Novokuzneck – Vladivostok 0:2 (kon.) | Omsk – Riga 2:3 (1:2 po s.n.) | Barys – Helsinki 2:0 (kon.)
Novosibirsk – Chabarovsk 0:7 (kon.) | Jekaterinburg – Nižnekamsk 0:4 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Togliatti – Ufa 3:0 (kon.) | Jaroslavľ – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 2:3 (0:2 po s.n.)
Novgorod – Záhreb 5:2 (kon.) | Dinamo Minsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Petrohrad – Viťaz 5:3 (kon.)
Soči – Čerepovec 4:1 (kon.) | S.Moskva – D. Moskva 0:3 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Traktor Čeljabinsk
cz Štvrtok 12.11.2015, 15:00 • Arena Jugra • KHL

Z mé strany to bude vše. Děkuji za pozornost, hezký večer! (17:27:13)

Československá stopa v utkání
    Martin Růžička (CLJ) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:03
    Filip Novák (CLJ) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:34
    Pavel Francouz (CLJ) – 15 zákroků, 3 inkasované góly

Střely na branku: 18:34 (8:7, 6:18, 4:9)

Utkání skončilo, Jugra v důležitém souboji obrala Traktor Čeljabinsk o všechn body! A rozhodla o tom ve druhé třetině.

Do vedení totiž šla ve 26. minutě poté, co se prosadil obránce Alexandr Ugolnikov. Důležitý moment přišel ve 35. minutě, kdy se z rychlého protiútoku po chybě Osnovina prosadil před brankou Oleg Jašin. Byla to pro něj první trefa v sezoně. Další gól přidali domácí o dvě minuty později, kdy zcela rozebrali obranu Traktoru a vše zakončil střelou do prázdné Konstantin Panov. Hosté se dočkali alespoň snížení, sedm sekund před koncem skóroval Anton Glinkin.

Anton GLINKIN - 3:1

59:53
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen se ještě hosté dočkali alespoň čestné branky a Georgij Gelašvili tak sedm sekund před koncem utkání ztratil čisté konto! Andrej Popov předal kotouč spoluhráči, jímž byl Maxim Jakucenja. Ten poté nahrál na zcela nehlídaného ANTONA GLINKINA, který překonal dnes poprvé domácího gólmana. Asistence: Maxim Jakucenja a Andrej Popov.

59:24
    Alexej Kručinin se probojoval ke střele na pravé straně, ale trefil jen Gelašviliho betony.

59:00
    Se začátkem poslední minuty třetí třetiny, a dost možná i zápasu, se Čeljabinští drží v útočném pásmu.

58:30
    Hostující tým ještě zkusí hru bez brankáře, poslední naděje!

58:26
    A stále to ne a ne vyjít. Pochopitelně se hráči Chanty-Mansijsku už soustředí v pěti jen na bránění a zvládají ho velmi dobře. Vyrovnání stavu by se v tomto případě rovnalo zázraku.

57:15
    Traktoru se nepodaří založit nějaký útočný tlak, zdá se, že domácí se již dokážou ubránit.

56:14
    Ke střele se v mezikruží nyní probojoval domácí útočník Alexandr Ševčenko, Pavel Francouz byl ovšem připravený a puk chytil do své lapačky.

55:40
    Glinkin nedokázal v útočném pásmu najít přihrávkou své spoluhráče, akce Čeljabinsku tedy skončila.

55:00
    Do konce utkání zbývá už jen pět minut a pro Traktor se jeví úloha dát tři branky jako téměř nesplnitelná. Obrana Jugry je dnes velmi dobře organizovaná, navíc má za sebou spolehlivého Gelašviliho.

54:14
    Oleg Jašin chtěl projít podél pravého mantinelu do útočného pásma, bylo mu v tom ovšem zabráněno.

53:43
    Arťjom Penkovskij se snažil v předbrankovém prostoru dostat k dorážce, ale Gelašvili pokryl puk a všemu zabránil.

