Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Chabarovsk – Ufa 5:4 (po pr.) | Novokuzneck – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Nižnekamsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (1:0 po s.n.) | Novgorod – Kazaň 3:2 (3:1 po s.n.)
Viťaz – Petrohrad 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavľ 4:0 (kon.) | HC Slovan – Helsinki 4:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Togliatti 2:3 (2:3 po s.n.) | Riga – Záhreb 2:5 (kon.)

Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan dostal puk von z pásma, za ním nakorčuľoval LUKÁŠ KAŠPAR a poslal ho do prázdnej klietky hostí. Asistencia: Tomáš Starosta.

59:14
    Oddychový čas hostí, ktorí mobilizujú sily na záver tretiny, Karlsson zostal na striedačke, Jokerit hrá power play.

59:14
    Brust opäť zlikvidoval puk pod svojou rukavicou po skrumáži Jokeritu.

56:53
    Regin vystrelil z ľavej strany a mal odkrytú časť Brustovej bránky, Barry zázračne aj tento puk poslal za svoju bránku a podržal komandu belasých.

56:13
    Brust zožal potlesk publika, krásna akcia hostí prihrávkami na jeden dotyk skončila zakončením Kapanena na medzikruží, Brust puk vyrazil späť do hry!

54:33
    Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou dostal trest dve + dve minúty Surový, pred Brustom sa bude topiť ľad.

50:35
    Barker vystrelil príklepom z ľavej strany od mantinelu, Karlsson puk vyrazil na opačnú stranu do rohu klziska, Jokerit puk na čas vyhodil von zo svojho pásma.

50:08
    Za podrazenie dostal dve minúty Joensuu, Slovan má k dispozícii presilovú hru.

49:38
    Videorozhodca zápasu potvrdil, že puk, napriek radosti belasých, v bránke Karlssona neskončil, alebo sa tam dostal nejakým iným spôsobom, snáď cez bočnú sieť. Toto by sme potrebovali pozrieť z opakovaného záznamu, čo nám však réžia zápasu na svetelnej kocke premietnuť nemôže.
    46:35 NEDOROST - 3:2

46:35
    Kundrátek poslal milimetrový puk na modrú na ľavú stranu, tam si ho prevzal VACLAV NEDOROST, potiahol ho na ľavý kruh a svojim šrapnelom upravil skóre zápasu. Asistencia: Tomáš Kundrátek.
    44:18 TODD - 2:2

44:18
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    Na vnútornú stranu pravého kruhu dostal ideálny puk DAINE TODD, ktorý vystrelil z prvej a puk poslal za Barryho chrbát. Asistencia: Peter Regin.

44:05
    Kozun krásne vystrelil z pravej strany od kruhu, Brust cez svoju hokejku oblúčikom poslal puk do rohu klziska a Barry opäť podržal svoj tím.

38:39
    Jeglič dostal puk do brejku, vypálil z medzikružia a opečiatkoval pravú žrď Karlssonovej bránky!

38:02
    Viedenský vystrelil z pravej strany po prechode kruhom, Karlsson Marekov puk vyrazil pred seba a Slovan sa už k efektnej dorážke nedostal.
    34:44 TIČAR - 2:1

34:44
    Michal Sersen vystrelil od modrej z pravej strany, puk sa od zadného mantinelu odrazil cez bránkovisko pred bránku, kde sa najlepšie zorientoval ROK TIČAR a prekvapenému Karlssonovi puk poslal do siete. Asistencia: Michal Sersen.
    32:04 JAAKOLA - 1:1

32:04
    TOPI JAAKOLA vystrelil z ľavej strany od kruhu, Brust puk zrazil do bránkoviska a Lušňák, v snahe puk poslať do bezpečia, trafil svoju vlastnú klietku.

31:42
    Lajunen vypálil spoza kruhu z ľavej strany, Brust puk cez vyrážačku poslal do bezpečia, Jokerit s pukom v pásme belasých.

24:42
    Miklík vystrelil po ľade spoza kruhov, Karlsson ukázal svoju skúsenosť a puk poslal cez hokejku na pravú stranu klziska.

22:02
    Aaltonen švihom vystrelil od ľavého kruhu z jeho vnútornej strany, Brust puk poslal za svoju bránku a zmenu skóre nepripustil.

18:29
    Domáci v plnom počte, Brust vyrobil tesne pred príchodom Viedenského na ľad šok divákom v aréne, keď neustal súboj za bránkou, skončil na ľade a puk smerujúci spoza bránky pred opustenú klietku našiel našťastie hráča v modrom drese.

16:29
    Viedenský dostal dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, budeme hrať štyria proti štyrom.

14:47
    Mimo diania hry s pukom pri mantineli Sallinen nedovolene bránil Barkera, už odišiel zohriať trestnú lavicu.

13:45
    Lušňák poslal puk zo stredu plochy po prechode modrou na ľavú stranu, od kruhu vystrelil Starosta, Karlsson po peknom semafóre puk zatočil do svojej lapačky.

10:29
    Za nedovolené bránenie dostal dve minúty Brust, poslal svoj tím do troch, trest odsedí Viedenský.

10:03
    Regin vystrelil z pravej strany spred bránkoviska, Brust svojim famóznym zákrokom puk vyrazil na ľavú stranu klziska!

08:40
    Za hákovanie dostal dve minúty Nedorost, Jokerit bude hrať svoju druhú dnešnú presilovú hru.

08:22
    Od modrej tvrdou ranou preveril pozornosť Brusta v klietke domácich Lajunen, Barry pohotovo puk schoval do svojej lapačky.
    05:35 NEDOROST - 1:0

05:35
    Lukáš Kašpar potiahol puk z ľavej strany za bránkovú čiaru, spoza bránky naservíroval čerešničku na tortu pred bránkovisko VACLAVOVI NEDOROSTOVI, ktorý pohotovo puk poslal do siete Jokeritu. Asistencie: Lukáš Kašpar a Marek Viedenský.

04:38
    Barker poslal pekný príklep z pravej strany od modrej od mantinelu, Karlsson v pokľaku puk poslal späť do hry cez svoje betóny, hostia sa zmocnili puku a vyhodili ho von z pásma.

02:57
    Kašpar sa dostal v oslabení do brejku, bol však faulovaný, za držanie dostal dva minúty Larsen, sily na ľadovej ploche sa vyrovnajú.

02:08
    Sersen vyfasoval dve minúty za hákovanie a prvú presilovku v zápase si zahrá Jokerit.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 6. Nedorost (Kašpar, Viedenský), 35. Tičar (Sersen), 47. Nedorost (Kundrátek), 60. Kašpar (Starosta) – 33. Jaakola, 45. Todd (Regin)

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta (A), Sersen (A), Mihalik, Kozák – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Tvrdoň – Miklík, Surový (C), Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan
    Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Jensen, Larsen, Jaakola, Lajunen (A), Ohtamaa, Todd – Joensuu, Regin (A), Kozun – Pelletier, Kennedy, Jormakka – Sallinen, Kapanen (C), Aaltonen – Talaja, Wirtanen, Rita

Rozhodca: Beliajev, Naumov – Golovľov, Lazarev

Diváci: 10.055