NY Islanders – Anaheim 5:2 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 5:2 (kon.)
Carolina – Washington 1:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:6 (kon.) | Nashville – Montreal 5:1 (kon.)
Colorado – Toronto 4:7 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 3:1 (kon.)

3. Scott Wilson (PIT) 0+1 (03:49:20)

Po první třetině vedli hosté, nicméně domácí tým v prostředním dějství zabral. Vstřelil čtyři branky, neinkasoval, a tak po čtyřiceti minutách platil stav 4:1. Ve třetí periodě oba týmy přidaly jednu branku.

59:40
    Domácí mají puk v útočném pásmu pod kontrolou.

59:30
    Utkání se v poklidu dohrává.

59:02
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Prout) 2+2 minuty za krosček..
    58:31 Jevgenij MALKIN - 5:2

58:31
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A je to jasné, domácí vyhrají. Patric Hornqvist na polovině kluziště přenechal puk pro JEVGENIJE MALKINA, který naprosto snadno trefil prázdnou branku soupeře. Asistence: Patric Hornqvist, Matt Cullen.

58:00
    Columbus se dostává do útočného pásma, a tak odvolává brankáře.

57:00
    Střely na branku 31:24. Domácí tým, střelecky aktivnější, stále drží svůj dvoubrankový náskok.

56:30
    Domácí rozehrávají další akci od své branky. Následně puk opustil hřiště, hra je přerusena,.

56:00
    Čtyři minuty do konce základní hrací části, Malkin byl nyní v další dobré šanci, ale zažízení minul.

55:42
    Brankář kryje kotouč ve své výstroji. Korpisalo raději podržel po nahození od modré čáry. Buly před jeho brankou.

55:00
    Hra je přerušena, buly v útočném pásmu hostů Ale ještě před tím komerční přestávka.

54:15
    Střelecké pokusy v současné době k vidění nejsou, hra se nepřerušuje, čas ubíhá dál.

53:26
    Kotuč má pod kontrolou Pittsburgh Penguins v útočném pásmu, soupeře drží daleko od své branky.

53:10
    Čas z pohledu hostujícího celku běží velmi rychle, Columbus nyní hraje málo aktivně, nenapadá.

52:29
    Domácí v plném počtu. Penguins celkem v poklidu přečkali oslabení.

51:54
    Početní výhoda se Columbusu vůbec nedaří nemůže se stabilně dostat do útočného pásma. Naopak Tučňáci se velmi dobře brání.

50:59
    Půlminuta přesilové hry je pryč a hosté se pořádně nedostali ani do útočného pásma.

50:40
    Pittsburgh Penguins vyhazuje přes všechny čáry.

50:29
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Lovejoy) na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Columbus.

50:16
    Murray kryje snadné nahození. Komerční přestávka v době, kdy do konce základní hrací chyby zbývá něco málo pod deset minut.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny a zároveň také do poslední desetiminutovky v základní hrací době.

49:35
    Po delší době došlo k přerušení hry, postavení hostů mimo hru. Žádné gólové šance nyní k vidění nejsou. Oba soupeři se spoléhají na obrannou hru a čekají na chybu.

47:41
    Domácí mají puk v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.

47:09
    Komerční přestávka.

46:46
    Dubinsky to byl, kdo se dostal k rychlé střele z otočky, ale brankáře soupeře nepřekonal.

46:04
    Columbusu se podařilo snížit na rozdíl dvou branek, a tak se utkání zase o něco dramatičtější.
    45:23 Boone JENNER - 4:2

45:23
    Columbus právě vstřelil branku!
    BOONE JENNER snižuje na rozdíl dvou branek. Hosté jsou rázem ve hře. Hráč Columbusu vstřelil třináctou branku v letošní sezóně. Uspěl střelou mezi ruku a tělo brankáře Murrayho. Asistence: Ryan Johansen, Andrew

45:00
    Prvních pět minut třetí třetiny pryč. Že by se hosté nějak přiblížili vyrovnání, to se napsat nedá.

44:18
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostů. Ti po první třetině vedli, ale v té druhé inkasovali hned čtyři góly.

43:27
    Střelou zápěstím to zkoušel od modré Fehr, s jeho pokusem si brankář Korpisalo poradil s přehledem.