53:28
    Lapenkov se pokusil dostat do útoku, ale stál v postavení mimo hru.

52:59
    Další neúspěšný střelecký pokus má na svědomí Anton Glinkin, Georgij Gelašvili dnes podává zodpovědný výkon a nadále drží čisté konto!

52:17
    Dobrá práce Ankudinova ve středním pásmu, který zastavil hrozící protiútok soupeře. Možná byl i faulován, ale to sudí neviděl a tak hra plyne dál.

Dnešní utkání sleduje 2 400 diváků.

51:29
    Sitnikov se v útoku neprosadil a dopředu tak zamířil soupeř. O zakončení se v útočném pásmu snažil Maxim Jakucenja, ale nakonec se k puku nestačil probojovat.

51:05
    Pokud mě paměť neklame, viděli jsme nyní první útočnou akci Jugry v této třetině. Naštěstí pro hosty ale nedošlo ani k ohrožení branky Pavla Francouze.

50:45
    Zakázané uvolnění domácího týmu, opět se bude vhazovat u Gelašviliho.

50:37
    Alexandr Ugolnikov zblokoval střelu jednoho z hostů a puk skončil až mezi diváky.

50:21
    Jevgenij Lapenkov se napadáním dočkal toho, že zdržel Traktor před založením další akce.

50:00
    Andrej Pervyšin nahodil kotouč dopředu, ale jeho spoluhráči nedostali možnost se ho zmocnit.

49:23
    Dmitrij Pesťunov se v útočném pásmu uvolnil ke střele zápěstím, mezi tři tyče ale nedokázal zamířit.

48:58
    Jugra Chanty-Mansijsk jen odpaluje kotouče. Daří se jí to ovšem tak, že z toho nejsou zakázaná uvolnění.

48:17
    Rychlou akci nám nyní předvedl Danil Gubarev, jehož střela šla ale jen do bránících hráčů. Traktor je v této třetině jasně aktivnější a dělá vše pro to, aby co nejdříve alespoň snížil a dostal se do hry i gólově.

47:25
    Konečně nějaká nebezpečná akce hráčů v bílých dresech! Před bránou se k dorážce mermomocí snažil probojovat Anton Glinkin a povedlo se, nicméně po zpracování puku mu ho okamžitě z hole sebral pozorný gólman Gelašvili!

47:06
    Hosté se snaží pálit ze všech pozic. Nyní své štěstí hned po přejetí útočné modré zkusil obránce Arťjom Borodkin, ale Georgij Gelašvili byl připraven.

46:46
    Zakázané uvolnění domácích. Díky tomu se tak Traktor dočká dalšího vhazování v útočném pásmu.

46:21
    Vše mohl změnit Ilja Davydov, který měl dost prostoru ke střele. Na poslední chvíli mu do ní ovšem padl jeden z domácích, který ztečoval puk do ochranné sítě. Následuje komerční pauza.

45:49
    Hostující tým se snaží aktivně útočit, nemůže se ale dostat do žádné větší šance. A to vše právě díky dobré obranné hře Jugry.

45:02
    Alexej Vasilčenko zblokoval přihrávku jednoho z hostujících hokejistů tak, že puk zapadl až mezi diváky. Vhazovat se bude po pravici Gelašviliho.

44:45
    Jugra Chanty-Mansijsk se zřejmě rozhodla své vedení už jen bránit. Do útočných akcí se moc nežene a vzadu je připravená čelit nájezdům hráčů Traktoru.

44:18

43:31
    Jugra vyhodila kotouč a Ševčenko začal aktivně napadat, čímž soupeře značně podržel před další akcí.

43:18
    Střelu Danila Gubareva z mezikruží bez problémů vyrazil brankář Georgij Gelašvili.

42:45
    Čeljabinsk se ale zatím nedokázal dostat do útočné akce, po výhozu puku totiž nebyl puštěn přes modrou čáru dopředu.

