Chorvátsko – San Maríno 4:0 (kon.)
Chorvátsko
4:0 (2:0)
San Maríno
cz Streda 11.11.2015, 17:00 • Šubicevac, Šibenik (kapacita 8.500 diváků) • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 6

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné středeční odpoledne všem fanouškům a fanynkám mládežnického reprezentačního fotbalu. Na programu je dnes kvalifikační utkání hráčů do 21 let o postup na Mistrovství Evropy, ve kterém se střetnou výběry Chorvatska a San Marina.

San Marino

Hostující celek San Marina se v šesté kvalifikační skupině představil ve čtyřech utkáních a dle předpokladů vymetá dno tabulky, avšak ne absolutní. Ke třem porážkám totiž hosté přidali bezgólovou remízu v Estonsku a právě před tímto soupeřem drží předposlední pozici. Skóre hráčů z apeninského polostrova je 0:9, na první vstřelený gól tak hosté zatím marně čekají.

Poslední zápasy

07.10.2015 San Marino – Chorvatsko 0:3
    03.09.2015 Švédsko – San Marino 3:0
    16.06.2015 Estonsko – San Marino 0:0

Chorvatsko

I Chorvaté zatím naplňují prognózy odborníků, které je pasovaly na jedno z prvních tří míst ve skupině. Po třech odehraných zápasech mají domácí fotbalisté na svém kontě plný počet devíti bodů za tři výhry, nutno však podotknout, že na konfrontaci se silným soupeřem typu Švédska či Španělska domácí zatím čekají. Nejlepším střelcem Chorvatů je při skóre 8:0 třígólový Mario Pasalić z Monaka.

07.09.2015 Estonsko – Chorvatsko 0:4
    03.09.2015 Estonsko – Gruzie 1:0

Vzájemné zápasy

Oba soupeři se utkali v doposud posledním odehraném zápase této skupiny a to před měsícem v San Marinu, kde hosté z Chorvatska zvítězili jasně 3:0 a nejen proto budou v dnešním zápase jasným favoritem.

Chorvatsko: Livaković – Mikanovič, Caleta-Car, Perić, Milič – Pašalić (C), Radošević, Corič – Halilović, Pjaca, Vlašić.
    Náhradníci: Mikulić – Benkovič, Rog, Brlek, Balić, Tudor, Fiolić.

San Marino: Benedettini – D'Addario, Cesarini, Battistini, Grandoni, Proli – Zafferani, Censoni, Golinucci (C), Tomassini – Bernardi.
    Náhradníci: Manzaroli – Raschi, Righi, Francini, Zavoli, Ceccaroli, Zanotti.

Rozhodčí: Mammdov – Abbasov, Musajev (všichni Ázerbájdžán).

1

1
    Úvodní rozehrávka patřila hostům, ti však okamžitě přišli o míč a hrát tak mohou domácí Chorvaté.

2
    Jen doplním, že domácí fotbalisté nastoupili k utkání v tradiční červenobílé kombinace, hosté odehrají tento duel kompletně v modrém.

3
    Vlašić poslal k zemi rozbíhajícího se Censoniho, hosté budou kopat proti domácí brance, vzdálenost je však tuze veliká.

3
    Rozehra se navíc hostům vůbec nepovedla a balon trefil prvního hráče domácích stojícího před rozehrávajícím Gollinucim.

4
    První náznak šance Chorvatů měl na noze Vlašić, který si zabíhal na kolmici za obranu hostů, byl však v ofsajdu a celé vzrušení je tak zbytečné.

5
    Domácí kapitán Pašalić se probíjel do vápna po levé straně a jen včasný zákrok brankáře Benedettiniho, jenž byl u míče první, zabránil nejhoršímu. Roh pro domácí.

6
    Rohový kop ale žádné další nebezpečí před branku hostů nepřineslo.

6
    Chorvaté jsou nastěhováni na útočné polovině se všemi svými hráči, na přečíslení hostující obrany to ale prozatím nestačí.

7
    Ofsajdová past Sanmariňanů znovu sklapla. Obětí, která se do ní tentokrát chytla, byl hráč s číslem devět na zádech, Čorić.

8
    Domácí hráči vedli rychlou akci po levé straně, centr Mikanoviće ale dokázali hosté srazit na rohový kop.

8
    O exekuci rohového kopu se postaral Halilović, jeho centr mířící na bližší tyč ale dokázali hráči v modrých dresech odrazit mimo nebezpečí

9
    Další sražený centr domácího pravého beka Mikanoviće a na řadu tak přijde již třetí roh pro Chorvatsko v tomto duelu.

