Jablonec – Jablonec n. J. 9:0 (kon.) | Slavia – Kolín 5:0 (kon.) | Vyšehrad – Příbram 1:1 (kon.)
Slavia – Vlašim 4:0 (kon.) | Liberec – Chrastava 0:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
0:0 (0:0)
TJ Spartak Chrastava
cz Sobota 09.01.2016, 15:00 • UMT u stadionu U Nisy • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den, vítám Vás u textového přenosu z přípravného utkání mezi libereckým Slovanem a chrastavským Spartakem.

Oba týmy vzájemným střetnutím zahájí zápasovou část zimní přípravy. Bedlivě je sledována hlavně situace na přestupovém trhu. S modro-bílými již trénuje Egon Vůch. Naopak Josef Šural zřejmě klub opustí.

Zajímavé bude duel sledovat také kvůli Jiřímu Štajnerovi. Zkušený fotbalista oblékal dres Slovanu, nyní však hrají trikot Spartaku a k sobotnímu duelu by měl být připraven nastoupit.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, hosté odehrají utkání v červených dresech. Domácí oblékli tradiční modro-bílé barvy.

1

1
    Pokorný křižným pasem nalezl rozběhnutého Sýkoru, ten z první vypálil a málem se mu povedlo Zoula překvapit. Nakonec míč ale skončil pouze v ochranné síti za zařízením.

2
    Před Vůchem raději hostující obránci uklidili míč do autu.

3
    Tečovaná rána Shaly skončila v rukavicích Zoula.

7
    Egon Vůch byl při svém průniku faulován, Slovan bude rozehrávat v těsné blízkosti půlící čáry.

8
    Kopecký poslal z pravé strany výborný centr na nabíhajícího Štajnera, ten po souboji ve vápně upadl, nicméně rozhodčí zůstal klidný.

10
    Tempo hry se po úvodních minutách poměrně bláznivých minutách uklidnilo, bojuje se především v prostřední části hřiště.

12
    Chrastava bude po nedovoleném zákroku kopat trestný kop z hranice pokutového území, pálit bude Štajner.

13
    Zkušený fotbalista nasměrovat svoji střelu pouze do zdi, následně liberecká obrana odvrací.

14
    Delarge zachytil rozehrávku soupeře, vylepšil pozici Bakošovi, ten ale nezpracoval ideálně a tak raději míč posunul Machučovi. Jeho rána zamířila pouze nad.

16
    Další rána Machuči. Míč však zamířil znovu pouze nad břevno.

17
    V posledních minutách je opět aktivnější Slovan. Vůchovi ale pokus z velké blízkosti nevyšel úplně podle představ.

19
    Přihrávka Kopeckého nebezpečně proletěla vápnem, nakonec na ní nikdo z hráčů v červeném nedosáhl.

21
    Obrovská šance Liberce. Shala po Sýkorově přihrávce dostal k ráně z velké blízkosti, již to vypadalo, že příležitost skončí brankou, ale míč se nakonec stočil pouze do tyče.

23
    Pas Sýkory z levé strany nebyl přesný, zamířil pouze do zámezí.

24
    Ofsajd Liberce.

27
    Liberec je i nadále aktivnější, prozatím se však ke střele jeho hráči nedostali.

29
    Rána Hovorky zhruba z osmnácti metrů zamířila pouze nad zařízení.

32
    Shala do své přihrávky rozběhnutému Vůchovi vložil příliš razance, rychlonohý záložník míč nedostihl.

34
    Sýkorova ostrá rána zamířila pouze nad břevno, hráčům modro-bílého celku dnes chybí přesnost.

35
    No i Chrastava umí zahrozit. Štajner nasměroval svůj centr přímo na hlavu Uzla. Velkou šanci zlikvidoval fantastickým zákrokem Hladký, který pokus vytěsnil na roh.

36
    Z následného rohového kopu již Spartak nikterak branku Slovanu neohrozil.

39
    Dnes velmi aktivní Machuča opět vypálil. Tentokrát jeho rána již nadělala Zoulovi vrásky na čele, nakonec ale opět zasahovat nemusel, jelikož se balón stočil až za vzdálenější tyč.

43
    Delarge s míčem na noze proběhl až před vápno, ke střele se ale nakonec přes bránící hráče nedostal.

44
    To Machuča o několik chvil později po sérii odrazů ano, avšak ani tentokrát nezamířil přesně.

45

Máme tu konec prvního, velmi zajímavého poločasu. Ani jeden z týmů se přes velké množství šancí prosadit nedokázal, a tak na světelné tabuli stále svítí nerozhodný stav. Druhý poločas započne v 15:50 a můžeme očekávat u obou celků kompletně nové jedenáctky.

46

48
    Slovan udržuje míč na svých kopačkách.

50
    Do přečíslení se hnali Chrastavští, ale zastavil je hvizd sudího. Odpískán ofsajd.

53
    Obrovská šance Slovanu! Z nebezpečné blízkosti pálil Rabušic. Z první však přestřelil.

55
    Liberečtí jsou po změně stran jednoznačně aktivnější, Spartak prozatím tlaku odolává.

59
    Sýkora nadvakrát dorážel z velké blízkosti, ale ani tentokrát míč za brankovou čáru po výborném zásahu Ziky nezamířil.

62
    Odhadem tři stovky fanoušků modro bílých sledují i nadále atraktivní utkání, gól ale prozatím neviděli.

66
    Beneš mohl unikat sám vstříc Koubkovi, zastavil ho však zdvižený praporek pomezního sudího.

68
    Coufal na poslední chvíli zastavil rozvíjející se útok Spartaku

71
    Bartošák byl na levé straně ostře sražen k zemi. Uvidíme přímý volný kop Slovanu.

72
    Zika nakonec zasahovat nemusel. Hostující obrana míč odvrátila.

75
    Liberec svého soupeře přehrává, vypadá to jako kdyby Spartaku došla většina sil, stav je ale stále 0:0.

77
    Rohový kop pro Liberec.

78
    Modro-bílí zvolili rozehrávku nakrátko, která se nakonec neukázala být správnou variantou. Kvůli nepřesnosti se Slovan k ohrožení branky vůbec nedostal.

80
    Nařízený přímý volný kop Bartošák zakroutil pouze do zdi.

83
    Zika fantasticky vyběhl proti unikajícímu Bartlovi a obral ho o míč!

85
    Na stadion již dolehla tma, do konce zápasu zbývá pouhých pět minut.

88
    Uzel fauloval na útočné polovině, na trávníku zůstává ležet Kusič.

89
    Zdá se, že Filip Kusič bude v utkání pokračovat.

90

Střetnutí končí výsledkem 0:0. Chrastava dnes předvedla velmi sympatický výkon, když během první půle si vytvořila dvě velké šance a v druhé bezchybně bránila liberecké útoky.

Ode mne je to již pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalšího přenosu na shledanou. (16:36:48)

RR

Góly:

FC Slovan Liberec:
    1. poločas: Hladký – Sýkora, Pavelka, Shala, Hovorka, Mudra, Machuča, Bakoš, Delarge, Pokorný, Vůch
    2. poločas: Koubek – Bláha, Coufal, Rabušic, Švejdík, Cal, Jefremov, Bartl, Bartošák, Kusič.

TJ Spartak Chrastava: Zoul (46. Zika) – Kopecký, Uzel, Žemlička, Henzl, Volf, Rozmajzl M., Kos, Kouba, Beneš, Štajner
    Náhradníci: Zika – Vávra, Sochor, Rozmajzl P., Abraham, Řezka, Ďuriš