svým sokem mírně zaostávají. Nechme se překvapit, zda dokáží šlágr kola ještě zdramatizovat nebo třeba dokonce i otočit.

20:00

19:24
    Nahození od modré čáry zůstalo někde v Krstevově výstroji a rozhodčí museli hru přerušit.

19:13
    Čermák (SLA) si už déle koledoval o vyloučení, nyní už opravdu na trestnou lavici odjíždí. Dvě minuty domácí forvard dostává za zbytečné podražení v útočném pásmu.

18:24
    Kuchejda se proháčkoval do útočného pásma, byl v něm ale zcela sám, a tak nebylo pro hráče Slavie obtížné ho odzbrojit a sebrat mu puk.

17:23
    Na Hraškovo nahození Bláha neviděl, puk ale skončil na zadním mantinelu.

16:58
    Další gól měl na hokejce Mikulík, který si těsně před Bláhou přehodil puk na bekhend, jeho střele z bezprostřední blízkosti scházela ale potřebná razance, a tak si brankář Motoru poradil.

16:31
    Domácí v klidu rozehrávají za vlastní brankou.

15:47
    Jiránek zvážel puk do útočného pásma, hosté ho ale zákrokem na hranici pravidel zpracovali a připravili o puk.

15:28
    Oddechový čas pro hosty.

15:28
    Slavia právě vstřelila branku!
    Po buly v útočném pásmu vybojoval odražený puk PAVEL KAŠPAŘÍK, který nic nevymýšlel a poslal ho přesně do horního rohu hostující svatyně – 2:0!

15:03
    Pražané jdou zaslouženě do vedení! Nathan Robinson vybruslil zpoza branky a křižnou přihrávkou napříč brankovištěm hledal JAROSLAVA MARKOVIČE, první pas byl ještě zblokován, puk se ale ke kanadskému forvardovi vrátil a napodruhé už ho domácí patnáctka poslala přesně na hůl slovenského útočníka, jenž ho bez problémů uklidil do poloodkryté klece! Asistence: Nathan Robinson, János Vas.

14:09
    Mikulík s Davidem Hruškou puk v útočné třetině příliš dlouho neudrželi, po vyhození Motoru ale nadále u puku zůstávají hráči v červenobílém.

13:17
    hosté jeli do přečíslení tři na dva, Žálčík však puk jen nahodil a domácí ho ihned poslali zpět do středního pásma.

12:27
    Od modré velice tvrdě vypálil Milan Hruška, Bláha ale efektním semaforem jeho pokus zlikvidoval.

12:07
    To vyhráli sice českobudějovičtí hokejisté, vinou nepřesné rozehrávky a zakázaného uvolnění se ale hra opět vrátí do jejich třetiny.

11:59
    Nahození ze středního pásma raději hostující muž s maskou podržel. Následuje buly po jeho levici.

11:51
    Ofsajd přibrzďuje ale i jejich akci.

11:32
    Pajič nahozením na bližší tyč z ostrého úhlu Hyláka nepřekvapil a sešívaní otáčejí hru.

10:56
    Moc daleko se hosté nedostali, píská se postavení mimo hru.

10:43
    Zámek Slavie pomalu končí a Kolmann zahajuje protiakci.

10:07
    Skákavý puk zkusil z úhlu na Bláhu poslat David Hruška, brankář Motoru však sklapl betony včas.

08:49
    Jiránek nezpracoval přihrávku do jízdy a do útoku se dostali Jihočeši, nakonec to byla ale právě pražská dvaadvacítka, kdo zastavil akci hostí, když padla do střely od modré čáry.

08:22
    Šafránek zpoza branky natlačil puk do brankoviště, Bláha se ale nenechal rozhodit a ukryl puk pod lapačku.

08:05
    Slávisté kontrolují hru a rozehrávají zpoza vlastní klece.

07:17
    Mikulík mohl jet sám na Bláhu, situace se ale možná trochu zalekl, protože přibrzdil a z otočky nepřesně ještě hledal dojíždějící spoluhráče.