9
    Ale ani nyní se nepovedlo domácím hráčům procpat míč až do vápna, obrana hostů si zatím dokáže poradit s centrovanými míči.

10
    Domácí ale pokračovali v útočné akci a jen další dobrý obranný zákrok jednoho z hostujících fotbalistů zabránil Chorvatům v zakončení. Je z toho však další roh pro domácí celek.

10
    S jejich ubráněním ale nemají hosté větší potíže, veškeré centrované míče se jim totiž daří sebrat.

11
    Po delší době se dostali hosté na útočnou polovinu a po faulu Pašaliće mohli rozehrát nepřímý volný kop.

12
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    Hosté chybovali při rozehrávce od vlastního pokutového území, když jejich rozehrávku vystihl Radošević, který rychlou kolmicí vyslal vpřed nabíhajícího ALENA HALILOVIČE po pravé straně hřiště a ten i s trochou potřebného štěstí přeloboval hostujícího brankáře!
    12. Alen HALILOVIĆ - 1:0

13
    Chorvaté i po vstřelené brance hýří aktivitou na útočné polovině. Ne, nečeká dnes hostující fotbalisty procházka růžovou zahradou.

14
    Hosté se dokázali dostat na útočnou půlku a po autovém vhazování, které museli domácí odvracet, dokonce vybojovali rohový kop.

15
    Opakovaný centr Battistiniho však dokázal vyboxovat domácí brankář Livaković.

16
    Hra se v posledních minutách trochu uklidnila a domácí fotbalisté nyní v poklidu kombinují v okolí středového kruhu.

17
    Mikanović dělá velké problémy levé straně hostující obrany a znovu dokázal vybojovat rohový kop pro svůj tým.

17
    Po jeho rozehrání se dostal ve vápně k zakončení Čaleta-Car, jeho ránu však dokázali hosté zblokovat.

18
    Snad první chyba domácích fotbalistů při založení útoku a hosté se tak, alespoň na malou chvíli, dostanou k míči. Aut pro San Marino ve středu hřiště.

19
    Jenže dle předpokladů se míče záhy znovu ujali domácí. Pjaca dostal dobrou přihrávku do vápna a dokázal se obtočit kolem jednoho z protihráčů, jeho následná rána z otočky ale zamířila hodně vysoko nad hostující klec.

20
    Milič poslal k zemi v hlavičkovém souboji ve středu hřiště Bernardiho a ten se jen velice těžko zvedá z hrací plochy.

21
    Bernardi nakonec odešel k menšímu ošetření mimo vymezený prostor, u míče zůstanou domácí, neboť hlavní sudí neposoudil předchozí zákrok Miliće jako nedovolený.

22
    Ojedinělý útočný výpad San Marina skončil ještě dříve, než vůbec mohl začít. Tomassini se totiž v době přihrávky vyskytoval za domácí obranou a je mu pískán offside.

22
    Tomassini byl v hlavní roli znovu jen o pár sekund později, když se jej nedovoleným způsobem pokusil obrat o míč Čorić.

23
    Zákrok Čoriće málem vyšel domácí hodně draho! Centrovaný míč do vápna z následné standardní situace totiž minul jeden z domácích beků a nabídl tak velkou příležitost právě Tomassinimu, ten však ve skluzu jen těsně minul pravou tyč Livakovićovy branky!
    23. Tomassini ve skluzu jen těsně minul domácí branku!

24
    Tomassiniho je v posledních minutách plné hřiště, nyní se však zaspal do dějin tohoto zápasu v negativním světle, když faulem zastavil Haliloviće.

25
    Zafferani zastavil dobrým obranným zákrokem akci Chorvatů na levé straně, ti však vybojovali další rohový kop.

26
    Roh se domácí hráči jali rozehrát nakrátko, to se jim však příliš nepovedlo a sami se zahnali až do míst, kde je vymezen středový kruh.

27
    Chorvaté jakoby poučeni z předchozí pasivity znovu přebírají iniciativu a tlačí se směr pokutové území svého soupeře. Hosté však zatím předvádí kvalitní výkon v defenzivě a do šancí hráče v červenobílých dresech nepouští.