42:18
    Šance pro hosty. Dvě minuty za podražení inkasuje útočník Konstantin Panov (JUG), který se dnes podílel na dvou brankách svého celku.

42:06
    Pavel Francouz podržel v lapačce kotouč po nahození obránce Andreje Antonova z poloviny ledu. Nebyl si totiž jistý, jestli jsou jeho spoluhráči připraveni hrát.

41:26
    Semjon Kokujov se v útočném pásmu snažil nahrát do mezikruží, kde se mu nabízeli hned dva spoluhráči. Nakonec mu to ovšem nevyšlo a tak se pro puk musí vracet až do obranného pásma.

40:55
    Andrej Ivanov zachytil přihrávku Martina Růžičky, vyhodit ale nedokázal. Ke střele se tedy dostal Davydov, nicméně jeho rána postrádala přesnost.

40:20
    Varfolomejev se po vyhrané buly snažil hned protlačit před branku, kde ale kotouč opět pokryl brankář Traktoru Čeljabinsk.

40:16
    Igor Bortnikov v útočném pásmu přenechal kotouč Rasskazovovi, jenž střelou zápěstím trefil jen připraveného Francouze.

40:01

Střely na branku: 14:25

Druhá část dnešního utkání vyšla domácímu celku naprosto dokonale. Vytvořil si totiž vedení o tři góly, ačkoliv nebyl nějak výrazněji aktivní. Hlavním faktorem aktuálního stavu jsou silné protiútoky a lepší obranná hra. Změní něco třetí třetina? Dokáže ještě Čeljabinsk se zápasem něco udělat? To jsou otázky, na které si zatím odpovědět neumíme. Už jen proto zůstaňte u sledování přenosu!

Další třetina začne přibližně v 16:49.

40:00

39:50
    Stanislav Čistov díky odrazu od mantinelu nahrál na Davydova, ten ale neměl moc prostoru ke střele.

39:16
    Jegor Martynov byl velmi aktivně napadaný hned dvěma hráči domácího týmu, touš si ovšem dokázal pohlídat a následně i rozehrát.

38:59
    Zakázané uvolnění Jugry přesune hru do útočného pásma Traktoru Čeljabinsk. Ten by potřeboval gól do šatny, aby byl do třetí periody povzbuzen.

38:33
    Jevgenij Lapenkov operoval v útočném pásmu za brankou Francouze. Poté se bekhendem snažil nahrát před ní, to ale přečetl včas obránce Ilja Davydov.

38:08
    Jugra Chanty-Mansijsk chodí do velmi nebezpečných protiútoku. Ten nynější zakončoval Ševčenko, ale jeho pokus byl přizvednutý nad branku do ochranné sítě.

37:45
    Danil Gubarev měl dost prostoru na levém křídle, ale chyběla mu rychlost a tak nestihl dojet k puku tak brzy, aby mohl zakončit.

37:29
    Na druhé straně nyní zasáhl pozorný Gelašvili, který tak přerušil hru. Vhazovat by se mělo po jeho pravici.
    Konstantin PANOV - 3:0

37:00
    Jugra právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla parádní branka! Hráči Chanty-Mansijsku naprosto dokonale rozebrali obranu traktoru Čeljabinsk a dostávají se do tříbrankového vedení! Kirill Rasskazov posunul na pravou stranu kotouč k Igoru Bortnikovovi, jenž situaci ještě vylepšil pasem na KONSTANTINA PANOVA, na kterého už zívala odkrytá branka! Pavel Francouz byl naprosto bezmocný. Asistence: Igor Bortnikov a Kirill Rasskazov.

36:29
    Konstantin Panov posílal od mantinelu puk před branku, kde ještě čekal na případnou dorážku Ivanov. Brankář Traktoru ovšem sebral puk do své lapačky a přerušil hru.