06:56

06:37
    Nepřesná rozehrávka Motoru znamená icing.

06:34
    Čermák se dokonce propracoval ke střele, tu ale gólman hostí bez problémů vyrazil levým betonem.

06:03
    Slávisté se brání dobře a potřetí v krátkém sledu vyhazují.

05:38
    Opět míří puk k Bláhovi.

05:22
    Zíb od modré přestřelil a Slavia se osvobozuje.

04:56
    David Hruška (SLA) zastavil rozjíždějící se útok Českých Budějovic, svého protivníka ale hákoval, a tak je potrestán menším trestem.

04:33
    Čermák vybojoval kotouč na útočné modré a posunul ho na Šafránka, ten zakončoval nepřesně.

04:02
    Nyní domácí zastavil ofsajd.

03:53
    V útočném pásmu operovali sešívaní, ke střele se ale nedostali.

03:05
    Pajič si zajímavě vybruslil před Hyláka a nikým neatakovaný zakončil, Hylák jeho povedenou a hodně nebezpečnou střelu vyrazil vysoko nad!

02:55
    Tumoninen se dostal do problémů ve středním pásmu, a tak puk jen odevzdal soupeři.

02:28
    Ihned po vhazování vypálil od modré Zíb, Hylák schoval puk do lapačky a rychle rozehrál. Na druhé straně dostal zajímavou přihrávku Krstev, jenž také vypálil z první, i Bláha si ale poradil.

02:04
    Kotouč vypadl z kluziště, následovat bude buly v pásmu Slavie.

01:47
    Zakázané uvolnění Motoru.

01:04
    Hylák si pohlídal prostor u levé tyčky a betonem vykryl překvapivý pokus Nouzy z ostrého úhlu.

00:21
    Slávisté vyhráli úvodní buly a za nahozeným kotoučem se hnal Mikulík, obránci hostí ho ale vytlačili do rohu a následně i vybojovali puk.

00:01

V sobotu je v Edenu na programu retro zápas připomínající historicky první postup obou celků do nejvyšší soutěže před 80...

Zveřejnil(a) HC Slavia Praha dne 21. leden 2016

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Krstev, Andrlík, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička – Mikulík, Tuominen, D. Hruška (C), Robinson, Vas, Markovič – Jiránek, Šafránek, Čermák – Bahenský, Kašpařík, Ondráček

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka (C), Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Rob, Švihálek

Rozhodčí: Mikula – Novák, Wesley.

Vzájemné zápasy v této sezóně:
    5.12.2015 České Budějovice – Slavia 4:2
    24.10.2015 Slavia – České Budějovice 2:4
    16.9.2015 České Budějovice – Slavia 4:1

ČEZ Motor České Budějovice
    Rovněž Jihočeši poznali v posledních pěti zápasech hořkost porážky jen jedinkrát. Pocity z úplně posledního utkání ale měli hokejisté Motoru zcela odlišné než slávisté. V něm totiž České Budějovice rozstřílely Litoměřice 9:3. Naváží hosté v Edenu na tuto kanonádu? V tabulce zatím patří Motoru druhá pozice, na vedoucí Kladno ztrácejí hosté čtyři body.

Sešívaným patří v tabulce čtvrté místo. Z posledních pěti zápasů se červenobílí sice hned čtyřikrát radovali, v posledním utkání ale svým svěřencům domácí hráči radost neudělali. Na vlastním ledě nad Prostějovem totiž vedli již 3:0 a vše nasvědčovalo klidnému průběhu zbytku utkání, opak byl ale pravdou. Jestřábi totiž v prostřední části bleskově srovnali a v závěrečné periodě také nakonec otočili utkání ve svůj prospěch. Pražané tak mají proti Českobudějovickým možnost složit reparát před vlastními fanoušky, jednoduché to ale mít rozhodně nebudou.

Vítejte u šlágru 43. kola WSM ligy. Proti sobě se naposledy v základní části postaví HC Slavia Praha a ČEZ Motor České Budějovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.