28
    Pjaca měl na pravé straně vápna hodně prostoru a situaci se pokusil ještě vyšperkovat zpětnou přihrávkou před branku hostů, tam však stál pozorný Battistini, který odrazil balon na roh.

29
    Po rohu Mikanoviće se k zakončení dostal Halilović, jeho pokus byl ale hosty zblokován a ti se následně dokázali ubránit.

30
    Hosté zatím předvádí sympatický výkon a dokáží svého soka vyprovokovat k nedovoleným zákrokům, jako se to nyní povedlo Tomassinimu.

31
    Golinucciho střela z nařízeného přímého kopu skončila daleko vedle domácí branky.

32
    Domácí sice mají územní převahu a častěji drží míč na svých kopačkách, přes pozornou obranu hostů se jim však v posledních minutách nedaří projít. Na vině je však i velké množství nepřesností v chorvatské mezihře.

33
    Otázka je, jak dlouho hosté vydrží běhat se svým soupeřem. Neustálé dobíhání balonu musí stát hráče San Marina spoustu sil.

35
    Hodně dlouho trvalo pomeznímu sudímu, než odpískal ofsajdové postavení Pjaci, který si seběhl do vápna na kolmici Čoriće, V tomto ohledu dnes pracuje defenziva hostů bezchybně a již poněkolikáté musel praporek pomezních rozhodčích zastavit akci domácího týmu.

36
    Hosté nyní navíc vybojovali přímý volný kop a není to úplně marná pozice pro hráče v modrých dresech.

37
    Tak tohle se nepovedlo. Battistini chtěl rozehrát po zemi kolmicí do vápna, to však domácí fotbalisté v pohodě přečetli a celou akci přerušili již v jejím zárodku.

38
    Jenže po dalším faulu Čoriće na Tomassiniho se bude standardní situace z prakticky totožného místa opakovat.

38
    Hosté to zkusili vzduchem, jenže o trochu přetažený centr do vápna sebral ze vzduchu domácí gólman Livaković.

40
    Po sraženém centru Čoriće se dostal na hranici vápna k zakončení jeden z jeho spoluhráčů, ale i jeho pokus dokázali hosté zblokovat a Benedettini tak nemusí ani nyní zasahovat.

41
    Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu a sympaticky hrající hosté zatím stále ztrácí pouze jedinou branku.

42
    Tlak Chorvatů ale postupně roste a hraje se již převážně pouze na polovině San Marina. Po útočném faulu Haliloviće si však hostující defenziva může na chvíli oddechnout.

43
    Hostům jakoby v posledních minutách trochu docházely síly a často ztrácí míč ještě na své polovině. Poločasová přestávka tak bude pro svěřence kouče Papiniho jistě vysvobozením.

43
    Chorvaté vybojovali další roh.

44
    Tak to byla smůla pro hostující celek. ´Bendettini dokázal dobře odhadnout situaci a úspěšně zasáhl proti centru Coriće z hranice šestnáctky, míč však vyboxoval pouze na hlavu ANTONIA MILIČE, který již neměl problém poslat míč do odkryté hostující branky!
    44. Antonio MILIĆ - 2:0

45
    Nastavovat se bude jedna minuta v prvním poločase.

45+1
    Domácí fotbalisté ještě kombinují na útočné polovině v první minutě nastaveného času. Po nepřesné přihrávce však nakonec míč skončil v zámezí a je z toho pouze odkop pro Benedettiniho.

45
    Druhý poločas začne přibližně v 18:00.

Skončil první poločas utkání mezi Chorvatskem a San Marinem v rámci kvalifikace o EURO do 21 let a dle předpokladů domácí hráči vedou nad svým soupeřem. Chorvaaté byli v průběhu první půle lepší a dvěma góly si vybudovali potřebný náskok. Hosté však nezklamali a dle mého názoru předvádí sympatický výkon.

Žluté karty: 0 – 0

Hráči obou týmů se pozvolna vrací na trávník stadionu ve městě Šibenik. Druhý poločas tak začne již za několik málo okamžiků!

46

46
    Oba celky nastoupily do druhé půle ve stejných sestavách, v jakých zahájily tento duel. Žádný z trenérů tak nevyužil možnost ke střídání.

47
    Domácí se pokusili zaútočit po levé straně, hosté jejich akci zastavili jen za cenu dalšího rohového kopu.

47
    Chorvaté rozehráli nakrátko a po rychlé kombinaci se k zakončení dostal Čorić, jehož střelu vytáhl na další roh Benedettini.

