Hokejová Liga mistrů – odvety čtvrtfinále (kon.)
koniec udalosti
Hokejová Liga mistrů – odvety čtvrtfinále

cz Utorok 08.12.2015, 13:00Hokejová Liga Majstrov

Ode mne to je již pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek úterního večera. U příštího přenosu na shledanou! (23:07:07)

Je zajímavé, že soutěží kráčí dále Frölunda i Kärpät, tyto týmy nechyběly v loňském semifinále. Naopak vítěz ročníku 2014/2015 Luleå dnes v repríze finále uplynulé sezóny vypadla.

Finální přehled dnešních výsledků:
    Kärpät Oulu 5:3 Espoo Blues
    Lukko Rauma 5:4sn TPS Turku
    Skellefteå AIK 2:5 HC Davos
    Frölunda Indians 8:7 sn Luleå Hockey

První utkání: Luleå Hockey 3:2 Frölunda Indians

Branky a nahrávky: 6. Fabricius (Melart), 34. Ekarv (Oskarsson, Melart), 58. Mastomäki (Harju, Sigalet) – 23. Lundqvist (Rosseli-Olsen, Lasch), 39. Larsson (Lundqvist, Rosseli-Olsen).

Druhé utkání: Frölunda Indians 6:4 sn Luleå Hockey

Branky a nahrávky: 6. Sundström (Fantenberg, Bengtsson), 18. Johnson (Lasch, Abbott), 22. Carlsson (Lehkonen, Figren), 29. Fantenberg, 35. Abbott (Lundqvist), rozh. náj. Abbott – 12. Rajala (Micflikier, Lagace), 19. Forsberg (Fabricius), 22. Mastomäki, 47. Harju (Sigalet, Schira).

První utkání: HC Davos 1:1 Skellefteå AIK

Druhé utkání: Skellefteå AIK 1:4 HC Davos

Branky a nahrávky: 21. Forssell (Ericsson, Burström) – 5. Axelsson (Marc Wieser), 10. Corvi (Dino Wieser), 51. Ambühl, 60. Lindgren.

První utkání: TPS Turku 3:3 Lukko Rauma

Druhé utkání: Lukko Rauma 2:1 sn TPS Turku

Branky a nahrávky: 36. Vahalahti (Koivisto, Asplund), rozh. náj. Asplund – 56. Tikkanen.

První utkání: Espoo Blues 2:0 Kärpät Oulu

Branky a nahrávky: 9. Makkonen (Korhonen, Poukkula), 50. Sailio.

Druhé utkání: Kärpät Oulu 5:1 Espoo Blues

Poslední dnešní zápas je u konce. Frölunda je posledním postupujícím!

Ani deseti minutové prodloužení rozhodující branku nepřineslo, budeme svědky samostatných nájezdů!

Souboj Frölundy s Luleou bude muset rozhodnout prodloužení!

Luleå snižuje na 4:5! Johan Harju využil početní výhodu!

Po druhé třetině:
    Frölunda Indians 5:3 Luleå Hockey

Branky a nahrávky: 6. Sundström (Fantenberg, Bengtsson), 18. Johnson (Lasch, Abbott), 22. Carlsson (Lehkonen, Figren), 29. Fantenberg, 35. Abbott (Lundqvist) – 12. Rajala (Micflikier, Lagace), 19. Forsberg (Fabricius), 22. Mastomäki.

Frölunda kráčí za postupem. V závěru druhé třetiny využil početní výhodu Spencer Abbott a domácí vedou již 5:3!

Skellefteå AIK 1:4 HC Davos

Dalším postupujícím týmem je švýcarský Davos!

Luleå již potřetí velmi rychle dorovnala vedení domácího celku. Stav je krátce po začátku druhé dvacetiminutovky nerozhodný 3:3.

Davos již takřka typickým způsobem docílil třetí branky a má k postupu mnohem blíže! Autorem gólu z úniku při oslabení je Andres Ambühl.

Po první třetině:
    Frölunda Indians 2:2 Luleå Hockey

Branky a nahrávky: 6. Sundström (Fantenberg, Bengtsson), 18. Johnson (Lasch, Abbott) – 12. Rajala (Micflikier, Lagace), 19. Forsberg (Fabricius).

