Chomutov – Třinec 6:3 (kon.) | HC Litvínov – Vítkovice 3:6 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 4:6 (kon.)
Pardubice – Hradec Králové 2:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Mountfield HK
cz Utorok 22.12.2015, 17:00 • Tipsport arena • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný hokejový podvečer, v rámci 30. kola DHL extraligy juniorů se ve čtvrtém Východočeském derby střetnou v pardubické Tipsport areně domácí HC Dynamo Pardubice s Mountfieldem HK. Dvě vítězství v derby si připsali hokejisté Dynama, kteří zvítězili v posledním vzájemném utkání v prosinci na ledě Hradce 3:0 a jednu výhru po nájezdech si připsal Hradec.

Pardubické výkony jsou jako na houpačce, v posledních pěti utkáních třikrát prohráli a dvakrát vyhráli. Naposledy prohráli v Českých Budějovicích 1:3. Sedmatřicet bodů je řadí na dvanácté místo tabulky.

Hradečtí jsou na tom o něco lépe než jejich dnešní soupeř, na svém kontě v tabulce mají čtyřicet čtyři bodů, díky čemuž jim patří šestá příčka. V posledních pěti zápasech třikrát vyhráli a dvakrát prohráli, v posledním odehraném duelu přehráli juniory z Mladé Boleslavi 5:1.
    Rozbruslení v plném proudu, juniorské derby začíná v 17.00 hodin

HC Dynamo Pardubice: Červený (Husár) – Beran, Faltys, Horyna, Procházka, Šklíba – Barkóci, Benýšek, Dušek, Hlaváček, Hoskovec, Krajňák, Kusý, Martinec, Pipek, Rohlík, Voženílek.

Mountfield HK: Veselý (Bartozel) – Bureš, Havránek, Junek, Košař, Kynčl, Lier, M. Matějček – Drašnar, Gančarčík, Hnik, Hofman, Š. Matějček, Matouš, Michálek, Orság, Pilař, Zahradník.

Rozhodčí: Úlehla – Novák, Potůček.

00:01

00:17
    Do první útočné akce se vydali domácí, ke střele se ale nedostali.

00:42
    Přihrávka Dynama končí zakázaným uvolněním.

01:12
    Po řadě nepřesností na obou stranách se ani jednomu celku nedaří usadit se v útočné třetině.

02:42
    Střelecký pokus Mountfieldu byl zblokován, Pardubicím se následně nepodařilo založit útočnou akci.

03:22
    Matoušovo bekhendové zakončení v pohodě zlikvidoval Červený.

04:24
    Pipek se protlačil z pravé strany až k zakončení, to však bylo nepřesné.

05:29
    Utkání je zatím vyrovnané, ani jeden celek se nepropracoval do žádné vážnější šance.

05:54
    Hradec právě vstřelil branku!
    Orság našel přesnou přihrávkou zpoza branky volného ŠTĚPÁNA HAVRÁNKA, který bekhendovým zakončením mezi betony Červeného otevírá skóre utkání. Asistence: Jakub Orság.

07:38
    Šklíba pouze odevzdal kotouč soupeři nahozením do jeho obranného pásma.

08:07
    Kusý zavezl kotouč do útočné třetiny, kde od něj byl ale odstaven protihráčem.

08:45
    Junkův střelecký pokus od modré čáry si domácí gólman pohlídal.

09:31
    Červený raději přikryl kotouč před dojíždějícími protihráči.

09:37
    Hosté jsou nyní mírně aktivnějším celkem a navyšují své vedení, když se z pravého kruhu prosadil TOMÁŠ HOFMAN. Asistence: Radek Pilař.

11:18
    Martincovo nahození obloučkem skončilo v lapačce Veselého.

11:37
    Hnikovo nahození před branku neprošlo, kotouče se ujímá Dynamo.

11:53
    Zakázané uvolnění Pardubic.

12:49
    Hoskovec přes obranu Hradce neprošel, hosté okamžitě posílají kotouč do útočné třetiny.

13:21
    Útočnou akci Dynama zastavil ofsajd.

14:48
    Dominik Matouš (HKR) míří na trestnou lavici za vysokou hůl.

15:24
    Burešovo vyhození zachytil ještě před modrou čárou Hoskovec.