42:48
    Modrokabátníci se snaží s výsledkem něco udělat, ale přes dobře hrající defenzivní formace to mají těžké.

42:00
    Střely na branku 23:18 z pohledu domácího týmu.

41:10
    Murray kryje puk po střele Blue Jackets. Buly v útočném pásmu Columbusu.

40:44
    Dvacet minut mají hostující hráči na to, aby se pokusili alespoň vyrovnat.

40:01

Díky čtyřem vstřeleným brankám ve druhé třetině vedou domácí 4:1.

40:00

39:45
    Už se nic nestane.
    39:15 David WARSOFSKY - 4:1

39:15
    Gól v přesilové hře. Krásnou ranou od modré čáry se prosazuje DAVID WARSOFSKY, který právě zaznamenal svou první branku v této sezóně. Asistence: Chris Kunitz, David Perron.

39:00
    Poslední minuta hry v přesilovce i třetiny.

38:35
    Přesilovou hru nehrají domácí špatně, ale nemohou se propracovat k dostatečnému množství střel.

38:00

38:00
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Bourque) na dvě minuty za krosček.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Hosté se ne a ne dostat aktivně před domácí branku. Columbus má ve své hře příliš mmnoho nepřesností.

36:40
    Druhá třetina se blíží ke svému konci a Tučňáci navýšili své vedení.
    36:00 Phil KESSEL - 3:1

36:00
    Druhý gól v tomto zápase pro PHILA KESSELA. Nyní po skvělé přihrávce Nicka Bonina trefil prázdnou branku. Po pohledné akci jde domácí tým do vedení o dva góly. Asistence: Nick Bonino, Olli Määttä.

35:31
    Icing domácího týmu. Buly před Murreyem.

34:21
    Conor Sheary se dostal ke střele zápěstím, brankář hostujícího mužstva připraven. Následně neuspěl v dobré pozici Hornqvist.

33:15
    Hra se odehrává zejména ve středním pásmu, o které se bojuje. Soupeři si nedají ani metr ledu bez velkého boje.

32:28
    Nyní není k vidění mnoho zajímavých šancí či střeleckých pozic. Ani jeden celek nechce udělat chybu.

32:03
    Pittsburgh Penguins byl pod tlakem, což řešil vyhozením přes všechny čáry.

31:20
    Střelecky aktivnější jsou domácí 16:13. Komerční přestávka.

30:03
    Icing Blue Jackets.

30:01
    Postáváme se do druhé poloviny druhé třetiny a zároveň také utkání. Domácí hráči vedou o jednu branku.

29:03
    Hosté v plném počtu. Pittsburgh Penguins si mnoho šancí v přesilové hře nedokázal vytvořit. Brankář Korpisalo mnoho práce neměl. Obránci před ním odvedli dobrý výkon.

27:03
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Jenner) 2+5 minut podražení, bitka.
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Wilson) 5 minut bitka.

27:03
    Komerční přestávka. Té ale předcházel zákrok na Malkina.

26:22
    Hraje se plynulý hokej, zbytečně se nepřerušuje, sudí nechávají hře volný průběh, což zvyšuje celkový prožitek ze hry.

25:34
    Calvert mohl na druhé straně kluziště vyrovnat, ale jeho skvělou individuální akci zastavil až zákrok brankáře Murrayho.
    24:24 Phil KESSEL - 2:1

24:24
    Z protiútoku se prosazují domácí. Nick Bonino přihrál Wilsonovi poslal do brejku PHILA KESSELA, který si počínal zkušeně. Počkal si na první pohyb brankáře, a tomu přizpůsobil zakončení. Desátá branka v letošní sezóně pro Kessela. Asistence: Scott Wilson, Nick Bonino.

24:09
    Columbus se ubránil soupeři, a tak se sám pokusil dostat do šance, kterou ovšem nevyužil.

23:04
    Hosté si vyžádali Coach's challenge, která platnost gólu potvrdila.
    23:04 Jevgenij MALKIN - 1:1

23:04
    První větší šanci dokázali domácí v přesilové hře využít. Po dobré Perronově přihrávce se povedenou střelou prosazuje JEVGENIJ MALKIN. Asistence: David Perron, Trevor Daley

21:43
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Korpisalo) na dvě minuty za zdržování hry..