35:45
    Pogorišnij si zahrál na útočníka a vniknul do útočného pásma, kde ale počkal na spoluhráče. Tím byl Lapenkov, jemuž za brankou předal puk. Nic více z toho ale už nebylo, obrana Čeljabinsku to zahrála dobře.

34:46
    Rozhodčí se ještě museli poradit o tom, jestli před gólem nešlo o ofsajd.
    Nešlo, a tak byla branka zcela po právu uznána. Jugra vede 2:0 a pro Traktor to bude o dost těžší ve zbytku utkání.
    Oleg JAŠIN - 2:0

34:46
    A už je to o dva góly! Vjačeslav Osnovin špatně nahrával v útočném pásmu a domácí vyrazili do protiútoku. Ten po pravé straně vedl Andrej Ankudinov, jenž krásným pasem našel před brankou OLEGA JAŠINA, který dokázal bekhendem překonat Pavla Francouze a vstřelil tak svůj první gól v této sezoně! Asistence: Andrej Ankudinov.

33:46
    Igor Bortnikov se vrhnul do útočného pásma, kde přenechal kotouč Rasskazovovi. Jeho velmi tvrdou střelu zápěstím ale lapil Pavel Francouz, který v minulé sezoně dotáhl Litvínov k historickému titulu v Tipsport extralize.

33:31
    Obrovská šance na vyrovnání! Stanislav Čistov se hned nadvakrát pokusil překonat strážce svatyně Chanty-Mansijsku, ale ten ho v obou případech vychytal a neumožnil mu tak skórovat!

33:18
    Na druhé straně se před branku pokoušel protlačit Penkovskij, ale bránící hráči mu to neumožnili.

32:39
    Lapenkov zrychlil ve středním pásmu a v tom útočném zkusil Francouze zaskočit bekhendovou střelou, ale puk poslal mimo branku a tak měl český gólman klid.

32:21
    Semjon Kokujov chtěl založit útočnou akci nahozením, ale byl moc zbrklý a tak z toho je jen zakázané uvolnění.

32:11
    Jevgenij Lapenkov střílel od modré čáry, ale nebyl to moc podařený pokus. Jistě tak může považovat za úspěch, že byl alespoň ztečovaný do ochranné sítě, což vlastně dost možná zamýšlel.

31:23
    První formace Traktoru Čeljabinsk se pokoušela vytvořit útočný tlak, nakonec si ale nedokázala dobře přihrát a tak z toho nebylo nic.

30:51
    Stanislav Čistov kroužil s toušem v útočném pásmu a už hledal své spoluhráče, ani jednomu z nich ale nemohl nahrát, jelikož byli obsazení.

29:57
    Jugra Chanty-Mansijsk se pustila do velmi nebezpečného protiútoku, kdy se jeden z hráčů dostal sám před branku. Tam ale ztroskotal na Pavlu Francouzovi, který dokázal puk vyrazit do bezpečí!

29:45

29:30
    Střelecký pokus Quinta od modré čáry velmi dobře tečoval Glinkin, puk ale nakonec šel těsně vedle branky soupeře!

29:01
    Danil Gubarev se z levé strany pokusil protlačit kotouč před branku soupeře. To se mu podařilo, ovšem následně ho už přikryl brankář Georgij Gelašvili.

28:30
    Traktor se pouští do velmi rychlých a hlavně nebezpečných akcí, zatím ale brankář Gelašvili spolu s obranou odolává náporu!

27:46
    Domácí celek už je ve čtyřech.

27:45
    Grigorij Želdakov (JUG) je vyloučen za hru vysokou holí na dvě minuty. Uvidíme tak vteřinu přesilovku pět na tři.

27:39
    Po střele Pervyšina před brankou čekali spoluhráči na dorážku, ale k puku už se nedostali! Došlo ovšem k dalšímu faulu a bude se vylučovat.

27:02
    Naštěstí pro Čeljabinsk ale velmi dobře bránil Deron Quint, jenž protihráče odstavil od kotouče čistým bodyčekem.