15:57
    Kusý si vybruslil s pukem do mezikruží, odkud pálil mimo.

16:28
    Pipkovo zakončení k blížší tyčce Veselý vyrazil, Dynamo zůstává u puku.

17:32
    Po Gančaříkově nahození od modré čáry raději Červený přerušuje hru.

17:49
    Po Barkóciho nepřesném zakončení se do rychlé protiakce vydává Hradec.

18:22
    Beranovu ránu příklepem od modré gólman vyráží.

18:38
    Mountfield je vykázán z útočného pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

19:06
    Benýškovo nahození končí pouze u hostujících hokejistů.

19:49
    Pardubičtí mají kotouč na svých holích za brankou Červeného.

20:00

20:01

20:39
    Pardubičtí vysunuli své napadání, díky čemuž vybojovali kotouč v útočné třetině.

21:32
    Rohlík byl odstaven od kotouče a Hradec se vydává do útoku.

22:16
    Dynamo je v úvodu druhé periody mírně aktivnější, k úspěchu to ale zatím nevede.

23:03
    Zahradník svou zadovkou hledal spoluhráče v předbrankovém prostoru, tam ale žádný nebyl.

24:35
    Tomáš Drašnar si odsedí na trestné lavici dvě minuty za nebezpečnou výstroj.

25:48
    Krajňák prokličkoval celé hřiště, dostal se až před Veselého, kterému však zamířil přímo da lapačky.

26:04
    Kusého tvrdou ránu gólman vyrazil před sebe a obránci následně dopravili kotouč do bezpečí.

26:37
    Vyhození přes celé hřiště hostujícího celku srazil Červený do ochrané sítě, vhazovat se bude po jeho pravici.

27:11
    Po rychlé souhře nedokázal Hradec ani nadvakrát dopravit kotouč za záda domácího strážce klece.

27:31
    Ofsajd Hradce Králové.

28:24
    Hradečtí se snaží kombinovat v útočné třetině, domácí je však aktivně napadají, čímž jim to značně znepříjemňují.

29:27
    Martin Matějček (HKR) prudkým zabržděním osprchoval gólmana Červeného, za což dostává dvě trestné minuty.

30:01
    Hradečtí se osvobozují vyhozením přes celé hřiště.

30:52
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hoskovec se dokázal vymanit ze sevření dvou protihráčů v mezikruží, poté poslal bekhendem přihrávku před branku na ROMANA BENÝŠKA, který přesnou trefou k pravé tyčce snižuje vedení hostujícího celku na rozdíl jediného gólu. Asistence: Jakub Hoskovec a Miroslav Rohlík.

31:48
    Hoskovec jel zcela sám na Veselého, bekhendovým zakončením ale neuspěl.

33:50
    Další hradecký útok končí po nepřesné přihrávce.

34:23
    Jakub Procházka (PCE) putuje na trestnou lavici za podražení.

34:42
    Hradečtí se ihned po vyhraném vhazování usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

35:09
    Pipek posílá kotouč k hradecké brance a spolu se spoluhráči odjíždí střídat.

35:52
    Přihrávka rukou v podání hostů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:14
    Pilářův střelecký pokus z pravého kruhu vyrazil Červený mimo tři tyče.

36:56
    Martin Matějček si zaklepal holí o přihrávku, kterou následně dostal. Jeho rána byla tečována těsně vedle pravé tyčky.

37:54
    Červený si připisuje další úspěšný zákrok.

38:26
    Drašnar si s kotoučem vybruslil před branku, ani nadvakrát se ale nedokázal prosadit.

38:55
    Hradečtí jsou nyní aktivnější a posílají na branku jeden pokus za druhým.

39:16
    Tomáš Hofman (HKR) si odpyká na trestné lavici dvě minuty za sevření puku.

39:41
    Hosté nejprve podrželi kotouč na svých holích a následně ho poslali přes celé hřiště.

40:00

40:01

40:53
    Pardubičtí kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale ještě nedostali.

41:40
    Jedna přesilovka Dynama skončila a další bude následovat. Na trestnou lavici totiž míří Lukáš Junek (HKR) za držení protihráče.

42:12
    Hosté posílají kotouč přes celé hřiště, čímž se osvobozují.

43:02
    Horynovu střelu srazil jeho spoluhráč Krajňák mimo.