Neuvěřitelné věci se dějí v Göteborgu. Nejdříve se domácí dostali do vedení 2:1, poté ale Forsberg minutu před koncem první periody vyrovnává na 2:2. To dnes bude ještě velký boj.

Frölunda Indians 1:1 Luleå Hockey
    Toni Rajala využívá přesilovou hru a srovnává skóre!

Skellefteå AIK 1:2 HC Davos

Branky a nahrávky: 21. Forssell (Ericsson, Burström) – 5. Axelsson (Marc Wieser), 10. Corvi (Dino Wieser).

Johan Sundström otevírá skóre zápasu Frölundy s Luleou! Domácí vedou 1:0.

Asplund byl jediným úspěšným střelcem v nájezdech a Rauma postupuje do semifinále!

Skellefteå po třiadvaceti vteřinách hry ve druhé třetině snižuje na rozdíl jedné branky!

Lukko Rauma 1:1 TPS Turku

Branky a nahrávky: 36. Vahalahti (Koivisto, Asplund) – 56. Tikkanen.

Kärpät Oulu 5:1 Espoo Blues

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. Junttila (Laatikainen, Ikonen), 2. Hakanpää (Aaltonen, Junttila), 47. Junttila (Masuhr, Huml), 49. Nutivaraa (Junttila, Aho), 59. Junttila – 48. Suomela (Seppala, Sailio).

Skellefteå AIK 0:2 HC Davos

Branky a nahrávky: 5. Axelsson (Marc Wieser), 10. Corvi (Dino Wieser).

TPS čtyři minuty před koncem vyrovnává na 1:1. Celkové skóre je 4:4!

Přetahovaná v Oulu pokračuje!

Branky a nahrávky: 1. Junttila (Laatikainen, Ikonen), 2. Hakanpää (Aaltonen, Junttila), 47. Junttila, 49. Nutivaraa (Junttila, Aho) – 48. Suomela (Seppala, Sailio).

Skellefteå AIK – HC Davos 0:2

Davos vlétl do utkání jako uragán a zásluhou Dicka Axelssona, který se prosadil z úniku, a Enza Corviho vedou již o dva góly.

Lukko Rauma 1:0 TPS Turku

Branky a nahrávky: 36. Vahalahti (Koivisto, Asplund).

Kärpät Oulu 2:0 Espoo Blues

Branky a nahrávky: 1. Junttila (Laatikainen), 2. Hakanpää (Aaltonen, Junttila).

Rauman Lukko 1:0 TPS Turku

V 36. minutě se poprvé mění skóre, a domácí se tak dostávají do celkového vedení v dvojutkání.

Stavy obou doposud hraných utkání se prozatím znovu nezměnily, za dvacet minut nám navíc započne zápas mezi Skellefteou a Davosem.

TPS Turku 0:0 Lukko Rauma

Začátek jako z říše snů! Domácí během dvou minut vymazali vedení Blues z úvodního zápasu...

Branky a nahrávky: 1. Junttila (Laatikainen), 2. Hakanpaa (Aaltonen, Junttila).

Již za patnáct minut začínají úvodní dva duely dnešního dne!

1. utkání: HC Davos 1:1 (1:0, 0:1, 0:0) Skellefteå AIK

Branky a nahrávky: 17. Aeschlimann (Wieser D., Setoguchi) – 24. Calof (Broadhurst, Forssell).

Genoni – Du Bois, Guerra, Schneeberger, Forster, Kindschi, Ryser, Paschoud, Brejčák – Sciaroni, Walser, Ambühl – Wieser M., Axelsson, Lindgren – Setoguchi, Wieser D., Aeschlimann – Corvi, Simion, Jörg

Svensson – Urbom, Burström, Lundberg A., Heed, Aho, Lindholm A., Lindholm P., Pettersson M. – Norman, Ericsson, Forssell – Calof, Ritola, Zackrisson – Lundberg M., Holmström, Pettersson A. – Broadhurst, Wingerli, Petterström