26:50
    Anton Glinkin se snažil nahrát před branku na spoluhráče, ale nepodařilo se mu to dle představ. Do protiútoku jde Jugra...

26:25
    Andrej Popov dobře zapracoval v útočném pásmu a při napadání obral domácí zadáky o puk, díky tomu tak Čeljabinsk může útočit.

25:46
    Nyní byl v útočném pásmu faulován Kručinin a přesilovou hru si zahraje Traktor. Dvě minuty za hru vysokou holí inkasuje Oleg Pogorišnij (JUG).
    Alexandr UGOLNIKOV - 1:0

25:16
    Teď už tomu ale zabránit nedokázala a domácí tým se dostává do vedení v přesilovce! Obránce ALEXANDR UGOLNIKOV si sjel před branku, kde obdržel přesnou přihrávku od Jevgenije Lapenkova zpoza klece a následnou střelou překonal Pavla Francouze! Asistence: Jevgenij Lapenkov a Konstantin Panov.

24:43
    Domácím hráčům se ale zatím nedaří ohrozit Francouze, obrana Čeljabinsku je velmi dobře organizovaná a snaží se tomu mermomocí zabránit. Dobrá práce.

24:01
    Dmitrij Pesťunov (CLJ) je vyloučen za nedovolené bránění.

24:01
    Z pravého křídla zkusil své střelecké štěstí Ankudinov, ale neuspěl. Byl při tom ovšem faulovaný a tak uvidíme přesilovou hru domácích.

23:31
    Toho nyní nebezpečně prověřil od modré čáry Petrov, domácí gólman byl ale pozorný a vyrazil puk. Poté hrací předmět odpálil Ševčenko na další zakázané uvolnění.

23:26
    Andrej Ankudinov byl nachytán v ofsajdu, akce Chanty-Mansijsku byla tedy rázem ukončena. Navíc se jednalo o úmyslné postavení mimo hru a vhazovat se bude u Gelašviliho.

23:11
    Po menším tlaku se snažil vystřelit obránce Alexej Petrov. Podařilo se, ale pokus byl zblokován. Poté domácí vyhodili puk do bezpečí.

22:53
    Po této akci se puku zmocnili Čeljabinští, kteří se vrhnuli do útočení.

22:11
    Velmi nebezpečná útočná akce Jugry! Konstantin Panov nahrál před branku na najíždějícího spoluhráče Sitnikova, který ale trefil jen beton brankáře Pavla Francouze!

22:00

21:49
    Po následném buly získali puk hráči Chanty-Mansijsku, kteří ho okamžitě vyhodili.

21:44
    Od modré čáry nakonec po nahrávce od Růžičky vystřelil po zemi Deron Quint, ale zamířil pouze do výstroje brankáře Jugry.

21:27
    Traktoru se přesilová hra vůbec nedaří, zatím jsme neviděli žádnou kloudnou útočnou akci v jejich podání. Šanci na reparát dostávají nyní.

20:58
    Nebezpečí v oslabení, kdy dobře napadal Alexandr Ševčenko. Před brankou poté hledal Ivanova, ale naštěstí pro hosty mu nedokázal přesně nahrát.

20:29
    Andrej Popov a Dmitrij Pesťunov si snažili vyměnit puk a místa, ale moc se nedomluvili a tak z toho je nakonec jen výhoz domácích hráčů.

20:15
    Čeljabinsk se už dostal do útočného pásma a začíná si nahrávat.

20:01

Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše a brzy bude hra pokračovat!

Na začátku druhé části hry uvidíme tedy početní výhodu Traktoru Čeljabinsk. Dokáže jí využít a otevřít tak skóre?

Střely na branku v první třetině: 8:7

První dvacetiminutovka nám gól nepřinesla. Stav utkání je tedy momentálně 0:0 a uvidíme, čeho se dočkáme v další třetině.