48
    A po něm už se domácí fotbalisté prosadili! Halilović našel na pravé straně šestnáctky volného Mikanoviće, jehož centr uklidil z malého vápna hlavou přesně k pravé tyči DINO PERIČ!
    48. Dino PERIĆ - 3:0

49
    Červenobíli jsou při chuti. Po další hlavičce Vlašiće ale Benedettini zasahovat nemusí, střela domácího borce totiž minula jeho klec.

50
    Pjaca na chvíli zastavil útočné snahy svého týmu, neboť se provinil nedovoleným zákrokem.

51
    Hosté přestávají stíhat, a na skóre se to začíná projevovat. MARKO PJACA si naběhl za dlouhý pas za hostující obranu a ač stíněn třemi hráči soupeře, dokázal skórovat. Na jeho posunutí míče směrem na střed a přesnou střelu k levé tyči neměl Benedettini nárok zaregovat.
    51. Marko PJACA - 4:0

52
    Žlutou kartu dostává Marco Bernardi (San Marino).

52
    Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Alessandro Golinucci, přichází Lorenzo Francini.

53
    Pjaca v další šanci neuspěl a ani nemohl, ještě než se stačil dostat k zakončení, byl mu odpískán offside.

54
    Pjaca znovu v akci a znovu to není s dobrým koncem. Tentokrát poslal k zemi v tvrdém souboji Grandoniho a je mu pískán nedovolený zákrok.

56
    Domácí mezitím pokračují v útočné aktivitě, jenže po nepřesném centru z levé strany z toho žádné další nebezpečí pro branku hostů nebude.

57
    Hosté se na útočnou polovinu dostávají už jen velmi sporadicky a vypadá, to že ve zbytku utkání se budou snažit především o to, již více neinkasovat.

58
    Chorvaté v poklidu rozehrávají na vlastní polovině a nikam nespěchají. Hosté navíc vůbec nenapadají a tak mají domácí mnoho času na to něco s míčem vymyslet.

59
    V hostujícím týmu se mezitím chystá další střídání. Bohužel nejsem velkým odborníkem na mládežnický fotbal v San Marinu a tak zatím nejsem schopen Vám sdělit, který z hráčů zasáhne do hry.

60
    Postavení hráčů na hrací ploše připomíná postupný útok v házené. Všichni hráči v modrých dresech jsou nastěhováni před vlastní brankou.

61
    Vlašić se pokusil z levé strany dostat míč do malého vápna a ten skutečně, i přes hradbu těl, prošel až na Pašaliće, ten však z první minul branku San Marina!
    61. Pašalić z první minul hostující branku!

61
    Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Tommaso Zafferani, přichází Luca Ceccaroli.

62
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Dino Mikanović, přichází Fran Tudor.

62
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Josip Radošević, přichází Petar Brlek.

63
    Domácí krátce po dvojím vystřídání vybojovali další rohový kop.

63
    Po Halilovićově rozehrání se ke střele dostal Vlašić, jenže nedokázal trefit zařízení.

64
    Pjaca poslal k zemi nového muže na hřišti v dresu San Marina Ceccaroliho a hosté mohou po delší době zaútočit.

65
    Modří se prokombinovali až k autu u levé postranní čáry, následný centr Proliho do vápna ale s přehledem chytá do rukavic domácí brankář Livaković.

66
    Začíná poslední čtvrtina dnešního zápasu. Domácí drží míč na kopačkách na útočné polovině, k tomu mají k dobru čtyřgólové vedení a vše tak nasvědčuje tomu, že i po tomto utkání zůstanou bodově stoprocentní.

67
    Po delší době, možná snad vůbec poprvé v tomto poločase, si sáhl na míč domácí brankář Livaković. Nebylo to však nic zásadního a tak jeho spoluhráči mohou pokračovat v dobývání hostující branky.

68
    Další centr mířil do šestnáctky hostujícího celku z pravé strany, s tím si obránci San Marina tentokrát dokázali poradit.

69
    Obraz hry je i nadále stále stejný. Chorvaté si v poklidu přihrávají míč a dopředu se jim příliš nechce. Kdyby se v tuto chvíli utkání ukončilo, asi by to nevadilo žádnému z jeho aktérů.

70
    Tudor se pokoušel prosadit po pravé straně pokutového území, proti přesile protihráčů ale neměl příliš šancí na úspěch a tak si musel proti Grandonimu pomoci faulem.