43:46
    Kusý dokázal vypálit přes obránce, střelu si ale Veselý pohlídal a vyrazil ji vyrážečkou.

44:35
    Martincova bekhdendová přihrávka až na Pipka neprošla, Hradec zakládá protiútok.

45:43
    Rohlík se snažil dojet své nahození do útočné třetiny, to ale nakonec končí zakázaným uvolněním.

46:06
    Benýšek se nedokázal natlačit před branku, při čemž navíc přišel o puk.

46:37
    Drašnarovu ránu z levého kruhu zlikvidoval Červený lapačkou a ihned rozehrál.

47:28
    Pipek se dokázal dostat až do zakončení, jeho bekhendový pokus Veselý kryje.

47:28
    Matin Matějček (HKR) vyloučen na dvě minuty za sekání.

47:51
    Pardubičtí ani nadvakrát z blízkosti nedokázali překonat brankáře hostujícího celku.

48:24
    Hradci se nepodařilo vyhonit, Pardubice tak mohou pokračovat v kombinaci v útočné třetině.

48:51
    Tentokrát už hosté vyhazují úspěšně a i tuto přesilovku zřejmě ubrání.

49:47
    Hosté řeší své nesnáze pouze vyhozením na zakázané uvolnění.

50:05
    Hofman prošel přes obránce a poté poslal kotouč do předbrankového prostoru, jenže jeho spoluhráč ho nedokázal zpracovat.

51:31
    Velice povedenou kombinaci Hradce na jeden dotek zakončoval Hnik, jenže ten nedokázal nasměřovat kotouč nad beton Červeného.

52:04
    Zakázané uvolnění v podání Dynama.

53:09
    Na střelu Procházky od modré čáry Veselý dobře viděl, a tak mohl v klidu zasáhnout.

54:04
    Benýšek vyzkoušel pozornost brankáře střelou z první, která ale neměla dostatečnou razanci a gólman si s ní poradil.

54:30
    Důležitý zákrok si připsal Veselý, které opět odolal několika dorážkám Dynama.

55:07
    Rána Liera od modré čáry skončila v lapačce Červeného.

55:12
    Hosté mohou být nyní o něco klidnější, když od modré čáry od Košaře dostal kotouč DOMINIK MATOUŠ, který ho uklidil přesně mezi tři tyče. Asistence: David Košař.

55:33
    Pardubičtí se ale rychle dostávají zpět na dostřel, postaral se o to zakončením do odkryté části branky MARTIN HLAVÁČEK. Asistence: Dominik Dušek.

56:03
    Martin Krajňák (PCE) si odpyká na trestné lavici dvě minuty za sekání, kvůli čemuž budou mít domácí cestu za vyrovnáním o mnoho těžší.

56:47
    Hosté si berou své dvoubrankové vedení díky využité přesilovce zpět. JAKUB ORSÁG si počkal, až se Červený položí na led a následně uklidil kotouč za jeho záda. Asistence: Tomáš Drašnar.

57:58
    Procházkovi propadl kotouč až do středního pásma, Pardubice tak musí začít svou akci odznovu.

58:12
    Zakázané uvolnění Hradce Králové.

58:18
    Červený míří na střídačku, Dynamo to zkusí v šesti!

58:53
    Pokus trefit prázdnou branku Hradci nevyšel o pár centimetrů, rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.

58:53
    Oddechový čas pro hosty.

59:06
    Beranova přihrávka končí ve střední třetině, s vyrovnáním Pardubic už to nevypadá moc nadějně.

59:38
    Pilař ukořistil kotouč v rohu kluziště, poslal ho na hranici levého kruhu na JAKUBA ORSÁGA, jenž příklepem zamířil přesně do odkryté klece, čímž pečetí výhru Mountfieldu. Asistence: Filip Pilař.

Čtvrté derby je u konce. Hradec Králové ho ovládl zaslouženě rozdílem tří branek a vyrovnává tak počet vítězství obou celků v derby na dva dva. (19:01:25)

Adam Joska

Góly a asistencie: 31. Benýšek (Hoskovec, Rohlík), 56. Hlaváček (Dušek) – 6. Havránek (Orság), 10. Hofman (Pilař), 56. Matouš (Košař), 57. Orság (Drašnar), 60. Orság (Pilař)

Rozhodca: Úlehla – Novák, Potůček