Ještě jednou se všem čtenářům omlouvám za nepříliš velkou kvalitu přenosu, která je způsobená absencí internetového přenosu zápasu. Doufejme, že se to ve zbytku zápasu změní a já vám budu moci více přibližovat dění na ledové ploše.

Další třetina začne přibližně v 15:56.

20:00

20:00
    Čeljabinsk začne ve druhé třetině přesilovou hrou! Konstantin Panov (JUG) byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

19:00
    Začala poslední minuta hry v první třetině.

18:45
    Domácí se pouští do aktivního napadání za brankou soupeře, ale obranná dvojice Quint – Borodkin jim nehodlá odevzdat kotouč.

17:50
    Zároveň se ale Traktor i Jugra prezentují dobrou obrannou hrou, i proto je zápas velice vyrovnaný. Spousta útočných akcí končí na zblokovaných přihrávkách či střelách.
    Nyní to pocítil Arťjom Penkovskij, který sice dopravil puk až k brankáři Gelašvilimu, ovšem s tečí obránce Chvostova a tudíž tomu chyběla razance.

17:00
    Oba týmy se snaží aktivně útočit a ohrožovat branku soupeře. Nyní se před branku snažil procpat kotouč Andrej Ivanov, ale bránící forvard Dmitrij Pesťunov padl do dráhy puku. Málem si při tom ovšem dal vlastní gól, nicméně spolu s Francouzem zvládli odpálit puk.

16:13
    Tu ale využít nedokázal a tak už budeme pokračovat v pěti na obou stranách.

15:29
    Domácí celek je v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilová hra.

15:00
    Ivan Jacenko se nebezpečně dostal k puku, ale neměl čas na to, aby zakončil dle svých představ. Velký podíl na tom měl Pavel Francouz, který svůj beton vykopl právě proti kotouči.

14:13
    Poměr sil na ledě se ale vyrovná. Dvouminutový trest za nedovolené bránění inkasuje Arťjom Borodkin (CLJ).

13:29
    První přesilovou hru si vyzkouší Traktor. Na dvě minuty za hákování míří na trestnou lavici Alexej Vasilčenko (JUG).

13:20
    Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.

12:47
    Arťjom Buljanskij a Vitalij Sitnikov vyrazili do útočné akce. Prvně jmenovaný nabil tomu druhému, ale brankář Pavel Francouz stál tam, kde měl. Puk posléze chytil do své lapačky a hru přerušil.

12:00
    Konstantin Panov se probojoval do útočného pásma a už se chystal ke střele, nakonec ovšem přišel o kotouč a tak z toho vůbec nic nebylo.

Z technických důvodů omluvte, prosím, menší frekvenci příspěvků a informací. Děkujeme za pochopení.

11:00
    Alexej Kručinin nyní nedokázal zaskočit Gelašviliho, ten si s jeho střeleckým pokusem velmi snadno poradil.

10:00
    Traktor už se tak opět pouští do útočných akcí. Anton Glinkin se pokoušel dostat ke střele, bránící Grigorij Želdakov ho ale zahnal do rohu.

09:12

08:40
    Před brankou Francouze opět došlo ke strkanici, při níž českému brankáři byla sražena i helma. Rozhodčí ovšem vše včas ukončili. Utkání je poměrně vyhrocené, oba celky si uvědomují, jak je důležité.

08:00
    Chanty-Mansijsk se opět drží v útoku a začíná nebezpečně kombinovat. Pas Lapenkova před branku byl ale naštěstí pro hosty zblokovaný.

07:40
    ... jenž ovšem skončila střeleckým pokusem Želdakova, který se po teči jednoho ze spoluhráčů odrazil do ochranné sítě. Jugra tak přijde o útočné pásmo.

07:30
    Konstantin Panov a Kirill Rasskazov teď ovedli u mantinelu dobrou práci a založili tak útočnou kombinaci Jugry...