21:01
    Malkin dobře vybojoval kotouč na útočné modré a dostal se i ke střele. S jeho pokusem si brankář soupeře celkem snadno poradil.

20:30
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Dubinsky).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Fehr). Oba pět minut za bitku.

20:19
    Druhou třetinu začíná icing hostujícího celku.

20:01

Po první třetině vedou hosté o jednu branku díky gólu z šesté minuty.

20:00

19:50
    Domácí mají kotouč na holi a dostali se ke dvěma dobrým šancím. Wilson měl k dispozici střelu a následnou dorážku, neuspěl.

19:40
    Pravděpodobně už se toho mnoho nestane.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v této periodě.

18:48
    Poměr střel na branku 10:9, domácí jsou aktivnější.

18:33
    Hra je přerušena z důvodu přihrávky rukou.

18:30
    Bonino se nedostal k tečování kotouče, který byl vystřelen od modré čáry.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:10
    Lovejoy se dostal ke střele bekhendem, s níž si hostující brankář dokázal poradit.

16:54
    Vypadlo plexisklo, hra je přerušena, bude se čekat na opravu.

16:36
    Korpisalo kryje střelu z mezikruží, buly před jeho brankou.

15:40
    Kunitzovi sjel kotouč z hole, a tak se k přesnějšímu zakončení nedostal. Hostující obranu mu ale dala mnoho prostoru.

15:00
    Dostáváme se do finální části první třetiny, v niž vedou hostující hokejisté o jednu branku.

14:34
    Komerční přestávka, kterou uvítají zejména domácí. Ti čelili dvojnásobnému oslabení, s nímž si dokázali poradit.

14:13
    Střely na branku: 5:6.

14:06
    Domácí v plném počtu. Columbus Blue Jackets dlouhou dvojnásobnou početní výhodu sehrál bídně.

13:30
    Domácí ve čtyřech a nutno poznamenat, že se ubránili celkem snadno a bez problémů.

12:53
    Mnoho přihrávek, žádná střelba. Tak by se dala popsat přesilová hra pět na tři.

12:21
    Johansen nepřihrál přesně před branku, Columbus tak o pásmo přišel.

12:06
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Cullen) na dvě minuty za sekání. Pro domácí nic příjemného. Nyní budou čelit dlouhé dvojnásobné přesilové hře soupeře.

11:30
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Malkin) na dvě minuty za hru loktem. Po delší době se přerušuje hra právě tímto faulem. Následuje kromě přesilovky Columbusu také komerční přestávka.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetině, optickou převahu mají nyní domácí hokejisté, kteří se však nemohou dostat do větší příležitosti k vyrovnání.

09:38
    Nyní je hra znovu přerušena, icing Blue Jackets.

09:32
    Píská se postavení mimo hru domácích, buly ve středním pásmu.

09:07
    Pittsburgh Penguins v krátkém časovém sledu vyslal hned dvě střely na branku hostujícího týmu, a tak Columbus vede na střely už jen 4:3.

08:21
    Přibližně v polovině třetiny následuje komerční přestávka.

07:10
    Střelecky aktivnější Columbus se ujal vedení i ve skóre a svůj náskok se snaží ještě navýšit. Momentálně se mu však nedaří dostat se přes dobře hrající defenzivní blok Pittsburghu.
    05:41 Alexander WENNBERG - 0:1

05:41
    Hostující celek se dostává do vedení. Rána Fedora Tjutina od modré čáry proletěla malý kousek mimo tyčky. Puk se o zadní mantinel odrazil před branku, kde stál volný ALEXANDER WENNBERG, který poměrně snadno vstřelil svůj třetí gól v letošní sezóně. Asistence: Fedor Tjutin, Brandon Saad

05:21
    Nepřesnosti jsou na obou stranách.

04:20
    Falk se dostal do zajímavé pozice, spoluhráči mu připravili šanci, dostal přihrávku na modrou. Rozhodl se pro střelu zápěstím, která mířila do středu branky. Murray připraven.

03:06
    Saad vypíchl domácím kotouč na obranné modré a pokoušel se o brejk. To se mu nepodařilo, neboť k němu důrazně v neutrální zóně přistoupil soupeř.