Přes čtyři tisíce fanoušků sledovalo ve Vaillant Arene zajímavý souboj mezi domácím Davosem a švédskou Skellefteou. Souboj top brankářů CHL vítěze neurčil, jelikož oba týmy po šedesáti minutách odcházely do kabin s nerozhodným výsledkem 1:1.
    Davos dorazil do Švédska. Skellefteu a Davos spojuje také to, že se jejich hráči střetli s Libercem, obě mužstva ho navíc dvakrát dokázala porazit

1. utkání: Luleå Hockey 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) Frölunda Indians

Lassinantti – Mikkelson, Schira, Sigalet, Sandström, Melart, Oskarsson, Själin – Petrell, Harju (C), Rajala – Hedman, Wallmark, Micflikier – Sylvegard, Ekarv, Lagace – Fabricius, Mastomäki, Toolanen – Forsberg

Gustafsson – Bengtsson, Tommernes, Fantenberg, Nilsson, Fälth, Larsson, Lauridsen – Lasch, Rosseli-Olsen, Lundqvist (C) – Johnson, Sundström, Abbott – Carlsson, Lehkonen, Figren – Widerström, Ehn, Stalberg – Vesalainen

Pozdní branky jako kdyby byly poznávacím znakem prvních čtvrtfinále. V osmapadesáté minutě totiž rozhodl toto utkání v prospěch Luley Christopher Mastomäki.

1. utkání: TPS Turku 3:3 Lukko Rauma

Branky a nahrávky: 7. Kallio (Perrin), 58. Spina (Perrin, Kallio), 60. Kallio (Perrin, Pikkarainen) – 10. Nurmi (Lähteenmäki), 14. Lahti (Asplund), 43. Piitulainen.

Setänen – Eronen, Tallinder, Forsström, Nummelin, Tikkanen, Keskitalo, Berger – Kallio, Spina, Perrin – Vainiola, Pikkarainen, Vähätalo – Siiki, Virta, Ahtola – Moisio, Karvonen, Nieminen – Jon. Virtanen

Zapolski – Jes. Virtanen, Tommila, Niskala, Ahonen, Brookbank, Mikkola, Jaatinen, Hyvärinen – Vahalahti, Piitulainen, Gagnon – Lahti, Koivisto, Asplund – Nurmi, Suuronen, Lähteenmäki – Sipiläinen, Riska, Lähde

Hosté si vytvořili dvoubrankové vedení, to ale Spina a Kallio vynulovali během posledních třech minut. A zajistili tak remízový stav, rozhodnout se tedy bude muset až na ledě Raumy.

1. utkání: Espoo Blues 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Kärpät Oulu

Espoo Blues: Kähkönen – Kaijomaa, Rantakari, Kukkonen, Vainio, Westermarck, Seppälä, Vaakanainen, Kangasniemi – Korhonen, Makkonen, Poukkula – Somervuori, Talaja, Tiivola – Sailio, Suomela, Pitkänen – Rooba, Mahbod, Puhakka

Kärpät Oulu: Lehtonen – Masuhr, Kukkonen, Hakanpää, Nutivaara, Pentikäinen, Laatikainen, Piispanen, Ronkainen – Niemi, Aho, Puljujärvi – Aaltonen, Ikonen, Junttila – Huml, Suoranta, Pirnes – Kalapudas, Keränen, Mäenalanen

Espoo může za svůj úspěch v prvním střetnutí vděčit hlavně dobré produktivitě a výborném výkonu Kähkönena, který pochytal všech 28 střel soupeře. V devíti zápasech si tento finský brankář připsal takřka neskutečnou 93,81% úspěšnost a průměr 2,00 obdržených branek na zápas.
    Pět nejhezčích branek z prvních čtvrtfinálových duelů:
    TPS Turku již oznámilo svou dnešní sestavu

V prvních zápasech byli úspěšnější domácí celky. Espoo díky brankám Makkonena a Sailia ukořistilo cennou výhru 2:0 na Karpätem. A Luleå gólem z osmapadesáté minuty porazila Frölundu. Souboje TPS s Raumou a Skelleftey s Davosem vítěze nenašly.

Dobrý den, vítám vás u souhrnného přenosu z Hokejové Ligy mistrů. Dnes nás čekají čtyři zápasy, které definitivně rozsoudí semifinálové dvojice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:00.