07:12
    Vyloučení přichází ovšem na straně Čeljabinsku. Alexej Petrov (CLJ) dostal dvě minuty za hrubost a navrch také desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Trenér Traktoru se zpočátku hodně zlobil, po vysvětlení od sudího ovšem uznal, že je vyloučení správné.

07:12
    Před Pavlem Francouzem se po jeho zákroku strhla menší strkanice, jelikož domácí forvardi chtěli vydolovat puk z lapačky českého gólmana. Zde už se vylučovat bude.

06:45
    Od modré čáry vystřelil tvrdě Oleg Pogorišnij, jenže jeho pokus dokázali zblokovat bránící hráči a tak z toho nic vážného nebylo.

06:30
    Čistov při napadání soupeře upadl a dožadoval se vyloučení, sudí ovšem byli benevolentní a nebudou trestat tento zákrok.

05:40
    Po zákroku domácího strážce svatyně je hra přerušena a následuje dnešní první komerční přestávka.

05:15
    Teď si oba brankáři připsali dobré zákroky. Nejprve zahrozil hostující Pesťunov, jenž byl sám před Gelašvilim. Ten ovšem zareagoval včas a jeho střelu vyrazil. Na druhé straně se poté k pokusu z prostoru kruhu pro vhazování dostal Buljanskij, ale ani Francouz se nenechal zaskočit!

04:55
    Dobrá útočná akce Traktoru. Andrej Popov nabil mezi kruhy na střelu Dmitriji Pesťunovi, jehož pokus ale dokázal udržet pozorný brankář Georgij Gelašvili.

04:30
    Martin Růžička se aktivně snažil napadat rozehrávku obránců Chanty-Mansijsku, ti si s touto situací ale poradili na jedničku a puk soupeři neodevzdali.

04:02
    Zakázané uvolnění Jugry, vhazovat se tedy bude opět v útočném pásmu Traktoru Čeljabinsk.

03:45
    Ivan Jacenko se dostal s pukem do útočného pásma. Před brankou posléze viděl připraveného spoluhráče Sitnikov a snažil se mu nahrát, obránce Quint tomu ovšem zabránil a o chvíli později se domácí tým dostal do ofsajdu.

03:00
    Jugra je v úvodu zápasu aktivnější a více se tlačí dopředu. Nyní z pravé strany vystřelil Konstantin Panov, trefil ovšem jen betony Pavla Francouze.

02:35
    Nyní už ano, jelikož nahození osnovina nebezpečně tečoval Jakucenja. Pro kotouč si ještě chtěl dojet Růžička, jenže Gelašvili už dokázal pokrýt kotouč pod svou lapačkou.

02:20
    Arťjom Borodkin se vydal na útočný výlet, ale Gelašvili ani zasahovat nemusel.

02:00
    Jenže hráči Traktoru na buly uspět nedokázali. Dopředu se tak opět nahnali domácí hráči, akci zakončoval nebezpečnou střelou Buljanskij, ale zamířil vedle branky.

01:30
    Po icingu domácího týmu bude následovat vhazování v útočném pásmu Traktoru.

00:59
    Do první útočné akce se chtěli pustit hosté z Čeljabinsku, ale v útočném pásmu se moc dlouho nezdrželi.

00:30
    Jugra se nadále drží v útočném pásmu, sledujeme ale velký počet přerušení již od úvodu zápasu a tak je hra hodně kouskovaná.

00:15
    Pokus Bortnikova z pravého křídla byl ztečovaný do ochranné sítě nad brankou Francouze, vhazovat se nyní bude po jeho levici.

00:02
    Úvodní vhazování zápasu vyhráli hosté, ale puku se hned poté zmocnili domácí.

00:01

Arénou právě dozněla ruská národní hymna a vše je tak připraveno na začátek zápasu. Na ledě za pár okamžiků už zůstanou jen úvodní formace a samozřejmě brankáři Francouz s Gelašvilim.

Začátek utkání se o malou chvíli opožďuje. Hráči obou celků už ale netrpělivě vyčkávají, až bude zahájeno.

