Švédsko – USA 3:8 (kon.) | Rusko – Fínsko 3:4 (po pr.)
Švédsko
3:8 (2:2, 0:4, 1:2)
USA
Utorok 05.01.2016, 15:00 • Hartwall Arena • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Američanom sa podarilo získať bronzové medaily. Švédi dokázali uhrať s tímom USA iba jednu vyrovnanú tretinu, ďalšie dve prehrali v pomere 1:6. Najmä druhá časť hry ukázala, kto by mal získať tretie miesto na tohtoročnom šampionáte dvadsaťročných. Švédi napriek výsledku prestrielali svojho súpera 38:29. Do Švédska teda putujú zemiakové, do USA bronzové medaily.

Strely na bránku – 38:29
    Vylúčenia – 4:5

Sledujte s nami aj finále medzi Fínskom a Ruskom, zápas sa začína o 19:30. (17:30:36)

58:58
    Colin White ohrozil bránku Švédska, puk tesne míňa priestor brány.
    58:28 Axel HOLMSTRÖM - 3:8 (SWE)

58:28
    Švédsko dalo gól!
    O čestný úspech Švédov sa postaral AXEL HOLMSTRÖM, jeho strela z ľavého kruhu posiela puk iba na mantinel, následne ale tento hráč dokázal obkorčulovať bránku súpera a zakončiť po tom, ako sa Halverson nestihol presunúť k pravej tyčke. Asistencie: Oskar Lindblom, Adrian Kempe.

58:06
    Boeser sa sám dostáva do ľavého kruhu útočnej tretiny, odtiaľ strieľa do výstroje Sandstroma, Hitchcock sa ešte snaží o dorážku, pre dobre postavenú obranu Švédska sa mu to však nepodarilo.

57:35
    Forsling sa snažil v útoku obhodiť si protihráča, Fortunato však prečítal jeho zámer a puk mu posúva von z tretiny.

56:58
    Boeser strieľal zápästím z ľavého kruhu obstreľujúc protihráča, puk zastavuje mantinel.

56:20
    Hrá sa bez dlhších prerušení, obe celky už tušia, kto získa bronzovú medailu.

55:54
    Grundstrom predlžuje na Erikssona, ten z medzikružia nastreľuje iba betóny Halversona.

55:00
    Američania stále nemajú dosť, dohrávajú zápas akoby bol stav zápasu vyrovnaný.

54:18
    Američania v plnom počte.

54:00
    Kempe pri strele nastreľuje súperovu hokejku a láme mu ju na 2 kusy.

53:26
    Forsling strieľa od modrej čiary iba do mantinelu, Švédi ostávajú v útočnej tretine.

52:52
    Pettersson predlžoval na Carlssona, ten pri strele zabudol puk pod vlastným telom.

52:18
    Matthew Tkachuk dostáva 2 minúty za sekanie.
    51:12 Matthew TKACHUK - 2:8 (USA)

51:12
    USA dalo gól!
    Nick Schmaltz sa spoločne s MATTHEWOM TKACHUKOM dostáva do prečíslenia, Tkachuk zakončuje ponad vyrážačku Sandstroma a šance Švédov na úspech sú už pochované. Asistencie: Nick Schmaltz.

50:30
    Sledujeme mierny pokles aktivity Američanov, Švédi majú 10 minút na vstrelenie aspoň piatich gólov, zdá sa to až príliš nereálne.

Marian Fiam

Góly a asistencie: 18. Lagesson (Kempe), 19. Grundstrom (Eriksson, Karlsson), 59. Holmström (Lindblom, Kempe) – 12. Bjork (Dvorak), 16. Tkachuk (Werenski, Schmaltz), 23. Boeser (Borgen, Thachuk), 25. Donato (Carlo, Maccinis), 37. Bjork (Milano, Dvorak), 40. Carlo (Schmaltz, Hitchcock), 44. Donato (Macinnis), 52. Tkachuk (Schmaltz)

Švédsko: Sandstrom (Söderström) – Lagesson, Forsling, Larsson, Englund (C),Pettersson, Carlsson – Lindblom, Holmström (A), Kempe – Forsbacka Karlsson, Grundstrom, Erikssson – Timashov, Asplund, Nylander – Looke, Ehn, Karlsson Anton

Tréner: Gronborg Rikard

USA: Nedeljkovic (31.Halverson) – Werenski (C),Carlo, Belpedio (A),Borgen, Fortunato, McAvoy, Krys, Debrincat – Tkachuk, White, Matthews – Bjork, Dvorak, Milano – Schmaltz, Hitchcock, Boeser – Eansor, Macinnis, Donato

Tréner: Ron Wilson

Rozhodca: Fonselius, Rantala – Chartrand-Piche, Nieminen