02:21
    Brankář domácích má více práce, hostující tým ho nešetří a už na něho vyslal dva pokusy, které byly nebezpečné.

01:35
    Hornqvist se probojoval do zajímavé pozice, kterou nedokázal využít. Puk zamířil mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

00:20
    Byli to však hosté, kteří se jako první dostali do střelecké pozice. M. Murray nebyl v zakončení nejpřesnější.

00:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí hokejisté, kteří nahazují kotouč do útočného pásma.

00:01

Vše je připraveno.

Utkání začne o něco později, což se u NHL naprosto běžné.

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Daley, Määttä, Lovejoy, Dumoulin, Warsofsky, Clendening – Sheary, Malkin, Hornqvist – Kessel, Bonino, Kunitz – Wilson, Cullen, Perron – Perter, Ferh, Plotnikov

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (McElhinney) – Murray, Tjitin, Prout, Johnson, Falk, Bodnarchuk – Bourque, Johansen. Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Saad, Wennberg, Hartnell – Clarkson, Karlsson, Campbell.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Na soupiskách obou týmů momentálně nenajdeme žádného českého ani slovenského hráče. Dominik Simon válí na farmě Pittsburghu, zatímco Lukáš Sedlák nastupuje za zálohu Jackets v Lake Erie.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY
    Obě vzájemná měření sil v probíhajícím ročníku skončily shodně 2:1 ve prospěch Tortorellovy party. Ten poslední zápas se odehrál sedmadvacátého listopadu v Nationwide Areně a vítězný gól Columbusu obstaral v prodloužení Cam Atkinson.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Jackets se po debaklu 1:5 v Dallasu zvedli a zvítězili dvakrát v řadě, po divoké výhře 7:5 v Arizoně doma udolali Philadelphii 3:2 po samostatných nájezdech. Do tréninku se už zapojil vyléčený gólman Sergej Bobrovskij, jehož start je však ve hvězdách – do Pittsburghu s týmem odcestovali všichni tři brankáři, tedy Bobrovskij, McElhinney a Korpisalo.

PITTSBURGH PENGUINS
    Pens stále čekají na první výhru pod novým trenérem Mikem Sullivanem, jenž zatím své svěřence dovedl ke čtyřem porážkám. Celkem Pittsburgh prohrál už pětkrát v řadě a dnes se navíc zřejmě bude muset obejít bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho. To je trochu škoda, poněvadž Crosby schytal v minulém vzájemném utkání krosček zezadu od Brandona Dubinskyho a na Tučňáky se poté snesla velká vlna kritiky, protože se ho nikdo nevydal pomstít.
    Dubinsky versus Crosby

Hezké brzké ráno přeji všem hokejovým nadšencům, vítejte u sledování dalšího zápasu kanadskoamerické NHL! Ta má dnes mimo jiné atraktivní derby dvou týmů, mezi nimiž se v posledních zhruba dvou letech zrodila velká rivalita – Pittsburgh Penguins přivítá Columbus Blue Jackets, tak si to nenechte ujít!
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Máte rádi NHL? Staňte se fanoušky NHL.cz a nic vám neuteče! (y) :-)

Zveřejnil(a) Hokej dne 20. prosinec 2015

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 24. Malkin (Perron, Daley), 25. Kessel (Wilson, Bonino), 36. Kessel (Bonino, Määttä), 40. Warsofsky (Kunitz, Perron), 59. Malkin (Hornqvist, Cullen) – 6. Wennberg (Tjutin, Saad), 46. Jenner (Johansen, Bodnarchuk)

Pittsburgh Penguins: Murray M. (Zatkoff) – Daley, Määttä, Lovejoy, Dumoulin, Warsofsky, Clendening – Sheary, Malkin, Hornqvist – Kessel, Bonino, Kunitz – Wilson, Cullen, Perron – Perter, Ferh, Plotnikov
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (McElhinney) – Murray R., Tjitin, Prout, Johnson, Falk, Bodnarchuk – Bourque, Johansen. Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Saad, Wennberg, Hartnell – Clarkson, Karlsson, Campbell

Rozhodca: Jackson, Luxmore – Kovachik, Amell

Diváci: 18 602