Dá se očekávat vyrovnané utkání. Oba týmy jsou na tom v tabulce podobně a tak se zcela jistě bude jednat o napínavou podívanou. Vítězne z ní budou chtít vzejít oba celky, podaří se to ale jen jednomu. Kdo to bude?
    Pohodlně se usaďte, přeji příjemné počtení textového přenosu, jenž by měl za pár okamžiků začít.

V brance hostujícího týmu nakonec dnes uvidíme českého gólmana Pavla Francouze. Pro něj to opět bude velká zkouška, jelikož v týmu Traktoru nemá vybudovanou pozici jasné jedničky. Spolu s ním hrají za Čeljabinsk i obránce Filip Novák, jenž nastoupí v druhém obranném páru s Andrejem Pervyšinem, a útočník Martin Růžička, který bude operovat v první formaci s Maximem Jakucenjou a Vjačeslavem Osnovinem.

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Fokin) – Antonov, Želdakov, Ugolnikov, Chvostov, Vasilčenko, Pogorišnij, Djakov – Bortnikov, Rasskazov, Panov – Ivanov "C", Lapenkov, Varfolomejev – Sitnikov, Jacenko, Buljanskij – Jašin, Ševčenko, Ankudinov – Beljajev

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Danilišin) – Quint "C", Borodkin, Novák, Pervyšin, Davydov, Martynov, Petrov, Klimontov – Jakucenja, Osnovin, Růžička – Glinkin, Pesťunov, Popov – Čistov, Kručinin, Penkovskij – Gubarev, Rybakov, Kokujov

Rozhodčí: Naumov, Sergejev – Aljošin, Ivanov.

Vzájemné zápasy
    Dnes se jedná o první společné měření sil v této sezoně. Pak na oba celky ještě zbývají dva vzájemné zápasy.
    Ten další se odehraje na začátku února 2016, posléze spolu oba týmy zkříží hokejky 18. února.

Československá stopa v týmech
    Pavel Francouz (CLJ) – 6 zápasů, 93.6%
    Martin Růžička (CLJ) – 28 zápasů, 2+3
    Filip Novák (CLJ) – 6 zápasů, 1+3 (předtím odehrál 16 zápasů za Slovan)

Poslední zápasy
    Čeljabinsk se v posledním utkání představil na ledě Avtomobilistu Jekatěrinburg. Na souboj českých brankářů nedošlo, mezi tři tyče se za hosty Francouz nepostavil. Za domácí celek ale chytal Kovář, který ovšem po dvou inkasovaných gólech z dvou střel opustil branku. Domácí přeci jen dokázali skóre otočit a vyhráli 5:2.

Jugra se střetla s Nižněkamskem. Defenzivní podívanou nakonec rozhodla v první třetině, kdy dokázala vstřelit dva góly. Hostující tým dovedl jen snížit na rozdíl jediného gólu, vyrovnání či obrat se už ale nekonal.

Pozice v tabulce
    Jugra je po odehrání 30 zápasů na devátém místě. Zatím totiž dokázala nasbírat 40 bodů a skóre má 57:82. Sráží jí tedy špatná obranná hra.

Traktor má o zápas méně a díky 37 bodům se nachází na jedenáctém místě. Skóre k tomu má 58:70, což je ale paradoxně lepší, než u Chanty-Mansijsku.

Hezké odpoledne u sledování KHL vám přeje Michal Belšán! Na programu dnes máme souboj týmů Jugra Chanty-Mansijsk a Traktor Čeljabinsk. Přeji příjemné počtení!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Michal Belšán

Góly a asistencie: 26. Ugolnikov (Lapenkov, Panov), 35. Jašin (Ankudinov), 37. Panov (Bortnikov, Rasskazov) – 60. Glinkin (Jakucenja, Popov)

Rozhodca: Naumov, Sergejev – Aljošin, Ivanov

Diváci: 2 400