71
    V této fázi zápasu bych Vám rád přiblížil nějaké větší nebezpečí před některou z branek, jenže kde nic není...

72
    Tak možná teď. Perić poslal k zemi Ceccaroliho a hosté se dostanou k zajímavé standardní situaci.

73
    Po jejím rozehrání zůstanou hosté u míče, domácí totiž jejich rozehrávku poslali jen mimo hřiště. Druhý dnešní roh pro San Marino.

73
    Tomassiniho střelu dokázali Chorvaté zblokovat a tak bude v krátké době následovat další rohový kop pro San Marino.

74
    Další centr Ceccaroliho do vápna znovu trochu přidělal trochu vrásek na obličeje chorvatských fanoušků, avšak domácí si nakonec s malým závarem před vlastní brankou dokázali poradit.

75
    Rychlou akci domácích fotbalistů zastavuje praporek pomezního sudího, který dobře viděl Vlašićovo nedovolené postavení.

76
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Marko Pjaca, přichází Ivan Fiolić.

77
    Halilović utekl obraně San Marina po pravé straně, jeho následný centr do vápna ale úspěšný nebyl, hosté ho totiž dokázali zablokovat.

79
    Hra v posledních minutách trpí nepřestnostmi na obou stranách.

79
    Další roh pro domácí celek rozehraje Vlašić.

79
    Chorvaté jej rozehráli nakrátko, po několika odrazech se k míči dostal za hranicí malého vápna Corić, jeho střela z halfvoleje ale zamířila vysoko nad.

80
    Domácí hráči znovu kombinují na polovině hrací plochy, do konce základní hrací doby chybí něco málo přes deset minut.

81
    Benedettini dobrým vyběhnutím nalevo od šestnáctky zastavil nebezpečně se rozvíjející akci Chorvatska.

82
    Hosté se po dlouhé době dostali za půlící čáru, jenže centr Proliho z levé strany na hranici velkého vápna domácí obránci v pohodě odklidili.

83
    Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Fabio Tomassini, přichází Thomas Raschi.

84
    Hráči v modrém se ještě pokouší o kosmetickou úpravu nelichotivě vyhlížejícího skóre a v posledních minutách se přeci jen více tlačí vpřed. Jejich útočná snaha je ale zatím hodně kostrbatá.

85
    Ivan Fiolić se tlačil do zakončení z levé strany hřiště, střela mu ale vůbec nesedla a zamířila daleko vedle hostující branky.

86
    Míč znovu proplouvá mezi kopačkami chorvatských fotbalistů.

87
    Tak to byla velká fotbalová paráda v podání Chorvatů! Vlašić uvolnil krásnou patičkou Pašaliće, ten však sám ve vápně proti Benedettinimu neuspěl, ten totiž dobře přečetl snahu domácího fotbalisty poslat míč mezi jeho nohama do branky! Roh pro Chorvatsko.
    87. Pašalić nedokázal v dobré pozici překonat hostujícího brankáře!

88
    Z následného rohu již nic zajímavého pro domácí fotbalisty i jejich fanoušky nevzešlo.

89
    Domácí se ještě pokouší zaokrouhlit své vedení na pět branek, Fiolićovu ránu ale zblokoval jeden z jeho spoluhráčů a i přes protesty domácích, že tomu bylo jinak, je z toho pouze odkop od branky San Marina.

90
    Tudor sestřelil po levé straně unikajícího Bernardiho, v poslední minutě přijde ještě zajímavá standardka pro hosty.

90
    Battistini zakroutil míč tak šikovně, že Livaković musel vytáhnout parádní zákrok, aby vytlačil míč mířící pod břevno jeho branky mimo!
    90. Battistini málem překonal Livakoviće v domácí brance, ten proti jeho střel vytáhl parádní zákrok!

90
    Hlavní sudí nastavil ještě tři minuty ke druhému poločasu!

90+1
    Následného rohového kopu se ujal Ceccaroli, více vzrušení před domácí brankou se ale v tuto chvíli nedočkáme.

90+3

Domácí hráči i ve druhém poločase dvakrát skórovali a po celkovém výsledku 4:0 si připisují i ve čtvrtém utkání kvalifikace plný počet bodů a zůstávají na čele šesté kvalifikační skupiny. Hosté i přes sympatický výkon nadále čekají na první vstřelený gól a s jediným bodem okupují i nadále předposlední příčku tabulky.